Arbitráž na obzoru, kdo orá na cizím a procházka perníkovou stezkou
Kdy budou Češi volat z mobilů levně jako Korejci? *** Těžký život radního ČTK. Chybí mu parkovací karta *** Proč vládě v Rakousku nevadí Huawei – 8. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.
CENA ZA KVALITU? Že lidé v Česku za mobilní služby platí víc než jinde v Evropě, je již známý fakt. I Evropská komise v tomto ohledu řadí Česko mezi čtyři nejdražší země EU. Operátoři sice její loňskou zprávu kritizovali kvůli údajné neaktuálnosti, ale to, že tuzemské ceny za volání a data skutečně patří k nejvyšším, potvrzuje i nová analýza projektu Evropa v datech.
ARBITRÁŽ NA OBZORU: New World Resources Group (NWR), bývalý majitel těžební společnosti OKD, vyzvala oficiálním dopisem Českou republiku k zahájení jednání o náhradě škody. Ta podle NWR spočívá v „politicky motivovaném faktickém znárodnění OKD státem“.
KDO ORÁ NA CIZÍM: Před více než rokem vzbudila značnou pozornost zpráva Českého rozhlasu o tom, že holding Agrofert hospodaří na 1700 hektarech půdy, která mu nepatří. Jak se věci mají nyní? Stručně řečeno bez velké změny. Agrofert i nadále 1700 hektarů cizí půdy využívá, hospodaří na nich a pobírá na ně evropské dotace. Problém v tom není ani podle firmy, ani podle úřadů.
MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org
ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?
HUAWEI NEVADÍ: Ještě v únoru by se v Rakousku mohla konat dražba prvních frekvencí pro 5G sítě. Tamní ministr dopravy a inovací Norbert Hofer nevidí důvod, aby vláda ze soutěže vyloučila čínskou Huawei. Řada států chce přitom stejnou firmu kvůli podezřením ze špionáže od výstavby 5G sítí držet dál. Rakouská opozice chce od ministra vědět, proč mu Huawei nevadí.
TĚŽKÝ ŽIVOT RADNÍHO: Radní České tiskové kanceláře Pavel Foltán, zvolený za hnutí ANO, vytrvale požaduje, aby mu ČTK proplácela náklady za jeho cesty z Brna do Prahy, ale i náklady na mobilní telefon, internetové připojení a parkovací kartu pro Prahu 1. I když členové Rady ČTK na nic takového ze zákona nárok nemají. Foltán kvůli tomu hlasoval i proti rozpočtu Rady ČTK na tento rok.
PERNÍKOVÁ STEZKA: Po přímých leteckých linkách z Číny minulý týden do Česka dorazily dvě zásilky za miliardu korun – tři tuny látky na výrobu drog. Čína se stala nejen světovou výrobnou běžného průmyslového zboží, ale také syntetických drog a látek na jejich přípravu. A Česko by se mohlo stát vstupní branou na „perníkové stezce“.
ROZPAD EU PODLE KREMLU: Kremelská propaganda směrem do Česka a dalších evropských zemí je jen část dezinformační strategie, na kterou se Vladimir Putin spoléhá. Zároveň potřebuje udržet obyvatelstvo doma v Rusku v přesvědčení, že se Západ hodnotově i bezpečnostně hroutí. A že Rusko je jeho pravým, kladným opakem. Podle toho taky vypadá program ruských státních médií, hlavně televize.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři
Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)