Seznam kandidátů na nového šéfa rozhlasu se zúžil na pět. Kdo bude ředitel?

Napsal/a Robert Břešťan 21. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Radní Českého rozhlasu na dnešním veřejném zasedání podle plánu zúžili okruh kandidátů na generálního ředitele ČRo. Z 26 lidí, kteří splnili formální požadavky, jich na základě hlasování radních zbylo už jen pět.

K veřejnému ústnímu slyšení, které se má konat 20. ledna postoupili (za jménem je možné v PDF stáhnout projekty jednotlivých kandidátů):

Jakub Končelík 

Projekt Končelík

– děkan Fakulty sociálních věd UK v Praze
– 40 let
– odborně se zaměřuje na dějiny médií a českého tisku 2. poloviny 20. století. V minulosti pro Radu ČRo připravil několik odborných analýz. Opakovaně neúspěšně kandidoval do Rady ČT. S rozhlasovým médiem nemá žádnou profesní zkušenost.

Tomáš Němeček

Projekt Němeček

– právník Psychiatrické nemocnice v Bohnicích
– 42 let
– v minulosti působil v týdeníku Respekt (2003-2005 šéfredaktor), v Hospodářských novinách a v Lidových novinách. Z LN odešel na protest proti tomu, že se aktivní politik, podnikatel Andrej Babiš (ANO), stal vlastníkem LN. Poté nastoupil jako právník do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Od roku 2014 je členem zastupitelstva městské části Praha 8 (Osmička sobě). Držitel řady novinářských ocenění. V minulosti pro ČRo externě připravoval komentáře, za jeden z nich se tehdejší GŘ ČRo Václav Kasík jel do Brna omluvit předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému. T. Němeček s P. Rychetským v roce 2012 vydal knižní rozhovor Diskrétní zóna.

René Zavoral

Projekt Zavoral

– náměstek GŘ ČRo pro program
– 39 let
– v ČRo působí od roku 2001. Přes posty tiskového mluvčího, šéfa odboru komunikace, marketingu a PR se stal šéfem strategického rozvoje ČRo a náměstkem pro program. V letech 2005-2006 krátce působil v Komerční bance. V minulosti člen ODS a poradce bývalé místopředsedkyně ODS, senátorky Libuše Benešové. V minulosti se díky své úzké spolupráci s bývalým GŘ ČRo Peterem Duhanem dostal do několika sporů s Radou ČRo.

Michael Kralert

Projekt Kralert

– ředitel portfolia strategických projektů a fin. řízení
– 46 let
– v letech 1998 až 2000 byl finančním ředitelem ČT (v době působení GŘ ČT Jakuba Puchalského). Poté deset let působil jako manažerem auditorské společnosti Deloitte. V posledních letech pracuje pro Českou spořitelnu. V roce 2001 neúspěšně kandidoval na prozatímního ředitele ČT.

Tomáš Skřivánek

Projekt Skřivánek

– tiskový manažer
– 41 let
– v tištěných médiích působí od poloviny 90. let. Společně se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Tomášem Prouzou spoluzakládal web Peníze.cz. Poté působil jako zástupce šéfredaktora v týdeníku Euro. Od roku 2007 vedl bezplatný deník E15, později se stal členem představenstva vydavatelství Mladá fronta, kde řídil divizi Euro E15. S rozhlasovým médiem nemá žádnou zkušenost.

Volba ředitele by měl proběhnout ještě v den veřejného slyšení. Pro případ, že by žádný z kandidátů nezískal potřebných šest z hlasů z devíti je připraven i druhý termín – 27. ledna.

Nový generální ředitel Českého rozhlasu má být ze zákona zvolen do tří měsíců poté, co skončení mandátu předchozího. Petre Duhan ve funkci skončil 3. listopadu, jeho nástupce tak má být vybrán nejpozději do 3. února.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)