Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Anjum Malkana, zdroj

Zabitý muslim versus zabitý křesťan. Jak měří česká média

Tři Američtí muslimové, dvě mladé ženy a jeden muž, byli zastřeleni 10. února v Severní Karolíně. V sobotu Omar El-Hussein v Kodani zavraždil dva lidi a několik dalších zranil. Zatímco druhou zprávu nešlo v českých médiích přehlédnout, informací o smrti muslimů bylo jen poskrovnu.

Desátého února krátce po páté hodině odpoledne přijala policie v Severní Karolíně telefonát kvůli střelbě v jinak poklidné čtvrti Chapel Hillu. Jejími oběťmi se stali 23letý muslimský mladík Deah Shady Barakat, jeho 21letá manželka Yusor Abu Salha a její 19letá sestra Razan.

Útočníkem byl 46letý Craig Stephen Hicks – vášnivý obránce práva na držení zbraní a vášnivý odpůrce náboženství. Prý střílel kvůli hluku a sporům o parkování. Prověřuje se i verze, že střílel kvůli náboženskému vyznání obětí.

Vražda jednou větou

Tutu zprávu česká média téměř ignorovala – databáze Newton registruje od 10. února pouhých 13 příspěvků. Informaci ignorovaly všechny celostátní deníky, z velkých zpravodajských webů pak informovaly krátce jen idnes.cz, aktualne.cz a tn.cz. Zprávu o zabíjení v Severní Karolíně zaznamenaly i veřejnoprávní televize a rozhlas, jednou větou pak týdeník Respekt.

Pro srovnání –  sobotní řádění dvaadvacetiletého El-Husseina v Kodani do pondělního rána zaznamenala tuzemská média ve 115 příspěvcích. El-Hussein nejprve v sobotu odpoledne zahájil palbu na uměleckou kavárnu, kde pořádal debatu o svobodě slova švédský kreslíř Lars Vilks, kritizovaný muslimy za karikatury proroka Mohameda.

Při útoku v kavárně útočník zabil 55letého muže a zranil tři zasahující policisty.  V noci na neděli pak střílel před synagogou v ulici Krystalgade v centru Kodaně. O život připravil židovského člena ostrahy a zranil další dva strážce zákona.

„Tito lidé nebyli teroristé“

O trojnásobné vraždě v Severní Karolíně poskrovnu informovala i americká média, což vyvolalo velkou nevoli v islámském světě. Pro americká média jsou prý muslimové zajímaví, jen když drží zbraň – nikoliv když stojí před ní. Prezident Barack Obama vraždy odsoudil až v pátek.

„V Severní Karolíně byli zabiti tři muslimové. Prezident Obama, ministr zahraničí Kerry, viceprezident Biden – ani jeden z nich nevyjádřil úctu obětem. Což je velice příznačné. Tito lidé nebyli teroristé,“ rozčiloval se turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.


Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Petr Havelka napsal:

  A to máte ještě větší nepoměry, pohříchu na ně upozornil i Zeman což jistě z pozice jeho funkce by mělo jistou váhu, kdyby to nesmazaly jeho další „aktivity“.

  V době kdy všichni byli Charlie vyvraždili a vypálili islamisté z Boko Haram ( Hamar 🙂 ) celé město v Nigerii odhad až 2 000 mrtvých.

  To jsou mi paradoxy jak by řekl jiný prezident

 2. Vácvlav Ševčík napsal:

  Muslimský svět také příliš neprotestoval proti řádění teroristů v Charlie ebdo. Naopak, někteří chválili své muslimské bratry a měli je za hrdiny.

 3. Jiří Čížek napsal:

  Spojené státy americké jsou „trochu“ daleko, než aby se zpráva o smrti lidí, kteří se hlásili k příkladu zabijáka Mohameda, někoho dotkla. Já mám spíš naopak pocit, že jakékoliv násilí vůči následovníkům islámu v Evropě je velmi často medializováno více než by si zasluhovalo, zatímco čím dál více frekventované násilí muslimů vůči nemuslimům je záměrně bagatelizováno a muslimové jsou obvykle označováni jako „osoby asijského původu“ – např. nedávná pedofilní kauza spojená s obchodem s bílým masem, kterou měli na svědomí „osoby asijského původu“ byla dlouho utajována, aby prý nedocházelo k nežádoucím projevům islamofobie.

 4. Michelle napsal:

  Děkuji, že jste se tímto problémem zabýval, Vážím si Vás a jsem přesvědčena, že jste opravdu svobodné a objektivní médium. Napadání a vraždy muslimů nikoho nezajímají, zájem je jen děsit lidi muslimy a Islámem. Bohužel neoprávně ……

 5. Zilogat0r napsal:

  Leda by to bylo presne naopak, ze. Ona jaksi Kodan je bliz nez zeme za oceanem. A problem s muslimy ma Evropa aktualne vic nez velky, takze pozornost se logicky venuje lokalni problematice, a stavte se treba na halvu, politicky korektni multikulti mudrlanti. Zla uz jste stihli napachat dost, a je otazka, zda ma vubec vase zrudne dilo nejake rozumne reseni.

 6. Michelle napsal:

  Vidím, že „nacionálně-virtuální sportovci“ opravdu nedělají nic jiného, než, že hlídají i „hlídacího psa“, aby si nalezli své lejno k zamíchání, pan Čížek už je tím velmi slavný a začíná šlapat na paty panu Konvičkovi : ) Škoda, že ale nesledujete alespoň to, co v médiích je, jinak by jste věděli o velmi hlasitém odporu muslimů vůči tomu, co se děje, ale doma u TV netočí pivo, že ….. a ještě by v reportážích bylo, co slyšet nechcete, smutné, jak daleko jste sociálně a humánně došli, nebo spíš nedošli …..

Přidávání komentářů není povoleno