Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Jan Hamáček,

Kdy spáchá Hamáček harakiri, nejlepší dárek Miloše Zemana a proč ČSSD nesmí vystoupit z vlády

PSÍ UŠI. Doba opět přeje politickým vtipům, zde jedna aktuální variace: To takhle získají socani ve volbách půl procenta a Hamáček smutně volá Fialovi. „Prosimtebe Petře, řekni mi jedinou věc. Jak vy jste to udělali, že jste se od toho dna zvedli a nezničilo vás to?“ A profesor povídá: „No my, když přišla nabídka vládnout s Babišem, tak jsme ji prostě odmítli.“ A Hamáček se zamyslí a povídá: „No jo. Když to se u nás nesmělo.“ Pojďme nyní k detailům.

 • Došlo na nejhorší. Tak dlouho se všeobecně hledalo rozumné vysvětlení sebevražedného počínání sociální demokracie, až pravdu vyjevil sám nejvyšší: Jan Hamáček se považuje za samuraje a už si i zvolil předsmrtné haiku.

To přirovnání nabízí tolik různých obrazů, že se až bojíme některé si vyjevit. Musaši, bojovník, který nepoznal porážky. Šedesát vítězných soubojů, možná až sedm velkých bitev. Musaši o nich podle legendy tvrdil, že to nebyl výsledek správné strategie, ale že to byla jeho přirozená schopnost nebo úděl nebes. Nebo že ti ostatní byli špatní bojovníci. Lidé z klanu Babišů a Zemanů už se jistě třesou.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jsme povahy jízlivé, proto si občas připomínáme i starší citáty – a pak se nad nimi od srdce řehtáme, až nemůžeme přestat. Jako je třeba tento:

Miloš Zeman, DVTV.cz, 1. března 2019

Miloš Zeman tehdy dodal, že to od něho mají sociální demokraté jako dárek. A v ČSSD zavládlo romantické třeštění.

„Sociálnědemokratická srdce k sobě zase našla cestu.“
(lídr kandidátky ČSSD pro eurovolby Pavel Poc, Lidovky.cz, 1. března)

Jak to dopadlo, víme. ČSSD získala hezká tři procenta, Poc už není europoslancem a mstivý Zeman udělal v souladu se svým dlouhodobým plánem několik dalších kroků k totálnímu zničení své bývalé strany.

 • V praxi to má zhruba následující podobu. Když se ukázalo, že se národ sice dokáže porubat o znovuvztyčení Mariánského sloupu na Staroměstském rynku, ne ale tak, aby to stačilo na odvrácení pozornosti od demonstrací, auditů a trestního stíhání premiéra, přišla na svět ústavní krize. Jde v ní o křeslo nejdůležitějšího člena vlády, ministra kultury Antotnína Staňka.

Miloš Zeman, iDNES.cz, 27. června

Mno. Nikdy neříkej nikdy, zejména pokud to nikdy netrvá déle než dejme tomu nějaké dva roky.

Novinky.cz, 22. května 2017

Tehdy šlo také o výměnu jednoho méně významného ministra, Sobotka požádal o nahrazení Andreje Babiše Ivanem Pilným 5. května, pak přišlo ultimátum v podobě hrozby kompetenční žalobou a za další dva dny bylo vymalováno. Zeman ultimátu sveřepě neustoupil a Pilného 24. května jmenoval. No co už.

 • Ve hře o nahrazení Staňka místopředsedou ČSSD Michalem Šmardou zaznívají nejrůznější argumenty, když už tedy není možné přiznat pravdu plnou, tedy že jde o Zemanovu mstu a odvádění pozornosti od Babišových problémů.

„Pan Staněk je vysokoškolský docent a pan Šmarda má jen gymnázium.“
Miloš Zeman na TV Barrandov, 27. června

Vysokoškolské vzdělání je bezpochyby důležité, však se tím také Miloš Zeman coby premiér vždy řídil. Třeba jeho dlouholetý ministr kultury Pavel Dostál byl divadelní dramaturg, který měl v kolonce dosažené vzdělání střední chemickou průmyslovku.

A tak je to tady poslední dobou se vším. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

14 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Zeman je toho všeho příčinou …! Všeho!

  • skeptik napsal:

   Já bych si vás pane Tondachu dovolil trochu poopravit. Myslím, že prvotní příčinou toho všeho je 51,3 % voličů, kteří Miloše Zemana volili. Sám Miloš Zeman je už pouze důsledkem. Pouze slabou útěchou je, že podobné procento voličů neschopných domyslet důsledky své volby se vyskytuje i v řadě jiných zemích. Skutečně se ale jedná o útěchu jen velmi slabou.

   • Oskar (hanák z hané) napsal:

    Bohužel, volioče nelze jen tak snadno vyměnit, jako třeba lídry kandidátek.

    • skeptik napsal:

     To máte jistě pravdu. Ty voliče vyměnit nelze. Ale právě proto by se tito nevyměnitelní voliči měli pořádně chytit za nos.

   • Tondach napsal:

    Tak to je, pane skeptiku, souhlasím …

 2. Jan František napsal:

  ČSSD se nikdy ani nedotkla pravým příčin svého úpadku. Podle mne je to hlavně odklon od sociálně demokratické politiky a příklon k neomarxismu a řešení témat jako LGBT, inkluze, práva minorit (která jsou dnes zcela nezpochybnitelná) , boj proti tzv. dezinformacím, popírání problematičnosti žádané a řízené migrace a mnoho jiných. Na vině jsou hlavně lidé jako Dienstbier, Valachová, Sobotka, Marxová, ale i sám Hamáček, který se chová velmi nemoudře. Dále eurobolševik Poche. A v neposlední řadě ministr zahraničí Petříček, který jedná jako by nebyl z ČSSD, ale z Top09.

  • skeptik napsal:

   Je úžasné, jak dokonale dokážete věci obrátit naruby.

  • Tondach napsal:

   A kdože to zvýšil valorizaci důchodů, kdože to přidal rodičům s dětmi, kdože to vrátil platy na úroveň před Kalouskem, kdože zrušil nesmyslné trestání nemocných …. neomarxisté a eurobolševici?

   • Jan František napsal:

    Taky ČSSD u voličů moc nepomůže např. – Vyhodit vlastního ministra, který odvolá zcela oprávněně člověka, který si sám zaplatí nad rámec platu 1.2 milionů, nebo chce koupit obraz za 60 milionů, který stál v aukci 2.6 milionu a neprodal se. Nebo zaplatil 1.5 milionu za práci na Indické výstavě, která se neuskuteční a ač letí do Indie, tak si jen tak záletí i do Pákistánu a utratí statisíce za nic co by mělo nakonec efekt….

    • skeptik napsal:

     Zda má nebo nemá odvolat svého ministra rozhoduje předseda strany, kterou daný ministr ve vládě reprezentuje, ne jakýsi Jan František. A onen předseda strany může mít podstatně lepší informace, než Jan František, který ty informace má s tou největší pravděpodobností zprostředkovaně od Miloše Zemana, jehož míra pravdomluvnosti doznala již mnoho těžkých ran.

     • Jan František napsal:

      Podsouvání Vám jde … .

     • Pavel Liška napsal:

      Ministra vlády odvolává prezident republiky na návrh předsedy vlády. Tak praví Ústava ČR. O předsedovi strany v ní není ani ň. A může mít informací habakuk…. Jasně, je tu koaliční smlova a tak. To ovšem Ústava taky nezná. Koaliční smlova není zákon. V principu je to cár papíru. Že tak prezident nekoná, je jiný příběh.

     • skeptik napsal:

      Ano, Pavle Liško, je tu právě vámi zmiňovaná ústava. Tak nechť tedy u všech čertů pan prezident tu ústavu konečně začne dodržovat. Co pan prezident s ústavou dělá, to už není jiný příběh, to je přinejmenším pořádný skandál.

     • skeptik napsal:

      Ještě něco pane Liško k té koaliční smlouvě. Koaliční smlouva je dokumentem, na jehož základě vládne vláda České republice. Cárem papíru je koaliční smlouva pouze pro vás a pro Miloše zemana. Tak jako je ostatně pro Miloše Zemana cárem papíru i ústava.

Přidávání komentářů není povoleno