Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Klaus.cz, zdroj

Umlčeli v Německu Václava Klause? Exprezident mezi mimozemšťany a chemtrails

Institut Václava Klause (IVK) si na svém Facebooku stěžuje kvůli smazanému videu s projevem bývalého prezidenta. To bylo odstraněno z německého YouTube kanálu. IVK se tak ohání nově schváleným německým zákonem, který má zamezit šíření nenávisti na internetu a sociálních sítích. Příspěvek získal za několik dní bezmála 500 sdílení a značný dosah.

Případu si všímá web irozhlas.cz a uvádí, že zmíněný zákon vstupuje v účinnost v říjnu 2017. Z toho vyplývá, že v dané situaci nemohl být použit.

Příspěvek IVK (facebook.com)

IVK ve svém příspěvku odkazuje na článek z webu První zprávy, jehož obsah spadá pod doménu parlamentnilisty.cz. V textu je zmíněno: „A nyní již nový zákon v praxi.“ V článku je dále publikován náhled zřejmě onoho smazaného videa.

Náhled článku a smazaného videa (prvnizpravy.parlamentnilisty.cz)

Z náhledu je patrné, že odstraněné video bylo popsáno termínem obsahujícím nacistickou rétoriku. Nad tím se ale IVK nepozastavuje. Dále lze vidět, že video bylo pravděpodobně přejato z kanálu COMPACTTV, kde se projev bývalého prezidenta stále nachází a je volně dostupný.

Otázkou je, zda a jak byl odstraněný záznam upraven oproti prvotnímu zdroji na COMPACTTV. Kde mohl být problém? U druhotného zdroje zřejmě napoví titulek obsahující již zmíněnou nacistickou rétoriku.

Putin spasitel

Video bylo smazáno z kanálu ALTerNATIVlosE InfO. Pokud se na ALTerNATIVlosE InfO podíváme blíže, jde o směs různých bizarních „alternativních pravd“. Nechybí HAARP, chemtrails, mimozemšťani, NWO atd. a před tím vším zachrání svět jedině Putin.

Obsah kanálu tak koresponduje s českými proruskými weby, na kterých se články Václava Klause a jeho okolí pravidelně objevují či je jeho okolí přímo provozuje. Příkladem je web Protiproud bývalého Klausova mluvčího Petra Hájka.

Náhled kanálu ALTerNATIVlosE InfO (youtube.com)

Nicméně ani nad umístěním Klausova videa na kanálu se značně bizarním obsahem se IVK nepozastavuje.

Stranou v tomto pomyslném boji nemohou zůstat ani Parlamentní listy. Ty přichází s článkem, jak je již zvykem, s úderným titulkem neodpovídajícím realitě: „Šok! Václav Klaus si dovolil kritizovat Evropskou komisi a v Německu ho okamžitě umlčeli.“

Parlamentní listy rovněž ve svém textu nerozporují, že onen zákon nevstoupil v účinnost a radši Klause označí za „oběť tohoto zákona“.

Šok! Klause umlčeli! (parlamentnilisty.cz)

Dále se přidávají a ve stejném duchu referují i další dezinformační projekty působící na českém internetu.

Youtuber Klaus

Nicméně realita je taková, že Václava Klause nikdo neumlčel. Ke smazání videa nemohlo dojít ani podle konkrétního zákona, jelikož v poplatné době nenabyl účinnosti. Relevantní obsah byl nejspíše publikován tak, že odporoval podmínkám užívání služby YouTube, a proto byl smazán.

Nasvědčuje tomu i použití nacistické rétoriky v popisku videa. Nad tím se ale IVK nezamýšlí. A rovněž mu zřejmě nevadí, že video bylo dostupné na konspiračním kanálu s mimozemšťany, chemtrails, „spasitelem“ Putinem apod.

Na závěr tři ponaučení:

 • 1. Dříve, než se budu ohánět nějakým zákonem, ověřím si jeho účinnost.
 • 2. Pokud někdo přejímá a dále šíří mé video, měl bych si mimo jiné zkontrolovat, zda ho nepozměnil a nepopisuje v rozporu s podmínkami užívání dané služby. Původní video z COMPACTTV totiž na YouTube bez problémů je.
 • 3. Když se Václav Klaus chce stát youtuberem, měl by si prvně přečíst podmínky užívání této služby. A když se mu to nebude líbit, může zůstat u psaní. Psacích potřeb z různých koutů světa má doma jistě dostatek.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

19 komentářů

 1. Tomáš napsal:

  Konečně by měl p.exprez.Klaus označit odkud ziskávali slovenští politici, tak zásadní podporu ,která vedla k rozpadu Československa.Nebo je to omerta?

  • Tondach napsal:

   Tu podporu získávali od svého národa …. jako pokaždé v historii!

   • Josef původní napsal:

    Tondachu, od určité části slovenského národa tu podporu jistě dostávali, ale od většiny? Proč tedy nebylo uspořádáno referendum na téma zániku společného státu? Nebylo to proto, že autoři rozdělení si byli vědomi, že referendum by nedopadlo v jejich prospěch? Proč značná část Slováků dodnes „nespolkla“ rozdělení státu a má, bohužel poněkud opožděně, pocit viny za jeho zánik? Dodnes jsem se také nesetkal s žádnou obsáhlejší studií o roli, kterou při rozbití Československa sehrála KGB a která rozhodně nebyla bezvýznamná. Tohoto tématu se pouze sem tam někdo dotkne, ale to je asi tak všechno. Jako kdyby tu panoval strach se rolí KGB při rozbití Československa zabývat.

 2. Rostej napsal:

  osobne si myslim, ze nacisticky popisek zvolili Klaosovi lide zamerne, aby YT bylo nuceno video smazat a oni tak mohli „prijit s odhalenim!“ pro vsechny putinjugends ochotne tomu okamzite uverit…..

 3. Přemysl Havel napsal:

  Video jsem viděl a ač nejsem milovníkem unáhlených soudů, tak i přesto si myslím, že od Klause se jedná o vlastizradu…!

  • Karel Šubrt napsal:

   Osobně jsem přesvědčen, že pan Klaus je charakterová zrůda, schopná čehokoliv. Ostatně žádná vyjímka v Českém Absurdistánu.

   • Josef původní napsal:

    Musím s vámi bohužel ve všech bodech souhlasit.

 4. petrph napsal:

  Když jsem si přečetl zmíněný popisek, , tak se tam píše pouze „aus dem 4 Reich der EU „. Neboli autor (který tam video vložil, pouze expresivně přirovnal dnešní EU k německé (pouze hypotetické) 4.říši.
  Což by navíc – vzhledem k hegemonitě Německa v EU bylo hodno diskuze
  Tudíž nikoliv propagace nacismu, ale pouze použití termínu souvisejícího s nacismem. (o tom zda jest popisek videa rétorikou by se taky dalo pochybovat)
  No, jestli dle toho pravidla chce někdo ať němečtí politici – nebo již dnes cenzoři Facebooku na jejich přání blokovat určené projevy. Tak to se připravme na skutečně tuhou cenzuru že proti tomu totalita hadr- nakonec tam zbude jen EU a multikulturismus.

  • Karel Novotný napsal:

   K té „přípravě na tuhou cenzuru“: v Německu jsou prostě přecitlivějí na jakékoliv zmínky o Rajchu a youtube už dávno a systematicky znepřístupňuje vše kolem nacismu. S EU nebo Klauzem to nemá nic společného …

   • ČERT napsal:

    „V Německu jsou prostě přecitlivělí na jakékoliv zmínky o Rajchu…“. Prosím Vás, vysvětlil bych k tomu, nacistická byla pouze hitlerovská tzv. III. říše v letech 1933-45. Nacistická tedy samozřejmě nebyla „I.říše“, založená již v 10.století, později Svatá říše římská, která zanikla, jako dávno konglomerát již fakticky suverénních států, v době napoleonských válek. Nacistická nebyla ani, řekněme, bismarckovsko-vilémovská „II.říše“, existující v letech 1871-1918. A konečně, nacistická nebyla/není ani „IV.říše“, jak se někdy s nadsázkou a zcela neoficiálně říká znovusjednocenému Německu od r. 1990. – – – Seriózní němečtí historici tohle samozřejmě vědí a pokud vím, vůbec, vůbec se těmhle tématům (včetně nacismu) nevyhýbají. Jenže, a je mi známo, že máte kus pravdy, ti tady nejsou rozhodující… Víte, ono není dobré „mrzačit“ dějiny nějakým nacionalismem a šovinismem; ale na druhou stranu, ani ne nějakým stupidním sebemrskačstvím, což se děje v Německu a v západní Evropě a což je z vědeckého hlediska ještě horší než ten nacionalistický pohled, asi taky proto, že tady nejde o záležitost historiků, ale nějakých praštěných, nejspíš úplně nevzdělaných nebo polovzdělaných (pseudo)intelektuálů. – – – Jistě, našla by se celá řada připomínek k tomuhle. On může být asi také rozdíl, třeba, když se budeme bavit o dějinách jako aspoň trošku nějací „vědátoři“ a když ty dějiny budeme chtít nějak předkládat nejširší veřejnosti.

 5. El Rentiero napsal:

  Ono je to s tím Klausem celkem složité… V roce 1996 coby premiér sám podával přihlášku do EU, jako prezident v roce 2004 vstup do ní vítal, aby záhy poté otáčel až do dnešního svého stavu mysli, kdy z ní chce vystoupit. K tomu asi není co dodat, snad jen tolik, že popírá v podstatě sám sebe a své činy a kope se při tom ještě jako hlupák veřejně do vlastního zadku.

  • felix.julec napsal:

   Od r.2004 se EU dost podstatně změnila.Proto bych i změnu Klausova postoje neironizoval.

   • Pane Julče, máte naprostou pravdu. Společenství EU v roce 1996 a v roce 2017 – to jsou dvě zcela rozdílné kategorie. A co se týká cenzury internetu? Pokud se nebude možno bránit slušnou cestou, zbývají již jem „prudké pěstní výtky“ (z TV insenace „Kočár nejsvětější svátosti“, výrok licenciáta v podání herce Jiřího Líra.)

   • Josef původní napsal:

    Hlavní směřování Evropské unie se nezměnilo. Změnilo se hlavně Rusko po nástupu V. Putina a tím i instrukce předávané Václavu Klausovi.

  • John Johanson napsal:

   el rentiero lze jako kdyz Hrabisovo (babisovo) novinove emporium tiskne.

   Klaus byl proti vstupu do eu v te podobe jak byla uz tenkrat. Chtel vyjimky ktere by zajitovaly jistou suverenitu caskych zakonu a rovny pristup vsech clenu – byl donucen-prehlasovan k tomu aby podepsal vstup cr do eu.

   • ČERT napsal:

    Ale vstup do EU v noci z 30.4. na 1.5.2004, na vrcholu Velkého Blaníku (jihozápad středních Čech), za ne až tak velkého houfu přihlížejících, skutečně alespoň navenek vítal. Můžeme si klást otázku, zda nějak souvisel výběr této lokality s pověstí na ní vázanou, o rytířích spících v jejích skalách, kteří vyrazí české zemi na pomoc až jí bude nejhůř…

   • ČERT napsal:

    Omlouvám se jen za ten překlep s jihozápadem… Samozřejmě, „jihovýchod středních Čech“.

 6. Libor Vaněk napsal:

  Typický mácovsko-fízlovský článek zabývající se více jemu nesympatickou osobou než principem.
  O náhubkovém zákoně se nedovíme skoro nic.

Přidávání komentářů není povoleno