Martin Konvička v Benátkách a poslední výkřik Alláhu akbar

Napsal/a Robert Břešťan 28. srpna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA Těžko si představit primátorku Adrianu Krnáčovou, jak vystoupí na tiskové konferenci s vážně míněným varováním: „Pokud někdo zakřičí na Staroměstském náměstí Alláhu akbar, musí počítat s tím, že bude zastřelen.“

Výrok je to však autentický – jen nešlo o pražskou primátorku, ale o starostu italských Benátek. A nešlo o Staroměstské náměstí, ale o náměstí svatého Marka. Starosta Luigi Brugnaro to každopádně myslel vážně.

Mluvil jen pár dní po útocích v Barceloně. Proto také nijak neocenil „vtip“, když se do konferenční místnosti v Rimini (kde své varování pronesl) později vřítil starosta Florencie, jehož nenapadlo nic lepšího než zakřičet... co jiného než Alláhu akbar.

Nikdo ho naštěstí nezastřelil. Nicméně svět se mění a je docela možné, že pokud někdo takto zavtipkuje v centru Benátek, k následným omluvám na Facebooku už nebude mít příležitost.

A to ani když se bude tvářit, že v centru města předvádí jakési divadelní představení a z kalašnikovů se ozývají jen slepé náboje.

Vzpomínáte? Je to rok od chvíle, kdy takto „velkolepě“ vtrhl na Staroměstské náměstí entomolog a samozvaný ochránce českého národa před islámskými hordami Martin Konvička.

Konvička (kdo si na něj dnes vzpomene…) tehdy na náměstí přijel ve vojenském džípu s lidmi převlečenými za bojovníky Islámského státu. Vykřikovali Alláhu akbar a z maket samopalů stříleli do vzduchu. Notně tím vyděsili přítomné turisty, kteří o žádném „divadle“ neměli ani tušení.

Jak tehdy přiznala i policie (jež akci přihlížela) „ne všichni na Staroměstském náměstí byli srozuměni s tím, že jde o divadelní představení a řada lidí ve strachu, že se jedná o reálný útok, začala utíkat“.

Případ prověřovala nejprve policie, později věc předala magistrátu. Trestný čin se nestal, dokonce ani přestupek proti veřejnému pořádku. Jediný, kdo to „odnesl“, byl řidič Konvičkova auta – vjel bez povolení na pěší zónu, stál mimo vyhrazené parkoviště a dostal pokutu.

Čeští islamobijci sice volají po tvrdém přístupu, mohou být však rádi, že to všechno skončilo tak hezky klidně po česku. Stát se to letos v Benátkách…

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)