Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Pixabay, zdroj

Češka uprostřed špionážní aféry v Německu. S krycím jménem Maja měla infiltrovat mešity

Německá média probírají působení české rodačky v bavorské kontrarozvědce, pro niž měla sbírat informace mezi radikálními muslimy v Německu. Dotyčná už několik let působí v parlamentní straně AfD, jejíž část má blízko ke krajní pravici. Bavorská opozice teď chce vysvětlení, jak se osoba, která původně spolupracovala s antiislámskými kruhy v Česku, mohla stát nejen informátorkou německých tajných služeb, ale také majitelkou vstupní karty do tamního parlamentu.

Na případ upozornil týdeník Der Spiegel, který o ženě píše pod změněným jménem jako o „Anně Novákové“. Mladá Češka žijící dlouhodobě v Německu měla před několika lety kývnout na placenou spolupráci s bavorskou kontrarozvědkou, která údajně měla zájem o její zkušenosti z německých mešit.

Nováková se měla vydávat za konvertitku k islámu, nosit nikáb a informace z mešit během svého pobytu v Německu předávat kromě psaní diplomové práce na stejné téma také právě bavorské kontrarozvědce – a to s krycím jménem Mája (německy Maja), píše Spiegel.

Sama Nováková se u soudu v Česku domáhá zákazu publikování takových tvrzení. S návrhem na předběžné soudní opatření však v červenci neuspěla, píše německý týdeník s tím, že rozhodnutí zatím není pravomocné.

Jedním z důkazů o působení Češky v bavorské kontrarozvědce má být podle Spiegelu dokument, kde tajná služba varuje před dekonspirací dotyčné informátorky, protože by ji to mohlo ohrozit na životě. Tato listina se objevila mezi důkazními materiály u soudu, informuje Der Spiegel.

Od Konvičky do Bundestagu

Anna Nováková (její pravé jméno HlídacíPes.org zná, ale s ohledem na citlivost tématu jej nyní nebude zveřejňovat, pozn. red.) měla podle Spiegelu dříve blízko k hnutí Islám v České republice nechceme antiislámského aktivisty Martina Konvičky.

Právě to, že bavorská kontrarozvědka měla využívat informací osoby z českých antiislámských kruhů, nadzvedlo některé opoziční politiky v bavorském zemském sněmu. Šéf frakce sociálních demokratů Horst Arnold poslal proto sérii dotazů zemskému ministrovi vnitra Joachimu Herrmannovi. „Pokud by se to potvrdilo, byl by to solidní skandál,“ citoval Arnolda bavorský rozhlas.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Šéf poslanců bavorské strany Zelených Ludwig Hartmann pak týdeníku Der Spiegel doslova řekl, že se bavorská kontrarozvědka stala touto aférou „terčem posměchu v celé zemi“.

„Jakou hodnotu mají informace od informátorky, kterou sžírá nenávist k islámu, která fantazíruje o násilí a má jednoznačně extremistické kořeny?“ citoval Spiegel Hartmanna s odkazem na to, že Češka dříve na svých sociálních sítích sdílela záběry, kde střílí ze zbraně, včetně hashtagů jako #glockporn, #armygirlsdoitbetter nebo #aktivnizaloha. Poslední hashtag odkazuje na fakt, že před několika lety absolvovala výcvik aktivních záloh Armády České republiky (viz foto).

Foto: Instagram „Anny Novákové“

Sama Nováková dnes podle Spiegelu působí ve straně Alternativa pro Německo (AfD), známé protiimigračními a protiislámskými postoji a také blízkostí značné části strany ke krajní pravici. Češka nejprve pracovala v týmu poslance AfD Marca Bernharda, poté dalšího českého rodáka, poslance AfD Petra Bystroně, a dnes je podle časopisu spolupracovnicí jednoho z přívrženců radikální stranické frakce „Křídlo“.

V hledáčku tajné služby

Paradoxně právě zmíněného Petra Bystroně tatáž kontrarozvědka v Bavorsku před několika lety sledovala, mimo jiné kvůli blízkosti k extremistickému Identitárnímu hnutí.

Celostátní kontrarozvědka v Německu pak dlouhodobě sleduje extremistické tendence v rámci celé strany AfD i v její mládežnické organizaci Junge Alternative. Právě v jedné ze zemských organizací „Mladé Alternativy“ Anna Nováková podle týdeníku Der Spiegel také působí.

Do Bundestagu se Anna Nováková měla podle Spiegelu dostat v roce 2018 v rámci mezinárodního parlamentního stipendia, na základě kterého dostala i přístupovou kartu do německého parlamentu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. Viktor Havel napsal:

  Za mne hrdinka.

 2. A. S. Pergill napsal:

  A jak kvalitní informace by bylo možné získat od skutečné věřící muslimky, uctívající masové vrahy a teroristy? Zkušenost jasně ukazuje, že naprostá většina věřících muslimů s teroristy sympatizuje a neudá je policii, nejen když se na něco chystají, ale ani když už spáchali nějakou masovou vraždu.
  A dá se očekávat, že pod tím nikábem může být schovaná docela solidní technika, jejíž výsledky jsou zcela objektivní a na své „nosnici“ nezávislé.

  • Karel Novotný napsal:

   Můžu se zeptat na zdroj tvrzení „zkušenost jasně ukazuje“?

   • A. S. Pergill napsal:

    Vrazi z Paříže žili v bruselské muslimské čtvrti, nedaleko sídla orgánů EU (snad prý jen 1 – 2 stanice MHD; prostě tma a svícen). Věděly o nich řádově stovky, snad až tisíce muslimů, nakonec se objevilo jediné udání. O. Neff to v Neviditelném Psovi porovnával se solidaritou Čechů s odbojem a prokázal, že solidarita muslimů s teroristy byla v tomto případě vyšší.
    Obdobná situace nastala i ve Velké Británii, kde islámské gangy unášely, drogovaly a zneužívaly mladé dívky. Tam s nimi solidarizovali i policisté islámského vyznání a „nedopatřením“ zničili i dosti závažné důkazy. Mj. o tom, že některé oběti končily v kebabech.
    Před koronakrizí vyhodil z okna (a tím zabil) muslim v Paříži starou paní židovské národnosti, která přežila koncentrák. Soudkyně, muslimka, mu dala naprosto bagatelní trest (pár měsíců) s odůvodněním, že byl na drogách. A to přesto, že spáchání trestného činu pod vlivem alkoholu nebo drog je bráno cca od meziválečného období ve všech státech, spadajících do pozdější EU, jako přitěžující okolnost, která výši trestu může akorát zvýšit (muselo by se jinak prokázat, že ho někdo bez jeho vědomí nebo proti jeho vůli nadrogoval, což se neprokázalo).
    A takových případů by se našlo více. I v souvislosti s atentátníky 11. září se později objevily informace, že si o tom, na co se chystají, povídaly i muslimské děti v mateřských školkách. Učitelky tomu, bohužel, před teroristickým útokem nevěnovaly pozornost, protože to považovaly za dětskou fantazii. Nicméně zpětně to lze brát jako důkaz, že se v islámské komunitě o přípravě tohoto útoku vědělo.

 3. PP napsal:

  Tohle bude zajimava kauza: od skupinovych pornofotek na internetu ke Konvickovi, do Afd a pak pod krytim mezi muslimy. Samozrejme nemluvim o Anne Novakove, ta by se mohla soudit, ale o jine pani, ktere se tento clanek vubec netyka. Vyberme namatkou pismeno a rikejme ji treba pani T. Tahle uplne jina pani je v protinenavistne komunite v CR dobre znama a je brana za komickou postavicku. A ted tohle…

 4. Jindřich Mitter napsal:

  Jsem toho názoru, že nenávist k islámu je naprosto racionální postoj. Stejně jako nenávist ke komunismu, nacismu, fašismu. Islám je odporná ideologie, která má za cíl dominovat celému světu. Likviduje svobodu, zotročuje a mrzačí ženy, je silně protižidovská. Generuje terorismus a konzervuje ekonomické i technologické zaostávání za vyspělým světem. Je zdrojem konfliktů. Kde je islám, tak je válka.

 5. petrph napsal:

  Co se asi dá čekat od bulváru 🙁 Dostane od tajných služeb echo, aby o tom a tom člověku nepsal, protože provádí konspirační činnost, a mohlo by ho to ohrozit na životě.. A copak asi udělá bulvár??? :))
  Ovšem daleko smutnější je, proč jí vlastně mediálně napráskali. Ne proto že provádí konspiraci proti radikálním muslimům, ale protože patří k parlamentní AfD.
  Inu, jak praví známé přísloví, Každý svého štěstí škůdcem, což platí i pro současné západní režimy…

  • A. S. Pergill napsal:

   Lze očekávat, že se těm novinářům časem stanou nehody. Alespoň v některých případech s fatálním koncem. Tajné služby si za svými lidmi stojí.

Přidávání komentářů není povoleno