, Zdroj: Facebook Andreje Babiše

Psí týden: Jak nadávat na Facebooku, daňové fígle za čtvrt bilionu a Babiš mimo mísu

Napsal/a -pes- 4. dubna 2015

Velikonoce jsou tu. Agrofert dodá na český trh 21 milionů vajíček, bohužel nikoliv zadarmo. Vejce nejsou koblihy a nadto není před volbami. I proto ministr financí mohl odjel s rodinou na lyžovačku do Alp nabírat síly na boj s odpůrci elektronické evidence tržeb. Nově se k nim v rozhovoru pro HlídacíPes.org přidal i šéf NKÚ Miloslav Kala.

  • Policie obvinila herce Jiřího Maryšku za komentář na Facebooku ze dvou trestných činů. Co a za jakých podmínek lze na Facebooku a jinde publikovat beztrestně a za co naopak stíhání hrozí? Odpovědi přináší analýza právníka Aleše Rozehnala. Podrobnosti zde.
  •  Ministerstvo financí by se podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kaly u výběru DPH mělo zaměřit na podnikatele, kteří úmyslně zkreslují účetnictví a také na auditory, kteří jim v tom pomáhají. Prezident NKÚ Kala to řekl v rozhovoru pro HlídacíPes.org, v němž kritizoval i chystanou vlajkovou loď Andreje Babiše – zavedení elektronické evidence tržeb. Více zde.
  • Zatajené příjmy, které by teoreticky mohly být zdaněny, přesahují v Česku sumu 160 miliard korun ročně. Nejvíce „peněz bokem“, zhruba 37 miliard za rok, jde do stavebnictví. Mezi nejpoctivější v tomto směru podle analýzy Ministerstva financí patří obor „těžba a dobývání“. Tam jsou prý nevykázané příjmy nulové. A kde se naopak šidí ve velkém? Přehledná grafika zde.
  • Schopnost amazonských deštných pralesů pohlcovat oxid uhličitý výrazně klesá. Stromy totiž již nedorůstají velikosti běžné ještě koncem minulého století, respektive odumírají mnohem dříve. Růst pralesů oproti 80. létům snížil o třetinu a plocha, která dokáže škodlivý oxid absorbovat, dokonce o polovinu. To může mít zásadní vliv na celu planetu. Čtěte zde.
  • Na Nejvyšší kontrolní úřad, který sídlí v pronajaté budově v Holešovicích, přišla nedávno překvapivá nabídka: zrekonstruujte si Veletržní palác a nastěhujete se tam. „Napsal mi kvůli tomu už i ministr financí Andrej Babiš, ale připadá mi to padlé na hlavu. Na kolik by asi vyšla rekonstrukce, abych tam mohl sedět s úředníky?“ ptá se prezident NKÚ Miloslav Kala. Proč se chce resort kultury zbavit Veletržního paláce? Více zde.
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies