Souboj Plesl – Tabery pískal zaměstnanec MAFRA. Kdo vyhrál?

Napsal/a Ondřej Neumann 6. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Glosa Ondřeje Neumanna: Média z impéria Andreje Babiše znovu v akci. A opět s etikou na štíru.

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes (MfD) Jaroslav Plesl publikoval v úterý 4. srpna ve svém listu komentář „Zeman zachraňuje systém“ s podtitulkem „V lepší společnosti je módou označovat prezidenta za populistické prase. Avšak až se moci chopí náckové, budou i „lepší lidé“ na Miloše Zemana vzpomínat s láskou“.

Reakce na provokativní text na sebe nenechaly dlouho čekat, od vyznění textu se na sociálních sítích distancovali i někteří zaměstnanci Mafry (majitel Andrej Babiš), která vydává Pleslem vedenou MfD.

Šéfredaktor týdeníku Respekt (majitel Zdeněk Bakala) Erik Tabery na komentář reagoval článkem na Respekt.cz Jak si Plesl osedlal Konvičku“ s podtitulkem „Šéfredaktor MF Dnes se zastává člověka, který otevřeně slibuje koncentrační tábory a smrt oponentů“.

Zatímco zavedené weby věnující se mediální scéně (Mediář, Mediaguru) přestřelku vlivných šéfredaktorů nezaznamely, v červnu vzniklý projekt Mediahub nabídl redakční komentář Zdeňka Strnada „Tabery napadl Plesla kvůli článku o Zemanovi (a Konvičkovi)“  (pod odkazem najdete i původní text Jaroslava Plesla) s podtitulkem „Jaroslav Plesl se ve svém komentáři nedostatečně distancoval od prezidenta a Martina Konvičky. A reakce morálních arbitrů na sebe nedala dlouho čekat“.

A proč o tom píšu? Zejména kvůli Strnadovu „rozsudku“, přestřelka stojí z mého pohledu za pozornost právě kvůli němu.

Strnad i Mediahub totiž cudně zamlčeli, že i oni – stejně jako Jaroslav Plesl – patří do mediální stáje Andreje Babiše. Ten Mediahub vydává prostřednictvím Mafra Slovakia.

Mediahub za dobu své krátké existence zaujal především svými články zpochybňujícími životaschopnost mediálních projektů Echo24.cz Dalibora Balšínka a Svobodné fórum Pavla Šafra. Oba tyto projekty přitom dlouhodobě kritizují majitele Mafry a ministra financí Andreje Babiše.

Mimo jiné poukazují i na jeho střet zájmů. Jako politik totiž vlastní i vlivný mediální dům s tituly jako Mladá fronta Dnes, iDnes, Rádio Impuls, Lidové noviny, Lidovky.cz a nejnověji právě Mediahub.cz.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)