
Vlajky, svetry a jiné hrozby. Vláda národního strachu je zpátky
PSÍ UŠI. Nejhorší smrt je z vyděšení, známá věc. Strany, které si z pěstování strachu udělaly živnost, se teď chystají vládnout a najednou se ukazuje, že se bojíme kdečeho. Po uprchlících, kteří nepřišli, Ukrajincích, bez nichž by se nám složila ekonomika a našilidi, pardon – jejichlidi, by si nedošli ani do hospody na večeři, se teď bojíme vlajek, a dokonce i svetrů. Jenom ty skutečné hrozby nám pořád nějak unikají.
- Na budoucí vládě Agrofertu s drobnými pro Institut Václava Klause a přilehlé oligarchy je fajn sledovat, jak konsistentně se dokáže věnovat tomu, co jí jde nejlíp. Navázali, kde v roce 2021 skončili: Po čtyřech letech srandovních uznězení a kňučení na tizkovkách, kdy svým pučmidrátstvím jen tak mimochodem zabili zhruba o 40 tisíc víc lidí, než bylo nutné, se vlivem okolností přesunuli kňučet do sněmovny. Tam kromě demokratické diskuse a dobrého vkusu nic zabít nemohli, ale teď se vracejí ve stejné sestavě a v plné síle.
„Hned nás podrazili. Myslel jsem si, že minulá sněmovna, která byla plná nenávisti, zla a závisti a strašných cen, že za ní uděláme čáru a nová sněmovna bude jiná. Bohužel jsem se ale mýlil.“
(Andrej Babiš reaguje na svolání mimořádné schůze k jeho střetu zájmů, 14. listopadu 2025)
Kňů a fňů jako za starých časů. Zdá se, že Babiš už zapomněl, kdo v minulém období nenávist, zlo a závist šířil a čí firmy na strašných cenách vydělaly miliardy.
- Naštěstí jsou tady pořád agrofertí surikaty, které nám připomenou, o co při sestavování vlády a pozdějším takzvaném vládnutí jde až v první řadě. Nová předsedkyně sněmovního zemědělského výboru Monika Oborná (stranu můžete hádat třikrát, jeden pokus na každé písmenko) si chce došlápnout na obchodní řetězce a ochránit české potraviny před dovozem.
„Chceme také ochránit náš trh před dovozy výrobků ze třetích zemí.“
(Monika Oborná pro Ekonomický deník, 14. listopadu)
Je to hezký příspěvek k debatě, jestli vlastně Andrej Babiš ve střetu zájmů je, či není. Zvažované omezení dovozu přirozeně zvýhodní domácí výrobky. Babišův stamiliardový kolos, který produkuje širokou paletu komodit od chemie až k potravinám, podniká ve zdravotnictví, ve dřevě, květinách i kalhotkách a podprsenkách, ovčí vlně a dřevákách, kdybyste je potřebovali, nemůže dostat lepší dárek. Celý propíraný problém se střetem zájmů je pořád špatně pochopen. V principu říká, že si Babiš může vybrat: Buď byznys, nebo politika. Žádná třetí cesta mezi tím není. Už dvanáct let neřešíme nic jiného než lišku v kurníku a návrhy, jako je ten paní Oborné, nám připomínají, proč je tak důležité to vyřešit jednou provždy.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Čest a sláva pražské policii! V pátek pomohla a ochránila obyvatele jednoho břevnovského domu před újmou, který jim mohl způsobit třímetrový klacek umístěný na vlastním pozemku. Menší problém je v tom, že na klacku byla umístěna ukrajinská vlajka a naproti sídlí předseda poslanecké sněmovny Tomio Okamura, o němž je známo, že z komerčních důvodů nemá ukrajinské vlajky příliš v lásce. Tento v podstatě obchodní spor se policie rozhodla vyřešit nasazením mimořádných prostředků, chyběla jen zásahovka s dlouhými zbraněmi.
„Hlídka zjistila, že byl na soukromém pozemku v bezprostřední blízkosti chráněného objektu vztyčen více než třímetrový stožár s vlajkou, který nebyl nijak bezpečnostně zajištěn proti pádu.“
(policejní mluvčí Tomáš Procházka, Novinky.cz, 21. listopadu 2025)
Poněkud zjemnělé označení „hlídka“ ve skutečnosti obnášelo čtyři policejní vozy a jednání policie obnášelo vyhrožování odvezením na služebnu. Ještě, že se v Praze v pátečním podvečeru nic důležitějšího nedělo. O české policii víme, že jak jde o pomáhání a chránění, umí se do toho opřít. Ukradené kolo si sice budete muset v zastavárně najít sami, ale jak jde třeba o ochranu čínských mlátiček a sundavání tibetských vlajek z univerzitních objektů, jde do toho naplno. A je to tak dobře, cizími vlajkami si společnost rozvracet nedáme.
Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)SMR mobil článek Mobile (207411)SMR mobil článek 2 Mobile (207416)SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)SMR mobil pouze text Mobile (207431)Recommended (5901)Více z HlídacíPes.org
Čtěte též

Policie pod vlivem, tituly z internetu a rovnost před zákonem

Klaus se raduje, hajlík na Černíně a Nohavica ministrem
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)

31 komentářů
Dobrý den.
Vy ale máte starosti. V době ohrožení státu máme vycvičeno cca 900 nových záložníků, snížili jsme počet JAS
39 o dva kusy. Abychom naštvali obyvatele tak je zatížíme
uhlíkovou daní a emisními povolenkami. Moji známí Ukrajinci pracují za směšné mzdy v náročných provozech,
které pracují na obraně státu. Výše požadovaného příjmu
naším státem je pro moje známé Ukrajince nedosažitelná. Někteří z těchto lidí mluví česky již bez přízvuku a jsou všichni plně začleněni. Jen v Praze se řeší fangličkování. Nová vláda se bude lišit pouze tím, že nastaví lidštější tvář kapitalismu. Nastudujte si pana
profesora Miroslava Bártu prč dochází k zániku civilizací. Chmelař
Z Fialy, Rakušana a Černochové šel opravdu strach. O tom žádná. Co je za nimi – cenzura, političtí vězni, zničené hospodářství. A jejich eminentní snaha nás zatáhnout do jejich války, o tom žádná …
Fanatičtí prokurátoři a soudci, kteří páchají justiční zločiny a odsuzují lidi za ideozločiny, z těch jde také strach.
Kdepak zatahování do války. Vy byste do RF vstoupil hned a s nadšením a ještě poděkoval a demonstrativně si pochutnával na polévce z řepy.
Jak víte, co si přeji? Trpíte jasnovidectvím? Naše země by měla být suverénní, demokratická svobodná, co nejvíce ekonomicky i zemědělsky soběstačná. Rozhodně by neměla být v EU. Také by neměla být ve vazalském stavu k jinému státu, či mezinárodní organizaci.
Jasně, chápu.
Řekl jste, že by ČR „neměla být ve vazalském stavu k jinému státu, či mezinárodní organizaci.“
To si děláte srandu? I Severní Korea je v mezinárdní organizaci. To se, podle vás, máme zcela vyčlenit ze světa?
Napsal jste absolutní deb*litu, ale ok, dobře.
Když to vezmu a přeložím do jazyka lidí, které zastáváte, tak se bavíte o NATO.
Víte proč NATO vzniklo?
Víte proč zrovna tohle ze všeho nejvíc vadí rusákům?
Protože si nemůžou přijít k nám jako na Ukrajinu a dělat si tu co budou chtít. Protože jsme ve vojenském spojenectví s dalšími státy, které mají v článku 5: útok na jednoho člena se rovná útoku na všechny = všichni půjdeme na pomoc napadenému státu.
Ten, komu vadí, že jsme v NATO si žehráním na knutu NATO, která nás tak strašně utiskuje evidentně si přeje, aby rusáci přišli znovu, jako v roce 2014 na Ukrajinu a znovu ještě jednou díky velkému úspěchu v roce 2022. Ovšem proč vlastně si to přeje, to si můžeme už jen domýšlet, ale stačí se podívat na úroveň rusáků a jejich státu a nikomu normálnímu to nemůže přijít jako dobrý nápad, nechat se opět „osvobodit“ rusákama a nechat si zde nastolit rusácký svět.
V této době, kdy rusáci jedou v kolejích Německa (třetí říše jako přes kopírák) a otevřeně říkají, že chtějí zpět co bylo po 2.WW znamená, že daný žehratel na útisk NATO a nařizování EU si přeje, abychom znovu byli pod rusákama, aby tu znovu byl bolševický režim. Ten režim, který nám přeci nikdy nic nenařizoval, narozdíl od zlé EU.
Pardon, ale takový člověk to nemá v hlavě v pořádku a nebo není v pořádku jeho charakter. Protože všichni víme co za lidi se měli jako čuňátka v sýpce za bolševika, jaký měli charakter a jak se projevovali.
… a proč „obranné“ NATO bombardovalo třeba Jugoslávii v r. 1999, pak Afghanistán v r. 2001 na skoro celých 20 let, Irák na skoro 9 let od r. 2003… Tím tam byla přece pak ta „špína, zmar a svrab“ – a to zůstává až do dneška (zejména na tom Blízkém východě..)…
Ha Jugoslávie, Vaše noční můra.
…no Jugoslávie není noční můra, to byla skutečnost…
To co vykládáte je ekonomicky naprostý nesmysl. Tušíte vůbec jak nákladný je technologický vývoj ve strojírenství? Se zemědělstvím je totéž. Naše klimatické podmínky to neumožňují ani náhodou. I za těch “ soběstačných“ komunistů jsme vozili pšenici z Kanady. Brambory to samé, jsou technologicky náročné a navíc bezpodmínečně závislé na organickém hnojení. Nevím kde bydlíte ale zkuste si doma být soběstačný a přestaňte nakupovat.
Cenzura… jo, jasně. Kdyby tady byla cenzura, už byste za tento příspěvek dělal teď kávu Policii, co by u vás doma zaklepala.
Političtí vězni… ba co, zástupy politických věžňů! Sice nedokážete vyjmenovat ani tři z nich, ale to je už je jen moje puntičkářské rýpání se v detailech.
Zničené hospodářství… jo, to každopádně 😀
„A jejich eminentní snaha nás zatáhnout do jejich války…“ JEJICH války, zatáhnout NÁS.
„Fanatičtí prokurátoři a soudci, … odsuzují lidi za ideozločiny…“ Opět, sice nedokážate vyjmenovat ani tři z těch zástupů politických věžňů, ale to nevadí, pravdě nemůže stát v cestě nějaké trapné maličkosti.
Pane, chtěl bych vás vidět na živo a promluvit s vámi pár vět. Pokud tedy nejste bot nebo něco podobného.
Sleduješ trochu fakta? nebo tady jen tlacháš? Zničené hospodářství? A co ten hospodářský růst. Buď tak dobrý a netlachej tady nesmysly.
Fakta + 50 tis. nezaměstnaných díky Fialově vládě strachu, nárůst osob pobírajících dávku příspěvek na bydlení rovněž plus deseti tisíce osob. Konec firem jako jako Klášterecký porcelán, nyní Rico v Havlíčkově Brodu. Kumulativní inflace Fialovy vlády strachu – 35 %.
Máte nějaké fakta?
Napasl jste: „Co je za nimi – cenzura, političtí vězni…
Fanatičtí prokurátoři a soudci, kteří páchají justiční zločiny a odsuzují lidi za ideozločiny…“
Odpovězte.
Vyjmenujte tři politické vězně.
Vyjmenujte tři kauzy ideozločinů, které se řešili.
Buďte tak laskav pane Zdobinský.
Důležité je nezamněňovat fakta s tím co sis vycucal z prstu.
Když se firma neuživí tak prostě zkrachuje. S tím nemá Fiala nic společného A o jakém strachu to vůbec mluvíte? Ujasněte.
… tak si odpovězte do „vlastních řad“ – jako bývalý fíra… Jak by se uživily České dráhy bez dotací od státu – tedy od nás všech, vy rozumbrado ? Ani sběr hluchavky a hlohu kolem kolejí, by jim nestačil..
Osobní doprava byla brána jako služba obyvatelstvu. Nákladní byla zisková, osobní prodělečná. Navíc fungující železnice byla brána jako součást obrany a armády. Proto taky byla služba u ČSD brána jako náhradní vojenská služba. Víte pendrek.
.. no tak jste si odpověděl, že i ta osobní doprava byla dotována a vy proti dotacím bojujete – tedy pro vás je to jaký „vobraz“ ? Dneska byste tedy skutečně musel na ten hloh a hluchavku, aby nebyly dotace…
Jistě je důvodem, že žijeme v šesté nejbezpečnější zemi na světě, neschopná policie, že pane Malecký.
Vaše výplody skutečně vystavit v nějaké síni myslitelů 21.stol.
Aneb jak převrátit cokoli v něco absolutně jiného.
Přijde mi, že někteří trpí dosud neobjevenou novou diagnózou. Něco jako je dislexie, disgrafie atd., kdy vám váš mozek neumožňuje přečíst text tak, jak je napsaný. Tak někteří v diskuzích trpí novou podobou, nedokáží pochopit text tak, jak byl zamýšlen, jejich mozek to vše převrátí vzhůru nohama, domyslí či odmyslí si celé pasáže proto, aby to pasovalo do jejich „světanázoru“.
Tohle je už prostě opravdu neuvěřitelné.
„Prvním Bohem na světě je strach!“¨(Prius Deus in Orbe Timor est!)
Skutečně jsem se domníval, že článek bude o Fialově vládě. Vládě která celou svou politickou prezentaci a předvolební kampaň a strategii založila na popisování hrůz, jež nás čekají, až Babiš a Okamura…. a ono ne. 🙂
Stačí si pamatovat tu minulou Babišovu vládu.
Dobrý den jen se chci zeptat kde jste vyštrachal “ pučmidráta“ ?
Děkuji
Kdepak. Naopak vláda zla a strachu skončila a USA právě doznaly porušení Minských dohod Ukrajinou po boku EU a že to již nikdy nedovolí. Výsledkem je ultimátum Zelenskému.
Minské dohody okamžitě porušilo Rusko když nestáhlo svoje jednotky z Ukrajiny.
…Porošenko už tehdy po svém dosazení na (quasy)prezidenta ne-celé Ukrajiny prohlásil, že se jedná o“ vnitřní konflikt“státu Ukrajina – což mu ale nebránilo ty „své“ východní části bombardovat… To o něm uvedl i takový chartista jako byl Petr Uhl, že „nechal vlastní lid bombardovat…“..
Pokud to byla vnitřní záležitost, nemělo se Rusko do toho míchat. NATO taky nevyslalo na Ukrajinu vojenský kontingent.
… tak na to si přečtěte článek Tomáše Vlacha z poslední Orientace LN, kde on tam píše že z Minských dohod, které měly navodit „návrat“ východní Ukrajiny „zpět“ do Ukrajiny, aby tedy ten Porošenko je stejně nechtěl plnit… Tedy měla pravdu Merkelová, že Minské dohody měly sloužit k dozbrojení UKrajiny – což byl tedy podvod těch dohod non plus ultra… A kdyby tehdy po převratu v únoru 2014 na Ukrajině Rusko tam intervenovalo, tak dneska je na Ukraijně klid, protože ta Ukrajina tehdy nebyla vyzbrojena… Byla by to jakási podobná akce jako na převrat na Kypru v r. 1974, když tam pak vpadlo Turecko a došlo potom „k sestěhování“ tureckých Kypřanů na sever Kypru – a je tam od té doby klid… V době převratu 2014 byla Ukrajina neutrální – a přesto udělal tam západ puč…
Formát rubriky Psí uši, reagovat na vybrané události z uplynulého týdne rádoby vtipnými průpovídkami by ani nestál za komentář, leda se některým z nich skutečně i nechtěně zasmát.
Jenomže, jestli vidím hned na začátku informaci že “ zabili zhruba o 40 tisíc víc lidí, než bylo nutné“, tak předtím žádný citát z těch médií minulého týdne nevidím. Taky by si takový nehorázný fake žádná seriózní média ani napsat nedovolila. Jak se dá totiž poměrně lehce zjistit ze zcela faktických pramenů, těch mrtvých bylo tehdy celkem asi 43 000. Takže, i jen zapsání výše uvedeného tvrzení, že 91 procent z nich způsobili nějací pučmidráti, už je zcela mimo okruh korektního humoru.
Ono totiž naopak, a – že by to snad někdo zapomněl , bylo tehdy do křesla ministra zdravotnictví dosazeno postupně několik vynikajících odborníků s vysokou (jak se doufalo) profesní i morální autoritou – a právě ti doporučovali politikům řadu těch opatření – která ovšem „akademicky řečeno“ nepřinesla vždy zcela optimální výsledek.
Z článku je zřejmé ,kdo panu spisovateli fouká pod krovky:-)))