Foto: Český rozhlas

Když Xaver griluje radního ČRo: „Ahoj Honzo.“

Napsal/a Vojtěch Berger 17. března 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

„Ahoj Honzo, rád tě vidím a moc se na to povídání těším“. Familiárně začal tento týden kontroverzní moderátor Lubomír Veselý svůj rozhovor s členem Rady ČRo Janem Krůtou na regionálních stanicích Českého rozhlasu. Za pozornost stojí už sám fakt, že respondentem byl člen kontrolního orgánu veřejnoprávního média, na kterém se interview vysílalo, že v rozhovoru nic o členství v Radě nezaznělo a že se v něm probírala hlavně Krůtova spolupráce se zpěvákem Daliborem Jandou, jeho textařská a literární činnost.

Ještě do úplně jiného světla však rozhovor staví fakt, že právě teď (za únor) Rada ČRo řešila celkem šest stížností právě na moderátora Veselého. A pokaždé Veselého podržela, stejně jako to v minulosti vždy udělalo i vedení Českého rozhlasu. Jan Krůta jako jeden z radních o stížnostech hlasoval také a podpořil tedy i následující odpověď, kterou Rada stěžovatelům opakovaně poslala:

„Často se objevují i výzvy vůči Radě Českého rozhlasu, aby apelovala či dokonce zajistila ukončení spolupráce Českého rozhlasu s některými jeho zaměstnanci nebo spolupracovníky. Podotýkáme, že takový postup není v pravomoci Rady. Ta v personálních otázkách ze zákona pouze jmenuje či odvolává generálního ředitele a ředitele rozhlasových studií. Veškeré další jsou v kompetenci vedení Českého rozhlasu.“

Připomeňme, že moderátor Lubomír Veselý už Českému rozhlasu „vyrobil“ několik kauz, včetně vulgárních urážek novinářských kolegyň, fotografie s extremistou, prosazování zdobrovolnění koncesionářských poplatků či deklarované náklonnosti k hnutí Trikolóra (to Veselého ostatně přes spolek Centrum pro občanské svobody poslalo i do Rady České televize).

Český rozhlas
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)