Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
European Union 2014 - European Parliament, zdroj

Vydavatelství Economia bude mít nově stálou zpravodajku v Bruselu

Vydavatelství Economia bude vedle veřejnoprávních médií (ČTK, Českého rozhlasu a České televize) jediným tuzemským médiem, které bude mít svého stálého zpravodaje v Bruselu. Respektive zpravodajku – bude jí od března 2020 současná reportérka Respektu Kateřina Šafaříková.

Informaci HlídacíPes.org potvrdila ředitelka redakcí Economia Zuzana Kleknerová.

Nesoutěžit s veřejnoprávními

Šafaříková bude společnou zpravodajkou pro Hospodářské noviny, web Aktuálně.cz a týdeník Respekt. Do Bruselu odjede na dva roky, pokrývat má i dění ve Štrasburku, Lucemburku a témata spojená s brexitem.

„Economia a její tituly se jasně hlásí k proevropskému směřování naší země a pevnému ukotvení ČR v západních strukturách. Proto jsme se rozhodli do sídla unijních institucí vrátit,“ vysvětluje Zuzana Kleknerová.

Šafaříková by podle ní neměla „soutěžit“ s veřejnoprávními médii, ale spíše je doplňovat.

„Nesoustředíme se jen na zpravodajství, důraz budeme klást na analýzu a investigaci. Jsme připraveni na místě úzce spolupracovat se všemi ostatními médii, která mají v Bruselu zpravodaje,“ vysvětluje Kleknerová s tím, že zřízení postu v Bruselu vnímá jako konkurenční výhodu.

Politici si zvykli na klid

Místa stálých zpravodajů v zahraničí patří k nejdražším segmentům novinářské práce. Vydavatelství Economia v minulosti svého zpravodaje v Bruselu mělo, v rámci úsporných opatření byla ale pozice před deseti lety zrušena. Od března má být tedy obnovena.

Podle Kleknerové čeští politici v Bruselu už mnoho let nepočítají s tím, že nějaké soukromé české médium plní roli „hlídacího psa demokracie“.

„V centru dění hodláme kriticky sledovat i evropské politiky a úředníky – jako členové nadnárodních institucí se zodpovídají všem občanům EU, tedy i těm z České republiky,“ říká Kleknerová.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko