Jim Linwood / Foter / CC BY,

Hotel Thermal na prodej. Ministerstvo financí otevřelo obálku, se zájemcem jedná

Napsal/a Robert Břešťan 1. července 2015

Posledním červnovým dnem vypršel termín, do kdy ministerstvo financí mělo otevřít obálky s nabídkami na odkup části karlovarského hotelu Thermal.

V rámci vypsaného výběrového řízení však na ministerstvo dorazila jen jediná nabídka. Kdo ji podal a v jaké výši zatím ministerstvo financí odmítá zveřejnit. Se zájemcem o nabídce ale hodlá jednat.

Jedna nabídka nevadí

„Obálka byla za účasti notáře otevřena. Nyní se o ní bude jednat. Poté o tom budeme informovat, včetně nabízené částky a identity zájemce,“ odpověděla na dotaz HlídacíPes.org Michaela Tesařová z tiskového odboru ministerstva.

Proti prodeji části hotelu, bazénu s přilehlými pozemky i nemovitostmi, se zvedl odpor odborné i laické veřejnosti; zejména kvůli znehodnocení architektonicky unikátního komplexu.

Andrej Babiš při své lednové návštěvě Karlových Varů mluvil s o bohatém kupci, s nadsázkou o „arabském šejkovi, který to koupí za dobré peníze, abychom mohli doinvestovat hotel.“

Co konkrétně znamenají „dobré peníze“ za šest tisíc metrů čtverečních unikátní parcely s výhledem na celé město a zanedbaný bazén se zázemím není jasné.

„To, že přišla jen jedna nabídka, není důvod k tomu soutěž rušit. Máme k dispozici znalecké posudky a o dalším postupu se rozhodneme až po otevření obálky,“ řekl pro HlídacíPes.org už v červnu ředitel odboru Strategické společnosti a investiční pobídky Ministerstva financí Petr Blažek.

Hotel pro festival

Krátce před zahájením 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech tak stále není jasné, zda a případně kdy část hotelu Thermal získá soukromý vlastník a jak s ním poté naloží.

Na to, jak prodej části hotelu Thermal dopadne, pořadatelé festivalu napjatě čekají. „Thermal je srdcem festivalu byli bychom rádi, aby si to uvědomovali i ti, kdo budou o Thermalu do budoucna rozhodovat,“ říká herec a ředitel festivalu Jiří Bartoška. „Zapomíná se, že hotel v minulosti vznikl právě kvůli festivalu. Nyní má plnit hlavně funkci ekonomickou,“ dodal pro Českou televizi.

 

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies