Patří Václav Klaus na titulní stranu?

Napsal/a Ondřej Neumann 14. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail
Prodává ještě obličej Václava Klause? Vyplatí se vsadit na jeho osobu a umístit jeho fotografii na titulní stranu celostátního týdeníku? Dva šéfové významných magazínů – dva diametrálně oblišné názory. A co si myslíte vy? HlídacíPes.org uvítá vaše názory. Viz debata pod článkem, nebo na twitteru a facebooku HlídacíhoPsa.org.

„S Václavem Klausem to jde z kopce. Dřív jste mohli s jeho fotkou na obálce prodat tisíce výtisků, ať šlo o jakýkoliv časopis. Jeho tvář hrála v mediálním marketingu skoro stejnou ligu jako list konopí nebo ženská ňadra. Tomu je konec,“ píše v editorialu aktuálního čísla týdeníku Ekonom šéfredaktor titulu Dalibor Martínek.

Ekonom - Křetínský

Titulka aktuálního Ekonomu

Mimo jiné tím vysvětluje skutečnost, proč redakce Ekonomu vsadila na titulní straně na „dluhy miliardáře Křetínského“, přestože v čísle vyšel i obsáhlý rozhovor s exprezidentem Klausem na téma uprchlická krize („Vraťte uprchlíky zpět“).

V této souvislosti je zajímavé zmínit, že Ekonom na Klause na titulní straně vsadil naposledy v letošním dubnu.

Ekonom - Klaus

Titulka dubnového Ekonomu

„Stalo se snad s tím „starým dobrým“ Klausem něco? Změnil se? Patrně ne. Možná se jen mění doba. Přišel Babiš, Okamura, Krnáčová a další zábavné figury. Klaus si navíc za čtvrtstoletí na scéně už řekl své. A co je hlavní, řekl zřejmě o něco víc, než měl,“ vysvětluje dále Martínek.

To ředitel redakcí vydavatelství Empressa Daniel Köppl, má na osobu Václava Klause zjevně opačný názor. I proto jím vedený časopis Týden na osobu exprezidenta na titulní straně vsadil.

Týden - Klaus

Titulka aktuálního Týdne

„Nelze jim (Klausovi a Zemanovi) upřít schopnost polarizovat, provokovat a říkat věci, ze kterých rozhodně nevytěží krátkodobý prospěch. Je to možná smělá myšlenka, ale třeba je to celé dáno tím, že zatímco Václav Klaus i Miloš Zeman si vždy velmi dobře rozmyslí, co říct a jaké to bude mít následky, řada mladších politiků na podobné věci prostě už nemá mentální kapacitu. Ale tak už to chodí, když strach převáží nad rozumem. Přeji vám méně strachu a více odvahy jít proti proudu!,“ napsal Köppl v úvodníku k aktuálnímu vydání, kterému dominuje právě rozhovor s Václavem Klausem.


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)