Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Šéf Nočních vlků Zaldostanov a ruský prezident Putin. Sevastopol, Krym (2019). Foto: Profimedia
,

Noční vlci plánují další cestu po Evropě. Putinova válka z nich ale dělá ještě méně vítané hosty

Zatímco v Rusku motorkáři z klubu Noční vlci otevřeně podporují invazi Kremlu na Ukrajinu, jejich evropští sympatizanti v posledních týdnech spíše ztichli. Blíží se ale výročí konce 2. světové války, kdy o sobě tradičně dávají vědět i na pietních místech v Evropě, včetně Česka. Oficiálně svou každoroční „cestu vítězství“ stále plánují, je však zjevné, že kvůli Ruskem rozpoutané válce je nikde příliš vítat nebudou.

Šéf Nočních vlků Alexander Zaldostanov na sociálních sítích o válce na Ukrajině mluví podobně jako Vladimir Putin – Ukrajinu, která je podle Zaldostanova stále „částí Ruska“, prý Rusko nenapadlo, ale osvobozuje ji  a vlastně tím bojuje i za celý svět. Jak říká Zaldostanov – proti „satanistům“.

Sympatizanty mají Noční vlci, a s nimi i Putinův režim, po celé Evropě. V březnu například Noční vlci demonstrovali na podporu Ruska v Bosně, o které se mluví jako o jednom z příštích možných cílů ruských destabilizačních snah v Evropě.

Covid, Vrbětice a teď válka

Centrála evropské pobočky motorkářského klubu je už několik let na Slovensku u Trnavy. Pouhý den před ruskou invazí na Ukrajinu šli slovenští přívrženci klubu spolu se zástupci ruské ambasády v Bratislavě klást věnce na památku padlých rudoarmějců. Slovenská vládní strana Svoboda a solidarita i proto po invazi na Ukrajinu podala na ministerstvo vnitra podnět k rozpuštění slovenské pobočky Nočních vlků.

Se slovenskými motorkáři udržují úzké kontakty i čeští sympatizanti Nočních vlků – právě Česko je také tradičně na mapě „cesty vítězství“, kterou motorkáři po Evropě každoročně pořádají jako připomínku vítězného sovětského tažení na konci 2. světové války.

I když z pompézní celoevropské „cesty vítězství“ po trase Rusko-Berlín udělal covid v uplynulých dvou letech spíš sérii menších oddělených regionálních akcí, nezabránil třeba českým či slovenským sympatizantům Nočních vlků v loňské cestě do Ruska. Tehdy rovněž v době vyhrocených česko-ruských vztahů kvůli kauze Vrbětice.

Vloni vedla cesta opačným směrem než v minulých letech; z pohledu Nočních vlků ji tak nekomplikovala ani evropská covidová omezení, ani sankce proti šéfovi klubu Zaldostanovovi. Cesta do Ruska měla podtitul „Cesta domů“ a videa, která motorkáři po cestě natáčeli, tomu odpovídala: Jeli jsme za naší rodinou, jako domů,“ vykládal například na videu na Facebooku pořízeném u čerpací stanice na rusko-estonských hranicích šéf zmiňované slovenské pobočky klubu Jozef Hambálek.

O zmíněné cestě evropských motorkářů do Ruska, včetně Čechů, loni referovala v reportážích i ruská státní televize.

Ticho v Ostravě a stopka v Německu

Ruská invaze na Ukrajinu postavila motorkáře, kteří tradičně jezdí i s ruskými či sovětskými vlajkami a nášivkami „Rossija“, do ještě nevlídnějšího světla. Zvlášť, když šéf jejich mateřského klubu Putinovu válku otevřeně podporuje. Přesto však zatím na webu i sociálních sítích ruského klubu i jeho evropských odnoží plány letošní cesty stále visí.

Například na 2. května je plánovaná zastávka v Ostravě. Loni si ve městě dali Noční vlci sraz u Památníku osvobození v Komenského sadech. Městská část Moravská Ostrava a Přívoz ale letos zatím neeviduje žádné oznámené shromáždění na tento termín a místo.

Kdyby přišlo oznámení o shromáždění, tak jako tomu bylo v předešlých letech, ze zákona ho zakázat nemůžeme, poprosili bychom o součinnost státní či městskou policii,“ upřesňuje na dotaz HlídacíPes.org mluvčí městského obvodu Barbora Kopcová.

Problémy či přinejmenším výrazně nižší zájem čeká Noční vlky při plánovaných akcích v Německu. Berlínská senátorka Iris Sprangerová chce přezkoumat možnost zákazu akcí spojených s Nočními vlky ohlášených na první květnový týden.

Velkou publicitu nechce Nočním vlkům nabídnout ani další německé město Torgau, kde mají motorkáři také naplánovanou jednu ze zastávek. Radnice však zrušila tradiční dubnové oslavy konce války.

Právě v Torgau se v dubnu 1945 potkali postupující vojáci americké a sovětské armády a při symbolickém aktu si podali ruce. Podobné gesto smíření však v kontextu aktuálních ruských zločinů na Ukrajině nepřipadá v úvahu. Navíc v přítomnosti Putinových fanoušků na silných motorkách západní provenience.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

83 komentářů

 1. LUDĚK napsal:

  Zakázat -nevpouštět na naše uzemí.Na to snad páky máme-propagovat válku u nás nikdo nebude

  • zdenek napsal:

   Souhlas, jak se mohou tito popagátoři ruské invaze dosta až k nám? Chytnout a zavřít, nebo vyměnit za ty va zajaté Brity!

  • Žalovský napsal:

   Ať jedou na Ukrajinu, dostanou tam na budku…

  • josef napsal:

   Plně souhlasím

  • Jarmila napsal:

   To je snad jiná kapitola!…kdyby jich nebylo v r. 1945, tak tu dneska nejste vy!!!…vy demokrate!

   • andyparker napsal:

    A na to jste přišla jak? Kdyby nebylo jich a parcelování Evropy Stalinem, nemuselo se např. Pražské povstání koupat v krvi až do 8. května a mnoho českých lidí zabitých během povstání tady mohlo být se svými bližšími ještě dlouho. Předvádíte dost jednoduchý a tendenční náhled.

   • Roman Witt napsal:

    Ano,děkuji všem osvoboditelům. V našem konkrétním případě Američanům.

   • Ivan napsal:

    Milá dámo, to vůbec není jiná kapitola. Je to stále jedna a tatáž armáda, stejně jako v Německu roku 1953, v Maďarsku roku 1956, v Československu roku 1968, kdy krvavě potlačila vůli jiných národů ( civilistů ) na sebeurčení. A je to ta samá armáda, která dnes opět vraždí, krade a znásilňuje civilisty na Ukrajině. Ano, vděk za osvobození v roce 1945 by byl na místě, ale svými dalšími činy se tato armáda sama znevážila. Opravdu není koho, co oslavovat, stavět na piedestal či uctívat. ….. Naopak. Ve světle událostí, obvzláště těch současných, by bylo na místě odstranit všechny uctívačské pomníky rudé – sovětské armády a zanechat jen prosté náhrobky sovětských hrdinů padlých ve druhé světové válce, stejně tak, jak je mají na našem území i vojáci wermachtu.

   • Vladimír M napsal:

    Osvobodili by nás Američani a byli bychom na tom jinak.

  • jan kot napsal:

   A proč ??
   Poděkování hrdinům druhé světové války – na tom přece není nic špatného.

   • Jimmos napsal:

    Poděkovat ano, ale ne nackum na motorkách..

   • Pavel napsal:

    Můžou jet poděkovat legionářským hrdinům, kteří jejich stát bránili před komunistickou rakovinou. Třeba by při jednom mohli dát do pořádku zdevastované legionářské hroby, které se russácký stát smluvně zavázal udržovat ale místo toho je ničí.

  • Tom napsal:

   Podpora útoku na civilní obyvatelstvo: § 403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka-(1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let. –

  • Vladimír M napsal:

   Páky nemáme. Zákon je zákon.

  • Vocas napsal:

   Neni problem ale na kazde zastavce verejne zbicovat za agresi v Evrope.
   Schvalne kde to otoci domu…?

 2. Velda napsal:

  Dokáže mi někdo vysvětlit jak se tito putinovi extrémisti mohou dostat do Schengenského prostoru? Kdo jim vystavil víza a kde? Jak vůbec mohou překročit hranice? Nebo peníze nesmrdí a kdosi na některé z ambasád kasíruje pěkné úplatky.
  Práce pro policii a BIS.

  • Peter napsal:

   Ano, přesně tak. Nekompromisně zakázat, je to v dnešní době nednoznačně podpora války. Tito ksindlové tady nemají co dělat. Zbytečné provokace to byly vždy, teď je jednoznačný a zákonný důvod to zlikvidovat.

   • jan kot napsal:

    Jaká provokace ?
    Když někdo přijede k pomníku a uloží tam věnec – to je dle vás provokace ??
    A copak dělají naši čelní představitelé ? Nebo bychom měli na hrdiny úplně zapomenout ?

  • josef napsal:

   Policie možná , biska by na to přišla až by jak píšete extrémisti opustili republiku .Jako v případě vrbětic.Co dělala do výbuchu to ví jen bůh.

   • Pavel napsal:

    Biska se může stavět na hlavu ale když odpovědnou funkci dostane hradní čučkař nebo jemu podobné podržtašky (např. při hlídání skladu), tak je to plat prtný.

  • Alex napsal:

   Jde o české a slovenské sympatizanty. U nás na ně máme již nachystané kamení a ocelovou strunu přes silnici. Někteří šílenci již plní i molotovovy koktejly. To mi již přijde dost, ale jinak se asi na tuto chátru nedá reagovat.

   • Marta Havelková, MUDr. napsal:

    Šutry a ocelová lana fakt nejsou nezbytná. Co víza a další zákonné prostředky?
    Je mi z nich zle. Prostě nevpouštět, máme snad právo na to, chránit své území před něčím tak odpuzujícím.

   • Mark napsal:

    To jste napsal hezky. Dik

  • Ašek napsal:

   To zajímá asi většinu lidí.Nač je na hranicích schengenského prostoru ozbrojená stráž?

   • jan kot napsal:

    Ozbrojená stráž ??
    Asi jsem se špatně díval, ale nic takového jsem neviděl.

  • micosajan napsal:

   to nejsou origo rusaci – ti vizum nyni opravdu nedostanou, jsou jejich mistni clenove a podrztasky ala foldyna apod.

  • Milan HALAMKA napsal:

   Asi jste si to nepřečetl pořádně. Nejedná se o Rusy ale jejich evropské přívržence.

  • Luboš Roubíček napsal:

   Vysvětlení je jednoduché,jedou uctít padlé z druhé světové války.

   • Olda napsal:

    2.světová válka skončila před 77 lety, a z ruských osvoboditelů se stali agresoři (u nás už v r.1968, nevim, jestli jsi tu dobu zažil). A to, co předvádí v současnosti, už nemá s civilizovanými lidmi vůbec nic společného.

  • Jiří napsal:

   Pouhá novinářská fikce, nedostanou vízum a nepřijedou.

  • Vodník napsal:

   Nepřijedou z Ruska. Jsou to Rusové s občanstvím v EU, sympatizanti ze Srbska, atd.

  • Lydie Fedorová napsal:

   Taky mi to nejde nějak na rozum

  • Ludmila napsal:

   Vám a vám podobným nelze nic vysvětlit…nikdy NIC nepochopíte…

  • Vladimír M napsal:

   Třeba Maďaři, žádný problém.

 3. Jarda napsal:

  Prosím, vyřiďte někdo Putinovi ať nehledá fašisty tam, kde nejsou. Tam, kde hledá nemůže nic najít. Především oni pod jeho vedením se chovají stejně jako zfanatizovaní hitlerovští „pohunci“. On sám se chová jako novodobý Hitler. Jedná se o hlasitý výsměch všem obětem 2. světové války. Takováto zvířata by měla být izolována v rezervacích. Zvířata proto, že řídí svými pudy – pokud mají v rukou zbraně myslí si, že mají neomezenou sílu a moc. Hlavně nad neozbrojenými lidmi. Pokud jim ty „hračičky“ někdo vezme stanou se z nich hodní a vystrašení beránci.

  • jiri muzik napsal:

   On je tam neledá,oni tam jsou,,,a to je fakt,,nashle

   • Pavel napsal:

    Nemáte pravdu. Současné ruSSko je plné nacistů a vrahů a ti nemají právo hanobit památkou našich osvoboditelů.

 4. Kupka napsal:

  Tahle banda šašků co si hrajou na motorkáře je akorat tak k smíchu. Žvásty o nacionalismu, ale všichni mají americkou, německou nebo japonskou motorku, na sobě džíny a v hubě Marloboro. Nejlepší je ten Zaldostanov s těma mnoha nejdražšíma hodinkama na ruce, evidnentně ho Putler dobře platí nebo při nákupu použil známý ruský trik „Davaj časy“ Každopádně nikam nepouštět a když už se sem dostanou tak policejní akce, kontroly kontroly kontroly…. Nemáš lékárničku 100Euro pokuta, nemáš vestu 100Euro a další. Nemáš na zaplacení, zabavujeme motorku. Takové kontroly každých deset kilometrů a nedojedou ani za Ostravu.

  • Jarmila napsal:

   Bože! Do čeho jsi to duši dal???!!!

   • Pavel napsal:

    To si při pohledu na puťku říká celý civilizovaný svět.

   • skeptik napsal:

    Také mě takové otázka napadá Jarmilo, když čtu vaše příspěvky.

 5. FRANTIŠEK napsal:

  Ať tahle ruská verbeš jede do „moskvy“. Tam si můžou hrát třeba na druhou světovou válku. Nikdo je tu nechce!!!!!!!! Nikdy jsem rusáky neuznával a nikdy nebudu. Kdyby ti chytrolíni ze shora nedělali nesmysly, tak ruská „mírová“ sebranka se nikdy nedostala do podvědomí. Američani tady byli daleko před nima, jen ta trapná dohoda udělala z Československa provincii ruska. Kdyby Američani jeli dál a osvobozovali, i Prahu, tak jsme absolutní špička Evropy. A nějaký CCCP 😀 Jdou do……

  • Lydie Fedorová napsal:

   oni tam netrefí..GPS už nefunguje

  • Ludmila napsal:

   A Vás někdo neuznává?…a hovořte za sebe…a naučte se psát pořádně česky, vždyť ani ten pravopis nezvládáte, natož své myšlení…ajajaj…

  • jan kot napsal:

   Zopakujte si prosím historii.
   Na území bývalého Československa vstoupila Rudá armáda mnohem dříve, než západní tehdy ještě spojenci…!

   • Pavel napsal:

    Zopakuj si historii. Russovětsko zradilo Československo paktováním se s hitlerem.

 6. michal trubka napsal:

  Co to je zase za výmysl neschopných úředníků, že to jako nebudou moci zakázat? Propagovat nacismus je trestné. A členové této skupiny nejenomže propagují Putinovu agresivní válku, ale dokonce v ní ve jménu nacistických hodnot bojují. Na neschopného úředníka, který to nerozpozná a v rozporu se zájmy ČR by povolil takovou akci by mělo být podáno trestní oznámení nebo by měl být vyhozen z práce už jenom za to, že je prostřednictvím mluvčí nepřímo zve do Ostravy.

  • jiri muzik napsal:

   propagovat nacismus je trestné, a co sami ukrajinci,,jste snad slepí???

 7. Petr napsal:

  Jak jsme my demokratické státy hloupé. Pouštíme si na území kdejakou svoloč a pak plačeme že tu máme terorismus a kriminalitu daleko větší. Toto je všechno důsledek Merklové a její lezení do zádele všem.

  • jan kot napsal:

   Já bych paní Merkelovou moc nevinil. Mnohem větší vinu mají ti, kteří jí jakožto vrcholné političce rádoby suverénního Německa odposlouchávali telefonní rozhovory. Abych byl přesný, mluvím samozřejmě o administrativě amerického prezidenta.

   • Pavel napsal:

    Ano, merklová je v tom nevinně. Ovšem bláboly odposleších jsou stejně nesmyslné. Na vině je samozřejmě agent fsb schroder a covidový strašpytel puťka.

  • Tom napsal:

   To jste napsal dobře. Jednou budem litovat. Nebude to trvat dlouho…

 8. Toky napsal:

  Na hranicích vypustit kola a propíchat gumy. Pokračovat mohou po rusky, pěšky a tlačit.

  • skeptik napsal:

   Ano, a s tím tlačením ať jim pomáhají Oklamura s Foldynoui. Až do Moskvy. Nebo ještě raději za Ural.

 9. Mistrm napsal:

  Oni snad dostaliu víza?Vlastně proč ne?Maďaři jsou Putinovci,tak to asi problém není.
  A nepochybuki o tom,že se u nás dočkají vřelého uvítání.babiš,vyvadil,Zeman a jeho hradní kolaboranti,A všichni Okamurovci.

 10. Walker-W3 napsal:

  Pokud se k nám dostanou tak soudruh Jaroslav Foldyna je bude vítat za celou Evropu.
  Možná se dojetím i po…e.

 11. Jiří napsal:

  A což takhle přestat hloupě žvanit, a jednoduše jim na území evropy zakázal vjezd?
  Bylo by to velký problém??
  Aha, vlastně byl by to problém! Ono nějakého blbce napadlo zrušit hraniční přechody a celníky!
  Mám takový pocit, že v evropské unii dokážou všichni jenom žvanit, ale prakticky nic nedělat! To se nám jednoho dne může celkem solidně vymstít!

 12. eLradical napsal:

  zase se hledá, kde má trakař kolo ? nechápu o co jde.. jako občané ruské federace potřebují vízum, ne ? prostě zrušit víza a jakmile se objeví na území ČR, vykázat se statusem nežádoucí.. není co řešit..

 13. hm napsal:

  proc clanek zacina velkym Z? neslo zacit jinym slovem? nebo je autor podporovatel invaze?

  • Rosta napsal:

   Z je normalni pismeno abecedy.To by museli zakazat jeste minimalne X,V,A,O.
   Zakazat pismeno Z mohl jen naprosty idiot.Jeste ze rusove nepouzivaji pro oznaceni vozidel cislice,to by byla jeste vetsi legrace.Debilu ve vlade mame dost,tak si to dovedu predstavit.

 14. Kadlec napsal:

  Z Východu k nám nic dobrého nepřijde. Mají větší zem jak Evropa a nemají se kde ukazovat a zajezdit si?

  Mají větší zem jak evropa tak se tam můžoupředvádět a neobtěžovat nás . Jsme moc rádi, že jsme se jich zbavili.

 15. Stanley napsal:

  Snad se nevydávají víza, pokud vím. Proč by tito trotli měli mít vstup umožněn?

 16. Ondřej napsal:

  Tak snad máme možnosti jak zabránit našemu státu nepřátelským osobám zabránit ve vstupu?

  Jestli nějakým omylem dostali víza do Schengenu, tak sledovat policií a sebrat a vyhostit při první veřejném použití termínu „speciální vojenská operace“.

  Rus rozumí jen síle.

 17. Tsogt Batbayar napsal:

  Když „jeli domů“, proč se vraceli? Kolaboranti, agenti a odapad.

 18. Radomír napsal:

  Nyní už bude i České televizi a dalším zřejmější, proč se po roce 1948 vytratily z Česka oslavy na počest amerických osvoboditelů západních Čech a Plzně. Tehdy se to zdůvodňovalo a zakládalo na tom, že USA se staly nepřátelskou zemí, která ohrožuje Československo a mír a která dělá militaristickou politiku. Dneska se obětí podobné argumentace stávají sovětští osvoboditelé a jejich památníky.

 19. Miro napsal:

  Schvaľovanie zločinu je na Slovensku a zrejme aj ČR zločin, takže im hrozí zatknutie. Dúfam políca a prokuratúra si to všimnú tiež.

 20. Toky napsal:

  Můžou se vydat na Kurilské ostrovy a rozloučit se.

 21. Jiří napsal:

  Nejen, že nevpustit na půdu demokratické Evropy, ale současně s tím nalodit a poslat do té zaslíbené fašistické federace ty co jim celou dobu lezli do zadku, jako je třeba vymlácený „paboxer“ Foldyna a jemu podobní.
  Jaký je to paradox s odstupem času. Za osvobození a boje proti fašismu v letech II. světové války dneska stejný národ Rusko se pasoval do role fašistů, který vraždí děti, ženy a starce. Rozpoutal bezdůvodnou válku a napadl suverénní a svobodný stát, jako Hitler Polsko, tak dneska Putin Ukrajinu. Komunismus je stejná ideologie jako fašistická, ba komunisti jsou mnohem horší. Za svojí existenci zavraždili dodnes nejvíce lidí na světě ( Stalin, SSSR a jeho komunistické státy , Kambodža-Pol Pot, Severní Korea) a ve vraždách pokračují dnes jako Ruská federace pod vedení fašisty Putina a Lavrova

  • Toky napsal:

   Vždycky v nich ten nacismus byl. Za posledních sto let už válčili s kde kým. Nic pořádného nevybudovali ale spoustu dokázali ukrást a zničit. Když přišli o zotročené satelity, řítí se do propasti.

 22. pepe napsal:

  Rusky fasisticky hnus jede oslavovat konec valky, kterou ted nedavno zacali….

 23. Kocián napsal:

  To skutečně neexistuje způsob jak těmto Putinovým pohůnkům nedvolit vstup do Schengenu. Propagace SSSR jejich vlajkami se srpem a kladivem je trestné stejně jako hákový kříž. Jsou nežádoucí , ať si slaví doma , Rusko je dost velké

 24. Robert napsal:

  Foldyna a Hašek na start! Budete vítat!

 25. Vlada Brno napsal:

  Snad se Evropské národy a občané budí a začínají chápat. A zachovají se adekvátně. Ruskosovětské peklo do Evropy nikdy nepatřilo a snad ani nikdy patřit nebude. Když se tu hráz bojí postavit vrcholní politikové – naši volení zástupci, nezbývá, než abychom ji postavili sami. Všichni obyčejní a řadoví občané, každý za sebe, za rodinu, za rodnou hroudu, za vlast, za Evropu Evropou. A způsoby ? Adekvátní tomu zlu. Dále bez komentáře. Dokud svoboda slova nebude de facto a de jure tou svobodou prezentovanou v ústavě. Tak vzhůru bratři a sestry proti výkalům z Moskvy.

 26. Marek napsal:

  Vpustit na naše území a pak jim udělat generálku strojů , lifting.

 27. Manitius napsal:

  Dnes už víme, že místo oplétaček s těmito šašky a handrkování se o Koněva jsme raději měli víc a víc zbrojit.

 28. Mark napsal:

  Doufam ze na Slovensko pojedou pres Ukrajinu.

  Ja se jim nedivim ze chtej jezdit na zapad vono se v rusku neda jezdit kvuli diram na silnicich.:)

 29. Vlado1 napsal:

  …. nikde je vítat nebudou ……… mají po celé Evropě sympatizanty . . . .

  – tak to je klasický Berger. V jednom článku protimluvů, jak v Písmě Svatém

 30. Babočka napsal:

  Problém je v tom, že tito Putinovi provokatéři mají řadu příznivců včetně našich Foldynů a Okamrů. Kteří mohou kdykoliv rozpoutat násilné nepokoje, podpořené dnešní drahotou a oporem k vládě. Stačí odvažnější a tvrdší zakročení naši police a Putin bude mít zase možnost k nám vyslat svoje mírové jednotky na záchranu svých příznivců, kterým nevadí vraždění pokojného obyvatelstva včetně dětí.

  • Vlado1 napsal:

   – jinými slovy – když neschopná pseudoliberální vláda zavede zemi do kopru, je už jaksi dopředu jasné, na koho to svést . . . Hlavně je proboha preventivně nezavírejte a modlete se, aby Putin přežil. To byste si museli vymyslet nového viníka . . .

   • skeptik napsal:

    My žádného viníka vymýšlet nemusíme a nebudeme. To už jste provedl za nás a toho viníka už přece máte Vlado 1 vymyšleného vy.

 31. Jan napsal:

  Doufám, že mají dostatek pudu sebezáchovy a nenapadne je sem přijet. Ať to vůbec nezkouší.

Přidávání komentářů není povoleno