Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Poslanec Patrik Nacher (ANO) - nejprve vydal knihu, nyní začal s "nekorektním" měsíčníkem.
Facebook Patrika Nachera, zdroj

Poslanec Nacher začal vydávat tištěný měsíčník Nekorektní. Píše pro něj Žantovský či Kotrba

Mezi politiky, kteří vlastní nějaké médium, se přidal poslanec ANO Patrik Nacher. Začal vydávat tištěný měsíčník pod názvem Nekorektní a zaregistroval si doménu Nekorektni.eu.

Šéfredaktorem měsíčníku je novinář brazilského původu Fabiano Golgo. Ten v minulosti vedl například již neexistující časopis RedHot, deník Metro a krátce i charitativní týdeník Nový prostor distribuovaný bezdomovci.

První číslo časopisu Nekorektní je již vytištěné. Mezi přispěvateli jsou například Petr Žantovský, Jan Keller nebo Štěpán Kotrba.

Nohavica i sňatky homosexuálů

Časopis se má prodávat za 79 Kč. Exkluzivním materiálem květnového prvního čísla je rozhovor Petra Žantovského se zpěvákem Jaromírem Nohavicou, hlavním tématem pak problematika manželství lidí stejného pohlaví.

Časopis vydavatele Patrika Nachera (ANO). FOTO: HlídacíPes.org

Nacher přiznává, že netuší, jak dlouho bude měsíčník vycházet. Financuje jej podle svých slov z vlastních prostředků, investora ani sponzora pro svůj časopis prý nemá.

„Je to moje aktivita, proto také férově říkám, že zkusím první dvě tři čísla a pak se rozhodnu, zda budu pokračovat v papírové podobě, nebo to bude jen v elektronické podobě, v PDF. Podle toho, jaké na to budou reakce,“ říká Nacher.

„Vedlo mě k tomu to, že jsem k tématu politické korektnosti vydal knihu. Když sledujete vývoj ve společnosti, nabralo to dynamiku, jakou jsem ani v té knize nepředpokládal,“ vysvětluje svou motivaci Nacher.

Knihu nazvanou Šílenost doby korektní vydal vloni v květnu.

Podle anotace je „o hodnotách jako je právo, svoboda, tolerance, o vnímání jejich šíře a důsledků, ale také o vyprazdňování slov, o falešné a všudypřítomné korektnosti, dovedně skrytých manipulacích, o paradoxech a nelogičnostech, které už skoro ani jako paradoxy a nelogičnosti nevnímáme“.

Předmluvu k ní napsal Václav Klaus mladší.

 

 

Od poplatků k nekorektnosti

„Se svým politickým působením to nespojuji, spíše se svým dlouhodobým pohledem na svět. Těmto tématům se věnuji dlouhodobě, cenzurování a to, kam se vyvíjí společnost a demokracie, mi vadí, tak to směřuje spíše na lidi, kteří mají podobný náhled na svět a chtějí si přečíst odborné pohledy lidí, kteří mají co říct,“ vysvětluje Nacher.

K médiím má Nacher dlouhodobě poměrně blízko. V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a později Unie svobody.

Provozuje i několik internetových stránek. Nejznámější jsou www.bankovnipoplatky.com, kde se od roku 2005 zabývá tématem bank, poplatků a zvyšování finanční gramotnosti.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. anajva napsal:

  Dobrý článek, chybí mi tam ale zmínka o tom, kde bude k dostání a jestli se dá objednat. Obávám se, že na malých městech to bude problém. Měla bych zájem. Jana

  • petrph napsal:

   No to máte pravdu, paní. Jak jsem se díval na uvedenou doménu, ta je ještě prázdná, ani na internetu nejsou k tomu časopisu žádné relevantní informace. Jediný zdroj informací je právě tenhle článek na HP a několik dalších, které se na něj odkazují.
   Málo platné, dobrá reklama na důvěryhodném a objektivním zpravodajském portálu se vyplatí,hned se hrnou zájemci:)) Sice by to pro klid duše mohli označit jako komerční sdělení, ale na to tady asi nepečou.. :))

  • Martin napsal:

   Korektní znamená slušný. Nekorektní pak neslušný. Tedy další hanbatý časopis? Inu kde je poptávka tam je nabídka. Myslím že ho zakoupíte tam kde kupujete jiné hanbaté časopisy. Pěkné počtení Jano.

 2. Jan František napsal:

  Musím přiznat, že Hlídací Pes mě překvapil tím, že tento článek je prost nálepek jako -deziinformační, populistický apod.

 3. Tondach napsal:

  Patrik Nacher byl velký kamarád Pavla Němce a Václava Krásy a tito tři řízeně zlikvidovali Unii Svobody!

 4. Admirál napsal:

  Svoboda šíření informací je dána zákonem.

  Pokud ji nový měsíčník rozšíří, jen dobře.

 5. Ivan napsal:

  novy prostor je ctrnactidenik, ne tydenik. nalepka charitativni je problematicka, koupi prispivate prodejci stejne jako kdybych prispival na provoz hlidaciho psa. obsah vubec neni podradnej, za tech 50 korun vetsinou stohi. jde o pomoc lidem v nouzi, ne nutne bez domova. pisu to sem proto, protoze mi trha oci ten nezajem a neucta, se kterou je tam ta zminka jen tak hozena. charitativni bezdomoveckej a cau.

Přidávání komentářů není povoleno