Psí týden: Kdo může za žluté Česko, 10 tabu Andreje Babiše a kam zmizely haléře
Napsal/a Robert Malecký 27. května 2017
Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.
- Bývalý senátor Alexandr Novák obviněný z korupce čeká v Německu na vydání do Čech. Mezitím mu policie obstavila majetek a účty. O co všechno může Novák přijít? Podívejte se přehledně.
Někdejšímu kmotrovi ODS Alexandru Novákovi obstavili majetek. Luxusní vilu ale před policií uchránil
- Česká veřejnoprávní média mají hrát podle premiéra Bohuslava Sobotky úlohu „garanta objektivního reflektování důležitých témat a jako taková je musíme podporovat v jejich úsilí čelit propagandě a dezinformacím“.
- Politoložka Eva Lebedová je odbornice na politický marketing. V rozhovoru pro HlídacíPes.org analyzuje vládní krizi především se zaměřením na Andreje Babiše a jeho krizový marketing a komunikaci.
- Žlutá barva řepky olejky vládne českým polím. Alespoň to tak vypadá při pohledu na tuzemskou krajinu, ze vzduchu i ze země. „Dnes máme jen trojvládí řepka–pšenice–kukuřice,“ kritizuje stav české orné půdy zemědělský expert František Havlát.
- Velmi pravděpodobně to zná každý: v bezhotovostních platbách se setkáváme s finančními částkami nejen v korunách, ale stále i v haléřích. Jak je to ale možné? Vždyť haléře jsou již definitivně staženy z oběhu a platit se jimi nedá…
Haléře už v peněžence nemáme, přesto se jimi stále platí. Stát by bez nich zchudl
- Prezident Miloš Zeman ve středu odvolal z vlády předsedu ANO Andreje Babiše. Tento muž zásadně změnil a dost možná ještě i změní tuzemskou politiku. Jak moc – na to HlídacíPes.org upozornil již počátkem března 2015. Text publikujeme v původním znění doplněný o aktualizační poznámky.
- Andreji Babišovi zlomily politický vaz nevysvětlené transakce s dluhopisy a nahrávka ukazující, že ovlivňoval obsah vlastních médií. Teď přichází na řadu úvahy, jak s mediálním domem odcházející Babiš naloží.
Andrej Babiš přemýšlí, co dál s mediální skupinou Mafra. Ve hře je nadace i prodej
- Zastupitelé severočeského Varnsdorfu dostali ke schválení pozoruhodný dokument. Nese název Memorandum o porozumění a přátelské spolupráci a má podpořit cestu starosty Stanislava Horáčka (ANO 2011) do čínského Jieyangu. Dokument je podepsán jménem vlády města Varnsdorfu – která samozřejmě neexistuje.
„Vláda města Varnsdorf“ podepisuje česko-čínskou spolupráci. Že je to nesmysl? To starostovi nevadí
- Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé od svého zvolení setkal v Bruselu s vrcholnými politiky zemí Severoatlantické aliance. Ti se prý pokusí vyjít USA vstříc a hodlají slíbit, že na svou obranu finance výrazně přidají.
- Když prezident Miloš Zeman odlétal na summit iniciativy Pás a stezka početná česká delegace mírně prořídla kvůli ústavní krizi. I tak na jejím seznamu zůstala řada zajímavých jmen. Vedle bývalého premiéra Petra Nečase či nepostradatelného Jaroslava Tvrdíka nakonec do Číny – bez velké pozornosti médií – vyrazil i policejní prezident Tomáš Tuhý.
Policejní prezident Tuhý v Číně: učí se i česká policie, jak „stabilizovat společnost“?
- Úmluva o zákazu chemických zbraní oslavila dvacet let své existence – zhruba v době, kdy chemické zbraně vraždily civilisty v konfliktu v Sýrii. Na základě mezinárodní dohody bylo údajně na světě zničeno 95 % všech chemických zbraní, k úmluvě se připojilo 192 zemí světa. Od roku 2013 se k ní přidala i Sýrie…
Yperit i sarin se vyráběl v Československu. Chemické zbraně dvacet let od zákazu stále vraždí
A ještě telegraficky z dalších témat:
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)