Andrej Babiš: Jako fyzická osoba jsem zaplatil na daních 87 milionů

Napsal/a Ondřej Neumann 27. března 2015

Do konce března statisíce lidí musí podal na finanční úřady svá daňová přiznání za loňský rok. Ministr financí a majitel konglomerátu Agrofert šel příkladem a zveřejnil, kolik  na daních zaplatil on.

Andrej Babiš za rok  2014 podle vlastních slov zaplatil jako fyzická osoba 87 milionů korun. Rok předtím prý odvedl „jen“ 39 milionů. Uvedl to v rozhovoru pro týdeník Téma, který vydává jeho Mafra.

Otázka týdeníku Téma: V roce 2013 jste jako fyzická osoba zaplatil na daních 39 milionů. Kolik to bylo loni?

Odpověď Andreje Babiše: Za rok 2014 jsem danil více, myslím, že to bylo 87 milionů. České firmy musí platit daně v Česku, ale jde o to, zda i čeští podnikatelé platí daně tady…To je vyjádření vztahu k zemi.

Výši zaplacené daně nelze nijak ověřit.

Čtěte též

5 komentářů

 1. sasek napsal:

  Když tolik odvádí,je naděje, že pohlídá, aby si z eráru někdo nepřikrádal. Lidé jako exministr Němec jsou varovným příkladem.

  • Pavlik napsal:

   Jo jo, šašku, má nárok rozkrádat jen on sám a tuplem. Mimochodem – na jeho daních jsme se sto procenty podíleli spolu a zaplatili jsme mu je ve formě dotací. Z nich část spotřeboval a část s velkou pompou vrátí do rozpočtu, bude hodně žvanit, aby mohl navýšením povinné biosložky okrádat vesele dál.
   A takoví kobliháři, jako šašek, mu to žerou…
   Tak šup šup do práce, ať má Monička brzy zase krásný nový a hooodně velký šperk…

 2. hela napsal:

  v jednom rozhovoru pan Babiš řekl, že chytrý podnikatel už se na zákon o elektronické evidenci tržeb připravuje letos tím, že bude na dani odvádět o něco více, aby potom skokový nárůst příjmů nebyl nápadný a usvědčující z předchozího „šedého“ podnikání, tak nevím, napadá mě něco o potrefené huse 😀

 3. Zvědavec napsal:

  To hysterční okolo registrace tržeb je nepochopitelné. Ze zkušenosti vím, že řada lidí žije pouze v šedé zóně a každý rok nepřiznávají žádné daně, o hospodských nemluvě. Proto ječí hlavně tato skupina. Všechno podporují neinformovaní redaktoři, kteří většinou neví, která bije a přesto jim to nebrání v tom, aby nenapsali nějaký nesmysl. Dva příklady z nedávné doby. Na této adrese najdete článek, ve kterém redaktor společně s ředitelem Ústavu zemědělské ekonomiky dospěli k názoru, že u nás se pracuje na kilogram mouky 6 hodin. ttp://www.denik.cz/ekonomika/ceny-potravin-nebyvale-rostly-tempo-ale-zvolni-20130729.html. To může napsat a říct někdo, kdo v životě mouku nekupoval a asi ani neví co to je. Mouka se prodává v průměru 10,- Kč/kg. Co k tomu dodat. Že se u nás pracuje za ca. 1,50 Kč/hodinu? Příklad druhý. V TN na ČT24 plakala redaktora (nebo redaktor?) nad tím, že prodnikatel na trhu prodává zeleninu a ovoce a že budou muset mít zařízení k registrací tržeb. Jen na okraj zmínili, že obhospodařují 20 hektarů. Má redaktor představu, co se na této ploše vyproduje za obrovská kvanta zeleniny, brambor nebo ovoce? Např. na 1 ha je průměrný výnos 25 tun brambor, t.zn. 500 tun brambor, při ceně 5,- Kč/kg to je 2,5 milionu Kč. Za ty peníze asi na tu registraci tržeb opravdu nezbyde. A takových hloupostí by se našlo daleko víc.

 4. Jan Husa napsal:

  Z výše uvedených článků je cítit, že pisatel nebude mít s podnikáním nic společného, jen ať jim nandaj pětadvacet na záda. Zkuste si to milý pane, stojí jen tisíc korun. Zkuste si zaměstnat byť jen jednoho zaměstnance a pak ho uživit a když jste na tom nejhůř a musíte ho proustit tak zaplatíte dva průměrné platy.
  Nechci se zastávat nějakých podvodníků, ale není to správná cesta. Tou je dospět k umírněným daním a začít hlavně u sebe. Stát by nepotřeboval nějakých 10-12mld. korun kolik si slibuje p. Babiš, kdyby je státní úředníci nerozkradli nebo svojí lhostejností je dovolili rozkrást, jinak se to nedá nazvat. V jednom článku jsem kdysi četl, že od roku 1990 do teď se rozkradlo či zmanipulovalo několik státních rozpočtů ): a tady je otázka, kdo z toho platil daně?

  Finanční ministerstvo má cca 15000 tisíc zaměstnanců, každý měsíc mu firmy a živnostníci, kteří jsou plátci DPH odevzdávají hlášení o platbách. Za chyby jsou vysoké sankce, zvláště když finanční správa nemá povinnost živnostníkovi ohlásit
  nějaký nedoplatek a po létech to může být pěkná částka. Naštěstí jsou tam i rozumní lidé.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies