Týdeník Euro v rozkladu. Po Fojtíkovi odchází zástupce Jeník, ekonom Zámečník a další

Napsal/a Robert Břešťan 6. listopadu 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Ekonomický týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta, které patří miliardáři Františku Savovovi, opouští významná část redakce. Po Vadimu Fojtíkovi, jenž „po vzájemné dohodě“ skončil na postu šéfredaktora minulý měsíc, podali výpověď další klíčoví zaměstnanci a autoři.

Jedním z nich je výrazný autor, ekonom Miroslav Zámečník, který podal výpověď dnes. „Můžu to potvrdit. Končím k prvnímu lednu 2020,“ řekl Zámečník na dotaz HlídacíPes.org. Více okolnosti odchodu komentovat nechtěl.

Další budou následovat

Svou výpověď potvrdil i zástupce šéfredaktora Tomáš Jeník. Odcházejí i klíčoví grafici, fotoedtitor, šéf online Euro.cz Jiří Holuša a reportéři Václav Drchal a Jan Brož.

Podle zdrojů zevnitř redakce budou další odchody následovat. „Firma je celkově v problémech, je dlouhodobě pod tlakem, zpožďují se například i výplaty externistům. Obchod má přednost před obsahovou stránkou, překračuje to únosnou míru,“ konstatuje člen redakce Eura, který ale nechtěl mluvit na jméno.

Končící zaměstnanci týdeníku Euro naznačují, že svůj tým chtějí udržet pohromadě. Nelze proto vyloučit ani možnost vzniku nového ekonomického časopisu s jiným investorem.

Vydavatelství Mladá fronta (nezaměňovat s MF Dnes) patří miliardáři Františku Savovovi, který své firmy řídí na dálku z Londýna, kam se uchýlil poté, co byl obviněn z daňových úniků.

Jeho firmy jsou v poslední době pod tlakem, o některé ze svých původních firem v Česku dokonce přišel.

Insolvence na Mladou frontu?

V prohlášení, které nedávno poskytl redakci Seznam Zprávy, František Savov napsal, že byl jediným akcionářem společnosti Car Store, majitele sítě autosalónů zaměřených na značky Hyundai a Mazda. Ty ale letos získala skupina Czechoslovak Group (CSG) miliardáře Michala Strnada.

Savov tvrdí, že jej podvedli najatí manažeři a že od letošního srpna přišel i o další společnosti. „Jedná se o docela sprostou krádež,“ napsal Savov v prohlášení, které poslal Seznamu. „I v těchto případech vystupuje koncern Czechoslovak Group a osoby s ním spojené,” uvedl v prohlášení.

Jak už dříve popsal i HlídacíPes.org, insolvenčním návrhům čelilo několik firem spojovaných s Františkem Savovem. Například právní kancelář Uni Legal  a předtím i vagónka Legios Loco.

Insolvenční řízení má být nyní údajně zahájeno i proti Mladé “ frontě. V insolvenčním rejstříku v okamžiku vzniku tohoto textu zatím žádný takový zápis nefiguruje.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)