Co trápí české kraje? Andrej Babiš vám to řekne, rozešle Šlechtová

Napsal/a Robert Břešťan 30. srpna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Zatím jen čtyři „každoměsíční“ informační newslettery rozeslalo do světa Ministerstvo pro místní rozvoj – v prosinci 2015, letos v lednu a v březnu. Následovala pětiměsíční pauza a nyní, na konci prázdnin vyšel newsletter nový – v hlavní roli s předsedou ANO a ministrem financí Andrejem Babišem. 

S rozjíždějící se kampaní před krajskými volbami jde o počin, který si zaslouží pozornost.

Pošta do všech obcí

Andrej Babiš v aktuálním čísle dostal velkorysý prostor. I když má jít formálně o rozhovor, pod titulkem „Co nejvíc trápí české kraje“ čtenář nenajde úvodní otázku, jak by se dalo u rozhovoru čekat, ale spíše Babišův komentář na unnamedtéma stav dopravní infrastruktury:

„Momentálně je situace daleko lepší. Vidíte, jak se po celé zemi mohutně staví a opravuje. Občas nás to naštve, ale musí se to udělat. Aby toho nebylo málo, pereme se ještě s takovými pochoutkami, jako jsou nevypověditelné smlouvy na mýto, které nám tady nechali naši předchůdci z ČSSD a ODS,“ říká Babiš a ujišťuje, že „v příštím roce rozestavíme 140 km nových dálnic a budeme investovat 10 miliard do opravy stávající dálniční sítě.“

V newsletteru se pak obrací i na zajímavou voličskou skupinu českých krajů – dobrovolné hasiče. Česko má podle něj co dohánět v investicích do vybavení bezpečnostních a záchranných systémů.

„Vidět to je na zastaralé technice profesionálních hasičských záchranných sborů ,nebo na vybavení zdravotní záchranné služby. Proto chceme investovat do hasičských zbrojnic i do techniky dobrovolných hasičů, slibuje Babiš.

Newsletter dostává několik tisíc lidí: všichni starostové českých měst a obcí, představitelé krajských úřadů i další zástupci samospráv.

Síření newsletteru ministerstvo pro místní rozvoj (v čele s Karlou Šlechtovou, nominovanou do funkce hnutím ANO) podpořilo i placenou kampaní na sociální síti Facebook.

Pořád jsou nějaké volby

Newsletter připravuje odbor komunikace ministerstva pro místní rozvoj. Mluvčí ministerstva Veronika Vároši odmítá, že by nový newsletter jakkoli souvisel s volební kampaní.

„Vždy jsou před námi nějaké volby, kdyby se měl brát ohled na budoucí volby, nemohlo by vycházet žádné médium, ale budeme samozřejmě rádi, když náš newsletter na vašem webu zmíníte, i negativní reklama je reklama,“ odpověděla Vároši.

„Newsletter zahrnuje vždy aktuální a praktické informace pro regiony České republiky a je politicky vyrovnaný,“ doplnila mluvčí.

Rozhovory s politiky se objevily i v předchozích vydáních newsletteru. Jenže v prvním vydání v prosinci 2015 se ministryně Karla Šlechtová omezila pouze na krátké úvodní slovo, v němž slibuje, že newsletter „bude přinášet novinky, které Vám mohou pomoci zlepšit a zkrášlit Váš kraj a území.“

V druhém vydání v lednu 2016 byl rozhovor s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem (nestraník za Stranu práv občanů – zemanovci) a v březnu 2016 s hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem za ČSSD.

„Plánujeme rozhovory s dalšími politiky, jako je například ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL),“ říká Veronika Vároši. Pokud bude stávající periodicitě ministerského newsletteru však je nejisté, zda příští číslo doputuje k adresátům ještě před říjnovými krajskými volbami.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)