Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Andrej Babiš: Jako fyzická osoba jsem zaplatil na daních 87 milionů

Do konce března statisíce lidí musí podal na finanční úřady svá daňová přiznání za loňský rok. Ministr financí a majitel konglomerátu Agrofert šel příkladem a zveřejnil, kolik  na daních zaplatil on.

Andrej Babiš za rok  2014 podle vlastních slov zaplatil jako fyzická osoba 87 milionů korun. Rok předtím prý odvedl „jen“ 39 milionů. Uvedl to v rozhovoru pro týdeník Téma, který vydává jeho Mafra.

Otázka týdeníku Téma: V roce 2013 jste jako fyzická osoba zaplatil na daních 39 milionů. Kolik to bylo loni?

Odpověď Andreje Babiše: Za rok 2014 jsem danil více, myslím, že to bylo 87 milionů. České firmy musí platit daně v Česku, ale jde o to, zda i čeští podnikatelé platí daně tady…To je vyjádření vztahu k zemi.

Výši zaplacené daně nelze nijak ověřit.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. sasek napsal:

  Když tolik odvádí,je naděje, že pohlídá, aby si z eráru někdo nepřikrádal. Lidé jako exministr Němec jsou varovným příkladem.

  • Pavlik napsal:

   Jo jo, šašku, má nárok rozkrádat jen on sám a tuplem. Mimochodem – na jeho daních jsme se sto procenty podíleli spolu a zaplatili jsme mu je ve formě dotací. Z nich část spotřeboval a část s velkou pompou vrátí do rozpočtu, bude hodně žvanit, aby mohl navýšením povinné biosložky okrádat vesele dál.
   A takoví kobliháři, jako šašek, mu to žerou…
   Tak šup šup do práce, ať má Monička brzy zase krásný nový a hooodně velký šperk…

 2. hela napsal:

  v jednom rozhovoru pan Babiš řekl, že chytrý podnikatel už se na zákon o elektronické evidenci tržeb připravuje letos tím, že bude na dani odvádět o něco více, aby potom skokový nárůst příjmů nebyl nápadný a usvědčující z předchozího „šedého“ podnikání, tak nevím, napadá mě něco o potrefené huse 😀

 3. Zvědavec napsal:

  To hysterční okolo registrace tržeb je nepochopitelné. Ze zkušenosti vím, že řada lidí žije pouze v šedé zóně a každý rok nepřiznávají žádné daně, o hospodských nemluvě. Proto ječí hlavně tato skupina. Všechno podporují neinformovaní redaktoři, kteří většinou neví, která bije a přesto jim to nebrání v tom, aby nenapsali nějaký nesmysl. Dva příklady z nedávné doby. Na této adrese najdete článek, ve kterém redaktor společně s ředitelem Ústavu zemědělské ekonomiky dospěli k názoru, že u nás se pracuje na kilogram mouky 6 hodin. ttp://www.denik.cz/ekonomika/ceny-potravin-nebyvale-rostly-tempo-ale-zvolni-20130729.html. To může napsat a říct někdo, kdo v životě mouku nekupoval a asi ani neví co to je. Mouka se prodává v průměru 10,- Kč/kg. Co k tomu dodat. Že se u nás pracuje za ca. 1,50 Kč/hodinu? Příklad druhý. V TN na ČT24 plakala redaktora (nebo redaktor?) nad tím, že prodnikatel na trhu prodává zeleninu a ovoce a že budou muset mít zařízení k registrací tržeb. Jen na okraj zmínili, že obhospodařují 20 hektarů. Má redaktor představu, co se na této ploše vyproduje za obrovská kvanta zeleniny, brambor nebo ovoce? Např. na 1 ha je průměrný výnos 25 tun brambor, t.zn. 500 tun brambor, při ceně 5,- Kč/kg to je 2,5 milionu Kč. Za ty peníze asi na tu registraci tržeb opravdu nezbyde. A takových hloupostí by se našlo daleko víc.

 4. Jan Husa napsal:

  Z výše uvedených článků je cítit, že pisatel nebude mít s podnikáním nic společného, jen ať jim nandaj pětadvacet na záda. Zkuste si to milý pane, stojí jen tisíc korun. Zkuste si zaměstnat byť jen jednoho zaměstnance a pak ho uživit a když jste na tom nejhůř a musíte ho proustit tak zaplatíte dva průměrné platy.
  Nechci se zastávat nějakých podvodníků, ale není to správná cesta. Tou je dospět k umírněným daním a začít hlavně u sebe. Stát by nepotřeboval nějakých 10-12mld. korun kolik si slibuje p. Babiš, kdyby je státní úředníci nerozkradli nebo svojí lhostejností je dovolili rozkrást, jinak se to nedá nazvat. V jednom článku jsem kdysi četl, že od roku 1990 do teď se rozkradlo či zmanipulovalo několik státních rozpočtů ): a tady je otázka, kdo z toho platil daně?

  Finanční ministerstvo má cca 15000 tisíc zaměstnanců, každý měsíc mu firmy a živnostníci, kteří jsou plátci DPH odevzdávají hlášení o platbách. Za chyby jsou vysoké sankce, zvláště když finanční správa nemá povinnost živnostníkovi ohlásit
  nějaký nedoplatek a po létech to může být pěkná částka. Naštěstí jsou tam i rozumní lidé.

Přidávání komentářů není povoleno