Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
HlídacíPes.org, Robert Malecký, Ondřej Neumann, Klára Hegerová (art directorka tištěného měsíčníku), Robert Břešťan

HlídacíPes.org má za sebou první rok. Do dalšího chystáme zajímavé novinky

Přesně před rokem – v Den lidských práv 10.12. 2014 – zahájil svůj ostrý provoz HlídacíPes.org. Při té příležitosti nabízíme rekapitulaci uplynulého roku, ale i přehled novinek, jež chystáme.

 • Od 1. ledna náš tým doplní bývalý šéfredaktor časopisu Respekt, publicista a nynější komentátor Echo24.cz Petr Holub.
 • Od 1. ledna začneme spolupracovat s projektem AlterEko.
 • Od března 2016 začneme vydávat tištěný měsíčník HlídacíPes.org. Věříme, že vás nový magazín zaujme formou i obsahem. Bude možné si jej koupit i předplatit.

HlídacíPes.org od počátku staví na původních zjištěních, datech a analýzách a faktech. Zde jsou tedy fakta o uplynulém roku „psiska“.

Kdo citoval naše zjištění:

BBC, Reuters, Česká televize, TV Nova, TV Prima, Český rozhlas, Rádio Impuls, Frekvence1, Česká tisková kancelář, Hospodářské noviny, Novinky.cz, Aktuálně.cz, Právo, Respekt, Mladá fronta Dnes, Lidovky.cz, iDnes.cz, DVTV, Echo24.cz, Deník, Reflex.cz, Blesk, Aha!, E15 a další…

Kdo přebral nebo koupil celé naše materiály:

TV Barrandov, časopisy Týden, Euro, Ekonom, magazín Reportér, magazín Přítomnost, tabletový týdeník Dotyk, Motejl – čtvrtletník Nadace Open Society Fund, iHned.cz, Echo24.cz, Médiář.cz, Parlamentní listy.cz, Romea.cz, Česká justice.cz, EurAktiv.cz…

Publikovali u nás:

– zatím přes 35 externích autorů, vesměs bez nároku na honorář (za tuto velkorysou podporu upřímně děkujeme). Namátkou výběr jmen spolupracovníků HlídacíPes.org:

ekonom Milan Zelený, islamoložka Zora Hesová, právník Tomáš Sokol, klimatolog Radim Tolasz, fotograf Karel Cudlín, publicista a někdejší disident Jan Urban, publicista Adam Drda, agrární analytik Petr Havel, pedagog Ondřej Šteffl, arabista Zdeněk Müller, odborník na nová média Josef Šlerka, technologický evangelizátor Martin Malý, právník Aleš Rozehnal, analytik a investor Michal Šnobr, otevírač dat Jiří Skuhrovec, expolitik a auditor Lukáš Wagenknecht, politolog a datový analytik Kamil Gregor, odborník na evropská témata Jaroslav Šonka…

Partnerství:

– Otevřeme radnice II – konference pořádaná Fondem Otakara Motejla spolu s Katedrou politologie Vysoké školy ekonomické

– francouzské velvyslanectví a veřejná debata o klimatických změnách

– Konference „New Media Inspiration“ – pořádal Tuesday Business Network a Studia nových médií na Filozofické fakultě UK

– Hackaton „Data o trestné činnosti“ – pořádala Otevřená společnost, o.p.s.

– Vysoká škola ekonomická – debaty o exportu a zahraniční politice

– Vysoká škola ekonomická – Evropský den na VŠE, Hospodářské reformy v Evropě: Zodpovědnost vs. solidarita

– Frank Bold a Rekonstrukce státu – kulatý stůl o financování politických stran v ČR

– Kongres žen v Praze  – vytvoření analýzy o gender v českých médiích

– Byli jsme přizváni k účasti na školení zástupců běloruských neziskových organizací i oficiálních úřadů na téma korupce, zákon o státní službě a role médií. Proběhlo v rámci projektu Transparency International pod záštitou Ministerstva zahraničí ČR

–  účastnili jsme se i školení vybraných ukrajinských novinářů na téma redakční práce a řízení médií – pořádala společnost Člověk v tísni

Ocenění:

Křišťálová lupa 2015 – Ceny českého internetu

– Obsahová inspirace – 2. místo

– Projekt roku – 4. místo

– Veřejně prospěšná služba – 7. místo

– Cena popularity – 7. místo (hlasovala veřejnost)

Tento článek „o nás“ je přesně 1.150 publikovaný. Samozřejmostí je poděkování donátorům, podporovatelům a členům správní rady Ústavu nezávislé žurnalistiky. Stejně tak děkujeme i za zájem čtenářům. Celkem si dosud prohlédli půl druhého milionu stránek; a již brzy pomyslně uvítáme půlmiliontého „uživatele“ (podle Google Analytics).

Za tým HlídacíPes.org Ondřej Neumann, Robert Břešťan a Robert Malecký.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. český maloměšťák napsal:

  Přeji do dalšího roku ostrý a nepředpojatý zrak, dobrý čich a popřípadě i rychlý běh….:-)
  Apropo, kam se vypařil pan Stejskal ? Že by od pražských psů přeběhl k posázavským králíkům ?
  Dobrý hlídací pes by si neměl nechat uniknout aktuální přelomovou zprávu, a sice že v USA není již střední třída v tamní populaci dominantní.
  Viz Pew Research.
  Jednotliví výkonní pejsci a fenky si pak mohou na tamní kalkulačce spočítat, zda by v USA patřili mezi střední třídu.

  • Robert Břešťan napsal:

   Děkujeme za přání 🙂 Libor Stejskal tu udělal kus dobré práce, ale šel – v dobrém – zase dál.

 2. J.Němec napsal:

  Na to, jaké máme perfektní média nechápu rozpolcenost našeho národa. Asi starší generace nemá tolik peněz aby si je mohla koupit a je nucena sledovat blbosti v televizi Nova než aby si také něco přečetli. Internet zase okupují naši bývalí důstojníci ve slipech za 1000 Kč a formují svoje šiky na podporu prezidenta. Možná si to vysvětluji špatně ale jiné vysvětlení nemám. Budou to jistě dva zajímavé roky a přeji ať se vám daří.

 3. Jan Netopil napsal:

  Držím vám palce do další práce a nebojte se být ostřejší. Mám velice silný dojem, že v sobě máme stále všichni zakořeněn pocit, že „tohle se neříká“ a že „tohle by se mělo říct diplomaticky“. To je ale k ničemu. Je třeba mířit k jádru věci bez omáčky. Klidně a slušně, ale velmi nekompromisně přímo a ostře.
  Přeji úspěch v další práci.

Přidávání komentářů není povoleno