Transparency International dává ruce pryč od Rekonstrukce státu

Napsal/a Ondřej Neumann 12. března 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Transparency International ČR se dále nebude podílet na projektu Rekonstrukce státu. Ten v posledních dnech čelil kritice, že se stal „PR agenturou“ Andreje Babiše a jeho hnutí ANO.

„TI se plánuje soustředit na nové projekty a témata. Rekonstrukci státu považujeme za úspěšnou kampaň, která vnesla na agendu důležitá protikorupční témata a její cíl prosadit 9 protikorupčních zákonů pochopitelně stále podporujeme“, oznámil ve čtvrteční tiskové zprávě ředitel TI David Ondráčka, který přestal být jedním ze tří garantů projektu Rekonstrukce státu.

V souvislosti s koaličním projednáváním zákona o registru smluv Rekonstrukci státu nařkli politici ČSSD a lidovci z toho, že se „mění v PR agenturu hnutí ANO“. Reagovali tak mimo jiné na status jednoho z čelných představitelů Rekonstrukce státu Pavla France, který se na webu objevil během jednání.

„Andrej Babiš dnes veřejně podpořil rozumnou verzi registru smluv (všechny smlouvy na internetu) a chce jej dostat na projednání sněmovny ještě v tomto dubnu. Podle informací, které máme, zástupci KDU a ČSSD právě teď na koaliční radě vyrábí problém na každé řešení. Vůbec se jim do registru nechce. Aspoň každý ví, jak moc kdo chce transparentnost…“ napsal v něm Franc.

Rekonstrukce státu obvinění ze strany ČSSD i KDU-ČSL odmítá.

Počet garantů – faktické správní rady Rekonstrukce státu – se po odchodu Ondráčky rozšíří na pět. Minulý týden byli navrženi mezi garanty zástupci organizací Otevřená společnost, Centrum pro aplikovanou ekonomii – zIndex a sdružení Naši politici. Garanty zůstávají Martin Kameník z Oživení a Pavel Franc z Frank Bold. Ke změně garantů dojde během čtrnácti dní.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)