Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FB Andrej Babiš,

Definitivně best in covid, jak Babiš komunistům políbil srp a kladivo a vzpomínky na Vlada Clementise

PSÍ UŠI. Přichází to krásné období roku, kdy si čeští muži doma hrají na kruhový objezd. Uprostřed stojí mrtvý strom a oni dokola krouží s vysavačem. Tak se pojďme adventně usebrat s událostmi končícího týdne. Zase to byla jízda.

  • „Vlastně máme jako hnutí, kdy jsme kritizováni, že jsme vyprázdněný, ale my vůbec nejsme vyprázdněný, protože my de facto máme zásobáreň 8,5 milionu lidí, de facto kdokoliv expert odborník má vlastně šanci se zúčastnit našeho projektu hnutí ANO,“ řekl Andrej Babiš v Čaulidech počátkem listopadu. Kolegium nejlepších lingvistů v zemi podrobným rozborem dospělo k názoru, že tím Babiš nejspíš chtěl říct, že hnutí ANO má dostatečnou odbornou základnu. Nejnovější vývoj událostí to potvrdil, ukázalo se, že hnutí ANO má širokou odbornou základnu, která čítá Karla Havlíčka a Andreje Babiše.

„Já mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já.“
(Babiš oznamuje, že se stane vládním zmocněncem pro očkování, Blesk Zprávy, 20. prosince)

Pro zvýšení dramatického efektu Babiš své rozhodnutí oznámil plynnou mongolštinou:

„Je to operace krizového řízení, je to logistika, je to na povely, není to na diskusi, je to o plnění úkolů a je to samozřejmě krizová záležitost, protože jsme v krizi, protože máme ten vir a můžeme ho porazit jenom očkováním. Proto tu operaci budu řídit já.“

Že má Babiš celoroční zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, už bohužel víme všichni. Samozřejmě tedy kromě těch, co stihli zemřít. Už od března osobně zodpovídá za vládní protiepidemiologická opatření, řídil nefunkční Chytrou karanténu, zachránil tisíce mrtvých, od léta je šéfem rady pro zdravotní rizika. Teď tedy budeme první zemí, která má v čele očkovacího aparátu člověka, který se nenechá očkovat. Budeme definitivně best in covid!


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Velkého divadelního představení se Andrej Babiš tento týden účastnil i ve sněmovně, která projednávala konečnou verzi státního rozpočtu na rok 2021. Spor se vedl hlavně o to, zda vláda ANO, ČSSD a Miloše Zemana ustoupí komunistům, kteří požadovali desetimiliardový škrt v rozpočtu ministerstva obrany, aby v souladu s linií Kremlu a Kominterny poškodili naše zájmy v euroatlantických strukturách.

Andrej Babiš na Facebooku, 12. prosince

A jak to dopadlo? No přece jako vždycky.

Facebook KSČM, 18. prosince

Finta je v tom, že se prý peníze z vládní rozpočtové rezervy v lednu zase převedou zpátky do rozpočtu ministerstva obrany. Celý taneček pak neměl jiný smysl, než aby se vláda před bolševickými bossy poklonila a symbolicky jim políbila prsten, pardon – srp a kladivo. To jsme prostřednictvím Andreje Babiše učinili my všichni. Děkujeme.

  • Investiční skupina Penta, která v Česku podniká například ve zdravotnictví a realitách a vlastní mimo jiné regionální Deníky, má na Slovensku řekněme drobné obtíže. Soud poslal do vazby jednoho z otců zakladatelů, finančníka Jaroslava Haščáka, který byl obviněn z korupce a praní špinavých peněz. Skupina ho přirozeně hájí:

„Jaroslav Haščák, spolumajitel investiční skupiny Penta, odmítá obvinění, které byly vůči jeho osobě vzneseny ze strany příslušného vyšetřovatele. Ve spolupráci se svými právními zástupci proto použije všechny dostupné právní prostředky na svoji ochranu. Vzhledem k současné situaci se vzdává všech výkonných pozic v investiční skupině Penta.“
(mluvčí skupiny Ivo Mravinac, web Penty, 2. prosince)

Jak ale upozornil web Index, pro jistotu byl Haščák pěkně pogottwaldovsku vyretušován ze společných fotografií partnerů.

Dříve… (Haščák zcela vpravo)

 

…a nyní (zdroj: Penta).

Zvláštní pozornost doporučujeme u onoho jemného detailu, kdy Iain Child (zcela vpravo) dostal na nové fotografii nejen Haščákovo držení těla, ale nejspíš i oblek a kravatu. Vzpomínky na Vlada Clementise ožívají v netušených souvislostech.

  • Ale dost bylo politiky, lid stejně zajímají jen nadcházející Vánoce, kvůli kterým jsme si ostatně třetí vlnu covidu pořídili. Prosvištíme si tedy nějaké ty předpovědi počasí.

Novinky.cz, 19. prosince

Seznam Zprávy, 16. prosince

Srovnáním těchto kontradiktorických výroků jsme dospěli k následujícím životním jistotám: O Vánocích bude sněžit, nebo taky ne. Ve dne bude světlo, v noci tma. A nebude-li pršet, nezmoknem.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře