Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Martina Konvičky,

Martin Konvička v Benátkách a poslední výkřik Alláhu akbar

GLOSA Těžko si představit primátorku Adrianu Krnáčovou, jak vystoupí na tiskové konferenci s vážně míněným varováním: „Pokud někdo zakřičí na Staroměstském náměstí Alláhu akbar, musí počítat s tím, že bude zastřelen.“

Výrok je to však autentický – jen nešlo o pražskou primátorku, ale o starostu italských Benátek. A nešlo o Staroměstské náměstí, ale o náměstí svatého Marka. Starosta Luigi Brugnaro to každopádně myslel vážně.

Mluvil jen pár dní po útocích v Barceloně. Proto také nijak neocenil „vtip“, když se do konferenční místnosti v Rimini (kde své varování pronesl) později vřítil starosta Florencie, jehož nenapadlo nic lepšího než zakřičet... co jiného než Alláhu akbar.

Nikdo ho naštěstí nezastřelil. Nicméně svět se mění a je docela možné, že pokud někdo takto zavtipkuje v centru Benátek, k následným omluvám na Facebooku už nebude mít příležitost.

A to ani když se bude tvářit, že v centru města předvádí jakési divadelní představení a z kalašnikovů se ozývají jen slepé náboje.

Vzpomínáte? Je to rok od chvíle, kdy takto „velkolepě“ vtrhl na Staroměstské náměstí entomolog a samozvaný ochránce českého národa před islámskými hordami Martin Konvička.

Konvička (kdo si na něj dnes vzpomene…) tehdy na náměstí přijel ve vojenském džípu s lidmi převlečenými za bojovníky Islámského státu. Vykřikovali Alláhu akbar a z maket samopalů stříleli do vzduchu. Notně tím vyděsili přítomné turisty, kteří o žádném „divadle“ neměli ani tušení.

Jak tehdy přiznala i policie (jež akci přihlížela) „ne všichni na Staroměstském náměstí byli srozuměni s tím, že jde o divadelní představení a řada lidí ve strachu, že se jedná o reálný útok, začala utíkat“.

Případ prověřovala nejprve policie, později věc předala magistrátu. Trestný čin se nestal, dokonce ani přestupek proti veřejnému pořádku. Jediný, kdo to „odnesl“, byl řidič Konvičkova auta – vjel bez povolení na pěší zónu, stál mimo vyhrazené parkoviště a dostal pokutu.

Čeští islamobijci sice volají po tvrdém přístupu, mohou být však rádi, že to všechno skončilo tak hezky klidně po česku. Stát se to letos v Benátkách…

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

27 komentářů

 1. Jindřich Mitter napsal:

  No ono se ukazuje, že Konvička měl s muslimy pravdu. Další útok na polský pár v Itálii, útoky v Barceloně, Londýně… To Mánert a Břešťan si myslí, že je to v klidu a že Konvička je magor a představuje větší nebezpečí pro Evropu než tam muslimská banda.

 2. petrph napsal:

  Inu, časy se mění. V Černých baronech je příhoda, kdy ideologický důstojník poučuje mužstvo „Za první republiky tu byla taková nesvoboda že když někdo vykřikl „Ať žije Sovětský svaz“, mohl dostat až týden vězení. My dnes můžeme vykřikovat „Ať žije Sovětský svaz“ kdykoliv a sborově na manifestacích a nic se nám nemůže stát. „“
  Bylo by dost tragické, kdyby podobně to dopadlo i s tím Alláhu akbar v Evropě . Že ho islámističtí fanatici a radikální muslimové budou vyřvávat po ulicích evropských měst, zatímco místní obyvatelstvo se před nimi radši schová /dokud to půjde/. Právě proto že se stoupencům radikálního islámu dostane naivní ochrany evropských elit, a zavíráni budou jejich oponenti.
  Z toho pohledu se nezdá upozornění starosty Benátek tak nesmyslné. Jistě, nikdo přímo nenařídí zastřelit někoho protože vykřikne Alláhu akbar. Ale vzhledem k bezpečnostní situaci a tomu že tento výkřik užívají islámističtí teroristé, tak každý kdo to vykřikne, riskuje že mu tu hlavu někdo ustřelí.

 3. rich napsal:

  Jde o značné zlehčení situace.Vmysleme se do situace terorizmem postižených.Do změti raněných,otevřených zlomenin,osob neschopných komunikace,mrtvých dětí i dospělých,osob právě přicházejících o domov a jistoty.Pak emigrují.
  Chopil se někdo řešení,jak tomu zabránit.Dle průzkumu nikdo řešení nemá.Já ano.Islámský terorista neuznává hodnotu života.Zblblostí islámu ho klidně investuje,protože nadpozemský život mu poskytne nadpozemské počitky.Proto rád umírá ve prospěch víry.Uznáván rodinou a společenstvím.Protože je pro něj život nicotností,musíme zahrát na jinou strunu.Tou by měla být rodina a okolí sebevražedníka.Proto jako řešení problému navrhuji uvrhnout do lágru na citelných několik let rodiče,sourozence,učitele a přátele teroristy.Ti měli jeho vývoj ovlivnit.Tam by měli být podrobeni ne změně náboženství,ale jeho výuce o tolerantnosti k civilizaci a jiným církvím.Dobu pobytu bych prodlužoval dle účinnosti.Je to dle demokratů nehumánní,ale ve srovnání s vraždami teroristů jsme humánní až až.Hajme si své a vykažme ty skřety do patřičných mezí.

  • Martin napsal:

   Tak nejdřív udejte svou rodinu že vychovala xenofoba. Neboť nenávist plodí nenávist a vy plodíte o stošest. Ještě technický dotaz kam se dá zavřít miliarda a půl lidí?

   • 2ts napsal:

    Nenávist je v islámu naprogramována už od roku cca 632. Což je jaksi o dost dřív, než se vůbec mohl narodit jakýkoli dnešní kritik islámu, podle slovníku idiota: „nenávistník“. Tedy, pokud nenávist plodí nenávist, samotnému ti musí být jasné, která nenávist plodí kterou nenávist.

    Proč by vlastně měl někdo nenávidět nějakou ideologii, pokud by to byla ideologie lásky a míru?

    Proč musel vzniknout pojem „umírněný muslim“, kdyby islám sám byl umírněný.

    Jestli se jedná o ideologii lásky a míru, nemělo by znamenat, že ten, kdo tuto vyznává radikálně, je nejhodnější člověk rozdávající květiny a vřelá obejmutí, a že je to nejsluníčkovatější sluníčko? Jak to, že radikální jsou vrahové a teroristi??

    Když se v reakci na zavírání rodin teroristů ptáš, kam zavřít 1,6 miliardy muslimů, tak tím vlastně sděluješ, že ve všech muslimských rodinách je alespoň jeden terorista. Za to tě bratři sluneční asi moc nepochválí, co? ?

    • František napsal:

     Pokud platí to co píšete tak nenávist v křesťanství je od roku 0. Všichni Evropané jsou tudíž nenávistná zvířata protože naše kultura vychází z křesťanství. Pravda když čtu příspěvky od připosraných srabů jako jste vy tak se to nezdá až tak mimo.
     Problém není pár salafistických extrémistů. Problém jsou citově zaslepení zbabělci kteří dělají z komára slona a zneužívají strachu lidí k prosazení vlastních odporných zájmů a hloupých myšlenek. Tito lidé by bez těchto citových pseudo-argumentů neměli šanci na jakékoli zviditelnění a prosazení. A právě tito lidé nejvíce ztěžují a často i kompletně sabotují racionální na datech, výzkumech založené řešení.
     Evropská kultura je velice silná. Existuje pouze jedna možnost jak by mohla být poražena. A to když se sama střelí do nohy a bude jednat na základě emocí jako je strach a citově prosazených pseudofaktů namísto pečlivě, otevřeně provedených výzkumech a racionální diskusi.

     • Vladimír Rybák napsal:

      Tobě bych přál, ty statečný hrdino, aby při dalším teroristickém útoku byla poblíž osoba tvému srdci nejbližší. Potom už tady nebudeš psát takové kraviny!

  • 2ts napsal:

   Stačí zavřít všechna semeniště zla, tzn. mešity, zamezit financování kohokoli ze zemí jako Saúdská Arábie, Írán, Turecko apod., a zakázat islám. Není to řešení na 100%, ale pomůže výrazně! A do budoucna se bude k hranici 100% stále více přibližovat.

   Ta rodina teroristy v islámu snad ani nemá možnost jeho výchovu a vývoj ovlivnit. Podle německé socioložky (na jméno si teď nevzpomenu) se v Německu stává, že když rodiče nepošlou dítě do mešity, tak jim ostatní muslata tropí peklo. Tam výchovu a vývoj vede systém – islám; spíš než rodina.

   • František napsal:

    V tom případě bychom měli rovnou zavřít i všechny kostely a ostatní druhy chrámů a jiné místa pro vyznávání víry. Plně vás v tomto bohulibém úmylsu podporuji!

 4. Martin Konvicka napsal:

  “ … Konvička (kdo si na něj dnes vzpomene…) …“
  že by Janečkovi mopslíci?

  • Robert Břešťan napsal:

   Chystáte se do Benátek?

   • Martin Konvicka napsal:

    Odolávám pokušení se s vámi vybavovat.
    Přečtěte si ale ostatní komentáře.

    • Robert Břešťan napsal:

     Také myslím, že je lepší se věnovat třeba motýlům.

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Martin Konvička se neobjevil jen tak z ničeho nic! Je produktem a reakcí na stovky mrtvých při nesmyslných vražedných útocích islámských teroristů. Konvička a jeho stoupenci, na rozdíl od těch na které údajně útočí, nikoho o život nepřipravili! Je nečestné dělat si z Martina Konvičky, tohoto produktu smrtelného ohrožení (stovky zavražděných dospělých i dětí) „šoufky“, zesměšňovat ho a při tom shovívavě pomíjet příčinu jeho konání, údajného rasizmu a xenofobie. Je smutnou a nevyvratitelnou pravdou, že v současnosti je každý terorista vyznavačem islámu, i když ne každý, kdo se k islámu hlásí , je teroristou, aspoň prozatím. Pachatelé posledních útoků na nic netušící oběti původně byli také „jen“ věřící muslimové a dokonce integrovaní.

  • Robert Břešťan napsal:

   Však to také voliči v senátních volbách náležitě ocenili: http://volby.cz/pls/senat/se1111?xjazyk=CZ&xdatum=20161007&xobvod=13&xv=1&xt=1

   • jenicek napsal:

    Vzhledem k tomu, že v Česku opravdu není konflikt s islámem v horké fázi a ještě stále lze před ním zavírat oči, není 8% vůbec špatný výsledek, zvláště když je odpor k islámu i díky němu mainstream, byť mnohdy jen hubou.
    Považoval jsem za základ 5%, cokoli nad je úspěch a 10% velký úspěch. Takže splněno.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    O inteligenci a hodnotových prioritách českých voličů „skuteknje“ není třeba pochybovat! Kdyby kandidoval s takovou marketingovou podporou jako má třeba Babiš Adolf Hitler, tak by ho volili také. Vždycky když se blíží nějaké volby, tak si vzpomenu na jednoh vysokoškolsky vzdělaného muže, který řekl doslova: „Budu volit Buzkovou, má velký kozy a to se mi líbí“.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nepřeji Vám, abyste se za pár let stal příznivcem Martina Konvičky, třeba z takových rodiných důvodů, jako je: znásilnění manželky (sestry, dcery), nebo úmrtí člena rodiny při „přátelském projevu muslimské přívětivosti“, na př. přejetí dodávkou, seknutí mačetou , bodnutí nožem nebo jen prosté zastřelení.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     To nepřání, adresuji samozřemě panu Břešťanovi.

    • Robert Břešťan napsal:

     Děkuji za pěkný názorný příklad. Koho bych se měl pak prosím pěkně stát příznivcem, když by do davu lidí vjel kupříkladu nějaký fašounek krajní pravice?

  • Tonda napsal:

   Nevěděl jsem, že Nor Breivik, střelci z irské IRA a Baskové z ETA byli muslimové.

 6. Jirka napsal:

  Martin Konvička je borec!!!! Bohužel jeho činy ocení široká veřejnost možná až v budoucnosti….. Jeho slova a argumentaci postupně přebírají politici, za to mu patří veliký dík, udělal velký kus práce pro nás pro všechny!!!! Že se ho tady nějaký pan xy snaží zesměšňovat na tom nic nezmění!!!

 7. jenicek napsal:

  Chápu, že tento web nemá hodnocení článků a komentářů s tříděním dle „nejlepších“. Je to nebezpečné, mohlo by se zjistit, že i tohle sorosmédium čtou vesměs normální lidi.

 8. Vladimír Rybák napsal:

  Nepíšete pravdu. Tehdy jsem na Staromáku byl a nikdo z turistů nikam neutíkal, naopak! Lidé se shromažďovali a ke konci jich tam bylo poměrně dost. Existují videa, pokud máte zájem o objektivnost rád vám je pošlu, ale to asi nemáte. Raději budete papouškovat mainstream. Jediná známá panika vznikla ve vzdálené restauraci, ale na tu se musíte optat sluníčkářů. Ti se pár dní před tím na FB svolávali na nebezpečnou akci v centru Prahy. Potom taky asi pátrat nebudete. Akce nebyla zastavena z důvodu paniky ale proto, že jeden arabský turista začal anglicky vykřikovat „tohle není islám“ a vypadalo to, že se něco strhne. Ale to vás objektivní novináře asi taky nezajímá. Co vás tedy zajímá?

Přidávání komentářů není povoleno