Jan Rasch,

Potvrzeno: Mareš s Boučkem budou moderovat pro Křetínského. A ještě je tu TV Nova

Napsal/a Robert Břešťan 17. dubna 2018

Tak tedy miliardář Daniel Křetínský kupuje rádia společnosti Lagardère. Pro pravidelné čtenáře HlídacíPes.org není tahle informace žádné překvapení. Zprávu opřenou o tehdy sice anonymní, ale důvěryhodné zdroje z obou stran transakce tento web přinesl už 20. března

Vše se nyní potvrdilo i oficiálně. Křetínský rozšiřuje svůj mediální záběr o rozhlasové stanice nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku a v Rumunsku.

Jde například o Frekvenci 1, Rádio Bonton či Evropu 2. Pro Křetínského tak budou moderovat třeba pánové Leoš Mareš či Libor Bouček.

Křetínský je již nyní spolumajitelem deníku Blesk, E15, týdeníku Reflex či webu Info.cz. Pokud by chtěl jako mediální magnát získat v Česku definitivně navrch, je tu po rádiích pořád ještě možnost podívat se na zoubek televizi Nova.

Dlouho se mělo za to, že jasným budoucím kupujícím je čínská CEFC společně s investory z Penty.

Situace se ale změnila – a jak jsme upozorňovali již dříve v tomto únorovém textu – ze hry rozhodně nejsou ani pánové Kellner a Křetínský, ať již zvlášť či dohromady.

Mimochodem, pokud skutečně sedí kupní cena „kolem 1,8 miliardy korun“ za síť rádií Lagardère , je to ještě celkem láce. Aspoň ve srovnání s tím, kolik peněz Křetínský nasypal nedávno jen do nepovedeného pokusu s italským štramákem na trenérské lavičce Sparty.

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama