Budova Českého rozhlasu v Praze. Foto: Profimedia

Radní ČRo Kňourek kritizoval rozhlas za „jednotvárnost“ směrem k Rusku

Napsal/a Vojtěch Berger 24. února 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Pouhý den před ruskou invazí na Ukrajinu se místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek neúspěšně pokusil protlačit do usnesení rady kritiku rozhlasu za „jednotvárné a nepluralitní“ pohledy na politiku Kremlu, a to v rámci odpovědí na stížnosti posluchačů:

„Rada se se stanoviskem ředitele Pokorného ztotožňuje pouze částečně. O dění v Rusku či jeho politice na stanicích Českého rozhlasu skutečně informuje široká škála redaktorů, komentátorů či hostů. Nicméně primárně jde o názorové spektrum, které je, snad až na drobné výjimky, jednotvárné, nepluralitní. Odlišné pohledy zajímavých osobností a komentátorů na politiku Kremlu, které přitom lze v mediálním éteru běžně a jednoduše najít, se ve vysílání Českého rozhlasu v podstatě nevyskytují,“ psal Kňourek ve svém návrhu odpovědi na jednu ze stížností.

Ta se týkala právě komentářů o Rusku ve vysílání ČRo. Pro Kňourkův návrh ale nikdo další z radních nehlasoval. Rada nicméně konstatovala, že chce v letošním roce zadat na toto téma nezávislou odbornou analýzu. Sám Kňourek už dříve pro HlídacíPes.org řekl, že chtěl v rámci svého členství radě vyjet za inspirací pro veřejnoprávní rozhlas právě do Ruska.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)