Psí týden: Hejtovaný hejtman, olomoucké velvyslanectví v Číně a olomoucký zastupitel v Rusku
Co nám přinesl týden v Olomouci? Například hejtovananého hejtmana, Olomoucké velvyslanectví v Číně a olomouckého zastupitele za SPD v Rusku. Vše z originální produkce HlídacíPes.org/Olomouc!
Jaké je to být hejtovaným hejtmanem? Vyzkoušet si to chtěl současný olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk a založil si na tom svou PR. Problém je, že stránka zcela neslouží účelu jaký si vytyčila, a na kritické příspěvky zpravidla nereaguje.
Hejtuj hejtmana, vyzývá kampaň. Ale tajně, ať to nikdo nevidí
Česká republika navazuje čile kontakty s Čínou. V tomto ohledu nezaostává ani Morava, konkrétně Olomoucký kraj. Ten má totiž od roku 2014 své zastoupení v Číně v provincii Fujian, které slavnostně otevíral tehdejší hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD). Kancelář, o jejíž činnosti se nic neví, a která kraji ani nepatří, funguje již tři roky. Co o ní víme my?
Olomoucký kraj má tři roky „velvyslanectví“ v Číně. O jeho fungování nic neví
Američtí profesoři Otto Santa Ana z Kalifornské univerzity v Los Angeles a Leo Ralph Chavez z univerzity v Irvine přednášeli na Univerzitě Palackého v Olomouci o tzv. Latinos – menšinách původem z latinskoamerických zemí. Zatímco profesor Santa Ana hovořil o demagogii ve spojitosti s těmito menšinami, profesor Chaves se zaměřil na anti-imigrační diskurz v americké politice.
Demagogie je vrozený problém demokracie. Ale my jsme dovolili, aby se z ignorance stala přednost
Poslanecká sněmovna schválila nasazení tří stovek českých vojáků do Pobaltí. Proti tomuto kroku svorně vystoupili – jak bývá zvykem – komunisté. Dále se však připojilo také několik poslanců z SPD, mezi nimi také zastupitel v Olomouckém kraji Radim Fiala. Ten se zároveň zaletěl podívat do ruského parlamentu a ministerstva zahraničí. Podle jeho facebookového příspěvku na něj udělala návštěva dojem. Na nás ostatně taky.
Pro noty, nebo na výlet? Radim Fiala na návštěvě ruského parlamentu a ministerstva zahraničí
Muzeum umění Olomouc převzalo na Mezinárodní den dětí kulturní cenu Visegrádské čtyřky. Finanční odměna ve výši půl milionu korun půjde na díla středoevropských autorů, která možná jednou budou umístěna v prostorách SEFO Olomouc. Tedy do budovy, která ještě nestojí, neví se, zda a kdy bude stát, a na kterou se většina místních dívá skrz prsty.
Muzeum umění Olomouc nakoupí čtyři významná díla za půl milionu. Umístí je do neexistující budovy
Na Denisově ulici má stát extravagantně moderní betonový komplex, který ponese název Středoevropské fórum (SEFO). Mluvčí Muzea umění Olomouc uvádí, že by se s výstavbou mělo začít do dvou let. Problém je v tom, že Olomoučané slýchají tato prohlášení již devátým rokem.
V Olomouci bude stát „vysněné“ Středoevropské fórum. Jen nikdo neví, kdy
Smlouvu o pronájmu klíčového pozemku pro provoz letecké základny záchranné služby podepsal hejtman Ladislav Okleštěk 23. června a nyní je i dohledatelná v registru smluv. Firma Technologický park a.s. spadající do holdingu GEMO podnikatele Jaromíra Uhýrka pronajala pozemek Záchranné službě Olomouckého kraje opět jen na rok. Za tu dobu musí dojít ke změně leteckých koridorů.
Heliport zůstane na Tabulovém vrchu. Ovšem opět jen na rok a GEMO dál drží záchranku pod krkem
Letošní letní Flora bude tak trochu ve znamení Číny. Kromě terakotové armády se mohou návštěvníci zajít podívat na výstavu „Kulturní památky a tradice Číny“. Město na ni poskytlo dotaci 150 000 korun. Jde přitom o čistou propagaci čínského města Kunming, se kterým v roce 2015 podepsalo město „memorandum o porozumění“.
Olomouc dá sto padesát tisíc na výstavu o Číně. Bude prezentovat „kulturní dědictví a tradice ČLR“
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)