HoupacíOsel.cz: Co týden dal a vzal

Napsal/a Daniel Galuszka 15. března 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Na rozdíl od minulého týdne, kdy se nestalo mnoho, se tento týden nestalo téměř nic. Studentský server HoupacíOsel.cz přináší přehled informací, po kterých už zítra ani osel neštěkne.

Pondělí 9. 3.: Počet leteckých nehod klesl, ale obětí přibylo, což dává smysl, neasi. Vychází to ze statistik Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu. Tak trochu za to můžou vrtkavé Malajské aerolinky, jejichž letadla v lepším případě někdo sestřelí nad Ukrajinou a v tom horším vzlétnou a už je nikdo nikdy neuvidí. – Z Arabských emirátů vzlétl první letoun napájený solárními panely na křídlech s cílem obletět celý svět. Mají to stihnout za 5 měsíců. Tak snad za celou tu dobu ani jednou nepřijde noc. – Nezaměstnanost v Česku klesla, ale i tak je stále 8 uchazečů na 1 pracovní místo. Podle vyjádření redaktora tajného zdroje Houpacího Osla, který situaci monitoruje přímo z fronty na pracáku, je 7 z 8 uchazečů absolventy filozofických fakult. – Českého kuchaře unesli radikálové IS. Akorát nám teda není jasný, co jim bude vařit, když nesmí vepřové. Halal, knedlo, zelo?

Úterý 10. 3.: Nad Argentinou se srazily dva vrtulníky a zahynulo při tom 10 lidí, z toho 8 Francouzů. Natáčeli tam reality show. Nevíme, o co šlo, ale předpokládáme, že o nějaký Ultimate Survival. – Zemanova mluvčího Ovčáčka naštvalo, že ho ČT nevysílala živě. Pokud se totiž nedostane na televizní obrazovky alespoň jednou za den, začnou se mu rozpouštět vnitřnosti a nezbyde z něj nic než fakt přísné brýle. – Proti povinnému očkování dětí vystoupili zejména stoupenci Aštara Zemana Šerana, kteří se bojí, že budou očipováni. – Řekové si myslí, že půjčovat jim peníze byla chyba a zločin proti lidskosti.

Středa 11. 3.: Irsko náhodou legalizovalo extázi, lysohlávky a ketamin… Jasně… Náhodou. Mohl za to byrokratický fail, jehož platnost skončila ještě ten den o půlnoci. – Zeman a jemu podobní chtějí zavést 3 měsíční vojenskou službu pro civilní obyvatelstvo (rozšířený článek zde <- pozn red.). Pro srovnání: obyčejného lučištníka trvalo svého času vycvičit dva roky. – Clarkson z Top Gearu dal někomu po tlamě. Kvůli jídlu. Ve VB asi místo drog frčí chlebíčky. To by se u nás nestalo.

Čtvrtek 12. 3.: Obamovi řidiči se opili a bourali u Bílého domu. Když se to stane jim, je z toho hned haló, ale když jde o našeho prezidenta, majorita mávne rukou a přisoudí to obyčejné lidskosti. – Poté co Helena Válková tak trochu ulítla, máme nového ministra spravedlnosti… Pelikána. Haha, ne. – Zemřel Terry Pratchett, tvůrce Úžasné Zeměplochy. „Je až neuvěřitelné, kolik lidí stráví celý život na místě, kde nechtěli zůstat dlouho.“ – V Praze byli odhaleni tři ruští špioni. Na rozdíl od těch vykonspirovaných ze CIA, tihle byli z masa a kostí a musí mazat domů do Moskvy. Zajímavější je však reakce ministra zahraničí Zaorálka, který připustil, že je to docela běžná věc a špionů je v ČR mnoho. Znáte svého souseda? Brr.

Pátek 13. 3.: IS se spojil s Boko Haram. Upozorňujeme, že nejde o černý humor. – Kyjev dostal od separatistů 24 hodinové ultimátum na vytyčení hranic u Donbasu. Zajímalo by nás, jestli o tom někdy někdo natočí film. – Novináři trnou v očekávání nových informací v kauze Vladimir Putin. Zemřel, je otec, byl sesazen? Rusové bezvládně bloumají v ulicích. – Sociální demokraté připili na nové vedení. Lahev slivovice přivezl i Robert F. – Tunel Blanka nám začíná připadat jako Pinokiúv nos. Čím více se lže a mlží, tím delší je (prodleva od zavedení do provozu).

Sobota 14. 4.: Papež František vyhlásil mimořádný Svatý rok – rok odpuštění dluhů a trestů za spáchané hříchy. – Islámský stát musí být zastaven za každou cenu, uvedl velvyslanec Vatikánu Silvano Tomasio. Volání po vojenském řešení už se začíná ozývat dokonce i z okolí papeže. I ve Vatikánu mají smysl pro humor. – Švýcarsko vybavilo vojenská letiště novými radary, v přepočtu za asi 7,7 mld. Personálu zatím dělá jen vrásky – zařízení si totiž plete nepřátelské letouny se švýcarskými kravami. „Zjevně to funguje v rovinách, ale v horách, například když se krávy pohybují na svazích, radar je identifikuje jako nepřátelský objekt.“ Do roku 2020 má být vše napraveno – stačí kravám sundat zvonce, to by ale přestaly cinkat, nebo investovat miliardy do vývoje.

Text byl psán pro www.houpaciosel.cz.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)