Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
GotCredit, zdroj

Online dobročinnost 2015: Nejštědřejší jsme v pondělí večer, průměrný dar činí 724 korun

Nejštědřejší  jsou Češky a Češi při online podpoře neziskových organizací v pondělí mezi devátou a desátou hodinou večerní. Nejčastěji pak darují 200 korun. Vyplývá to ze statistik online fundraisigového projektu Darujme.cz.

Na 510 projektů organizovaných neziskovkami poslali dárci prostřednictvím Darujme.cz téměř 21 milionů korun. Nejvyšší dar byl 100.000 korun, průměrný 724 korun.

Dary 1

Zdroj: Darujme.cz

Nejčastěji lidé zadávali dary v úterý mezi 11 a 12 hodinou. Nejvíce peněz však lidé darovali v pondělí mezi 21 a 22 hodinou.

Dary 2

Zdroj: Darujme.cz

Nejštědřejšími dny na objem darů byly 27. a 28. duben v reakci na zemětřesení v Nepálu. Po nich následují tradičně data kolem vánoc —29., 21. a 14. prosinec.

Dary 3

Zdroj: Darujme.cz

Ženy jsou častějšími online dárci než muži, nicméně muži darovali celkově vyšší sumu peněz.

Dary 5

Dary 4

Necelých 21 milionů darovaných prostřednictvím Darujme.cz je pouhým zlomkem v sumě, kterou Češky a Češi poslali na dobročinnost. Podle odhadů drobní dárci věnovali v roce 2014 ke 3, 5 miliardám korun. Stejně jako firmy. Na charitu se tak ze soukromých zdrojů vybralo okolo sedmi miliard korun.


Darujme.cz je projekt Nadace VIA. Jeho cílem je vytvořit a zpřístupnit neziskovým organizacím i dárcům důvěryhodné, komplexní a přehledné prostředí pro moderní formy dárcovství. Realizaci projektu a zprostředkování nástroje online fundraisingu zajišťuje organizace Sdružení VIA. V projektu je zapojen i Ústav nezávislé žurnalistiky, vydavatel serveru HlídacíPes.org.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno