Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Václava Klause,

Patří Václav Klaus na titulní stranu?

Prodává ještě obličej Václava Klause? Vyplatí se vsadit na jeho osobu a umístit jeho fotografii na titulní stranu celostátního týdeníku? Dva šéfové významných magazínů – dva diametrálně oblišné názory. A co si myslíte vy? HlídacíPes.org uvítá vaše názory. Viz debata pod článkem, nebo na twitteru a facebooku HlídacíhoPsa.org.

„S Václavem Klausem to jde z kopce. Dřív jste mohli s jeho fotkou na obálce prodat tisíce výtisků, ať šlo o jakýkoliv časopis. Jeho tvář hrála v mediálním marketingu skoro stejnou ligu jako list konopí nebo ženská ňadra. Tomu je konec,“ píše v editorialu aktuálního čísla týdeníku Ekonom šéfredaktor titulu Dalibor Martínek.

Ekonom - Křetínský

Titulka aktuálního Ekonomu

Mimo jiné tím vysvětluje skutečnost, proč redakce Ekonomu vsadila na titulní straně na „dluhy miliardáře Křetínského“, přestože v čísle vyšel i obsáhlý rozhovor s exprezidentem Klausem na téma uprchlická krize („Vraťte uprchlíky zpět“).

V této souvislosti je zajímavé zmínit, že Ekonom na Klause na titulní straně vsadil naposledy v letošním dubnu.

Ekonom - Klaus

Titulka dubnového Ekonomu

„Stalo se snad s tím „starým dobrým“ Klausem něco? Změnil se? Patrně ne. Možná se jen mění doba. Přišel Babiš, Okamura, Krnáčová a další zábavné figury. Klaus si navíc za čtvrtstoletí na scéně už řekl své. A co je hlavní, řekl zřejmě o něco víc, než měl,“ vysvětluje dále Martínek.

To ředitel redakcí vydavatelství Empressa Daniel Köppl, má na osobu Václava Klause zjevně opačný názor. I proto jím vedený časopis Týden na osobu exprezidenta na titulní straně vsadil.

Týden - Klaus

Titulka aktuálního Týdne

„Nelze jim (Klausovi a Zemanovi) upřít schopnost polarizovat, provokovat a říkat věci, ze kterých rozhodně nevytěží krátkodobý prospěch. Je to možná smělá myšlenka, ale třeba je to celé dáno tím, že zatímco Václav Klaus i Miloš Zeman si vždy velmi dobře rozmyslí, co říct a jaké to bude mít následky, řada mladších politiků na podobné věci prostě už nemá mentální kapacitu. Ale tak už to chodí, když strach převáží nad rozumem. Přeji vám méně strachu a více odvahy jít proti proudu!,“ napsal Köppl v úvodníku k aktuálnímu vydání, kterému dominuje právě rozhovor s Václavem Klausem.


Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. jenicek napsal:

  Na tom zpropadeným Klausovi je úplně nejhorší, že je lepší analytik než celý zástupy předních českých komentátorů a novinářů.
  http://hannig.blog.idnes.cz/c/109013/Klaus-nadavaji-na-nej-ale-nakonec-se-ukaze-ze-mel-pravdu.html

 2. petrph napsal:

  Když už tedy odborný ekonomický časopis musí řešit čí ksicht dát na titulní stránku-místo toho aby získával čtenáře tím že jim bude nabízet kvalitní ekonomické informace.
  Tak taky musí přijmout fakt že není fotka jako fotka. Na té z Týdnu vypadá Klaus ještě impozantně, v postoji ze kterého plyne že má lidem ještě co nabídnout. Kdežto na té z Ekonomu už je to přestárlý bývalý politik v důchodu. Skoro jako kdyby se ho chtěli zeptat jak se krmí sýkorky.. Tak že by v první řadě vyměnili v Ekonomu fotografa??:)

 3. Luba napsal:

  Sledoval jsem na ČT v pořadu „168“, jak pan Klaus a pan Zeman podávají lidem ruku. Jak? Jako dvojčata KlauZemanova. Byl jsem zhnusen ze sebestřednosti a přezíravosti obou pánů k jejich protějškům. Žádná známka srdečnosti, upřímnosti, ruka jako „leklá ryba“, pohled stranou, nikoli do očí, prostě vysloveně nespolečenské, neupřímné i formálně zcela chybné. Oba pánové jsou přesně takoví, jakým stylem podávají lidem ruku.

Přidávání komentářů není povoleno