Cože, jde po nás pes?! Originální reklama na HlídacíPes.org. V hlavní roli herec Holub a výtvarník Skála

Napsal/a Ondřej Neumann 27. června 2017

HlídacíPes.org zveřejnil první reklamní spot. Herec Radek Holub, výtvarník František Skála, režisér Michal Herz i další členové štábu jej natočili bez nároku na obvyklý honorář. I to je způsob, jak podpořit nezávislou žurnalistiku. 

Naše crowdfundingová kampaň skončila, od čtenářů jsme (po znásobení daru zlatým řezem od podnikatele Karla Janečka) vybrali přes 700 tisíc korun. Děkujeme za to.

 

Teď představujeme video, které zúčastnění umělci natočili pro dobrou věc. Kromě české má i ruskou, a dokonce čínskou jazykovou verzi – pozorným čtenářům HlídacíPes.org je zřejmé, proč právě tyto verze.

„Když dnes člověk vidí novináře a čte jejich články, připadá mu, že je to jeden člověk. Vše se úplně slilo – buď bulvár, nebo jsou to někým pověření žurnalisté, třeba nějakou stranou – a píšou vyloženě pro ně,“ říká režisér Herz.

Podporu projektu Žurnalistiky ve veřejném zájmu vyjádřili svou účastí i herec Radek Holub a výtvarník František Skála. „V 90. letech jsme mysleli, že to bude samozřejmost. Ale znovu se dostáváme do kolečka, kdy musíme chránit nezávislou žurnalistiku,“ říká Radek Holub. Připomněl i slova prezidenta Zemana, podle něhož by se měli novináři likvidovat.


Stále je  možné podpořit neziskovou žurnalistiku sumou 1000 Kč. Protihodnotou budiž nejen dobrý pocit, ale i unikátní a poctivá publikace ZE-MAN, Skutečný příběh českého prezidenta. Chcete ji? Napište nám na redakce@hlidacipes.org. 

Titulka

 

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies