Koněv jako nový Aeroflot, pohlednice pro Babiše juniora a kdy přijedou tanky
PSÍ UŠI. Koněv is the new Aeroflot. Z původně celkem nevinné zápletky kolem pocákané sochy maršála Koněva v Bubenči se rozpoutal slušný masakr. Objevily se v této souvislosti ve veřejném prostoru náznaky, že snad náš prezident Zeman nějak ovládá či jinak řídí ministry ruské vlády. V tom je potřeba se hlavy státu zastat, je to hrubá nepřesnost: V ruské hierarchii má český prezident postavení přednosty okresního úřadu a nikoho neřídí.
- Rusko je vděčné českému prezidentovi Milošovi Zemanovi, který se vyjádřil ve prospěch zachování památníku maršálu Koněvovi v Praze. Tak začal svůj projev v Murmansku ruský ministr kultury Vladimir Medinskij. A pokračoval.
„Vděční obyvatelé Prahy postavili Koněvovi památník. A najednou starosta jakéhosi obvodu řekl, že rada se bude zabývat demontáží památníku osvoboditeli a zachránci města. Je to takový místní gauleiter.“
(Vladimir Medinskij v rozhovoru s ruskými movináři, iRozhlas.cz, 6. září)
Podle wikipedie byl gauleiter vůdce regionální pobočky NSDAP nebo stranického vedoucího územního celku Gau nebo jeho části Reichsgau. Gauleiter byla druhá nejvyšší polovojenská pozice v nacistické straně, které byl nadřízen pouze Reichsleiter a Führer. Fajn, to bychom měli. Přirovnání k nacismu nebo rovnou obvinění ze sklonů k němu Rusko používá dlouhodobě tam, kam sahají jeho imperiální choutky, na Ukrajině nebo v Pobaltí by mohli vyprávět. Zajímavá je ovšem Medinského představa, jak bude pražská nepříjemnost nadále řešena:
„Prezident Miloš Zeman jako moudrý a vzdělaný člověk řekl, že jde o nehoráznost a že není možné se takto chovat. My jsme samozřejmě prezidentovi vděčni za podporu. Doufáme, že po jeho vystoupení se radnice rozhodne správně.“
Jak radnice, nevíme, na Hradě ovšem jasno mají.
Deníku N Ovčáček řekl, že tento postoj samozřejmě zastává i prezident republiky. Suma sumárum se řetězcem správných implikací dostáváme ke zjištění, že starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře považuje za nacistu nejen ruský ministr, ale i český prezident. Tím věc dostává nový rozměr, budeme sledovat. Pragováci si již jistě brousí pera.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Křehkou mysl českého lidu ovšem v uplynulých dnech dráždila i jiná témata. Mezi nimi vyniká pokračování trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše, v některých médiích vydávané za jeho zastavení. Zmatení přirozeně postihlo i politiky, zejména ty z výkonného orgánu Agrofertu dosud známého jako Vláda České republiky.
„Do určité míry je to odvaha rozhodnout se tak, jak chce rozhodnout, ve smyslu toho, že je přesvědčen, že tam k ničemu nedošlo, což do určité míry bylo zřejmé od samého počátku.“
(ministr průmyslu a obchodu Agrofert a. s. Karel Havlíček, Seznam Zprávy, 2. září)
Pokud máte do určité míry rádi kvízy, zde pro vás jeden tradiční máme. Ministr Havlíček měl ve skutečnosti na mysli:
a) nic.
b) do určité míry nic.
c) nic ve smyslu nic.
A tak to taky dopadlo. Správné odpovědi posílejte Andreji Babišovi mladšímu na Krym nebo kam, bude rád, že si na něj doma někdo vzpomněl, když už v tom trestním stíhání zůstane sám.
- A když už jsme se pustili do záludných kvízů, máme zde ještě jeden. Tentokrát z cyklu Uhodni autora výroku:
„Charismatický velitel oddaný věci, takový, jehož jiní z přesvědčení následují.“
a) Kleopatra o Caesarovi, 47. př. n. l.
b) Naděžda Krupská o Leninovi, 1921
c) Lenka Bradáčová o Robertu Šlachtovi, 2019
Tentokrát správné odpovědi nikam neposílejte, stejně to o vás odpovědné orgány vědí. Můžeme se všichni jen modlit a doufat, že po Robertu Šlachtovi, který prý bude stavět vlastní komunální stranu, uspěje časem v politice třeba i paní vrchní. Náš hlas má předem slíbený.
- Úplně bychom zapomněli, že ještě existuje hrdina anti-babišovského odporu Jan Hamáček, kdyby se nám sám nepřipomněl dalším ze série tvrdých vyjádření.
Už zase? To ten klid na práci vláda dlouho neměla. Ještě pět demontáží právního státu a Hamáček snad svolá grémium.
Tak klidnou mysl, než přijedou tanky.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.
Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 KčPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
5 komentářů
Ubohý výlev pana Maleckého. Jen jedna pravdivá částečka věty je v něm pravdivá. Ta, kde hovoří o tom, že: „Ukrajina a Pobaltí by mohly vyprávět…“. Vskutku, dnes oslavovaný nacista a hromadný vrah Bandera, stejně jako příslušníci SS z pobaltských zemí vraždících s gustem (nejen) židovské obyvatelstvo, ti všichni, kteří dnes veřejně pořádají pochodňové průvody, by mohli vyprávět. Třeba i o tom, jak se jim beztrestně vede fašistická agitace v Praze, kde na demonstracích jsem osobně viděl černorudé banderovské třepetalky a nenávistí křivé tváře v akci. Jo, jo, mnozí dnes mohou vyprávět…
když jsme u tech nacistu, zapomnel jsi na sovetske komunisty, kteří s nacisty vesele spolupracovali skoro cele 2 roky na zacatku ww2, dodavali jim nerostne suroviny, ropu, obili, cimz hitlera vyznamne posilili jak proti Zapadu, tak nakonec i proti sobe…
to, ze bandera bojoval za samostatnou ukrajinu proti sovetskym komunistum z nej automaticky nedela nacistu
Komunisté s fašisty (pro cimprlichy: nacisté – je to jedno a to samé) neměli nic společného. Že spolu uzavřeli smlouvu o neútočení, to je snaha vyhnout se britským intrikám. Posílili Hitlera … pokud by západní „demokracie“ chtěly, Hitler by Rýn nepřekročil. Jediná otázka, jestli jste takový hlupák, nebo demagog.
Tak Stepan Bandera je hodně komplikovaná kapitola… On za tu samostatnou Ukrajinu bojoval nejen proti sovětským komunistům, ale i (a už ještě dříve) proti Polákům – a je taky zajímavé, pokud stalinská propaganda tu sovětskou anexi východních částí Polska už v září 1939 vysvětlovala mj. jako osvobození západní Ukrajiny od polské nadvlády (nebo spojení Ukrajinců do jednoho státu), tak konkrétně v tomhle bodě mohla být s Banderou názorově plně „na jedné lodi“. Taky samozřejmě, vztahy Bandery s Němci (kteří pak Banderu dlouho drželi v internaci) byly velmi komplikované, ale jeho spolubojovníci nejen, že např. v roce 1944 dokázali zlikvidovat generála Vatutina, jednoho z velitelů sovětské Rudé armády, který se předtím mj. dost vyznamenal v bitvě u Stalingradu, ale taky zmasakrovat mnoho desítek tisíc polských civilistů v Haliči a na Volyni (a podíleli se třeba i na genocidě Židů). A jasně, ještě i v letech těsně po druhé světové válce bylo jeho ozbrojené povstalecké hnutí vnímáno jako problém nejen pro SSSR, ale právě i pro Polsko, a nakonec vlastně (hlavně tak v roce 1947, a vlastně šlo především o únik přes naše území na Západ) i pro Československo…
Asi by nebylo správné ho onálepkovat jako nacistu (oni ti banderovci se prakticky s Němci rozešli a uvádí se, že i proti nim občas bojovali), ale že šlo o krajně nacionalistické hnutí fašistického typu, taková klasifikace by, myslím, sedla…
Jedna a jedna jsou tři – „Gauleiter byla d r u h á nejvyšší polovojenská pozice v nacistické straně, které byl nadřízen pouze Reichsleiter a Führer“, zřejmě se nepočítá Reichsleiter či Führer. Ať tak, či onak, pan starosta Prahy 6 vlastně v očích ruského ministra významně povýšil (zřejmě zásluhou „vtipné“ poznámky, že dá-li pan starosta Koněvovu sochu do šrotu, zamezí tím opětovnému kolorování sochy).
Co se týká trestního stíhání premiéra ČR, či jeho zastavení, je to věc schopnosti orgánů činných v trestním řízení dokázat nezvratně úmysl, což je prakticky téměř nemožné, i když je neprávníkovi jasné, že podvod spáchán byl, přestože podle výkladu pana ministra Havlíčka „k ničemu nedošlo“ ( ono totiž samo od sebe zpravidla k ničemu nedochází).
Předseda Hamáček gremium snad už ani nikdy svolávat nebude, když všichni ostatní členové předsednictva se 15.7.2019, po krátké návštěvě premiéra Babiše, rozhodli všechno nechat na šéfovi.
Viz zpráva na iDNES : „15. 7. 2019 18:38 Domácí
Předsednictvo ČSSD trvá na tom, že místopředseda strany Michal Šmarda je kandidátem sociální demokracie do vlády. Ministři za sociální demokracie mají podat demise ve chvíli, kdy je to to požádá předseda strany Jan Hamáček. iDNES.cz to po jednání předsednictva sdělil jeden z členů nejužšího vedení strany“.