Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše,

50 tisíc za „parchanta“. Babiš má zaplatit vydavateli Svobodného fóra Šafrovi

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vydavateli Svobodného fóra Pavlu Šafrovi zaplatit 50 tisíc korun za to, že ho označil jako parchanta. Rozhodl o tom v úterý Okresní soud Praha-západ. Rozsudek není pravomocný.

Andrej Babiš podle soudkyně zasáhl do Šafrovy cti a důstojnosti. Rozhodla, že je Babiš povinen zaplatit jako finanční satisfakci za svá dehonestující tvrzení částku 50 tisíc korun.

Redakci výsledek soudu potvrdil Šafrův právní zástupce Aleš Rozehnal. „Soud částečně vyhověl našemu návrhu s tím, že označovat novináře jako parchanta je hrubě urážlivé a ve slušné společnosti nepřípustné,“ řekl Rozehnal.

„Doposud nepravomocným rozsudkem bylo částečně vyhověno návrhu žalobce,“ uvedl i mluvčí soudu Adam Drobný.

Babiš v reakci zdůraznil fakt, že soud zamítl požadavek na omluvu. „Zamítl i jeho žádost o satisfakci ve věci hodnotícího soudu, že pan Šafr je psychopat,“ uvedl Babiš. Reagovat ovšem hodlá až na pravomocný rozsudek, napsal v SMS zprávě.

Šafr ministra Babiše zažaloval loni na jaře kvůli výrokům, v nichž byl označen za psychopata a parchanta. Své důvody shrnul v textu, který publikoval na svém serveru svobodneforum.cz.

„Nedomáhám se ochrany své cti proto, že by mě Andrej Babiš mohl svým chováním nějak rozhodit a já jeho urážkami nesmírně vnitřně trpěl. Naopak jsem začal každého dalšího „psychopata Šafra“ a „parchanta Šafra“ chápat jako jisté vyznamenání. Dokonce jsem uvažoval i o tom, že moje překvalifikování z „psychopata“, kterým jsem byl jmenován ústy pana ministra ještě na dubnové schůzi Poslanecké sněmovny, do „parchanta“, k němuž došlo na videokameru v rozhovoru pro server Aktuálně, je vlastně možné chápat jako můj nový kariérní postup. Je to svým způsobem ocenění mé práce,“ napsal Šafr.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. J: Nemec napsal:

    Stačí si jen udělat úsudek jaké máme hnusné politiky, kteří mají za povinnost ochranu občanů. Může být někdo na takový stát hrdý?

    • Petr Homoláč napsal:

      Správná otázka. Tomuto státu je v podstatě jedno co si o něm myslí vlastní obyvatelstvo. Tento stát nepotřebuje lidi hrdé na svůj stát, solidární s ním. Nikdo nikdy za něj taky nebojoval a bojovat nebude a politická reprezentace jej vźdy zradí tradičně jako první. Proto tento státu stačí řešií vše buzerací, která ponižuje a uráźí potenciální suverénní pbčany. Tento stát je konzistentně budován jako stát pro svině na jedné straně a blbce hop hop hop na druhé. Pro ně je tedy odpověď ANO.

Přidávání komentářů není povoleno