Pavel Dufek (uprostřed) bude asistentem Věry Nechybové. Foto: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Z místostarosty sekretářkou přeběhlice. Jak ústecký politik zase „neutřel nudli“

Napsal/a Robert Malecký 3. listopadu 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Ústecký politik Pavel Dufek (dříve v ANO, nyní v barvách Ústeckého fóra občanů – UFO) se i po letošních volbách dostal k funkci placené z veřejných peněz. A to i přesto, že jeho UFO skončilo v opozici a on sám ve volbách neuspěl. Dufek, který už v minulosti nechvalně proslul sloganem, že nechce „utřít nudli“, se stal asistentem náměstkyně primátora Věry Nechybové. Ta podpořila koalici ANO a SPD jako přeběhlice a UFO se od ní distancovalo.

Příběh přeběhlíků, kteří nečekaně podpořili koalici ANO a SPD na ústecké radnici, dostává konkrétnější obrysy. A je to především příběh funkcí, které mohla vznikající koalice za podporu přeběhlíkům nabídnout.

Bývalý náměstek Pavel Tošovský zběhl od ODS, pod hrozbou vyloučení sám ukončil členství ve straně a stal se radním pro investice a dotace. Uvolněným, čti placeným.

Druhou přeběhlicí je bývalá primátorka Věra Nechybová. Té se nelíbilo, že by mělo její UFO skončit v opozici (a ostatně i kdyby nemělo, na placenou funkci s ní její hnutí nepočítalo), a tak se sama jako přeběhlice nabídla vznikající koalici ANO a SPD pod vedením primátora Petra Nedvědického. A vysloužila si funkci náměstkyně primátora pro správu městských financí.

Už během ustavujícího jednání zastupitelstva minulý týden se ukázalo, že přeběhlíků od UFO může být víc. Nechybová totiž do výborů nominovala i své stranické kolegy Pavla Dufka a Marii Jakubcovou. Jako nezávislé, což vzbudilo zájem, kde jmenovaní nakonec „vyplavou“ a jakými funkcemi budou odměněni.

Podle tehdejší kuloární šuškandy si měla Nechybová vzít Dufka na magistrát jako svého asistenta. To se nakonec potvrdilo. Ač oba zainteresovaní mlčí a na dotazy HlídacíPes.org neodpovídají, na webu města už se informace o novém zařazení objevila.

Zdroj: Magistrát města Ústí nad Labem

Bez mandátu, bez funkce

Pavel Dufek je sběratelem veřejných funkcí již třetí volební období v řadě. Po volbách v roce 2014 se ještě v dresu ANO stal starostou obvodu Severní Terasa. Jenže nebyl spokojen s tím, že funkce není placená tak dobře jako pozice na magistrátu, a z té doby pochází jeho slavné „nudlání“.

„Aha, tak nakonec my tři utřeme nudli. My makali na kampani nejvíc a ostatním dáváme prašule. Doufám, že pro nás zbyde aspoň nějaká dozorčí (rada),“ postěžoval si tehdy Dufek svému tehdejšímu stranickému kolegovi z dnes již zrušené ústecké buňky ANO Martinu Matovi. Mata pak SMS zveřejnil – to už bylo v době po tzv. ústeckém puči, na kterém se Dufek sám podílel a díky němu přišel k funkci na obvodě (přesunul se na post místostarosty) i k postu náměstka primátora.

„A já tu budu za 40. Je to v prdeli, má to cenu příště makat?“ ptal se Dufek.

Zpráva, kterou v roce zveřejnil Martin Mata. Zdroj: iDNES.cz

Po volbách v roce 2018 Dufek místostarostou Severní Terasy zůstal, teď se ale s funkcí musel rozloučit. Ve volbách se nedostal do zastupitestva, přeskočil ho spolustraník z UFO, boxer Lukáš Konečný.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)