Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Jaroslav Komínek,

Opice zrozené z neandrtálců. Náměstek ústeckého hejtmana urážel Egypťany

Komunistický radní Ústeckého kraje Jaroslav Komínek je dalším politikem, který se na Facebooku nechal unést k rasistickým poznámkám. Egypťany, kde byl od středy do neděle na krátké dovolené, označil za opice zrozené z neandrtálců a ostudy civilizace. Poté, co se HlídacíPes.org začal o jeho výlevy zajímat, příspěvek smazal.

Po pěti dnech, které náměstek ústeckého hejtmana pro dopravu strávil s přáteli v letovisku Marsa Alam u Rudého moře, se v neděli večer vracel domů. Kolem devatenácté hodiny se na jeho profilu objevil příspěvek, v němž Komínek nespokojeně reagoval na bezpečnostní procedury na egyptském letišti a nutnost si na zpáteční cestě připlatit.

„Asi takhle, ty Egyptský opice zrozený z neandrtálců mě asi hooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace,“ napsal Komínek.

Vyjádření doplnil několika emotikony, mezi nimi i lebkou se zkříženými hnáty.

Screenshot příspěvku náměstka Jaroslava Komínka

Co přesně se mezi ním a personálem letiště v Marsa Alam stalo, Komínek nenapsal. Z diskuse pod příspěvkem vyplynulo, že jeho skupina musela před odletem zaplatit 160 eur. Není ale zřejmé, zda šlo například o poplatek za zavazadlo navíc, nadváhu nebo třeba clo.

Komínek ovšem avizoval, že si hned po příletu bude stěžovat na ministerstvu zahraničních věcí.

Zablokujeme, nereagujeme

HlídacíPes.org oslovil během večera náměstka Komínka, aby své výroky vysvětlil. Po příletu ovšem Komínek na zprávu na Facebooku zareagoval zablokováním a na SMS nereagoval.

Příspěvek po přistání na ruzyňském letišti smazal.

Na dotazy redakce HlídacíPes.org neodpověděl ani hejtman Oldřich Bubeníček, který je i Komínkovým stranickým šéfem.

Do problémů kvůli rasistickým výlevům na sociálních sítích se nedávno dostal i další severočeský politik, náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (ČSSD). Ten v září na Facebooku napsal, že „Cikáni jsou jako medúzy – otravný a k ničemu”.

Novotný se za svá slova omluvil a přišel o čtvrtletní odměny. ČSSD ho nicméně ponechala na kandidátce pro říjnové sněmovní volby, v nich ale Novotný neuspěl.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

6 komentářů

 1. Petr Nowak napsal:

  Co k tomu dodat? Snad jen to, že čím větší ho*no, tím víc smrdí… Je pravda, že se egyptští úředníci na letišti chovají z našeho pohledu nestandardně, ale je to jejich kultura. Když se mu to nelíbí, tak ať tam neleze… Ještě před pár lety se rumunští soudruzi na rumunských hranicích chovali stejně, ale to asi nevadilo:-)

 2. Jeronym napsal:

  Komunisti a nacisti – stejná verbež!

 3. Jaroslav Kubín napsal:

  Já osobně se svojí rodinou jezdím do Egypta dlouhá léta hodně často (a rád), někdy i vícekrát za rok. Ale po mnohých osobních zkušenostech musím sdělit, že mnohdy kreténství není v Egypťanech, ale v nás, v Češích. Jak my se tam někdy chováme, to prostě rozum nebere a věřte, že vím, o čem mluvím… Vůbec netuším, co tam na letišti Komínkovi „přelétlo přes nos“, ale pokud někdo nedodržuje tamní předpisy a zásady, a myslí si, že je může porušovat, tak ať tam nejezdí. Já po tom, co se děje ve světě ohledně teroristických útoků – a nezapomenutelný je cca před dvěma lety teroristický čin nad Sinají, bomba v ruském letadle – tak mi v zájmu bezpečnosti přísnost letištního personálu vůbec nevadí, že jsme např. vyzuti i z bot, nesmíme kontrolou pronést žádnou tekutinu, apod. Ale ať se tam soudruhu Komínkovi stalo cokoliv, neměl by si (už jen z pozice politické funkce, kterou v současnosti zastává, neboť jak je známo podle mínění mnoha lidí, tak jedni z největších kreténů se vyskytují právě v české politice) takto neomaleně veřejně dovolit podobným způsobem napadat jiný národ.

 4. Kris napsal:

  Budeme sa tváriť, že každý človek má rovnakú inteligenciu?

 5. Pavel Holman napsal:

  Ten Komínek má ty evoluční procesy nějak pomotané. Opice zrozené z neandrtálců, to fakt může říci jenom komouš, pro které zítra znamenalo už včera a dnešek neznamenal nic.

 6. ČERT napsal:

  Já jenom když je to o té nadávce na adresu Egypťanů v souvislosti s výletem pana Komínka… Tak ono z pohledu takového českého turisty, který nechce moc utrácet, může být možná poněkud nepříjemné velké množství všelijakých pouličních prodejců, kteří se mu snaží vnutit odkup nějakého jejich zboží, anebo všelijací vykukové, kteří se na něm snaží přivydělat alespoň nějaký ten bakšiš. Zkrátka, asi klasika arabského/muslimského světa… Možná tedy i z takového úhlu pohledu (jakkoliv je zde přesný důvod konkretizován) by šlo ten výlev pana Komínka hodnotit.

Přidávání komentářů není povoleno