HoupacíOsel.cz: Co týden dal a vzal

Napsal/a Daniel Galuszka 7. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Začíná docela hodně svítit slunce, mnoho lidí se spálí a letní lenost už klepe na dveře. Zatímco my pomalu upadáme do prázdninové letargie (ve skutečnosti pouze vyměníme akademické prostředí za pracovní), svět jakoby na to nebral zřetel a nadále se otáčí. A pořád je plný blbých lidí. Zde je o nich několik zpráv. Oslí přehled tradičně doprovází vtípek z časopisu Sorry.

  • Pondělí 1. 6.: NSA (další z řádky amerických „bezpečnostních” složek) už nemůže od lidí potají sbírat data o telefonech a elektronické komunikaci. George Orwell by měl radost. – Pamatujete si, když jsme vás informovali o letounu Solar Impulse na sluneční pohon, který má obletět celý svět? Teď trčí někde v tichomoří a nemůže se hnout. Samozřejmě za to může zamračené počasí. Představme si to v dopravní praxi. Každopádně, dobrý pokus ekologie. Dobrý pokus. Snad příště.  Až 1 300 Dejvičanů chce odškodnění za kontaminovanou vodu. Se snad posr*ali, ne?  Rusko se zase nudilo a hrálo si v malování. Analýza totiž zjistila, že federací poskytnuté satelitní snímky z oblasti sestřeleného malajsijského boeingu jsou zfalšované. I takové věci se dějí.  Aby toho nebylo málo, tak Rusko neupravuje jen obrázky, ale i dějiny. Zaorálek si k sobě pozval ruského velvyslance, aby mu vysvětlil, co za nesmysly to vyprávěla jejich státní televize v dokumentu o okupaci Československa v roce 68. Nevíme, co se náš ministr zahraničí dozvěděl, ale každopádně neskončil na seznamu osob, které nesmí vkročit do Ruska. Tomu my říkáme úspěch. Diplomacie, neasi.
  • Úterý 2. 6.: Španělský královský synovec by byl docela hustej rapper. Krom toho, že se postřelil, a to mu nebylo ještě ani 14, se onehdá pustil do křížku s dozorcem ve frontě na kolotoče, protože ho nařkl z předbíhání. Aby bylo jasno, pokud vaši praprapraprapředci udělali něco fakt záslužného, tak vám nikdo nesmí stát v cestě, jako!  Jirka Dienstbier se nějak upsal při novém zákoně a nechtěně změnil Ústavu ČR. Teda nezměnil, ale jeho návrh ke změně vede. Vždy si po sobě všechno radši přečti, Jiří! – Podle centra pro výzkum veřejného mínění má 80 % lidí špatné zkušenosti s bydlením poblíž Romů. Jako vždycky za to může rasismus, ne empirismus, a všechno to spasí Don „evropské dotace na vzdělávání” Quijote.
  • Středa 3. 6.: Kuřáci mají odteď v hospodách utrum. Konečně si mohou zdravě vychutnat panáka a pivo! – Zavádí se elektronická evidence služeb. Společně se zákazem kouření v hospodách se jedná o hřebíček do rakve malým živnostníkům. Kam teď, když bude Na Růžku zavřeno? Do kavárny? – Češi mají proti Talibánu nové drony. Musíme jít s dobou, to se ví! – Vláda chce prostřednictvím Dienstbiera omezit prezidentovy pravomoci. Stalo by se to, i kdyby volby vyhrál Jirka? – Všechny internetové noviny se shodují na tom, že je teplo. Je to tak.
  • Čtvrtek 4. 6.: Opět se ukázalo, že Češi patří mezi největší konzumenty marihuany a extáze v Evropě. V alkoholu si taky nevedeme špatně a točí se tu i docela dost porna. Proč odsud pořád chce někdo utíkat? – Řecká vláda pláče, že my, Evropani na sever od nich, jsme chamtivý až hanba a měli bychom se stydět. Snad jim ty německé čokoládové eurovky vydrží alespoň do Velikonoc. – Muslimský student, který se pokusil strhnout plakát IVČRN v Olomouci, se omluvil a přiznal, že je v naší zemi hostem. Snad nejzvrhlejší mediální lynč poslední doby se tímto snad uzavírá. – Že je Padesát odstínu šedi opravdu špatný film, ukázal i případ z Hradce, kde učitelka po jeho puštění třídě dostala výpověď. Ještě, že ji nenapadlo pouštět třeba Babovřesky, to už by bylo na kriminál.
  • Pátek 5. 6.: Ministr školství Chládek oficiálně skončil. Jeho odvolání mělo alespoň na oko nějaký důvod. Chládek se tak zařadil do řady odvolaných ministrů, kterých je tento rok už požehnaně. Nahradit ho má Kateřina Valachová, kvótařka z ČSSD.
  • Sobota 6. 6.: Vladimír Putin přiznává, že by nikdy nenapadl NATO. Papež František zase říká, že ve vzduchu cítí ovzduší války. Jeden z nich poslouchá rozum a druhý srdce. Jenže který je který? – Sobotka si zajel na ryby a zůstalo mu to. Řekl, že v sociální demokracii nechce kapry, ale štiky. My bychom si dali lososa a karbanátky, ale nás nikdo neposlouchá.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)