Babišův exnáměstek Wagenknecht nastupuje do investigativního týmu vydavatelství Empresa

Napsal/a Robert Břešťan 22. června 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA Může to být směle považováno za mediální přestup roku. Respektive nástup – s médii měl Lukáš Wagenknecht doposud zkušenost spíše na straně „zdroje“ než autora. I když psaní článků se od něj asi ani v nové pozici stejně nečeká.

Wagenknecht nastupuje na novou pozici vedoucího analytika ekonomických událostí investigativního oddělení vydavatelství.

„Investigativní oddělení Empresa Media má na starosti odbornou a technickou podporu redaktorů titulů tohoto mediálního domu při jejich práci,“ vysvětluje Empressa ve své tiskové zprávě. Oddělení zaměstnává i některé bývalé policisty a někdejší příslušníky tajných služeb.

Podle tiskové zprávy vydavatelství Wagenknechta „média vždy přitahovala“: „Analytická práce v ekonomických tématech mě vždy bavila a jsem rád, že ji mohu nyní uplatnit zase v poněkud jiném prostoru.“

K nové akvizici se vyjádřil i sám spolumajitel vydavatelství Jaromír Soukup, který se netají svým odtažitým vztahem k Andreji Babišovi.

A vzkaz je to poměrně srozumitelný: „Posilování investigativního týmu je (…) správným krokem, protože tento tým zajišťuje unikátní obsah, který je pro média klíčový. Lukáš Wagenknecht v průběhu své profesní kariéry prokázal své schopnosti; věřím, že je uplatní i u nás.“

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)