Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen Česká televize,

Babišova Mafra přichází o klíčovou novinářku Zuzanu Kubátovou. Šéfka ekonomické rubriky dala výpověď

Vydavatelský dům Mafra místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše opouští uznávaná ekonomická novinářka Zuzana Kubátová, vedoucí ekonomického oddělení Mladé Fronty Dnes. Přechází do zpravodajského projektu na Seznam.cz.

Jak Kubátová potvrdila na dotaz HlídacíPes.org, výpověď podala v Mladé Frontě Dnes včera. V redakci by měla působit ještě do konce května, kdy jí vyprší výpovědní lhůta.

Důvody odchodu ale nechtěla specifikovat. „Nechci to komentovat, je to osobní věc,“ říká Kubátová.

V MF Dnes působila už na začátku své novinářské kariéry, pak se do ní po letech strávených v Hospodářských novinách a na webu Aktuálně.cz v roce 2014 opět vrátila.

V deníku zůstala i po odchodu Sabiny Slonkové z postu šéfredaktorky v létě 2014.

Kam nyní Kubátová míří, nechtěla uvést, podle informací HlídacíPes.org ale bude pracovat v nově spuštěném projektu Seznam Zprávy. Je též pravděpodobné, že Kubátová není jediná, kdo se z MF Dnes chystá v blízké době odejít.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Stan napsal:

    Proslýchá se, že nedostatek zaměstnanců v našich úspěšných firmách se nebude řešit jen příjímáním zahraničních pracovníků, ale především těch českých občanů, jejichž přínos společnosti je mizivý nebo nezřetelný. Má se zato, že půjde o skupiny obyvatelstva, které si v rámci Klausovy éry zvykly spíše žvanit než dělat věci smysluplné. Při tom jde i o nadané lidi, zřejmě založením spíše lenochy, kteří by po rekvalifikaci mohly být našemu hospodářství přínosem. Má prý jít především o neobyčejně přemnožené novináře.
    K takovému záměru je třeba jen poblahopřát. Neboť už i já si začínám myslet, že s výjimkou skvělých novinářů, kterých ovšem není moc, jde o lidi obyčejným občanům málo prospěšné.

Přidávání komentářů není povoleno