Dražba časopisu Forbes: nejdražší zahradní sekačka na světě pomohla HlídacíPes.org

Napsal/a -pes- 23. listopadu 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Středa 21. listopadu se zapsala do historie jako den, kdy byla vydražena pravděpodobně nejdražší zahradní sekačka na světě. Konkrétně jde o ryze českou sekačku na trávník s elektrickým pohonem Swardman Electra, speciálně vyrobenou ku příležitosti výročí 100 let republiky. Vítězem aukce se stal majitel společnosti Alcaplast František Fabičovic. Vydražených 450 tisíc korun je určeno na podporu neziskového investigativního webu HlídacíPes.org.

Dražba byla součástí filantropického gala večera Forbes 7 v pražském Rudolfinu a konala se při příležitosti sedmých narozenin časopisu Forbes.

Mezi ostatními draženými předměty se objevily například poslední reprezentační kopačky Tomáše Rosického, obraz Poslední večeře od Pavlíny Saudkové, ale také vyhlídkový let Baťovým letounem Electra nebo možnost podívat se do zákulisí NBA s basketbalistou Tomášem Satoranským.


Prezident Miloš Zeman nemá novinářské psy rád

Podívejte se na video, kterým jsme oslovili účastníky dražby.


Vrcholem dražby byl Klavír republika, který byl firmou Petrof vyroben stejně jako Swardman Electra ke 100 letům Československé republiky. Celkem se na pět charitativních projektů vydražily předměty a zážitky za 5,4 milionu Kč.

Podpora pro nezávislou žurnalistiku

Na dražbě sekačky, kterou vedl Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes, se dražitelé posunuli z vyvolávací ceny 10 tisíc Kč až k 450 tisícům korun, které daroval František Fabičovic,  generální ředitel Alcaplast a majitel valtického vinařství Obelisk.

Sekačka Swardman Electra, speciálně vyrobená ke 100 letům republiky

„Jako majitel ryze českého podniku Alcaplast jsem moc rád, že se mi podařilo vydražit skvělou sekačku české firmy Swardman a těším se, až ji budu moct vyzkoušet. Mým hlavním záměrem však bylo podpořit nezávislou žurnalistiku, která nemá šanci si sama na sebe jakkoli vydělat. Domnívám se totiž, že bychom neměli nechat upadnout svobodu slova v demokratické společnosti, které jsme tak těžko nabyli. Je pro mě velice důležité, aby se k lidem dostávaly pravdivé informace. Neměli bychom zapomínat na to, že je někdy potřeba otevírat oči dospělým lidem,“ vysvětlil svoji motivaci Fabičovic.

„Je nám velkou ctí, že jsme se Swardmanem mohli podílet na projektu, který má za cíl podpořit českou investigativní žurnalistiku a kvalitní zpravodajství. Rád bych Ústavu nezávislé žurnalistiky popřál pevné nervy a neutuchající odhodlání a zároveň poděkoval všem dražitelům a zejména pak panu Fabičovicovi, který neváhal přispět částkou téměř půl milionu korun. Doufám, že to pomůže, aby Hlídací pes povyrostl a byl dostatečně silný a pomáhal hlídat férové prostředí v naší zemi,“ okomentoval účast na dražbě v rámci akce Forbes 7 Tomáš Šena, ředitel a zakladatel Swardman.

HlídacíPes.org roste

„Vydražené peníze použijeme především na chod redakce. Máme zásadu, že minimálně 95 % peněz jde na platy novinářů. Nemáme stálou redakci, voláme z vlastních telefonů. Jsme moc rádi, že mezi podporovatele našeho neziskového investigativního projektu Žurnalistiky ve veřejném zájmu se zařadili další úspěšní tuzemští podnikatelé, pan Šena a pan Fabičovic,“ pochvaloval si výsledek dražby zakladatel HlídacíPes.org Ondřej Neumann.

Investigativnímu webu HlídacíPes.org v posledních měsících výrazně stoupla čtenost. Za říjen 2018 podle Google Analytics jeho stránky navštívilo 624 tisíc uživatelů, registruje 891 tisíc návštěv a 1 063 000 prohlédnutých stránek během jediného měsíce.

Fakticky všechny publikované materiály přebírají weby Info.cz, Tiscali.cz a regionální projekt Drbna.cz. Vybrané materiály přebírá web Forum24.cz. Což představuje další vyšší statisíce reálných čtenářů textů HůlídacíPes.org.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)