Hotel Thermal na prodej. Ministerstvo financí otevřelo obálku, se zájemcem jedná

Napsal/a Robert Břešťan 1. července 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Posledním červnovým dnem vypršel termín, do kdy ministerstvo financí mělo otevřít obálky s nabídkami na odkup části karlovarského hotelu Thermal.

V rámci vypsaného výběrového řízení však na ministerstvo dorazila jen jediná nabídka. Kdo ji podal a v jaké výši zatím ministerstvo financí odmítá zveřejnit. Se zájemcem o nabídce ale hodlá jednat.

Jedna nabídka nevadí

„Obálka byla za účasti notáře otevřena. Nyní se o ní bude jednat. Poté o tom budeme informovat, včetně nabízené částky a identity zájemce,“ odpověděla na dotaz HlídacíPes.org Michaela Tesařová z tiskového odboru ministerstva.

Proti prodeji části hotelu, bazénu s přilehlými pozemky i nemovitostmi, se zvedl odpor odborné i laické veřejnosti; zejména kvůli znehodnocení architektonicky unikátního komplexu.

Andrej Babiš při své lednové návštěvě Karlových Varů mluvil s o bohatém kupci, s nadsázkou o „arabském šejkovi, který to koupí za dobré peníze, abychom mohli doinvestovat hotel.“

Co konkrétně znamenají „dobré peníze“ za šest tisíc metrů čtverečních unikátní parcely s výhledem na celé město a zanedbaný bazén se zázemím není jasné.

„To, že přišla jen jedna nabídka, není důvod k tomu soutěž rušit. Máme k dispozici znalecké posudky a o dalším postupu se rozhodneme až po otevření obálky,“ řekl pro HlídacíPes.org už v červnu ředitel odboru Strategické společnosti a investiční pobídky Ministerstva financí Petr Blažek.

Hotel pro festival

Krátce před zahájením 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech tak stále není jasné, zda a případně kdy část hotelu Thermal získá soukromý vlastník a jak s ním poté naloží.

Na to, jak prodej části hotelu Thermal dopadne, pořadatelé festivalu napjatě čekají. „Thermal je srdcem festivalu byli bychom rádi, aby si to uvědomovali i ti, kdo budou o Thermalu do budoucna rozhodovat,“ říká herec a ředitel festivalu Jiří Bartoška. „Zapomíná se, že hotel v minulosti vznikl právě kvůli festivalu. Nyní má plnit hlavně funkci ekonomickou,“ dodal pro Českou televizi.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)