Radní ČRo Kňourek kritizoval rozhlas za „jednotvárnost“ směrem k Rusku

Pouhý den před ruskou invazí na Ukrajinu se místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek neúspěšně pokusil protlačit do usnesení rady kritiku rozhlasu za „jednotvárné a nepluralitní“ pohledy na politiku Kremlu, a to v rámci odpovědí na stížnosti posluchačů:

„Rada se se stanoviskem ředitele Pokorného ztotožňuje pouze částečně. O dění v Rusku či jeho politice na stanicích Českého rozhlasu skutečně informuje široká škála redaktorů, komentátorů či hostů. Nicméně primárně jde o názorové spektrum, které je, snad až na drobné výjimky, jednotvárné, nepluralitní. Odlišné pohledy zajímavých osobností a komentátorů na politiku Kremlu, které přitom lze v mediálním éteru běžně a jednoduše najít, se ve vysílání Českého rozhlasu v podstatě nevyskytují,“ psal Kňourek ve svém návrhu odpovědi na jednu ze stížností.

Ta se týkala právě komentářů o Rusku ve vysílání ČRo. Pro Kňourkův návrh ale nikdo další z radních nehlasoval. Rada nicméně konstatovala, že chce v letošním roce zadat na toto téma nezávislou odbornou analýzu. Sám Kňourek už dříve pro HlídacíPes.org řekl, že chtěl v rámci svého členství radě vyjet za inspirací pro veřejnoprávní rozhlas právě do Ruska.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org