Online dobročinnost 2015: Nejštědřejší jsme v pondělí večer, průměrný dar činí 724 korun

Napsal/a Ondřej Neumann 26. února 2016

Nejštědřejší  jsou Češky a Češi při online podpoře neziskových organizací v pondělí mezi devátou a desátou hodinou večerní. Nejčastěji pak darují 200 korun. Vyplývá to ze statistik online fundraisigového projektu Darujme.cz.

Na 510 projektů organizovaných neziskovkami poslali dárci prostřednictvím Darujme.cz téměř 21 milionů korun. Nejvyšší dar byl 100.000 korun, průměrný 724 korun.

Dary 1

Zdroj: Darujme.cz

Nejčastěji lidé zadávali dary v úterý mezi 11 a 12 hodinou. Nejvíce peněz však lidé darovali v pondělí mezi 21 a 22 hodinou.

Dary 2

Zdroj: Darujme.cz

Nejštědřejšími dny na objem darů byly 27. a 28. duben v reakci na zemětřesení v Nepálu. Po nich následují tradičně data kolem vánoc —29., 21. a 14. prosinec.

Dary 3

Zdroj: Darujme.cz

Ženy jsou častějšími online dárci než muži, nicméně muži darovali celkově vyšší sumu peněz.

Dary 5

Dary 4

Necelých 21 milionů darovaných prostřednictvím Darujme.cz je pouhým zlomkem v sumě, kterou Češky a Češi poslali na dobročinnost. Podle odhadů drobní dárci věnovali v roce 2014 ke 3, 5 miliardám korun. Stejně jako firmy. Na charitu se tak ze soukromých zdrojů vybralo okolo sedmi miliard korun.


Darujme.cz je projekt Nadace VIA. Jeho cílem je vytvořit a zpřístupnit neziskovým organizacím i dárcům důvěryhodné, komplexní a přehledné prostředí pro moderní formy dárcovství. Realizaci projektu a zprostředkování nástroje online fundraisingu zajišťuje organizace Sdružení VIA. V projektu je zapojen i Ústav nezávislé žurnalistiky, vydavatel serveru HlídacíPes.org.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies