Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Psí týden: Rusům se u nás líbí. Okamurův nejlepší kšeft. Peroutkův text objeven.

 - 

5906245825_28de6b2472_zCreative Commons LicenseTraditional Russian Dancers, Yuzhno-Sakhalinski” Autor: Austronesian Expeditions

Každá pětadvacátá firma v této zemi patří ze sta procent ruským majitelům. Oficiálně. I s těmi registrovanými na Kypru bude jejich podíl vyšší. A zatímco o ruské podnikatele u nás není nouze, zemědělské půdy, na níž by se dalo něco smysluplně pěstovat, každým rokem ubývá. Ani jedno ovšem nikoho zatím moc nezajímá.

HlídacíPes.org si v minulém týdnu opět všiml řady faktů, které by ve vlastním zájmu měla veřejnost znát. Podívejte se, co vám možná uniklo.

  • Jen v Praze je zhruba dvanáct tisíc firem ve stoprocentním ruském vlastnictví, Karlovarském kraji bezmála dva tisíce. U řady dalších se jejich ruští majitelé skrývají za anonymními akciemi či společnostmi registrovanými v daňových rájích. České úřady proto netuší, kolik firem ovládaných ruským kapitálem tu ve skutečnosti je. O počtech ruských a českých podniků si přečtete zde a zde.
  • Zhruba polovinu veškeré zemědělské půdy ohrožuje vodní a větrnou eroze. Každým rokem ji nenávratně mizí zhrub za tři miliardy korun. Politici ani podnikatelé se zatím nemají k tomu, aby se pokusili tento nevyhovující stav řešit. Podrobnosti najdete zde.
  • Řada lidí považuje Úsvit Tomia Okamuru za úspěšného podnikatele. Mezi jeho nejúspěšnější a nejvýdělečnější projekty patří ovšem hnutí Úsvit, o které po roztržce s většinou jeho členů přišel. Podívejte se, jakým podnikatelským aktivitám se Okamura věnuje. Přehledného „pavouka“ neleznete zde.
  • Prezident Zeman si podobně jako třeba jeho předchůdce Václav Klaus občas povídá s cizími státníky v jejich mateřštině. Naposledy například rusky s Vladimírem Putinem v Moskvě. HlidaciPes.org zajímalo, zda se ve světě diplomacie na nejvyšší úrovni jedná o běžnou praxi, jaké klady či mínusy taková zvyklost přináší. Více si přečtete zde.
  • Stránka s textem Hitler je gentleman, který měl podle Miloše Zemana napsat Ferdinand Peroutka a který se už několik měsíců snaží najít jeho mluvčí Ovčáček, se konečně objevila. Prezidenta ani jeho příznivce to asi ale nepotěší. Zde zjistíte proč.

O autorovi

Autorem článku je -pes-