Smí se říkat „kurva“? Nebo „mafiánský zloděj“? A je Česko odposlechovou republikou?
Napsal/a Robert Malecký 21. ledna 2017
PSÍ TÝDEN. Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.
- K tématu politické korektnosti: Slovo „kurva“ nebývalo sprosté, dnes třeba nemůžeme říct „mafiánský zloděj“. Ve chvíli, kdy někdo protlačuje nějaký mainstream, což je často pociťováno jako agenda „lidí z Prahy“ – ta pověstná „Pražská kavárna“, pak je dost pravděpodobné, že se najde někdo, kdo ten obsah odmítne, říká v rozhovoru o politické korektnosti mediální teoretik Daniel Bína.
- Loňský pokus o převrat moci v Turecku selhal kvůli řadě strategických chyb, narušení komunikace mezi spiklenci a následně stažení podpory třetích stran. Proč? Více v analýze Aspen Review…
Turecko ve výjimečném stavu. Zemi čekají další bratrovražedné akce, další násilí a další tragédie
- Uplynulo 20 let od podpisu Česko-německé deklarace. HlídacíPes.org se tématu věnoval v sérii textů, které se vrátily jak k historické události z roku 1997 očima jejích přímých účastníků, tak zkoumaly, co bude dál.
Česko-německý fond budoucnosti získal dalších deset let a miliardu korun na činnost
- Jsou to dějinné paradoxy – jednou z hlavních postav akcí spojených s připomínkou 20 let od uzavření Česko-německé deklarace bude český premiér Bohuslav Sobotka, muž, který v roce 1997 hlasoval proti přijetí deklarace. Proti hlasoval i Sobotkův současný šéfporadce Vladimír Špidla (Znění Česko-německé deklarace). Na chystaných akcích v Česku i v Německu připomínajících 20 let od podpisu komplikovaně vznikající deklarace to ale nic nemění.
Česko-německá deklarace budí emoce i po letech. Jak čeští a němečtí politici oslaví 20 let od podpisu?
Lidé nám vyčítali, že jsme zradili národ. Přišla mi i šibenice
- Justice v poslední době vyslala několik tvrdých signálů, že není spokojena se způsobem, jakým se v Česku povolují odposlechy. Jde třeba o zrušující rozsudek v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebo přezkum v případu bývalého policejního šéfa z Liberce Miroslava Dvořáka, kde Nejvyšší soud konstatoval porušení zákona. Jsme svědky „odposlechové revoluce“?
Česká odposlechová republika: Konec velrybaření, policie musí pro informace do ulic
Tomáš Sokol: Odposlech je návykový jako droga. Hlavně v případě některých útvarů
- Snad žádný prezident v americké historii nebyl přijat společenskými elitami, médii, představiteli velkého kapitálu, ale i zpravodajskými službami s takovou nevolí jako Donald Trump. Média vykreslují Trumpovy voliče jako xenofobní, méně vzdělané a chudší bělochy, kteří nestačí čelit výzvám současnosti, a proto se snaží otočit kolo dějin zpět. Nic však není tak málo pravdivé jako je tento popis. Více v analýze Aleše Rozehnala.
Trump prezidentem? Legitimní výraz americké národní identity
A ještě telegraficky z dalších témat:
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)