Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Logo Free Czech media

Šafr, Klvaňa a Tachecí slibují dohlížet na „znásilněná média“

Česká média prožívají po majetkovém vstupu Andreje Babiše do Mafry a Impulsu éru „soft“ normalizace. Proto budeme systémově monitorovat situaci v tuzemské žurnalistice.  Zakladatelé spolku Free Czech Media v úterý představili svůj projekt i internetový deník Svobodné fórum.

Cílem spolku, který vznikl loni v listopadu, je sledování „případů mocenské manipulace, skryté cenzury a zřejmé autocenzury, které se množí v klíčových českých médiích“. Předseda spolku Free Czech Media Pavel Šafr představil novinářům nový web i analýzu, kterou dokládá, jak se změnilo psaní Mladé fronty Dnes a Lidových novin o Andreji Babišovi poté, co si deníky v červnu 2013 koupil.

Spolek se nechce vymezovat vůči konkrétním novinářům, nýbrž proti nemravně nastavenému systému, kdy místopředseda vlády a úspěšný byznysmen Babiš zároveň ovládá vlivný mediální dům. „Jak se má novinář chovat, když jeho médium bylo znásilněno?,“ ptal se řečnicky bývalý šéfredaktor Lidových novin i Mladé fronty Dnes Šafr při představení analýzy, o jejíž existenci Free Czech media informovali dopisem předsedu vlády Bohuslava Sobotku.

Kromě Šafra jsou zakládajícími členy spolku bývalý mluvčí prezidenta Klause a vysokoškolský učitel Tomáš Klvaňa, vysokoškolský učitel a dlouholetý komentátor Jan Jandourek a televizní a rozhlasová novinářka a moderátorka a také bývalá šéfredaktorka stanice Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál Barbora Tachecí. V deníku Svobodné fórum se v den jeho spuštění objevily články například od Jefima Fištejna, Jeronýma Klimeše, Josefa Kašpara či Petra Dimuna.

O aktivitách spolku Free Czech Media budeme na HlídacíPes.org brzy informovat podrobněji.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

6 komentářů

 1. Petr Havelka napsal:

  A to ještě asi neznáte prodeje MF Dnes. Děs běs kolem 30 000!!

 2. Admirál napsal:

  To jsou tedy vskutku ti PRAVÍ. A ta „znásilněná média“ jsou ta nepotřebnější.

  Viditelně a slyšitelně mají permanentně roztažené nohy ČT a ČRO.

  Ale to není zřejmě problém.

  Tam by stálo za to říznou.

 3. dan m. napsal:

  ten safr, ktery jako vysoky manager blesku pustil den pred prezidentskou volbou do tisku hanlivy inzerat proti schwarzenbergovi? to je ten pravy dohlizec

 4. John_Pitralon napsal:

  A že zrovna Klvaňa. To je ten pravý, který vážně navrhoval vyhazovat z médií ty pracovníky, kteří zpochybní vládní propagandu. Velice vypečený bojovník za svobodu projevu.

  citace Klvaňa: „S hrůzou jsem naopak shlédl předvčerejší příspěvek Slovenské televize, která o teoriích spiknutí informovala, jako kdyby vznášely nějaké platné otázky a poukazovaly na podstatné pochybnosti. Za devět let, co sleduji události kolem atentátů, jsem neobjevil jedinou o důkaz se opírající pochybnost o takzvané oficiální verzi. Kdybych byl ředitelem Slovenské televize, stál by takový neprofesionální, skutečnost zkreslující a dezinformující příspěvek šéfredaktora zpravodajství okamžitě místo. Mečiarův stín je ve Slovenské televizi zjevně delší, než se zdálo.“

Přidávání komentářů není povoleno