Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Lepší Česko v pražském metru, Babišovo ANO v Babišových novinách

POZNÁMKA. Deník Metro je už od roku 1997 let stálicí české mediální scény. Od roku 2007 patří pod vydavatelství Mafra. Vydavatelství Mafra je od roku 2013 Andreje Babiše. Od února 2017 ve svěřenských fondech Andreje Babiše. Dnes jako vložená příloha deníku distribuovaného zdarma v prostorách pražského metra vyšel tradičně v pátek týdeník 5 plus 2 a v něm i stranický list hnutí ANO Lepší Česko.

V neděli se na Letné koná další z demonstrací pořádaná sdružením Milion chvilek. Má být opravdu velká. Andrej Babiš a jeho marketingový tým se proto rozhodl oslovit Pražany sdělením, že to teď Andrej „nemá jednoduché, ale dá to“ a vysvětlit, že Babiš ctí nezávislost justice a že nechápe smysl demonstrací proti sobě.

„Netuším, jestli mají ti lidé plán pro tuhle zemi. Chtějí, aby padla vláda? Pak předčasné volby? Nebo úřednická vláda. To je ono? Nevím,“ říká v rozhovoru vedeným markeťáky hnutí Ano Babiš.

Setkat se s organizátory demonstrací podle něj nemá smysl: „Proč pořád někdo spekuluje a lže o mně? Proč mě na těch náměstích lidé sprostě urážejí? (…) Ale dám to. Normálně pracuju. Pořád to moje tempo.“

Jako nástroj politického marketingu je deník Metro v metropoli ideální nosič. Podle posledního výzkumu čtenosti tisku tištěný náklad 280 456 kusů a čtenost 514 tisíc kusů. Nutno dodat, že nejde o pražské výsledky, ale údaje z celé republiky, protože – navzdory názvu – je Metro distribuováno i v Brně, Plzni a a další padesátce českých a moravských měst.

Ranní cesty metrem ukazují, že (přinejmenším do doby, než bude i v podzemí mobilní signál) jako četba je deník Metro mezi Pražany populární. Každý pátek je v deníku jako bonus i týdeník 5 plus 2, jehož součástí je i červnový „zpravodaj hnutí ANO“.

Bylo by zajímavé vědět, kolik z čtenářů má povědomí o tom, komu tento deník (i týdeník) ve skutečnosti patří. A zda na pražském magistrátu nezačínají přemýšlet, jestli smlouva o distribuci deníku Metro v prostorách pražského metra není vlastně smlouvou na distribuci stranického tisku.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

10 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Jedna pozoruhodnost deníku Metro, kterou nikde jinde nanajdete: v pondělí 10. června 2019 se ve schránkách objevilo v Metru s datem 12. června téhož roku plné zpráv z toho dne (12.6.2019). Jaké to vizionářství Babiše a jeho nohsledů!

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Oprava: … objevilo Metro …, místo objevilo … v Metru …

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Pro lidi je to zajimave, protoze je to zdarma. 2) Proto to prece Babis kupoval, aby mohl lidi neustale masirovat svou pravdou. 3) Zrovna dnes cestou do prace jsem z okna tramvaje videl 2 billboardy: Expres a 5+2. Babis asi pritvrdi. Ted uz mu jde o vsechno. Udela cokoliv, aby v pristich volbach neprohral a mohl nadale sytit Otesanka (AgroFert) z nasich spolecnych penez.

  • Masík napsal:

   4) Aby mohl zůstat ve vedení státu a mohl dále ovlivňovat orgány činné v trestním konání ve svých kauzách.
   Jde mu už téměř JEN o to, aby nezkončil ve vězení.

 4. Petr napsal:

  Dnes jsem měl z přílohy deníku Metro upřímnou radost. Mohl jsem hodit Babiše do koše! Použil jsem modrý kontejner na tříděný odpad.

 5. Babišovy noviny,ano.Všichni si mohou zařídit,dokonce i skupiny či sdružená opozice by mohla něco podobného vydávat,ale zatím na to nemají.Hlavně organizačně a možná i finančně,ale hlavně mozky.Nepředkládají alternativy,jako na př.vládu po Babišovi,nemají stínové ministry,program lepší než současná koalice atd.,atd.Z antropologie víme,že vždy jsou v populaci plus varianty a minus varianty a v těch plus var.ještě ti nejlepší.Ve sportu je to viditelné.Všichni trénují dvoufázově,stejný počet hodin a přesto jsou stále „nějaké“ špičky.(na př.Jágr,Federer a pod.No a tak se objevil Babiš.Už jako student byl hvězda a stíhal ještě práci v MSS,Makal na studiu cizích jazyků(mohli všichni) a kapacita mozkovny dává výsledky stále.Je zatím nejlepší a tedy i manager,organizátor a podnikatel atd.Problém davu je,že nemá nápad kdo po něm.Dovedete si představit Fialu či Bartoše při jednání v Radě Evropy a s Junkerem a dalšími špičkami Evropy ?

 6. Michal Pešek napsal:

  Jasně tak proč jste nedemonstrovali proti všem rozkradačům za těch třicet let co jich tady bylo a je. Babiše se zbavíte a otevřete cestu těmhle korytářům bezva hurá na Letnou! Nemusí se mi líbit jak se p. Babiš vyjadřuje , nemusí se mi líbit jak fyzicky vypadá, ale je to pevnej chlap a já mu fandím i když jsem ho nevolil. Je mi celkem jedno, že Agrofert pobírá dotace, pokud je smysluplně investuje nechceme snad zemi, kde budou zastaralé výrobny. Ve společnostech, které spadají pod Agrofert mají práci tisíce lidí. Babiš tyto firmy nerozprodal, nerozkradl a nenechal je zkrachovat a tento holding odevzdává milióny na daních. Babiš je nezkorumpovatelný a tudíž těžko manipulovatelný premiér a to opozici štve , že jim utnul svým ANO přistup ke korytům proto se ho potřebují za každou cenu zbavit. Dělají z něho dopředu lháře, zloděje, podvodníka, udavače, ale ještě mu nikdo nic neprokázal a hlavně nebyl za nic zatím odsouzený takže se dle mého názoru může i jednat o křivé obviňování pokud by se nic neprokázalo prostě holé spekulace.

  • František napsal:

   Trefil jste hřebíček na hlavičku. Teda v té části o tom jak není odsouzený. Protože to, že se dopustil podvodů je jasně dokázáno. Problém je, že je v pozici moci která mu umožňuje jakékoli stíhání zastavit a o což se nejméně dle názoru 284 tisíc lidí snaží. A tudíž váš jediný argument, že není odsouzený padá. Řešit odsouzení má cenu pouze v případě, že je možné aby byl odsouzený.

  • Jarda E napsal:

   Pane Pešku, dovolím si zareagovat. Mít svůj názor je jiště dobře, jen by měl být tvořen na zdravých základech.
   Pevný chlap? Ten kdo mění názor jak se mu to hodí a jak mu velí Prchalův PR tým?
   Pokud Agrofert bere dotace, které mu nepatří, tak je to nemorální nebo spíše i podvodné jednání.
   Tvrdí jak je skvělý manažer, proč nepodniká bez dotací z té, podle jeho slov, špatné EU?
   O predátorském a nepřátelském přebírání firem toho bylo napsáno hodně.
   Lži AB jsou mnohokrát prokázané, najděte si např. jeho postupná vyjádření, kdo byl majitelem Čapího hnízda. Jeho „omluva“ z donucení, že lhal aby chránil rodinu, jen hraje na city. Teď může lhát klidně znovu aby chránil rodinu a sebe, co Vy na to?
   A jedna na konec, AB stále má v ústech Kalouska jako arcilotra. Ten nebyl na rozdíl od něho ani z ničeho obviněn, takže to jsou také spekulace a křivé obviňování, předpokládám, že souhlasíte.

Přidávání komentářů není povoleno