„Ide po nás pes!“ Skutečný příběh Andreje Babiše

Napsal/a Ondřej Neumann 21. září 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Redakce HlídacíPes.org pokřtila novou publikaci, která dopodrobna mapuje život, byznys i záměry Andreje Babiše. Unikátní tištěný počin má podtitul „Vůdce pro 21. století“ a je plný dosud nepublikovaných informací i souvislostí. Distribuci podpoří reklamní spot s hercem Radkem Holubem a výtvarníkem Františkem Skálou.

Obálka nové publikace

Publikace podrobně mapuje Babišův byznysový a poté i politický vzestup, analyzuje kauzu Čapí hnízdo, korunové dluhopisy, významné střety zájmů, všechny evropské a národní dotace i státní zakázky v celkovém objemu 35 miliard korun.

Mimo jiné obsahuje i unikátní rozkládací čtyřstranu, na které je graficky znázorněna byznysová pavučina druhého nejbohatšího českého občana.

Fenomén Andreje Babiše publikace zasazuje i do mezinárodního kontextu a porovnává jej s dalšími politiky „nového typu“ – Donaldem Trumpem, Vladimirem Putinem či Viktorem Orbánem.

Kromě kmenových autorů HlídacíPes.org do publikace přispěl i filosof Daniel Kroupa, konkrétně esejí „Autoritáři, fürerové a lídři“. Dále pak zpravodaj České televize v USA Martin Řezníček, analytička Českého rozhlasu Marie Bastlová, novináři Pavel Vondra či Petra Procházková.

Reklamní spot režíroval Michal Herz a všichni tvůrci i aktéři ho natočili bez nároků na honorář jako výraz podpory nezávislé žurnalistice.

Právě vstup Andreje Babiše do médií v červnu 2013 je brán jako jedno z největších ohrožení svobody slova od listopadu 1989 a i tomuto tématu je v publikaci věnováno několik zásadních materiálů.

Exkluzivně zpracovaná publikace vyšla v omezeném nákladu tisíc kusů a jedinou cestou k jejímu získání je dar Ústavu nezávislé žurnalistiky (vydavatel HlídacíPes.org) v minimální výši 1000 korun. Ústav pak dárci zašle publikaci jako poděkování.

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)