Čemu se směje Babiš. Krteček na Hradě. Múza ministra Jurečky

Napsal/a Ondřej Neumann 19. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Končící týden byl – jako mnohé předchozí – ve znamení eskapád ministra financí Andreje Babiše. Nejdříve vyšlo najevo, že jeho Agrofert zničil úrodu zemědělci, s nímž byl ve sporu o obdělávanou půdu. Poté si Babiš drsně vyšlápl na poslance ČSSD, který se protivil jeho plánům. Spor musela řešit koaliční rada.

  • „My jsme projednali tu kontroverzi mezi ministrem financí a poslancem Šinclem. Protože sociální demokracie trvá na tom, aby se ministr Babiš omluvil, a pan předseda Babiš se omluvit nechce, tak jsme se dohodli, že by se měli v krátkém čase sejít Andrej Babiš a Ladislav Šincl a o celé věci si ještě promluvit,“ prohlásil premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka po koaličním jednání o incidentu, během kterého Andrej Babiš vytáhl složku se jménem poslance ČSSD Šincla a začal z ní citovat nelichotivé věci na jeho adresu.

Razatní a neuhejbácký postoj premiéra Sobotky vyrazil Psisku dech. Komentář proto výjímečně ponechává na místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi:

  • „Předsedové ČSSD a KDU-ČSL Sobotka a Bělobrádek shodně označili jednání předsedy Babiše vůči poslanci Šinclovi za nepřijatelné. S odhodlanými tvářemi se sešli s Babišem a vyzvali ho k omluvě. Babiš je poslal do prdele ( s omluvou útlocitným duším používám výjimečně autentický slovník ministra financí). Oba předsedové tuto informaci vzali s pokorou na vědomí a vyzvali poslance Šincla, ať si to s předsedou Babišem vyříká sám. Člověk musí žasnout nad tím zásadovým a odhodlaným postojem obou předsedů.“

 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


 

  • „Jestliže někdo říká, že chce nějaké pravidlo, a vzápětí ho poruší, několikrát, pak to znamená, že pravidla nedodržuje, že si z nás dělá legraci,“ rozhorhořčoval se v pátek nad věrolomností poslanců ANO lidovecký šéf Pavel Bělobrádek. Prý vyžadují jednotné koaliční hlasování pro návrhy z dílny ANO, proti ministrům z KDU-ČSL i ČSSD však hlasují jak na běžícím pásu.

Psisko doporučuje svolat koaliční radu a vyzvat Andreje Babiše, ať jeho poslanci hlasují jak mají. Tento postup se ostatně velmi osvědčil v kauze Šincl…

 

  • Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta o záložníkovi pražské Sparty Lukáši Váchovi, který vyrobil rozhodující kiks při prohře reprezentace na Islandu: „Já už ve fotbale nějaký ten pátek funguju. A jedno vím: Jak fotbalista začne vymýšlet vlastní módní kolekce a hrát si na módní ikonu, tak to je konec“. 

Jasně, třeba takový David Beckham nebo Christiano Ronaldo. Kam to tihle kluci mohli dotáhnout, kdyby jen čutali do meruny, házeli mince do automatů a čas od času vyrazili za modelkama do Kozičky. Kdepak, český fotbal je v dobrých rukou!

 

  • Řezník František Kšána mladší: „Jako Středoevropan jsem se vyvíjel možná několik tisíc let a maso patřilo a patří mezi základní stavební potraviny. Na ně mám vystavěný žaludek, pět až sedm metrů střev, které jsou určené k tomu, abych jedl takovéhle věci. Kdybych byl přežvýkavec, tak bych měl až pětinásobek střev.“

Krásně řečeno. Psisko nadšeně souhlasí. Ani ono totiž nepatří do čeledi vegetariánů či frutariánů…

 

  • Pohádkový Krteček to dotáhl na Pražský hrad. Tedy pardon, reinkarnace původního Krtečka. Nově sekunduje Pandě – čínskému zvířecímu národnímu symbolu – v seriálu tamní televize. Pilotní díl posuzoval samotný Miloš Zeman ve společnosti čínské velvyslankyně v Praze. „Máte pravdu, částečně Krtečka bereme jako národní poklad, ale ten poklad by se měl také zvelebovat. Místo toho ho prodáváme, což je v pořádku, alespoň s ním vůbec někdo něco dělá. Tady neexistuje žádné úsilí o to, aby se ze stromů, které u nás vyrostly, udělal nábytek, takže se jen vyvezou ven tak, jak jsou,“ okomentoval dění kolem Krtečka místopředsedou Asociace animovaného filmu Michal Podhradský.

Jj. Kolik je tady jenom nezvelebovaných pokladů! Kupříkladu korunovační klenoty, když už jsme na Hradě. A v Číně je teď přeci peněz jako šlupek…

 

  • Ministr zemědělství Marian Jurečka se při pondělku cestou do práce zasnil nad tabletem. Výsledkem je básnička, kterou umístil a následně dle deníku Blesk smazal ze svého facebookového profilu. Psisko nemůže nechat čtenáře ochuzené o další květ českého ruralismu:

Jedu do Prahy, a tak malá chvilička
zamyšlení při pohledu od tabletu
z okna ven na naši krásnou přírodu:
Po nočním dešti příroda nadechla se,
po dešti co zalévat chce,
vše suché, vyprahlé,
co rosa nezvládne.

Bez vody nic nevyroste,
bez lásky nic nevykvete,
květ nový život plodí,
co láska na svět rodí.

Nemůže říci nikdo z nás,
že svět, který je kolem nás,
jen tak náhodou se točí.
Vždyť oči to krásné dílo vidí.
zastav se a pozoruj chvíli,
člověče milý.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)