Umlčeli v Německu Václava Klause? Exprezident mezi mimozemšťany a chemtrails

Napsal/a Roman Máca 22. července 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Institut Václava Klause (IVK) si na svém Facebooku stěžuje kvůli smazanému videu s projevem bývalého prezidenta. To bylo odstraněno z německého YouTube kanálu. IVK se tak ohání nově schváleným německým zákonem, který má zamezit šíření nenávisti na internetu a sociálních sítích. Příspěvek získal za několik dní bezmála 500 sdílení a značný dosah.

Případu si všímá web irozhlas.cz a uvádí, že zmíněný zákon vstupuje v účinnost v říjnu 2017. Z toho vyplývá, že v dané situaci nemohl být použit.

Příspěvek IVK (facebook.com)

IVK ve svém příspěvku odkazuje na článek z webu První zprávy, jehož obsah spadá pod doménu parlamentnilisty.cz. V textu je zmíněno: „A nyní již nový zákon v praxi.“ V článku je dále publikován náhled zřejmě onoho smazaného videa.

Náhled článku a smazaného videa (prvnizpravy.parlamentnilisty.cz)

Z náhledu je patrné, že odstraněné video bylo popsáno termínem obsahujícím nacistickou rétoriku. Nad tím se ale IVK nepozastavuje. Dále lze vidět, že video bylo pravděpodobně přejato z kanálu COMPACTTV, kde se projev bývalého prezidenta stále nachází a je volně dostupný.

Otázkou je, zda a jak byl odstraněný záznam upraven oproti prvotnímu zdroji na COMPACTTV. Kde mohl být problém? U druhotného zdroje zřejmě napoví titulek obsahující již zmíněnou nacistickou rétoriku.

Putin spasitel

Video bylo smazáno z kanálu ALTerNATIVlosE InfO. Pokud se na ALTerNATIVlosE InfO podíváme blíže, jde o směs různých bizarních „alternativních pravd“. Nechybí HAARP, chemtrails, mimozemšťani, NWO atd. a před tím vším zachrání svět jedině Putin.

Obsah kanálu tak koresponduje s českými proruskými weby, na kterých se články Václava Klause a jeho okolí pravidelně objevují či je jeho okolí přímo provozuje. Příkladem je web Protiproud bývalého Klausova mluvčího Petra Hájka.

Náhled kanálu ALTerNATIVlosE InfO (youtube.com)

Nicméně ani nad umístěním Klausova videa na kanálu se značně bizarním obsahem se IVK nepozastavuje.

Stranou v tomto pomyslném boji nemohou zůstat ani Parlamentní listy. Ty přichází s článkem, jak je již zvykem, s úderným titulkem neodpovídajícím realitě: „Šok! Václav Klaus si dovolil kritizovat Evropskou komisi a v Německu ho okamžitě umlčeli.“

Parlamentní listy rovněž ve svém textu nerozporují, že onen zákon nevstoupil v účinnost a radši Klause označí za „oběť tohoto zákona“.

Šok! Klause umlčeli! (parlamentnilisty.cz)

Dále se přidávají a ve stejném duchu referují i další dezinformační projekty působící na českém internetu.

Youtuber Klaus

Nicméně realita je taková, že Václava Klause nikdo neumlčel. Ke smazání videa nemohlo dojít ani podle konkrétního zákona, jelikož v poplatné době nenabyl účinnosti. Relevantní obsah byl nejspíše publikován tak, že odporoval podmínkám užívání služby YouTube, a proto byl smazán.

Nasvědčuje tomu i použití nacistické rétoriky v popisku videa. Nad tím se ale IVK nezamýšlí. A rovněž mu zřejmě nevadí, že video bylo dostupné na konspiračním kanálu s mimozemšťany, chemtrails, „spasitelem“ Putinem apod.

Na závěr tři ponaučení:

  • 1. Dříve, než se budu ohánět nějakým zákonem, ověřím si jeho účinnost.
  • 2. Pokud někdo přejímá a dále šíří mé video, měl bych si mimo jiné zkontrolovat, zda ho nepozměnil a nepopisuje v rozporu s podmínkami užívání dané služby. Původní video z COMPACTTV totiž na YouTube bez problémů je.
  • 3. Když se Václav Klaus chce stát youtuberem, měl by si prvně přečíst podmínky užívání této služby. A když se mu to nebude líbit, může zůstat u psaní. Psacích potřeb z různých koutů světa má doma jistě dostatek.
Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)