Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Babišova Mafra přichází o klíčovou novinářku Zuzanu Kubátovou. Šéfka ekonomické rubriky dala výpověď

 -   - 

1787240-bez_nazvu_0 Autor: Printscreen Česká televize

Vydavatelský dům Mafra místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše opouští uznávaná ekonomická novinářka Zuzana Kubátová, vedoucí ekonomického oddělení Mladé Fronty Dnes. Přechází do zpravodajského projektu na Seznam.cz.

Jak Kubátová potvrdila na dotaz HlídacíPes.org, výpověď podala v Mladé Frontě Dnes včera. V redakci by měla působit ještě do konce května, kdy jí vyprší výpovědní lhůta.

Důvody odchodu ale nechtěla specifikovat. “Nechci to komentovat, je to osobní věc,” říká Kubátová.

V MF Dnes působila už na začátku své novinářské kariéry, pak se do ní po letech strávených v Hospodářských novinách a na webu Aktuálně.cz v roce 2014 opět vrátila.

V deníku zůstala i po odchodu Sabiny Slonkové z postu šéfredaktorky v létě 2014.

Kam nyní Kubátová míří, nechtěla uvést, podle informací HlídacíPes.org ale bude pracovat v nově spuštěném projektu Seznam Zprávy. Je též pravděpodobné, že Kubátová není jediná, kdo se z MF Dnes chystá v blízké době odejít.

O autorovi

Autorem článku je Eliška Hradilková Bártová

Komentáře

(1) komentář
  1. Stan napsal - dne 6.4.2017

    Proslýchá se, že nedostatek zaměstnanců v našich úspěšných firmách se nebude řešit jen příjímáním zahraničních pracovníků, ale především těch českých občanů, jejichž přínos společnosti je mizivý nebo nezřetelný. Má se zato, že půjde o skupiny obyvatelstva, které si v rámci Klausovy éry zvykly spíše žvanit než dělat věci smysluplné. Při tom jde i o nadané lidi, zřejmě založením spíše lenochy, kteří by po rekvalifikaci mohly být našemu hospodářství přínosem. Má prý jít především o neobyčejně přemnožené novináře.
    K takovému záměru je třeba jen poblahopřát. Neboť už i já si začínám myslet, že s výjimkou skvělých novinářů, kterých ovšem není moc, jde o lidi obyčejným občanům málo prospěšné.