Pořádek musí bejt! Policejní hon na zastupitele a o odsunu jinak
Napsal/a -pes- 19. června 2015
Kam až může policista zajít? Je důležité vynutit dodržení zákona za každou cenu, tedy třeba i s použitím násilí, a bez ohledu na to, jak nebezpečné či naopak banální je jeho porušení? Nebo by měla policie vždy zvažovat přiměřenost svých zásahů?
Na tyto otázky hledal v uplynulém týdnu odpověď právník Aleš Rozehnal. Jeho text, který vzbudil mimořádnou čtenářskou pozornost, najdete zde.
Čemu dalšímu také věnoval HlídacíPes.org v minulých dnech pozornost? Nabízíme tradiční sobotní shrnutí „Psí týden“:
- Trestnímu stíhání čelilo vloni na sedm desítek členů obecních zastupitelstev. O rok dříve to bylo ještě o něco více. Oproti předchozím letům tak stoupl počet stíhaných o stovky procent. Začaly orgány činné v trestním řízení konečně dělat pořádně svou práci? Nebo plní společenskou poptávku, která volá „po krvi těch nahoře“? Více si přečtete zde.
- Publicista Jan Urban připomněl výročí masakru, při kterém bylo zavražděno více lidí než v Lidicích. Neodehrál se však za války, ale až po ní. Českoslovenští vojáci při něm zabíjeli německé uprchlíky (včetně žen a dětí) vracející se na Slovensko. Dá se vyhánění Němců a excesy, které se při něm děly, vysvětlit jen jako živelná reakce na hrůzy okupace? Více zde.
- Se zadáváním veřejných zakázek mají tuzemská ministerstva stále nějak problémy. Žebříček sestavený Centrem aplikované ekonomie ukazuje, že nejhůře si vedou úředníci na rezortu obrany a Babišových financích. Podívejte se zde.
- Zákon nařizuje udržet nepřerušovaný tok vody krajinou. Zejména menší vodní elektrárny ji ale zadržují, aby mohly vyrábět státem dotovanou energii, píše analytik Petr Havel. Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
1 komentář
Za čas bude 70. leté výročí masakrů v Hirošimě a Nagasaki, provedeného regulerní armádou údajně to demokratického /kdo asi z Američanů za to by chtěl nést odpovědnost ?… proto je výhodný systém zastupitelský/ státu.
V kterém bylo zabito mnoho žen i dětí, dopředu pak byly dokonce vyřčeny ortely na dětech dosud nenarozených, to je obrovská příšernost – věřme že viníci se smaží na věky věkův v pekle.
Bude zajímavé sledovat jak se zase vyrojí plno zrůd, které budou tento masakr naopak vyzdvihovat coby rozumné řešení, dokonce prý zachraňující mnoho a mnoho životů – zejména bílých Američanů.
Možná že publicita Urban připomene tyto masakry, v kterých zemřelo téměř tisícinásobně více lidí jak v LIdicích.
Vsadím děravou botu, že tím omlouvacím pohledem.
Pokud jej to vůbec bude zajímat.
Na druhé straně je ale pravda, že zabývat se každým masakrem by vlezlo na hlavu, proto je třeba některé masakry opomíjet.
A naopak některé si vybrat, to se přeci rozumí !
Ono taky by bylo dost těžké popohánět do Haagu Trumana.
S tím Benešem to ostatně taky krachlo.
Zejména proto, že oba jsou již mrtví a tedy by za sebe musili s největší pravděpodobností poslat právní zástupce. Takový proces by proto byl sice velmi spravedlivý ..ale i nákladný, to si nmeůže dovolit jen tak někdo.