Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Václava Klause,

Patří Václav Klaus na titulní stranu?

Prodává ještě obličej Václava Klause? Vyplatí se vsadit na jeho osobu a umístit jeho fotografii na titulní stranu celostátního týdeníku? Dva šéfové významných magazínů – dva diametrálně oblišné názory. A co si myslíte vy? HlídacíPes.org uvítá vaše názory. Viz debata pod článkem, nebo na twitteru a facebooku HlídacíhoPsa.org.

„S Václavem Klausem to jde z kopce. Dřív jste mohli s jeho fotkou na obálce prodat tisíce výtisků, ať šlo o jakýkoliv časopis. Jeho tvář hrála v mediálním marketingu skoro stejnou ligu jako list konopí nebo ženská ňadra. Tomu je konec,“ píše v editorialu aktuálního čísla týdeníku Ekonom šéfredaktor titulu Dalibor Martínek.

Ekonom - Křetínský

Titulka aktuálního Ekonomu

Mimo jiné tím vysvětluje skutečnost, proč redakce Ekonomu vsadila na titulní straně na „dluhy miliardáře Křetínského“, přestože v čísle vyšel i obsáhlý rozhovor s exprezidentem Klausem na téma uprchlická krize („Vraťte uprchlíky zpět“).

V této souvislosti je zajímavé zmínit, že Ekonom na Klause na titulní straně vsadil naposledy v letošním dubnu.

Ekonom - Klaus

Titulka dubnového Ekonomu

„Stalo se snad s tím „starým dobrým“ Klausem něco? Změnil se? Patrně ne. Možná se jen mění doba. Přišel Babiš, Okamura, Krnáčová a další zábavné figury. Klaus si navíc za čtvrtstoletí na scéně už řekl své. A co je hlavní, řekl zřejmě o něco víc, než měl,“ vysvětluje dále Martínek.

To ředitel redakcí vydavatelství Empressa Daniel Köppl, má na osobu Václava Klause zjevně opačný názor. I proto jím vedený časopis Týden na osobu exprezidenta na titulní straně vsadil.

Týden - Klaus

Titulka aktuálního Týdne

„Nelze jim (Klausovi a Zemanovi) upřít schopnost polarizovat, provokovat a říkat věci, ze kterých rozhodně nevytěží krátkodobý prospěch. Je to možná smělá myšlenka, ale třeba je to celé dáno tím, že zatímco Václav Klaus i Miloš Zeman si vždy velmi dobře rozmyslí, co říct a jaké to bude mít následky, řada mladších politiků na podobné věci prostě už nemá mentální kapacitu. Ale tak už to chodí, když strach převáží nad rozumem. Přeji vám méně strachu a více odvahy jít proti proudu!,“ napsal Köppl v úvodníku k aktuálnímu vydání, kterému dominuje právě rozhovor s Václavem Klausem.


Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. jenicek napsal:

  Na tom zpropadeným Klausovi je úplně nejhorší, že je lepší analytik než celý zástupy předních českých komentátorů a novinářů.
  http://hannig.blog.idnes.cz/c/109013/Klaus-nadavaji-na-nej-ale-nakonec-se-ukaze-ze-mel-pravdu.html

 2. petrph napsal:

  Když už tedy odborný ekonomický časopis musí řešit čí ksicht dát na titulní stránku-místo toho aby získával čtenáře tím že jim bude nabízet kvalitní ekonomické informace.
  Tak taky musí přijmout fakt že není fotka jako fotka. Na té z Týdnu vypadá Klaus ještě impozantně, v postoji ze kterého plyne že má lidem ještě co nabídnout. Kdežto na té z Ekonomu už je to přestárlý bývalý politik v důchodu. Skoro jako kdyby se ho chtěli zeptat jak se krmí sýkorky.. Tak že by v první řadě vyměnili v Ekonomu fotografa??:)

 3. Luba napsal:

  Sledoval jsem na ČT v pořadu „168“, jak pan Klaus a pan Zeman podávají lidem ruku. Jak? Jako dvojčata KlauZemanova. Byl jsem zhnusen ze sebestřednosti a přezíravosti obou pánů k jejich protějškům. Žádná známka srdečnosti, upřímnosti, ruka jako „leklá ryba“, pohled stranou, nikoli do očí, prostě vysloveně nespolečenské, neupřímné i formálně zcela chybné. Oba pánové jsou přesně takoví, jakým stylem podávají lidem ruku.

Přidávání komentářů není povoleno