Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook TV Barrandov,

Ondřej Neumann: Zoufalí politici dělají zoufalé věci

IN MEDIAS RES. Mluvit, či nemluvit s médiem, které vám nejde na ruku, případně vám zcela okatě škodí? Toť otázka!

Třebas Miloš Zeman jde pohovořit pouze tam, kde ho čekají přátelsky naladění moderátoři. A tak k národu promlouvá prostřednictvím TV Barrandov, Frekvence 1, Blesku, občas – ovšem pod bedlivým dohledem přítomného generálního ředitele – i Českého rozhlasu.

K takovému Václavu Moravcovi by Zemana nedotáhli ani párem volů. A když je náhodou volební prezidentská kampaň, tak hlavní starostí na Kavčích horách bývá, koho nasadit místo Moravce.

Po vraždě bojkot

Zdaleka ne všichni politici si ale mohou diktovat. Obzvláště, když jsou v opozici. Vlastně dost často mohou být rádi, že je do televize vůbec někdo pozve. Přesto se lídři ODS a TOP 09 hrdě rozhodli nechodit do pořadů moderovaných Jaromírem Soukupem na TV Barrandov.

Důvod? Soukup oznámil založení politické strany, a je tak v očích pravicové opozice vlastně soupeřem, kterému nelze „asistovat a pomáhat v jeho kampani“. (Samotný Soukup mezitím oznámil, že některé své diskuzní porady zruší.)

 

 

V Polsku šla Občanská platforma, největší opoziční strana, ještě dále. Vyhlásila bojkot tamní veřejnoprávní televize. Do té doby, než skončí vedení dosazené vládnoucí stranou Právo a spravedlnost.

Důvod? Den poté, co zemřel pobodaný starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz, odvysílala TVP v hlavní zpravodajské relaci reportáž o „jazyku nenávisti“. Selektivně do ní ale vybrala slovní výpady politiků Občanské platformy proti PiS, o slovní agresi ze strany vládnoucí PiS se nezmínila. Vinu za rozdělení polské společnosti tak před diváky vlastně hodila výhradně na opozici.

Zásadovost versus hloupost

Dobrovolně se vzdát možnosti oslovení potenciálních voličů je hloupost. Vyklidit „bitevní“ pole soupeřům pak hloupost volající do nebe. Ať už jsou důvody sebevíce oprávněné či ušlechtilé. O tom se ostatně v prezidentské volbě přesvědčil Jiří Drahoš, který nechal Zemana nerušeně rozprávět na TV Barrandov.

Jakkoliv je rozhodnutí české i polské opozice lidsky pochopitelné, jedná se o hrubou chybu. Připomíná reakci malého dítěte, které si vzteky dupne a odmítá se hnout z místa do doby, než bude po jeho.

Nebude.


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

26 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Takze kdyby tenkrat Drahos sel do „diskuze“ na TV Barandov, vyhral by volby, ano? Tomu zase rikam do „nebe volajici hloupost“ ja. Jak by to asi probihalo? Staci si pripomenout „diskuzi“ na TV Prima. Kotel, rev, neschopny moderator (nebo spis neco mezi dervisem a roztleskavackou). Drahos by kazdopadne nemel sanci rict cokoliv rozumneho. Zeman by ho utloukl svou demagogii a lhanim o podpore nelegalni imigrace apod.

  • petrph napsal:

   No a vo tom to je.
   Drahoš by vůbec nemohl jít třeba do pořadu Kotel, protože to není předvolební pořad , kde noví kandidáti prezentují široce a obecně své politické programy do budoucna . Leč to je -a to skutečně velmi konfrontační pořad. kde se probírají zcela reálné dopady dnešní legislativy na lidi – a ti tam tedy někdy mluví i emotivně a
   chtějí ihned slyšet od přítomných politiků jasné odpovědi — v tomto případě toto a toto. Nebo – je to v legislativě špatně, my už jsme podali návrh a do.. se ten zákon změní..
   Poslat tam Drahoše aby tam opakoval tu svojí frázi „já bych to řešil tak, že bych o tom diskutoval“. to by se mu tam diváci jen vysmáli–

 2. kamarád Krakatit napsal:

  Trapné exhibice údajného všemoderátora Soukupa rozhodně nejsou „diskusními pořady“, proto je rozhodnutí ODS a TOP 09 zcela logické.

  • Milan Daněk napsal:

   Zde jde o to, že by těmto straníkům Soukup (ať už je jakýkoli) nelezl do zádele jako reportéři ČT, a protože tito tzv. demokrati nejsou schopni vstřebat jiný názor než jejich, nemohou se svými argumenty uspět. Jako měli po převratu zakázat KSČ, tak by nyní měli zakázat ODS a TOP09, protože ve velké většině to jsou bývalí bolševici a republice škodí.

   • kamarád Krakatit napsal:

    Republice škodí především estébáci, komunisti a proruští kolaboranti.
    Zvláště potom co obsadili nejvyšší funkce ve státní správě.
    Máte li potřebu něco zakazovat, zakažte Zemana, nebo Bureše.

    • Jana k8rová napsal:

     Společnost rozdělená zásluhu na tom má především pán na hradě . Jmenovat STBáka premiérem ///jakoby nebyl nikdo jiný v sektě ANO .A Soukup neskutečné co ten člověk předvádí , to se nedá poslouchat ale jsou i tací co hltají žvásty plnými doušky …….

   • PM napsal:

    Můžete laskavě uvést konkrétní příklad lezení reportérů ČT, někomu do …..
    Jste zajisté divákem Soukupovým s absencí kritického myšlení.
    Prosím, moc prosím, zkuste se oprostit od „zloděje“ Kalouska, strašných bubáků odeesáků a topkařů.
    Není to momentálně důležité téma. Mnohem důležitější a pro budoucnost děsivější je příchylnost k autoritářským režimům Ruska a Číny. A snaha o rozvrácení fungujících celků, (myšleno EU a NATO).
    Veřejnoprávní média jsou snad doposud svobodná a nebojí se informovat objektivně.
    Koncesionářské poplatky,… člověče, to není zlo. To je model financování se zárukou nestrannosti, ale to divák Barrandova už nemá asi šanci pochopit.
    Podívejte se občas na 168 hodin, na reportéry ČT, než začnete psát něco o lezení někomu někam.
    Prosím napřed se přesvědčte. Chápu, že styl podávání informací je v těchto médiích pro někoho obtížně pochopitelný, nepoužívají tam tabuli ani znakovou řeč (myšlena Soukupova ruční práce při mluvení). Přesto se pokuste, vstřebávat i jiné zdroje než Barrandov, Novu a Primu. Je ale hezké, že jste se dostal až na tento portál, tady se konečně něco dozvíte, než se zapojíte do komentování, tak více čtěte a snažte se i přemýšlet a srovnejte si hodnotový žebříček. Nikdo vám zadarmo nic nedá, z toho je třeba vycházet. Koblihy od Bureše budou to nejdražší krmení, které voliči baští.
    Zaplatí za něj ovšem jejich, a co je horší, i moje děti a vnoučata.

    • janw napsal:

     Ale to s tou objektivitou u čt tak docela pravdu nemáte. Těch příkladů je dnes již více. A’t už to bylo vyjádření podpory Drahošovi, větší prostor pro určité strany před volbami, nebo (a o tom jsem se přesvědčil sám a to mě skutečně naštvalo) byla například reportáž z protestů v Chemnitzu, kde moderátoři stále mluvili o demonstrujících jako o extrémní pravici, přičemž na netu je mnoho videí, kde je vidět naprostou většinu normálních lidí, včetně maminek a důchodců……ale jinak Barrandov je samozřejmě žumpa….

    • PM napsal:

     V dnešním, tedy 28.1., pořadu Reportéři ČT.
     Byla, „pravděpodobně na moji žádost“, konečně použita i tabule pro pomaleji chápající diváky. Střet zájmů vůdce všeho lidu a miláčka národa, byl pomocí tabule srozumitelně objasněn. Doporučuji, ale je to nebezpečné pokoukání, hlavně pro zamilované do charismatického estébáka, mohla by i žilka v hlavě rupnout.
     Sláva, ať žije vůdce, na věčné časy. Žlutá pole pro celou zem, je přece krásné, když řepka kvete a vyšetřováni dotačního podvodu vyprchává do ztracena.
     Slunce v duši.

    • Drásta napsal:

     Platit za kobliháře nejvyššího a jeho strávníky budeme muset.Zadarmo je totiž sýr(tedy přesněji kobliha) pouze v pastičce na myši(tedy přesněji voliče).Ale pochopit to marmeládová armáda nechce.

     • Edisko napsal:

      I ten sýr v pastičce musel někdo zaplatit – ten, který chce, aby mu myška vlezla do pasti. A stejné je to s koblihou.

    • Josef Pokoutný napsal:

     Pokud např. ČT1 bere informace z amerických zdrojů pouze z hlásných trub Demokratické strany, pak zjevně neplní povinnost veřejnoprávní televize. A pokud byste se podíval třeba na zastoupení s. Kalouska tamtéž, v době kdy TOP09 lavírovala kolem 5%, mohlo by vám dojít, že neplní tuto povinnost ani pro naši politickou scénu. O pozitivním vztahu např. k Palestincům nemluvě, tam také nejde o vyváženost.

  • jansva napsal:

   TOP 09 a ODS jsou již dlouho trapné. Stejně STAN. KDU a Piráti.

 3. Libor Ládek napsal:

  Myslím, že autor článku se mýlí. Nejlepší by bylo TV Barrandov zcela ignorovat, ponechat ji pro zábavu jejím zhruba 300 tisícům diváků a jakékoli výstupy z ní do dalších médií nepřenášet; mám na mysli především čtvrteční večerní selanku s ing. Zemanem. Chce-li prezident národu něco sdělit, ať jde do veřejnoprávních médií.

 4. PM napsal:

  Ovšemže máte pravdu, ale je to jeden pohled v normální společnosti naprosto pochopitelný. Jenže je tu i druhá strana mince a tou je mentální stav voličstva v této dezinformacemi zmítané a zmatené zemi. Jak je možné, že ve volbách vyhrává lež, nenávist a úplná absence morálky. Když už tedy existují tvorové, kteří mají stejné volební právo jako lidé a těmto tvorům stačí k objasnění složitostí světa a všeho, demagogický výklad Soukupův v TV Barrandov, podpořený TV Nova a Prima. Tak proč nepoužít stejnou metodu a nepokusit se Soukupovi bořit bábovičky. Ale máte pravdu kdo,… kdo by se takhle trapně obětoval? Je ale velice smutné nechat Soukupa bez jakéhokoli odporu plnit nenávistí mozečky, živočichů bez kritického myšlení a volebním právem.
  Slunce v duši.

  • PM napsal:

   Můj komentář z (12:30),
   byl reakcí na „kamarád krakatit“ z 28.1. – (8:46)
   :-).

   • kamarád Krakatit napsal:

    Máte pravdu, ovšem pro živočichy volící komunistu Zemana, nebo estébáka Bureše je nenávist základní životní potřeba. Nebude li ji dodávat „myslitel“ Soukup, najdou si jiný zdroj.

 5. Pavel Liška napsal:

  Tak pořady Mr. Soukupa pravidelně nesleduji. Poprvé jsem se díval vloni při prezidentské debatě ( ano, když tam Ovčáček přinesl ten fíkus.. ) a byla to taková hezká estráda . Pak jsem sledoval na mnoha seriózních médiích a v internetových diskuzích, jak jsou pořady pana Soukupa, ubohé, tendenční. Že to Soukup neumí, je diletant . Že ty pořady jsou pro „inteligenčně omezené“ voliče a příznivce různých obskurních stran a uskupení. Atd. atd. Pak jsem se na nějakou diskuzi podíval a ejhle… oni tam byli i renomovaní a mainstreamovými médii respektovaní účastníci ( Středula, Fiala, Jurečka … prostě napříč všemi stranami ).
  Sakra, to mi přišlo docela divné. Proč tito lidé lezou do těch šaškáren, když jejich cílová skupina to nesleduje.
  Navíc sledovanost těchto diskuzí ( i podle zde na HP uveřejněného článku ) strmě klesá …. Sakra, kdo je nutí tam lézt ? Přišlo mi to od nich vždycky značně ponižující a nesebevědomé.
  Proto s ODS i TOP 09 naprosto souhlasím. Jenom nechápu , proč jim to trvalo tak dlouho . Tu záminku – obezličku ( jako, že teď je Soukup politický protivník ) snad nepotřebovali, ne ?

 6. Alexandr Rovný napsal:

  Zoufalý krok udělal také premiér Babiš, když jmenoval Dragouna ředitelem GIBS./Dragoun pod dohledem Bradáčové dozoroval brutální přepad moji manželky a syna, mosteckou policií/. Vláda Babiše stojí na brutálním banditismu, Ale nic netrvá věčně,

 7. Alexandr Rovný napsal:

  Všechny krajské pobočky GIBS dostaly krátkou analýzu, ke zneužití pravomoci Dragouna, takže si chlapec nemůže moc vyskakovat ani na Nevtípila.

 8. petrph napsal:

  Mimochodem, o to přeci jde. Jistěže politici se nechtějí – „..dobrovolně vzdát možnosti oslovení potenciálních voličů“ – ovšem a to pouze v tom případě, že toto oslovení „tedy jejich mediální projev“ výjde pro ně pozitivně.
  Jít do prohrané bity, kde je jak opoziční řečník, tak i moderátor utlučou argumenty za nějaký aktuální průšvih, za který zodpovídají, to je „jak se říká „role pro politické sebevrahy“, a není důvod proč do toho lézt, pokud chtějí ve své politické kariéře (i po dalších volbách) pokračovat.
  A krom toho, jak asi doufám každý ví, vládně koaliční proces smlouvání je složitý, i následující parlamentní schvalovací legislativní proces je složitý – tudiž vlastně vládní politik nemůže ani v té diskuzi divákům slibovat brzkou a rychlou nápravu. Na rozdíl od oponentů, kteří chrlí návrhy a tváří se že by to šlo udělat ajn zwei.

  Čímž se dostáváme i k té další otázce „a co Drahoš“.. Inu Drahoš, byl jako „čistý nepolitik“ sice ideální kandidát pro volby a předvolební debaty – leč s nulovou spoluzodpovědností (kladnou či zápornou) za současný stav, čili k diskuzi o aktuálních problémech naprosto nepoužitelný.. A taky na většinu těch problémů sice mohl uvést nějaký jiný pohled,opentlený vědeckými výrazy, leč ohledně politického řešení odpovídal poměrně konstantně “ o tom bych diskutoval“.. čili – vlastně nic…
  Jenomže, právě k tomu si občané ty politiky volí, a za to je platí – a proto uznávají v rámci demokracie legitimně jejich vládu (i když s některými kroky nesouhlasí) , právě proto aby za ně ta řešení složitých problemů (v celé společnosti) hledali a rozhodovali o nich – a nesli za ně, v přišitích volbách zodpovědnost.

 9. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „Zoufalí politici dělají zoufalé věci“? Babiš nařídil výměnu mobilů Huawei v jeho úřadě, protože dle NÚKIB jsou nebezpečím pro ČR, stejně jako výrobky Huawei vůbec. Vymění je nejspíše za iPhone, což lze usuzovat i z jeho prohlášení, že bude bojovat za Apple Store v Praze a pokud bude Apple souhlasit, tak by Apple Store mohl být v budově Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí.
  A dnes se náhle objeví zpráva, která říká, že aplikace Applu – Face Time (pro videorozhovory), používaná od roku 2010 dodnes, odposlouchává zvuk z telefonu volaného a to i když hovor nepřijme (podle Reuters si aplikace sama zapne mikrofon), pokud volaný vypne hovor pomocí tlačítka, tak se začne přenášet dokonce i obraz a to tak fungovalo zřejmě celých 8 let. Apple slíbilo, že odposlouchávání odstraní do konce týdne, není ovšem jisté, jestli se odposlouchávání neobjeví někde v jiné aplikaci Applu, pokud tam už také není. Při existenci takových zpráv (nezapomínejme ani na kauzu Edwarda Snowdena), není divu, že politici, třeba Babiš, jsou v zoufalé situaci a budou dělat zoufalé věci, jsem na ně velmi zvědav.
  Zdroj o Apple: „Zoufalí politici dělají zoufalé věci“? Babiš nařídil výměnu mobilů Huawei v jeho úřadě, protože dle NÚKIB jsou nebezpečím pro ČR, stejně jako výrobky Huawei vůbec. Vymění je nejspíše za iPhone, což lze usuzovat i z jeho prohlášení, že bude bojovat za Apple Store v Praze a pokud bude Apple souhlasit, tak by Apple Store mohl být v budově Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí.
  A dnes se náhle objeví zpráva, která říká, že aplikace Applu – Face Time (pro videorozhovory), používaná od roku 2010 dodnes, odposlouchává zvuk z telefonu volaného a to i když hovor nepřijme (podle Reuters si aplikace sama zapne mikrofon), pokud volaný vypne hovor pomocí tlačítka, tak se začne přenášet dokonce i obraz a to tak fungovalo zřejmě celých 8 let. Apple slíbilo, že odposlouchávání odstraní do konce týdne, není ovšem jisté, jestli se odposlouchávání neobjeví někde v jiné aplikaci Applu, pokud tam už také není. Při existenci takových zpráv (nezapomínejme ani na kauzu Edwarda Snowdena), není divu, že politici, třeba Babiš, jsou v zoufalé situaci a budou dělat zoufalé věci, jsem na ně velmi zvědav.
  Zdroj k Apple : https://www.novinky.cz/domaci/495594-cssd-se-oprela-do-babise-kvuli-apple-store-v-praze.html

 10. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Omlouvám se za chybu a nepozornost při psaní.
  Správné znění komentáře je :
  „Zoufalí politici dělají zoufalé věci“?
  Babiš nařídil výměnu mobilů Huawei v jeho úřadě, protože dle NÚKIB jsou nebezpečím pro ČR, stejně jako výrobky Huawei vůbec. Vymění je nejspíše za iPhone, což lze usuzovat i z jeho prohlášení, že bude bojovat za Apple Store v Praze a pokud bude Apple souhlasit, tak by Apple Store mohl být v budově Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí.
  A dnes se náhle objeví zpráva, která říká, že aplikace Applu – Face Time (pro videorozhovory), používaná od roku 2010 dodnes, odposlouchává zvuk z telefonu volaného a to i když hovor nepřijme (podle Reuters si aplikace sama zapne mikrofon), pokud volaný vypne hovor pomocí tlačítka, tak se začne přenášet dokonce i obraz a to tak fungovalo zřejmě celých 8 let. Apple slíbilo, že odposlouchávání odstraní do konce týdne, není ovšem jisté, jestli se odposlouchávání neobjeví někde v jiné aplikaci Applu, pokud tam už také není. Při existenci takových zpráv (nezapomínejme ani na kauzu Edwarda Snowdena), není divu, že politici, třeba Babiš, jsou v zoufalé situaci a budou dělat zoufalé věci, jsem na ně velmi zvědav.
  Zdroj k Apple : https://www.novinky.cz/domaci/495594-cssd-se-oprela-do-babise-kvuli-apple-store-v-praze.html

 11. BENY napsal:

  Chtěla jsem vás všechny oslovit §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

  Chtěla jsem vás všechny oslovit“vážení pisatelé“.ale nemohu.Takových lidí si vážit nemohu.Je mi z vás špatně.Jsem ráda že už nejsem mladá,protože v takovém humusu se opravdu špatně žije.Zrovna takoví lidé rozdělují naši společnost.My jsme byli vychováváni k úctě k rodičům,starým lidem,učitelům,prezidentovi aj.Nemusíme mít stejný názor ale máme možnost ve svobodných volbách si zvolit ty,kterým věříme.Musíme zároveň ,stejně jako ve sportu,respektovat vítěze.Ale jsme národ ve kterém se úspěch neodpouští.STYĎTE SE!!!!!!!!!!!!!!

  • PM napsal:

   BENY, Vážená paní rozumím vašemu rozhořčení. Také bych si rád vážil Prezidenta i vlády, byl bych šťastný, kdyby to bylo alespoň trošku možné.
   Ale je to opravdu humus a nejvíce smrdí právě z Hradu.
   Také se mi v tom humusu špatně žije. Ten stařec si přímo libuje, v urážení oponentů a rozdělování společnosti až do polohy ze které pravděpodobně nebude návratu.
   Úlohu úřadu prezidenta já chápu podle textu prezidentského slibu. Co je slib, to ten nemocný stařec dávno zapomněl. Vám to nejspíš jen nedochází, pravděpodobně jste ho i volila, ale zamyslíte-li se, proč jste ho volila? Zkuste si to nějak sama zdůvodnit, co vás k té volbě vlastně vedlo?
   Proč u vás neměl Drahoš šanci, chce tu migranty? Také vám přišel nějaký email se zaručenou zprávou o Drahošovi? Nebo rozhodnulo pouze to, co jsem slyšel od mnoha lidí, že Zemana znají a kdo to je Drahoš?
   A přesto byl výsledek voleb opravdu velice těsný.
   A co ten nemocný stařec dělá? Uráží, mstí se, není prezidentem všech a chlubí se tím.
   Proč to dělá, je jen zlý, má z toho zvrácenou radost? Nebo mu alkohol vymazal zbytky soudnosti?
   Doufám, jelikož mnohem horší variantou je cílený rozvrat společnosti podle instrukcí z Ruska.
   A tato varianta je až nepříjemně pravděpodobná.
   Slunce v duši.

Přidávání komentářů není povoleno