Foto: HlídacíPes.org

Čtení na léto od Babiše: Hnojomet na ČT mezi křížovkami a recepty

Napsal/a Vojtěch Berger 1. srpna 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Časopis Rytmus života z portfolia vydavatelství Mafra, které přes svěřenské fondy patří Andreji Babišovi, vměstnal mezi recepty na borůvkové koláče, křížovky a rozhovory s VIP osobnostmi i hanopis na veřejnoprávní Českou televizi.

Čtenáři – či spíše čtenářky, na které je tento segment titulů Mafry orientován především – se z textu dozví, že ČT je „nenasytný moloch“, možná „vydírá diváky“ a dokonce snad „obchází zákon“ tím, že „jelikož má reklamu zakázanou, (…) označuje reklamu na obrazovce za sponzorované vysílání, které zákon dovoluje“.

„V roce 2018 si ČT kvůli tomuto ohýbání zákona přišla údajně na 238 milionů korun, což je symbolickým plivnutím do tváře plátcům koncesionářských poplatků, které se navíc nestydí reklamou obtěžovat,“ pokračuje text, který je podepsaný jen redaktorskou zkratkou. Zmiňuje sice avizované úspory v České televizi ve výši bezmála jedné miliardy, přitom ale tvrdí, že ČT „zatím moc nešetří“.

Nechybí ani výčet příjmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a řečnická otázka, „jestli by neměl se šetřením začít sám u sebe“. Vše završeno obligátním: „Tak jako musejí začít šetřit obyčejní lidé, kteří ČT posílají každý měsíc svých 135 korun, je načase, aby už konečně začala výrazně šetřit i sama ČT a její vedení…“

Andrej Babiš Českou televizi v minulosti kritizoval opakovaně, zejména za reportáže o jeho kauzách kolem Čapího hnízda či střetu zájmů. Loni těsně před volbami také tvrdil, že ČT v době pandemie covidu za jeho vlády „rozeštvávala lidi“.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)