Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Psí týden: Sluníčkáři patří do Islámského státu. Pestrý život Adriany K. Kde udělala Čína chybu?

 - 

hippieSesion Hippie” Autor: Gaudencio Garcinuño

Eurohujera a pravdoláskaře začíná v internetových diskuzích nahrazovat nový výraz – sluníčkář. Mělo by se jednat o označení pro pozitivního, naivího, liberálního, multikulturně a spíše levicově orientovaného člověka. Takovou definici nabízí Wikislovník. A co si s takovými “sluníčkáři” počít? Podle Petra Štěpánka by se všichni měli odsunout do Islámského státu.

  • Je to jen nepovedený vtip? Přečtěte si komentář Rudolfa Mládka, který vyvolal vášnivé diskuze.
WAG5d4865_Odsun

Zdroj: www.neviditelnypes.cz
Petr Štěpánek a jeho nápad

O čem dalším jsme tentokrát psali na našem webu? Je tady další Psí týden.

  •  Adriana Krnáčová zůstává pražskou primátorkou. Prozatím. Na jednání ji podrželo celostátní vedení hnutí ANO, a především předseda Andrej Babiš. Které své spolupracovníky naopak ministr financí už zatratil? Podívejte se na náš přehled.
  • A jak vůbec vypadal život Adriany Krnáčové než vstoupila do politiky? HlídacíPes.org sestavil z otevřených zdrojů s využitím „pavouka“ jejích vazeb ve světě byznysu i občanských iniciativ.
  • Předseda Fotbalové asociace a vlastník FK Jablonec Miroslav Pelta vyvezl čelní představitele Libereckého kraje na fotbalový zápas v Amsterdamu. Jen pár dní před hlasováním zastupitelstva o navýšení dotací pro sport o 20 milionů korun. Jak politici vysvětlili svůj výlet? Kdo jim hradil cestu a ubytování? Více se dozvíte v článku Centra nezávislé investigace.
  • Prezident Zeman pravidelně zdůrazňuje ekonomickou erudici jako jedno z hlavních kritérií pro jmenování velvyslanců. Jenže detailní pohled na velvyslance, které Miloš Zeman jmenoval během svého funkčního období, ukazuje rozpor mezi prezidentovými výroky a realitou. Více informaci najdete zde.
  • Na počátku týdne zažily čínské akcie rekordní propad přes osm procent. “To, co probíhá v Číně, je soutokem několika základních chyb. Osobně jsem zklamán čínskou vládou: považoval jsem je za chápavější ohledně své vlastní ekonomiky. Nyní se ukazuje, že se od Američanů, západních Evropanů a Japonců zásadně neliší: také nevědí, co se děje a proč.” Jakých chyb se Čína dopustila? Přečtěte si analýzu ekonoma Milana Zeleného.
  • V České republice jsou případy insider tradingu, zneužívání obchodních informací a manipulaci s trhy, vzácné. V minulosti se šetření týkalo například manažera ČEZ Alana Svobody nebo ministra financí Andreje Babiše. Teď padlo podezření na společnost O2 spadající pod PPF Petra Kellnera. Více se dozvíte zde.

O autorovi

Autorem článku je Barbora Maxová

Studentka žurnalistiky na fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy