Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Úřad vlády ČR, zdroj

Vyhoštění špionů z ruské ambasády a kauza Skripal obnažuje Zemana, komunisty i SPD

KOMENTÁŘ Premiér v demisi Andrej Babiš o sobě už pátý rok co je v politice tvrdí, že není politik. Politik je, ale dosud neměl mnoho příležitostí projevit se ne jako šéf „firmy Česko“, ale jako státník zastupující zájmy České republiky a její jasné orientace na Západ.

V kauze Skripal, útoku nervovým plynem na civilisty, ruských výrocích o tom, že to klidně mohli vyrobit Češi, a především v rozhodnutí vyhostit trojici zpravodajců z ruské ambasády Babiš ukázal, že alespoň v tomhle s ním mohou souhlasit i jeho názoroví odpůrci a političtí oponenti.

O to problematičtější jsou jeho námluvy s komunisty a s SPD, s nimiž může vytvořit nepsanou hlasovací koalici. O to více vyniknou shnilé kořeny paktu, který uzavřel s Milošem Zemanem.

Kdy odjede Pivoňka

Je zjevné, že spojenectví, které se Babišovi může hodit v domácích politických půtkách, na mezinárodní scéně a v otázkách národní bezpečnosti neobstojí.

Babiš otevřeně mluví o tom, že „pro evropské státy je nepředstavitelné a neakceptovatelné, že jiné státy operují s takovými látkami na evropské území“.

„Rusové překročili veškeré hranice, když řekli, že jedovatá látka novičok mohla pocházet od nás. Je to naprostá lež, toto tvrzení odmítáme od samého začátku, kdy ho ruská strana vypustila. Od nás je tento krok výrazem spojenecké solidarity,“ řekl Babiš.  

Tři zaměstnanci diplomatického personálu Česko označilo za nežádoucí osoby, území České republiky mají i se svými rodinami opustit do 1. dubna.

Nepochybně bylo z čeho vybírat. HlídacíPes.org konzistentně poslední čtyři roky upozorňuje na to, jak je ruská ambasáda přebujelá. Aktuálně je zde asi 140 lidí (členů diplomatického sboru i registrované ruské administrativně-technické síly v Praze a na konzulátech v Brně a Karlových Varech).

Černého Petra nyní dostali nakonec jen tři lidé. I to je ale na české poměry docela dost. Je to jasný signál spojenectví, po kterém nepochybně přijde ruská odveta. Bude zajímavé sledovat kupříkladu to, zda nový český velvyslanec Vítězslav Pivoňka do Ruska vůbec v dohledné době odjede.

Na kauze Skripal a české reakci se zároveň dokonale ukazuje kdo je kdo a čí zájmy ve skutečnosti hájí.

Se svolením Ruska

Prezident Zeman otevřeně lobbuje za vydání ruského hackera Nikulina do Ruska a naopak (neúspěšně) nabádal k opatrnému postupu ve věci možného vyhoštění Rusů z ambasády.

Pokusu o vraždu nervovým plynem v britském Salisbury se divil s tím, že jsou přece jednodušší metody, jak někomu podat jed.

Nyní si nechal okolnosti vyhoštění vysvětlit od šéfa BIS Michala Koudelky. Ten v loňském rozhovoru pro HlídacíPes.org řekl, že „naším úkolem je udržovat si přehled o zpravodajských důstojnících bez ohledu na státy a velikost jejich diplomatického sboru“. „Jsem přesvědčený, že se nám to daří,“ dodal ředitel ředitel Koudelka, který mezi lety 2006 až 2016 vedl v BIS oddělení kontrašpionáže.

Zemana možná nepřesvědčí, ale my si i díky tomu můžeme připomenout, že za zahraniční politiku tu není zodpovědný dočasný pán Hradu, ale vláda.

Komunisté do poslední chvíle bojovali za ruské zájmy, když šéf komunistů (a někdejší agent StB Falmer, který však dle soudu nespolupracoval s StB vědomě) Vojtěch Filip vyhlašoval, že vláda usilující o toleranci KSČM by rozhodnutí o vyhoštění bez souhlasu komunistické strany rozhodně dělat neměla.

Stejní komunisté mimochodem chtějí, aby české vojenské mise do zahraničí podléhaly schvalování OSN či Rady bezpečnosti OSN. Což nakonec neznamená nic jiného než to, že by výjezdy českých vojáků podléhaly souhlasu Ruska.

Okamurova SPD pak hraje s další ruskou propagandistickou kartou, když kupříkladu její poslanec Jiří Kobza vykřikuje, že kauza Skripal připomíná „kauzu chemických zbraní v Iráku, které se nenašly, ale byly záminkou k válce“ a, že tehdejší „premiér Tony Blair tehdy vystupoval stejně jako dnes Theresa Mayová“.

Ne, že bychom to nevěděli i bez novičoku, ale je zkrátka dobré ujasnit si, kdo za koho kope.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

43 komentářů

 1. Nemec napsal:

  Můj názor je ten, že pan Babiš jako trestně stíhaný má obavu z vyšetřování Čapího hnízda Olafem. Proto zatím poskakuje jak EU píská a nějaké špiony má na háku . S domácí policií si poradí a získá čas. Potom můžou přijít jiní špioni a ve větším počtu. Jeho domácí politika se Zemanem, komunisty a SPD tomu napovídá. Svůj názor nikomu nevnucuji .

  • jan rich napsal:

   Ale značko „Nemec“ vnucuješ.Opět vytahuješ značku „čapí hnízdo“ a přitom nevytahuješ píšťalku na orgány činné v trestním řízení.Aby v této značce konečně udělaly tečku.Společnost tuto tečku potřebuje.Jinak se bude v rozhodování stále zmítat a pomáhá to více antibabišovicům než jeho příznivcům.Tož Policie ČR,Státní zastupitelství a všeobecné Soudy,hnete konečně vyměšovacím posezem?Děkuji.

  • petrph napsal:

   Asi jste si toho nevšiml, ale OLAF už dávno vyšetřování ukončil, a dokonce už jeho zpráva byla u nás publikovaná, najděte si jí Ovšem – OLAF nikoho žalovat ani trestat nebude. na závěr jasně píše že případné trestní řízení je jen interní věcí našeho státu a naší justice. Do toho se plést nebude.
   Pouze „doporučuje“, aby tuto podvodně získanou a vyplacenou dotaci české MF nedalo EU k proplacení. TAkže EU škodná nebude, Babišovi se to zaplatilo ze státních peněz

 2. Kain Václav napsal:

  Je vidět,že Babiš ví naprosto přesně,že novičok nepochází od nás jako Theresa May je přesvědčena,že to má ruskou stopu.A co důkazy, začalo se teprve vyšetřovat a někdo už všechno ví jak to bylo.

  • Frenki Hunter napsal:

   „Tak se Rusáci už konečně přiznejte, nebo vám otrávíme dalšího agenta“.
   Babiš řeší vyhoštění a Zeman pověřil BISku, aby mu doložila stav věci ohledně „now we choke“. Babiš tedy bez důkazů jedná jako poslušný vazal. Zeman to chce doložit. Kdo je v tomto státník a kdo „vlezdoněkam“, je jasné. I Zeman bude muset zaujmout stanovisko, po doložení stavu BISkou.
   Absolutně nesouhlasím s těmi žvanícími, nebo zaprodanými nýmandy, kteří mají jasno, aniž byl doložen stav věci. Vydávat závěrečné soudy je možné až po prokazatelné doložení stavu dané věci. Toto by měl respektovat o to více trestně stíhaný, leč doposud neodsouzený premiér.
   A každý slušný člověk. Presumpce neviny platí pro všechny. Musím připomenout dalšího Brita, T. Blaira, který zaručeně věděl o (neexistujících) zbraních hromadného ničení v Iráku. A dal pokyn k bombení Iráku, což považuji za válečný zločin, za který nebyl nevím proč, doposud potrestán mezinárodním tribunálem. Včetně amerického prezidenta Bushe. Právo a pravda je pouze jedna. A nikomu nepatří.

   • Jiří Jaroslav napsal:

    Chtělo by to trošičku zlepšit češtinu, takhle jste moc okatě vidět. To vás ve vaší škole (propagandy) neučili?

   • Tondach napsal:

    To, že se v Iráku zbraně hromadného ničení nenašly neznamená, že tam nebyly!

 3. Jan Pudil napsal:

  Třicet by bylo akceptovatelnější……….

  • jan rich napsal:

   Třicet stříbrných komu?Neodvažuji si nedokončenou větu doplnit.Byla by to příliš veliká bomba.

 4. Masák napsal:

  Komunisté to mají v popisu práce, ale proč to dělá Zeman? Patrně to má také v popisu práce.

  • jan rich napsal:

   Sociální dobro pro řadové občany?Já za to komunistům i Zemanovi mděkuji.

 5. Bob napsal:

  Můj názor je, že se mělo vyhostit aspoň 25% těch ruských agentů, tj. něco přes 30. Jejich činnost nesouvisí s rolí ambasády, ale s výzvědnou činností, lobbingem atd.

  • jan rich napsal:

   Já bych tu ponechal především ty,co tolerují,že mouchy serou na obrazy Putina.Z ostatních bych vyhostil menšinu nepříznivců našeho režimu.Ti ostatní nám fandí a mnohli by do toho Putinovi kecat.Možná ale na Sibiři.

  • petrph napsal:

   Ale to jsou přece dvě naprosto různé věci. Protože – jestli u nás nějací ruští diplomaté provádějí trestnou činnost – tedy třeba špionáž, tak je povinností je vyhoštovat ihned jak se to zjistí (a jsou na to důkazy). Nikoliv čekat až dají politici pokyn, teď je vyhostěte, aby to mělo nějaký propagační efekt, jako teď…

   • Frenki Hunter napsal:

    Každý zahraniční zaměstnanec kteréhokoliv velvyslanectví je špion. Už si to, prosím, všichni, uvědomte. Každý z nich slouží své zemi.

 6. Weber napsal:

  Vzhledem na posunu událostí se přidám také do diskuze kolem úderného nadpisu článku pana Břešťana. Jak se můžeme dočíst, tak prezidenta Zemana podpořila v hledání odpovědí na „náš“ novičok i ministryně obrany Šlechtová. Otázkou do pranice je to, proč to dělá? Je statečná jako prezident Zeman, nebo už tuší, že stejně si bude balit kufry a myslí na zadní kolečka? Prezident Zeman má zajisté jiné postavení z hlediska odpovědnosti a nepodezříval bych jej ze zoufalého pokusu pomoci přátelům na Východě, ale jen ukazuje ostatním, že loajalita je jedna věc a ohnutá páteř jiná. Ostatně on umí provokovat neustále. Doufám, že hledání novičoku dopadne stejně úspěšně, jak hledání onoho zpropadeného článku F. Peroutky, jiný výsledek by byl průšvih. Otázkou pro veřejnost, kolik bodů ta svébytná statečnost pana prezidenta mu přinese bodů v oblibě veřejnosti a já mám zato, že dost a to i přesto, že ČR může v té kampani všichni proti tomu východnímu zlu ztratit odporem k bezvýhradné loajalitě k vedoucí síle té, dle mého kampaně (neboť nic se nemá přehánět). Mám obavu, že aféra „novičok“ bude mít za nějaký čas obdobný výsledek, jako kampaň s Husajnovým arzenálem sofistikovaných zbraní. Já totiž v debatách s různými lidmi slyším, kde se „statisticky“ nachází názor veřejnosti na aféry posledního období a i když běžní občané rozumí tomu, že ruského švába je třeba tepat, tak mají většinový názor, že by bylo chybou, kdyby se oni nechali zmást bubnováním na pravdu od vedoucí mocnosti, kterou vede nečestný člověk. Takže opět běžní občané se zřejmě vedou svými instinkty v úskalí mediální „práce“. Zda to k něčemu bude pozitivní uvidíme.

  • Frenki Hunter napsal:

   „Zavolejte odsouzeného, ehm, chtěl jsem říci obžalovaného…. No viset bude stejně!….A pospěšte si pánové, ledvinky se musí jíst teplé.“

   Za krátký čas:….“To máte z těch vašich nitek“!

  • petrph napsal:

   Zkuste se na to podívat z druhé strany, pokud Zeman špatně dělá, tak který politik dá veřejnou záruku že u nás nikde žádný novičok není a nebyl??? Dá se očekávat že to jsou stejně tajné informace, pokud jsou (byly) v nějakých vojenských zařízeních. Zda může absolutně vědět (bez šetření) že je nemá/neměla ve skladech nějaká naše soukromá firma obchodující se zbraněmi.? Podotýkám že hovoříme i o minulosti, z období dívokých privatizací a zmatků.
   Pokud toto nějaký náš státní činitel veřejně – i vůči zahraničí bude prohlásí a bude na svou zodpovědnost garantovat, prosím.

   • Frenki Hunter napsal:

    Utajované skutečnosti se veřejnost nikdy nedozví. Od toho to jsou utajované skutečnosti.
    Ani za sociku se nezveřejňovalo, že zde byly jaderné zbraně. A byly.

 7. Frenki Hunter napsal:

  Já bych vyhostil i ruský zemní plyn. Novičok jako novičok, stále to je nebezpečný ruský plyn. Nebo ten jiný ruský, zemní, který sice také smrdí a otravuje, byť je po něm teploučko, neva? No vážně, nemají někteří „ynteligenti“ dojem, že ten ruský zemní plyn, kterým si vytápí svou domácnost, je ideologický ruský nepřítel? A šel bych ještě dál! Dal bych zvážit prodej „ruského vejce“ a atrakce „ruské kolo“, no z ideového pohledu jde o nebezpečný ruský vliv salámovou metodou na naši demokratickou, prozápadní společnost! Určeno těm, kterým to „politicko myslelo“!

 8. Frenki Hunter napsal:

  Vyhoštěni diplomatů bývá typickým signálem blížící se války.
  Namísto komunikace a dialogů se partička nediplomatů nediplomaticky projevuje a kazí vše, co pokazit jde. Pohrdám těmi, kteří si nevidí ani špičky svých dlouhých rypců. Tato společnost bude brzy potřebovat důkladnou očistu. Velmi důkladnou.

 9. Frenki Hunter napsal:

  Opět Británie?! Ze včerejška na dnešek došlo před jedním klubem k tomu, že z klubu vyhozený potížista, muslimský řidič, Mohamed Abdul, 21 let, najel do skupiny osob a 13 jich zranil. Policie z Kentu prý tento čin neprojednává jako teroristický. Co chci sdělit-nebyl to Rus, nebyl tam „novičok“, ale naše média mlčí! Hlídací pse, i ty, Brute?!
  Proč to sděluji? Rád bych se semknul a se svíčkou v ruce nasvítil nějakou zeď počmáranou nápisy o ruských vrazích a novičoku, na protest proti dalšímu, „tentokrát zase“ muslimskému útoku na britské občany. Jenže, nemám informace! Co když to je kachna? Help me, dogy!

  • Robert Břešťan napsal:

   Už jste někdy našel médium, které by informovalo úplně o všem? O všem, co chce číst Frenki, Henry, Bob, Pepa z depa? Takové médium neexistuje a a ni existovat nemůže. Ale pak to pochopitelně slouží jako „důkaz“ jak jsou média lživá a něco „tají“. Přičemž to, že o té události píšete (pokud se vůbec stala), znamená, že jste si to asi někde přečetl, tudíž se to asi „netají“. Pokud nejste zrovna v Kentu.

   • Frenki Hunter napsal:

    To je Váš úhel pohledu. Já dal ten svůj. Ale, o tom útoku autem a zranění jsem se dočetl z webu, který nepovažuj za vzor informací. Pokud se toto opravdu stalo, tak by mohl Hlídací pes přijít mezi prvními a solidními weby s informacemi, které hýbou civilizovaným světem. Zkuste se zamyslet, že já, neprofesionál, najdu informaci, kterou bych rád pojal za pravdivou. A pokud existuje někdo jak Hlídací pes, očekávám jeho rychlou reakci. Prosím, neberte toto jako sarkasmus! A současně, přes všechna obecná působení našich médií mi fakt už lezou krkem stokrát omýlané kraviny, navíc zaměřené v drtivé, až v absolutní většině na Zemana, Putina (Rusko), SPD a komunisty. Toho hnoje, který nás zavaluje a smrdí na dálku, že to nejde přehlédnout, je přece tolik, že je z čeho si vybrat! Žádné slušné médium si nemůže vybírat pouze někým – úzkou skupinou, zaměřené cíle. Proč? Protože my, občané, vám potom nebudeme věřit! Já chci mít informace o tom, co se kde děje, a mít možnost si spoluvytvářet reálný obraz, který není jednoduchý. Buď to média zvládnou, nebo jsou k ničemu. Nebudu vám podsouvat témata a okruhy , které „musíte řešit“, jen volám po poctivé novinařině, kde platí, padni komu padni!“ Ve světě se odehrává tolik zásadních věcí, stejně tak u nás, ale nefér práce médií mne nutí věnovat získávání informací mnoho času. I proto vím docela hodně a mám proč být náročný a kritický.

    • Robert Břešťan napsal:

     Ne, to není úhel pohledu. Kdyby tento web měl fungovat tak, jak si představujete vy, musel by být zhruba velikosti BBC, personálně i rozpočtově. Pokud hledáte „catch-all“ web, tak jste prostě na špatné adrese.

     • Frenki Hunter napsal:

      Vy sami musíte vědět, jaké máte poslání. Nebo, kdo je váš mecenáš a platí vás. Ale potom jsme tady my, občané a rádi se dozvíme solidní korektní informace. Já procházím denně „X“ webů a sleduji, co uvádí a jak. Naprostou většinu přecházím bez zájmu. A stále hledám solidní zdroj. zatím marně. To není zrovna lichotivé vysvědčení pro média. Ale smutný fakt. A přitom to je ve vás, novinářích, jací chcete být a jakou potom odvádíte práci. Je to o vašem svědomí a vašem umu. Jako u každého řemesla. Mistrů řemesla je tak zoufale málo. V novinařině neznám ani jednoho. Bohužel.

     • Ondra napsal:

      Konstatuji zavazne poraneni slinivky (nebo kde to svedomi drzite):)

 10. Alena Ruta napsal:

  Nerozumím jak se stalo,že přes noc se s diplomatů stali špioni a proč nebyli odhaleni dávno. Spíše to vypadá že očernujeme dilomaty abychom zdůvodnili jejich vyhoštění. Od kdy se stalo, že v „demokracii“ „highly likely“ nahradilo „innocent unill proven guilty.“ Proč se nikdo nezajímá o důkazy? Myslím, že všichni slované by si měli uvědomit že západ se na slovany dívá zvrchu, nikdy je nebude acceptovat jako sobě rovné, jenom využívat ke své potřebě a proto by slované měli držet spolu a vzdát se svých nesplnitelných snú.

  • Robert Břešťan napsal:

   Tady se nic nestalo přes noc. Zkuste si přečíst výroční zprávy BIS, nebo prostě jen zapátrejte ve starších článcích (nejen) na tomto webu.

  • Frenki Hunter napsal:

   „Facts are a stubborn thing“.

 11. Frenki Hunter napsal:

  Zatím nejlepší článek jsem na toto téma četl od doc. Radima Valenčíka na PL. Navzdory jeho ne úplně čisté minulosti.
  Ale nikdo, žádný politik,…nebo novinář, se k jeho vyjádření k dané věci, ani „nepřiblížil“.
  A protože nežeru vše, jako kus hovězího, to – co mi mnozí cíleně předhazují, v marné naději, že to „dám“, tak hledám, až našel jsem. Kdo má zájem, ať navštíví PL a přesvědčí se sám.

  • nováček napsal:

   Když už tady byly zmíněny PL, tak doporučuji přečíst si tam i článek od bývalého šéfa vojenské rozvědky, jde o článek Andora Šándora :
   „To je fakt síla, srovnávat Putina s Hitlerem. Zvláštní, že se nikdo neptá na jistou věc ohledně Skripala“.
   Wikipedie : Brig. gen. Ing. Andor „Andy“[1] Šándor (* 9. července 1957)[2] je český voják, generál v záloze a bezpečnostní poradce. V letech 1972–1980 studoval na československých vojenských školách, a studium ukončil ziskem titulu Ing. Rychle postupoval ve velitelských funkcích, od roku 1986 působil v generálním štábu Československé lidové armády.[3] V postupu pokračoval i po sametové revoluci, v letech 2001 a 2002 byl náčelníkem Vojenské zpravodajské služby, vojenské rozvědky, jež byla později začleněna do Vojenského zpravodajství. Od roku 2003 působí jako poradce a analytik v oblasti bezpečnosti.[4]

   • Frenki Hunter napsal:

    Ano, četl jsem to. Je faktem, že všichni ti bývalí soudruzi, nyní páni generálové, se přes jistou dobu velké kotrmelce pomalu otáčí tím správným směrem. Nejvíce to je poznat na generálu Šedivém.
    Jsem zvědav, kam uklidí generála Pavla. A jak i on možná prozře. Velmi zajímavé bylo a ještě teprve bude prohlášení expremiéra Slovenska, Fica. Čekám v nejbližších dnech na docela velkého solokapra. Dočkáme se!

 12. jan rich napsal:

  Nedávno jsem vyslechl zprávu Českého rozhlasu,že Britové mají jasné důkazy o ruském spáchání atentátu „novičokem“ .Proč tedy nezveřejní alepoň část důkazních materiálů.Tu část,která by neodhalila tajné analytické metody Britů.Pak bych neměl pocit stáda při odvolávání pracovníků ruských ambasád.

 13. Pavel Liska napsal:

  Prosim, nemohl by mi nektery z pritomnych politologu, analytiku a politickych i jinych geografu objasnit pripadny dopad zjisteni, ze novicok pochazi z CR na tom kdo ma toho Skripala na svedomi ? Jako, ze zbran, kterou byl nekdo zastrelen je Made in CZ …. To by znamenalo asi, ze na Skripala poslala komando hrdlorezu z BIS pani Nagyova ?

 14. PM napsal:

  Nemohl by mi někdo objasnit, proč prezident naší země vysílá do světa signál, že ČR je výrobcem a distributorem chemických zbraní? Není to opět vlastizrada, jako už poněkolikáté?

  • Pavel Liska napsal:

   Dekuji pane PM. Prihoriva …. Ted jeste prosim o vysvetleni, jak snaha toto sproste narceni vyvratit s pomoci organu k tomu zrizenych , tzn. BIS, souvisi s tou velezradou. Jak jiste vite vlastizrada je neco jineho nez velezrada a vlastizrady se prezident dopustit nemuze…. Dekuji za pouceni a tesim se na dalsi plodnou jiskrici a slusnou diskuzi.

 15. petrph napsal:

  Mimochodem, toto je asi to nejpodstatnější, „..my si i díky tomu můžeme připomenout, že za zahraniční politiku tu není zodpovědný dočasný pán Hradu, ale vláda.“
  Neboli, jistě že za zahraniční politiku (i za spoustu jiných věcí) nejen zodpovídá vláda, ale taky pouze ona ze své ústavou dané pravomoci smí udělat v té které věci oficiální rozhodnutí, nebo tedy i vydat nějaké instituci patřičný příkaz.
  Všichni ostatní, (včetně Zemana, i KSČM i kohokoliv jiného) smí v každé věci pouze projevit a publikovat svůj názor, nic víc.. Jistě – lze (a někdy je to i nutné- i o těchto názorech diskutovat, polemizovat, i je kritizovat, popřípadě z nich usuzovat, „kdo za koho (názorem) stojí“. Ale jsou to pouze publikované názory, za nimiž nestojí žádný akt..Tudíž vykřikovat něco o velezradě, a požadovat odstoupení z funkce, tahat ty lidi po soudech a podobně, je legitimně pochybené…
  **Mimochodem – už z toho že v takové věci rozhoduje jenom vláda (přesněji pouze jeden ministr) ukazuje že žijeme v nedokonalé demokracii. Ono nejde ani tak o to, že Babišova vláda nemá důvěru, nepomohlo by tomu ani kdyby měl 101 poslanců v koalici a tímto (a ne jinak) tu důvěru měl. Jde o to, že o takových závažných věcech zahraniční politiky by měl panovat mnohem širší konsensus ve státě..

 16. PM napsal:

  Dočasný pán hradu má za úkol maximálně rozeštvávat, přiklánět na východ a zpochybňovat demokratické hodnoty.
  On není odpovědný za zahraniční politiku, tak jí alespoň rozvrací a ničí.
  Jak jinak si vysvětlit. To co provádí, pokud v tom nikdo nevidíte poškozování pohledu na Čechy ze zahraničí, hraničící s vlastizradou, tak já velmi silně.
  Odpovědní politici vynesou směrem ke světu jasné ujištění, že NOVIČOK nemá s ČR nic společného (tvrdě odmítnuté Ruské nařčení), to je odpovědný přístup o tom já nepochybuji. A Pán hradu vyšle světu signál, že on tomu nevěří, že je nutné na jeho popud ověřit, co kdyby byl přeci jenom novičok od nás. Jak jinak, to asi tak může být v zahraničí pochopeno?
  Vůbec nic nemám proti tomu, že tento úkol bude vydán, ale proboha proč ne, v utajeném režimu, proč to prezentuje do světa a do naší rozvrácené společnosti, komu to asi tak poslouží. Je to tak těžké pochopit? Ale hrách na stěnu házím, kdo nechce, nevidí. Slunce v duši.

  • Pavel Liska napsal:

   Ano, i takto se na to da nahlizet pane PM. Souhlasim i s tim, ze soucasneho pana Hradu moc bavi si hrat a provokovat. Ano v tom se shodneme. Proboha vazne jsem to napsal ? …. Ale hned neco vyrvavat do sveta o vlastizrade ??? Demokraticky v prime volbe zvoleneho prezidenta ???? To nas jako v zahranici neposkozuje ??? Ja bych mlcel …. To by toho na Hrade namichlo nejvic. Ale Farsky, Gazdik, Nemcova ….opet nezklamali. A pak se divi, ze maji 4,9%… A ze byste zrovna Vy pochvalil koblihare za reakci, tak to bych od Vas taky necekal. Holt evropske dotace nad idealy.

 17. Josef napsal:

  Vypovědět tři diplomaty jedna věc, která není úplně čistá,ale budiž.Vydat k trestnímu stíhání hackeraJ Nikulina během neoficiální návštěvy předsedy Sněmovny reprezentantů, když byl dva roky znáš ve vazbě, když neproběhlo odvolání je podivné õPrem Babiš amin.sprav.ve snaze se zavděčit šlápli hodně přes čáru, Doufám,že se to Pelikánovi vrátí i s úroky.Babis se chtěl prezentovat jako prozápadní politik.Prez.Zeman utrpěl porážku,ale on ji vrátí.

  • Josef původní napsal:

   Pokud vím jmenovče, tak Nikulin se odvolával několikráte, naposledy k Ústavnímu soudu. Všechna odvolání byla zamítnuta. Kam by se tedy měl Nikulin ještě odvolávat? Patrně byste mu rád umožnil odvolání do Kremlu, ale s takovým odvoláním náš právní řád nepočítá. A ve vazbě byl u nás Nikulin rok a půl, ne dva roky.

Přidávání komentářů není povoleno