Ztracený severozápad. Ráj populistů a extrémistů pohledem eurovoleb
Výsledky eurovoleb v Ústeckém a Karlovarském kraji potvrdily to, co platí i u voleb ostatních. Bývalá uhelná pánev a města s nejvyšším počtem sociálně vyloučených lokalit, nejvyšší nezaměstnaností a nejnižší vzdělaností, jsou dál rájem pro populisty a extrémisty. Babišovo ANO tady udělalo nejlepší výsledky v ČR, posílili komunisté. Extrémně propadli v roce 2019 oblíbení Piráti.
Data statistiků už roky potvrzují, že z Ústecka a Karlovarska prchají vzdělaní a mladí lidé, a ukazuje se to i na volebních výsledcích. I přesto, že se povedlo oproti roku 2019 zvednout pár desítek tisíc lidí, volební účast byla vůbec nejnižší v ČR. V Karlovarském kraji přišlo volit jen 30,21 procenta lidí, v Ústeckém jen o pár desetin víc.
Související články
Kde se v Česku žije nejhůř? Žádné překvapení, na severu Čech a Moravy
Ještě v minulých volbách získala ODS na Ústecku 12,48 procenta, na Karlovarsku 11,46 procenta hlasů. Tentokrát společně s lidovci a TOP 09 to bylo jen kolem 16 procent. Sešup potkal i Starosty. Ještě hůř dopadli Piráti – oproti posledním volbám tratili v obou krajích skoro dvě třetiny hlasů, ani v jednom se letos nedostali nad pět procent.
Výsledky Přísahy a Motoristů nevybočují z celostátního průměru. Komunisty historicky zdecimované kraje asi zapomněly, Stačilo! Kateřiny Konečné tady udělalo nadprůměrný výsledek, na Ústecku skoro 11 procent. Což ale není zas tak nic nečekaného v kraji, kde dvě volební období vládl komunistický hejtman.
Foldyna nefunguje
Okamurova SPD v kraji roky sází na někdejšího sociálního demokrata Jaroslava Foldynu. I když se osobně zapojil do kampaně některých kandidátů, chodil s nimi a sdílel jejich příspěvky, kolapsu SPD nezabránil. V Ústeckém kraji získala SPD jen 6,28 procenta (oproti 11,54 v roce 2019), na Karlovarsku 7,1 procenta (12,04 v roce 2019).
Ani severozápad ale neslyšel na billboardy Rajchlova PRO „Žádné náboje pro Ukrajinu“ a „Uršulu do tepláků“, 2,8 procenta na Karlovarsku a 2,58 na Ústecku jsou toho důkazem. Stejně tak pohořel i dezinformátor Vrábel se svým spolkem.
Vyloučené lokality bez motivace nevolí
Eurovolby ukázaly, že pokud voliče ze sociálně vyloučených lokalit nikdo nemotivuje k účasti, natož odevzdání konkrétního hlasu, volit zkrátka nejdou. Dvě, tři nebo dokonce pět stovek za každý hlas, jak bývá zvykem v komunálních a někdy i krajských volbách, se letos nekonalo.
V okrsku v centru ústeckých Předlic tak dorazilo k urnám jen 4,4 procenta oprávněných voličů, v mosteckém Chanově to byla necelá desetina. Oba okrsky spojuje vítězství ANO. V Chanově stačilo 44 hlasů na to, aby Babišovo hnutí zvítězilo s víc než 80 procenty.
Lovosice i bez prémií
Lovosice jsou baštou ANO dlouhodobě, značná část populace je ekonomicky závislá na práci v Babišově Lovochemii a dalších firmách. Před parlamentními volbami se stávalo, že zrovna v měsíc voleb vyšly v divizích Agrofertu prémie a ANO válcovalo všechny soupeře o parník.
Eurovolby ukázaly, že to jde i bez nich – ANO zvítězilo s víc než 39 procenty a oproti roku 2019 si polepšilo. Druhá koalice Spolu získala 17 procent.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
38 komentářů
Populisté, neonác.. nutelláci, lháři jsou hlavně v Praze. Tyto náplavy vždy pokazí volby celé republice. Nesmí se zapomenout na stejnou vatikánskou sektu Jidášů. Ta se vždy přidá k jakémukoliv režimu.
Totéž platí pro Egerland (po dlouhá desetiletí komunistické državy), na nějž se – bůhvíproč – zapomíná. Namátkou
ANO : Tachov 30,75%, Bor 36,21%, Planá 37,03%, Bezdružice 39,26%, Teplá 42,09%, Lázně Kynžvart 43,12%, Cheb 32,40%,
Stačilo! : Tachov 16,89%, Bor 14,79%, Planá 14,10%, Bezdružice 13,61%, Teplá 12,07%, Lázně Kynžvart 10,93%, Cheb 10,92%
SPD : Tachov 6,65%, Bor 5,20%, Planá 7,34%, Bezdružice 5,23%, Teplá 5,50%, Lázně Kynžvart 3,75%, Cheb 7,50%
Zajímavé je srovnání výsledků SPD z voleb do PS v r. 2021 :
Tachov 12,24%, Bor 11,74%, Planá 10,77%, Bezdružice 14,30%, Teplá 13,81%, Lázně Kynžvart 8,87%, Cheb 12,43%.
A nyní tamtéž Mr. Savo :
Tachov 11,86%, Bor 10,65%, Planá 11,82%, Bezdružice 8,37%, Teplá 12,61%, Lázně Kynžvart 7,50%, Cheb 11,09%.
Češi, resp. jejich jistá část, jak je vidno, dokáží zvolit naprosto, ale naprosto kohokoliv. Jednou je to Vítek Bárta, o němž nevědí ani zbla, jindy užvaněný popelář a prodavač poprocnu, tentokrát zas nevzdělané macho se slabostí pro nacisty, kámoše Jonáka a Chlada, který přijede do Bruselu se silným auťákem, a považte, ještě si ho od nich nechá zaplatit, to jim to tam ale nandá, že ?!
No on je to takový začarovaný kruh neboť aby vzdělanost (jak autor uvádí) mohla být v těchto regionech na vyšší úrovni a přestali být voleni populisti, museli by si ti vzdělanější nejdříve odtrhnout od huby. Což půjde dost těžko protože věřím že když se otázka postaví takto, celá řada těch „vzdělanějších“ vezme s označováním populistů a extrémistů zpátečku a najednou bude tichoučko jako v hrobě 😀
Ekologové léta blokují napojení Karlových Varů na dálniční síť, a pak se zelení soudruzi diví, že nedostávají hlasy.
Tedy, jestli bych dovolil, to chybějící napojení dálnicí z Varů na Prahu není o zlých ekolozích, to je bohuzel o tom, že na to vláda nedá peníze. Ani tahle, ani ty předešlé…Halt je na tom vidět, že na ty Vary kašlou.
A nějaká souvislost vašeho příspěvku Pergille/Šimůnku s příspěvkem pana Filipa Navrátila je kde?
To, že je pan Navrátil opravdu mimo realitu. Příčiny nelásky k vládním stranám prostě vidím jinde. Na Karlovarsku jsem vojančil a dodnes tam mám kontakty a občas tam jezdím.
Mimochodem, když textilku v Kraslicích vytunelovali a vyrabovali vládou preferovaní Němci (aby zlikvidovali levnější a kvalitnější konkurenci), myslíte si, že jsou lidé totální hlupáci, aby volili vládní strany?
Naštěstí zrovna tahle fabrika dopadla dobře: Koupili ji Italové a prosperuje. Když jsem tam před nějakým časem dělal expertízu, tak jsem si mohl na nástěnce přečíst, že kabelka z jimi vyráběného materiálu vyhrála nějakou evropskou módní soutěž.
Zcela mimo jste vy Pergille/Šimůnku. Pan Filip Navrátil píše o vzdělanosti a vzdělancích a vy tu blábolíte cosi o ekolozích a dálnici do Karlových Varů. Jako můj vnuk, kterého se zeptám, co bylo ten den ve školce a on se mě zeptá, kdy přijede z práce strejda, aby si s ním mohl hrát na počítači.
Skeptiku,
vzdělanost s tím, že jsou lidé v daném regionu nespokojení, nemá prakticky nic společného.
Já si Pergille/Šimůnku nemyslím, že by ta nevzdělanost a nespokojenost spolu nesouvisely, ale i kdyby tomu tak snad podle vás bylo, má to být odůvodněním pro vaše plácání mimo téma? Má to být odůvodněním vašeho starého a oblíbeného postupu pan Filip Navrátil o voze a Pergill/Šimůnek o koze?
Ty pisalku co tady napadáš a urážiš sta tisíce obyvatel.Tady vždy žili slušný lidé a že mají jinej názor to jenom že mají víc rozumu než ty a celá ta skorumpovaná vláda.Okradá lid a jejich peníze cpe fasistovi a diktátorovi Zelenskemu.Podporujete se západem fašismus a třetí světovou válku jste vlastizrádci a patříte před soud divím že tu ještě nenastal převrat protože co se děje nemá s demokracií nic společného ale čemu se divím když všichni šlapete podle banderovce a on tam v životě demokracií neměl a mýt nebude
Pan pisálek Robert Malecký na rozdíl od vás Zdeňku Alexy alespoň ovládá pravopis. Například ví, kde je třeba napsat „i“ a kde je třeba napsat „y“. Stejně tak pan Malecký jistě ví, že zkorumpovaná se píše na začátku slova se „z“ a ne se „s“. Tak že až se pane Zdeňku doučíte pravopis a zjistíte si, že je opravdu značný rozdíl mezi mít (ne mýt) jiný názor na straně jedné, v čemž vám nikdo nebrání, a na straně druhé vydávat svůj názor za fakta, pak nám opět něco napište.
Normální návrat ČR do let 1918-1938.
ČR 2024, navoněná bída🙂 – pražský centralismus s přefouknutým slovanským egem společně s čecháčkovskou mentalitou, dnes „Kdo neskáče není Čech!“ 👎😅 vždy kašlal na pohraničí, Sudety.
Adolf Hitler, nacistické Německo, tenkrát v 30. letech v době hospodářské krize, nabídlo krajanům v umělém Československu hospodářskou pomoc, dostupné půjčky pro Němce u německých bank, finanční i materiální pomoc, zemědělské a potravinářské stroje, dřevorubecké nářadí a stroje, vzájemný obchod,… Pro německé obyvatele Sudet spása, zatím co v Praze probíhala neschopná slovanská žvanírna a rozkrádačky, které nakonec vyvrcholily v květnu 1945 poválečným, celostátním oktradením chytrých a pracovitých obyvatel obnoveného Československa.
Co čekat od komouše? Jaroslav Foldyna, kandidát Komunistické strany Československa, kterému rok 1989 přetrhl slibnou kariéru u komoušů. Tak alespoň zůstal oddaným pucflekem agresivního, slovansko-ruského chudobince a hlupákova. 🤮😅
A že to tady píšu v diskuzi vlastně pořád, až Fialová koalice prohraje volby tak ať se pak nevymlouvá na nikoho a na nic.
Ty volby do EU prohrála právě teď,
a voala, někdo to chce vysvětlovat nevzdělanými voliči v pohraničních regionech???Vždyť přece SPOLU to prohrála po celé republice krom Prahy.
A kdyby snad v některých médiích nevěděli čím to je, tak kombinaci vysoké ceny+ nízké platy + vysoké daně + vysoká míra byrokracie + naprostý nezájem vládních činitelů o problémy občanů (a ještě by se dalo pár „plusek“ přidat, nemají voliči rádi nikde
„A kdyby snad v některých médiích nevěděli čím to je, tak kombinaci vysoké ceny+ nízké platy + vysoké daně + vysoká míra byrokracie + naprostý nezájem vládních činitelů o problémy občanů…“
Až na ty vysoké ceny, za které z části vlády nemohou (kdyby nerozdávaly peníze bez práce) souhlasím a podepisuji.
ČR má jedno z nejvyšších zdanění práce na světě. Stát v podstatě trestá podnikatele vysokou daní, když někoho zaměstnají.
Většina států světa ma největší příjmy s daní ze zisku, ne tak ČR. Rozpočet ČR má nejvyšší příjmy ze sociálního pojištění, což je už samo o sobě šílené. 🙄
I za ty vysoké ceny vláda může (alespoň zčásti), protože pasírováním přes lipskou burzu uměle zdražuje elektřinu (aby z toho měla příjmy pro státní ČEZ), a její ceny se promítají prakticky do téměř všeho zboží a služeb.
A, MMCH, nedávné zvednutí daně z nemovitosti se jednak promítne do nájemného, jednak do úvah, zda stavět nebo nestavět, i do prodejnosti nemovitostí, a to vše zase do cen kde čeho možného. A zejména katastrofální je, že spousta mladých nedosáhne na cenu bydlení.
Bohužel ano, je to tak. Tady u nás na severozápadě je nejvíc inteletuálních a sociálních ubožáků. Může za to blízkost Německých hranic a obrovská závist směrem k západní úrovni služeb a platů. Tady má jakákoliv vládní snaha pramalou šanci na úspěch tenhle proetébácko-rusácký flašinet zastavit.
Je to paradox. Všichni závidí Německý úrovni, ale i přes 30ti letou zkušenost s rusákama z Varů atd. schvalují komoušství,bolšefekalismus a estébáckost. Holt kraj devadesátkovejch šlapek,bordelů a zločinných kšeftů všeho druhu! České území alá russkij mir. Přijeďte na exkurzi…..! :/
No možná, to popisujete moc černě. Je tam sice spousta sociálně potřebných, ale -pozor- taky spousta těch schopnějších si našla práci v Německu a dojížděj tam jako pendleři. Čili, ti nezávidí, sami se přičnili. Jenomže a z toho stejnýho důvodu nemaj důvod se klanět českejm politikům a chodit je k volit..
Článek vyjadřuje sice pravdivé údaje o výsledcích voleb, ale je napsán tendenčně proti opozici a uráží její voliče zdůrazňováním nevzdělanosti. Tento text se mi nelíbil, jelikož je napsán z pohledu a v duchu vládnoucích stran.
Tento článek je závislá žurnalistika.
Tohle nemohl napsat nikdo jiný než pražský Pepík.
Omlouvám se,ale všechno tomu nasvědčuje.
Žádná soudnost,rovnou urážet.
Pane pisateli,lidi těchto krajů zřejmě volili/svobodně/
na základě toho co provádí pětikoalice během vládnutí,
ale to Vás asi nenapadlo.
Naštěstí nejsou ostatní kraje tak sebestřednní jako je
sebestředná Praha a středočeši.
Mají svůj vlastní názor a nepodléhají mediím.
Lidé nejsou ovce a rozhodují se podle sebe,
né podle Prahy !!!
lidi těchto krajů zřejmě volili/svobodně/
na základě toho co provádí pětikoalice během vládnutí,
Konec citátu. Jak mi tedy vysvětlíte Milane, že lidé právě v těchto krajích takto volili vždy, nejen v době vlády pětikoalice? Jak mi vysvětlíte, že v Ústeckém kraji měli po dvě volební období dokonce komunistického hejtmana? Vy jste při žádných předešlých volbách výsledky voleb nesledoval? Než začnete psát Milane, měl byste si trochu urovnat myšlenky v hlavě.
Volili tak proto, že polistopadové vlády (všechny) tento kraj zanedbávaly, zatímco předtím, byly ze strany státu zohledňovány státní benefity od něj, od těžby uhlí a výroby elektřiny, až po lázeňství.
A jistě se sem za komunistů investovalo i tím způsobem, že zde byla lokalizována prvosledová karlovarská divize, která byla udržována na plných stavech (na rozdíl např. od divizí na Slovensku) a její příslušníci, dokonce i vojáci ZVS, představovali nezanedbatelnou kupní sílu.
Těmi státními benefity máte Pergille/Šimůnku na mysli ono pohřebné, které lidé v tomto kraji dostávali za příšerně zkažené ovzduší, kvůli kterému byla v tomto kraji vyšší úmrtnost a horší zdravotní stav obyvatelstva, než v jiných krajích? Jenže to už neplatí, protože ovzduší už v tomto kraji je mnohonásobně čistší, než bylo za komunistického režimu. No ale budiž. Tak se tedy lidé v tomto kraji na to konto rozhodli volit už před lety právě komunisty, ANO a SPD. Objevily se po sametu jiné problémy, podobné problémům v ostatních krajích. Jenže v těch ostatních krajích si s těmito problémy dokáží poradit nějak lépe, než v kraji Ústeckém. A nějakou vládu k tomu řešení prostě nepotřebují. Problémy v těch ostatních krajích řeší krajské zastupitelstvo s hejtmanem. Zdá se, že právě v kraji Ústeckém je pro zastupitelstvo řešení problémů kraje velkým problémem. Lidé myslící a vzdělaní by si tedy řekli, že pokud zastupitelstvo problémy řešit nedokáže, zvolíme si zastupitelstvo jiné, v jiném politickém složení, které si s řešením problémů poradí. Ale to se právě v Ústeckém kraji už mnoho let neděje. A to je ten problém. Problém je ve voličích. Nechť si tedy v Ústeckém kraji i nadále volí komunisty, ANO a SPD, ale nechť pak za své problémy, které jimi zvolené zastupitelstvo nedokáže uspokojivě řešit, nespílají vládě. I hlupáci mají právo na demokracii, ale nechť si také nesou za svoji volbu následky. Mám v tomto kraji příbuzné a situaci v tomto kraji znám dost dobře.
Skeptiku,
na Karlovarsku a Chebsku se už, pokud vím, „pohřebné“ nevyplácelo.
MMCH, nebyla tam vyšší úmrtnost, ale věkově standardizovaná úmrtnost, což je trochu rozdíl. Hrubá úmrtnst byla OK, protože tam byl daleko nižší věkový průměr.
U těchto šetření jsem kdysi byl.
No, a pak se udělaly dvě věci, které, když to bylo tak „jasné“, se už udělat neměly:
1. Se použil ukazatel „ztracená léta“, v němž šly okresy ze Severočeského kraje dolů a mnoho okresů, do té doby „vzorových“ naopak nahoru.
2. Provedlo se šetření životního stylu a zjistilo se, že jen výrazně vyšší kuřáctví oproti okresům, co na tom byly s úmrtností líp, by na vysvětlení rozdílu mezi nimi stačilo. Navíc, protože se to dělalo moderně podle nějaké US metodiky, bylo zjišťováno i procento „bezohledných kuřáků“, kouřících v přítomnosti dětí i pratnera/ky nekuřáka/čky (partnerky i těhotné), což by stačilo na vysvětlení zdravotních problémů tamních dětí, v podstatě od narození.
Je jasné, že tamní depresívní životní prostředí k takovým berličkám, jako je alkohol a tabák přímo vybízelo, ale jeho, přímý
vliv na zdraví byl po statistických analýzách překvapivě malý.
Něco z toho bylo publikováno v Československé hygieně v raných 90. letech
Pohřebné se na Karlovarsku a Chebsku nemělo co vyplácet, neboť větry hnaly zplodiny z elektráren na východ, ne na západ. Tyto zplodiny škodily jak lesům v Krušných horách, nad jejichž stavem návštěvníci z jiných krajů jen nevěřícně kroutili hlavami, tak lidem. Nevím co jste kdy vyšetřoval a zda vůbec jste něco vyšetřoval, ale o tehdejším stavu lidí a přírody v severních Čechách v době komunistického režimu toho víte méně než málo. Pokud jste však něco tehdy vyšetřoval, pak jste vyšetřil pouze to co si komunistický režim vyšetřit přál. Pravdou ovšem také je, že po 2. světové válce se do severních Čech natáhly z celých Čech, Moravy a Slovenska ty nejspodnější vrstvy obyvatelstva a jejich potomci tam tvoří hlavní voličskou základnu KSČM, ANO a SPD dodnes. Tyto politické strany to velmi dobře vědí a proto na tyto obyvatele vždy cílí svoji předvolební kampaň.
Skeptiku,
ukazatel „ztracená léta“ v podstatě vypichuje všechny dosídlované oblasti v pohraničí, není úplně jasné, proč. Věkově standardizovaná úmrtnost byla před rokem 1989 nejvyšší v ČSSR právě v těžebních okresech.
Nicméně spousta toho je vysvětlitelná právě horším životním stylem, hlavně kouřením.
MMCH, na jedné konferenci o životním prostředí a zdraví bylo referováno o tom, jak za smogové situace vyvezli děti z Mostu, Bíliny a dalších lokalit na „školu v přírodě“ v různých podnikových rekreačních zařízeních. Děti tam silně pookřály.
Pak se udělalo to, co se udělat nemělo: Přijeli tam hygienici s měřáky a zjistili, že je tam v ovzduší víc oxidů síry a dalších škodlivin, než dole.
Aha, tak ono za tu vysokou úmrtnost v těžebních oblastech může kouření cigaret!? Jenže cigarety kouřili a kouří lidé po celé republice a kouření cigaret škodí všude stejně, nejen v těžebních oblastech. V těžebních oblastech se však objevovalo i kouření mnohem škodlivější, než je kouření cigaret. Kouření komínů elektráren se vším tím svinstvem, které z nich vycházelo až do konce komunistického režimu a se kterým si tehdejší komunistické papalášstvo hlavu vůbec nelámalo. Vy sám jste jistě velmi dobře věděl, proč jste se do té těžební oblasti z Brna nepřestěhoval.
Při šetření pracovního, nikoli environmentálního, rizika toxických a jiných škodlivých látek v ovzduší, se běžně vyšetřují muži a ženy zvlášť a skupina exponovaná riziku se konfrontuje nějakou riziku neexponovanou skupinou. A v rámci těchto skupin se zvlášť vyšetřují kuřáci a nekuřáci. Prakticky vždy bylo pořadí známek narušení zdraví následující:
-neexponovaní nekuřáci (byli na tom nejlíp)
-exponovaní nekuřáci
-neexponovaní kuřáci
-exponovaní kuřáci (byli na tom nejhůř)
A koncentrace škodlivin ve vyšetřovaných provozech byla někdy i o řády vyšší než v prostředí. Přitom prostě vliv kouření nad riziky z provozu převažoval.
Jen jedinkrát jsem viděl situaci, kdy neexponovaní kuřáci na tom byli líp než exponovaní nekuřáci (čili prohození 2. a 3. místa z předchozí stupnice). Bylo to pracoviště, kde se za horka zpracovávala černá guma za opravdu silného zápachu a kouře (klasická černá guma obsahuje saze se všemi možnými rakovinotvornými látkami na ně navázanými).
Takže, až na tu jedinou výjimku, kouření mělo vyšší dopad na zdraví než expozice škodlivinám v pracovním procesu. V prostředí mimo výrobu je koncentrace těch škodlivin prakticky vždy menší.
Přitom mezi intenzitou kouření (případně počtem za život vykouřených cigaret) a výskytem zdravotních poškození je, až na nějaké málo významné výjimky, lineární přímá úměra.
Proto také existuje i metoda, kdy se na základě výskytu rakoviny hrtanu v populaci (vazba na kouření kolem 98 procent) vypočte jakási sumární expozice tabákovým kouřem (procento kuřáků a intenzita jejich kouření, intenzita expozice nekuřáků) a z toho se pak počítá procento kouřením zaviněných úmrtí na další diagnózy (onemocnění srdečně cévního systému, některé další nádory). Výhodou je, že se dá pracovat s centrálně vykazovanými daty a dělat mezinárodní srovnávání.
Čili se dalo spočítat, že vyšší intenzita kouření populace a vyšší míra pasívního kouření u nekuřáků v těžebních okresech v podstatě odpovídaly rozdílům úmrtnosti v těchto okresech v porovnání s celorepublikovým průměrem.
Byly jistě i úvahy na téma, jak moc depresívní prostředí těžebních okresů k tomu kouření přispívá (kouření mj. také euforizuje), snad se i plánoval nějaký výzkum na toto téma, ale to padlo s přelomem 1989/90, kdy padl plánovaný státní výzkum.
Uvědomte si také, že mezi škodlivinami v ovzduší a zdravím nemusí být lineární úměra, protože řada z nich má práh účinku, a ten nebývá vždy překročen. Škodliviny tabákového kouře překračují práh prakticky vždy, s výjimkou občasných kuřáků, kteří se ve slušných studiích hodnotí extra.
Jenže to, co jste Pergille/Šimůnku uvedl ve svém příspěvku o kouření cigaret, platí a platilo i za starého režimu ve všech krajích v republice. V kraji Ústeckém, za starého režimu Severočeském, se vyskytovalo ještě mizerné ovzduší způsobené kouřením komínů, které mělo za následek další zhoršení zdravotního stavu obyvatelstva, a to ať už ono obyvatelstvo cigarety kouřilo nebo nekouřilo. V Ústeckém kraji mám příbuzné a o zdravotním stavu obyvatelstva toho vím zcela jistě více, než vy. Pokud jste vůbec někdy něco v Severočeském kraji vyšetřoval, o čemž mám značné pochybnosti, vyšetřil jste pouze to, co od vás tehdy komunistický režim vyšetřit chtěl. Každý lékař v Severočeském kraji toho o zdravotním stavu obyvatelstva věděl více než vy. Ti lékaři měli ty postižené pacienty v ordinaci každý den. Na rozdíl od vás si nemuseli nic vymýšlet.
Nejspíš to bude tím ze vláda ČR dlouhodobě neřeší problémy v těchto krajích a jsou jim takzvane jedno. Rak tohle je spravedlivý ohlas občanů proti vládě ČR.
Problémy ve všech krajích by mělo především řešit krajské zastupitelstvo na čele s hejtmanem. Ve zmíněných krajích už dlouho voliči v krajských volbách volili KSČM, ANO a SPD. V Ústeckém kraji měli dokonce po dvě volební období komunistického hejtmana. Jak že to tedy vykonávali a vykonávají krajští zastupitelé na čele s hejtmanem své funkce, jestliže jsou tam takové problémy, které v jiných krajích řešit dovedou a nemají je?
Skeptiku, jenže jsou záležitosti, které se z pozice kraje prostě řešit nedají. A pokud lidé nabydou podezření, že jsou „trestáni“, za „nesprávnou“ volbu, tak jejich naštvanost maximálně dál vzroste.
Záležitosti, které se jistě z pozice kraje řešit nedají jistě jsou, ale je jich v porovnání se záležitostmi, které se z pozice kraje řešit dají, jen velmi málo. Ty záležitosti, které se z pozice kraje řešit nedají byly v Ústeckém kraji i v době osmi let vlády Andreje Babiše a ani Andrej Babiš si s nimi rady nevěděl. A i v době vlády Andreje Babiše v krajských volbách v Ústeckém kraji vítězili komunisté, ANO a SPD. Domníváte se Pergille/Šimůnku, že v době vlády Andreje Babiše byli lidé v Ústeckém kraji trestáni za svoji volbu?
Rozdělené Německo. Voličská mapa je výmluvná
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rozdelene-nemecko-volicska-mapa-je-vymluvna-40475824
Po 20letech v EU,kdy se měla HDP v Praze a v krajich
sbližovat/i podle Dvořáka/ má Praha HDP 204%% EU a znevýhodněné regiony HDP Rumunska!
Praha má „své“ HDP podvodem. Provozy a továrny jsou jinde. V Praze mají jenom kaceláře. To je ten centrální socialismus po soudruhu Václavu Klausovi.
Daně by měly zůstat z větší části tam, kde se vytvořily, ne tam kde se úřaduje, lže a krade.
Německo – 40% v místě, 30% země, 30% stát…
Potom se dementní politici diví, že regiony volí jinak než Praha, když jim zůstanou firmy, ekologie, doprava, apod. v regionu, vyžírkové a parazité v Praze jim vysají daně, kde je rozkradou a zpátky jim pošlou milostivě 10-12%.
Až to v ČR zase jednou ovládnou nějací levicoví magoři (bolševici), tak centrální přerozdělování daní v Praze, bude hlavním důvodem levicového převratu v ČR.
Těžko mohou nastolit něco chytrého a smysluplnějšího lidé, jako např. V.Benda (ODS), který musel psát svoji diplomovou práci na řádky široké 5 cm, aby vůbec splnil stránkový limit, nebo vysokoškolačka Malá (ANO) se svým chovem králiků…
„Ústeckém a Karlovarském kraj…“ a nejen ty dva.
Prostě a jednouše Sudety.
Kraje, kde čeští zloději ukradli Němcům majetky (1945). Tam, kde Němci prosperovali, Čecháčkové místo práce naříkají, lamentují, škemrají a loudí peníze bez práce.👎
Máte pravdu pane Doucho, že sudetští Němci celkem slušně prosperovali, jenže přesto že prosperovali, tak vzhlíželi k Adolfu Hitlerovi a dožadovali se Heim in Reich. Při volbách jich 70% volilo Konrada Henleina. Že pak po 2. světové válce přišla na jejich místo z velké části česká spodina, a radost z toho vůbec nemám, je sice pravda, ale kladu si otázku, jak by asi tak vypadalo po 2. světové válce soužití se sudetskými Němci, kdyby u nás po válce zůstali? Já nevím, ale mám z toho docela mrazení v zádech. Spíše mám takový pocit, že jedni jsou za osmnáct a ti druzí by byli bez dvou za dvacet.