Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Jan Žabka, HlídacíPes.org
,

Šéf skiareálu dál bojkotuje vládní nařízení. „Na kopci odhalíte pravdu, koronavirus je umělý,“ říká

REPORTÁŽ. Ostravský skiareál Vaňkův kopec má otevřeno i přes vládní protiepidemická omezení a rostoucí počty nakažených. Od začátku února, kdy majitelé střediska navzdory zákazu spustili vleky, došlo v areálu k několika potyčkám s policisty a jeho šéf Martin Kafka dostal již dvě dvacetitisícové pokuty. On sám ale tvrdí, že nemá jinou možnost než v bojkotu pokračovat. Vláda podle něj postupuje neústavně a koronavirus je – jak je přesvědčen – umělý.

„Sledujeme přes webkameru Vaňkův kopec a zdravíme všechny, kteří si přišli zalyžovat. Jsme s vámi. Zamávejte nám do kamery,“ zní z rádia, zatímco se zhruba stovka návštěvníků pohybuje po malém příměstském lyžařském středisku.

Foto: Jan Žabka, HlídacíPes.org

Přestože vstupní terminály k vlekům jsou přehrazené páskou, vleky samotné jedou naplno. Lyžaři a snowboardisté nastupují až za ohraničeným prostorem a občas se vytvoří několikametrová řada.

V areálu je také otevřeno několik okének s občerstvením a v jednom z nich se dá najíst dokonce uvnitř. Na dveřích tam visí vlajka a oznámení, že jde o petiční místo. Tím se majitelé skiareálu snaží obejít vládní protiepidemická nařízení. „Kdo se nepostaví zlu, je jeho pachatelem,“ hlásá jeden z vyvěšených nápisů.

Dělat, že tu nejsou

Majitel areálu Martin Kafka po areálu chodí v čepici s nápisem „žiju svobodně a naplno“. Ani mezi množstvím návštěvníků ho proto nelze přehlédnout. Potkáváme se s ním v kanceláři, odkud je dobře vidět celé středisko. Teprve odsud je zřejmé, že by areál za normálních okolností zvládl i několikanásobně větší nápor návštěvníků.

„Vleky nám jedou, ale lidé se bojí přijít. Máme informace, že se obávají policie, aby je nestrhávali z vleku nebo nepokutovali,“ říká Kafka, který se sám před pár dny dostal do fyzického střetu s policií a musel zaplatit dvě pokuty ve výši 20 tisíc korun.

I když policie opakovaně na Vaňkův kopec přijela a nařídila vypnout vleky, nyní to vypadá, že policisté a návštěvníci žijí ve vzájemné symbióze. Na svah v podstatě neustále dohlížejí dva policisté, přítomní se ale tváří, jako by tam nebyli. 

Foto: Jan Žabka, HlídacíPes.org

Sám Kafka označuje své rozhodnutí pustit vleky pro veřejnost za formu protestu. Nouzový stav je podle něj  protiústavní a jeho prosazení navzdory Poslanecké sněmovně vnímá jako „nejvyšší stupeň agrese vlády, která se to ani nesnaží zakrývat“.

Přiznává však, že zpočátku měl pro rebelii hlavně materiální důvody. Musel doplatit fakturu za elektřinu ve výši půl milionu korun. „Pokud bychom tak neučinili, odpojili by nám elektřinu a v mrazech by vše promrzlo a popraskal by celý systém – čerpadla, rozvody, nebylo by ani čím točit vlek,“ vysvětluje.

„Nikdo s vámi nijak nediskutuje, nenabídnou vám žádnou otevřenou možnost. Dopisy z banky začínají tak, že chápou, že to je náročné, ale pokud nezaplatíme, tak přijdou exekuce, registr dlužníků, nebo to může mít vliv na další půjčky,“ popisuje situaci, v níž je teď i řada dalších podnikatelů: „Nějak tím proplouváte do chvíle, kdy se to stane vám nebo vašemu okolí.“

Odhalit pravdu na kopci

Dlužno dodat, že majitel Vaňkova kopce má i svůj svérázný názor na to, jak vůbec koronavirus vznikl. Stojí si za tím, že jde o biologickou zbraň upravenou člověkem. Lidstvo podle něj ohledně covidu žije ve lži, kterou stále dokola živí média.

Opírá se přitom o tvrzení kontroverzní molekulární bioložky Soni Pekové, která své výroky ale dosud nepodložila, natož publikacemi v odborných časopisech. Její názory navíc vyvrací i vědecká komunita; umělý původ viru nebyl nikdy potvrzen.

 

 

I tak ale Kafka za názory Pekové stojí. „Když vám někdo říká pravdu, cítíte se dobře. Když se cítíte špatně při tom, když někoho posloucháte nebo když sám mluvíte, je to lež,“ nabízí svůj pohled na svět.

Dar odhalit pravdu má podle něj každý a tak to prý udělal i on. „Musel jsem si vybrat, jestli se podvolím a budu dělat, že se mi to zdá, nebo budu žít v pravdě,“ říká.

Probuďte se pro radost

V roce 2020 zemřelo v Česku o 17 tisíc lidí více než v roce 2019, což je největší meziroční nárůst zemřelých za posledních sto let, a to právě i v důsledku koronaviru. „Naděje dožití z roku 2020 odpovídá zhruba situaci v roce 2013, jde tedy o návrat o sedm let zpátky,“ řekla pro Radiožurnál vedoucí oddělení demografické statistiky Českého statistického úřadu Terezie Štyglerová.

To, že od počátku pandemie před necelým rokem zemřelo v Česku v souvislosti s koronavirem zhruba 19 tisíc lidí, Martin Kafka nezpochybňuje. Argumentuje ale tím, že je to méně než 25 tisíc lidí, kteří každoročních zemřou v důsledku emisí. I tím odbývá dotaz na to, jak by reagoval, pokud by se nějaký návštěvník na svahu nakazil koronavirem a na následky nemoci zemřel.

Martin Kafka trvá na tom, že vládní opatření jsou podle něj nelogická: „Myslím, že to vnímáme všichni stejně, tu nesmyslnost, kdy do hypermarketu jít můžete a jít si zalyžovat ven na svah je zakázáno. Lanovky se zastaví a hromadná doprava posílí, aby turisty na horách vyvezli v uzavřeném autobuse, kde je namačkáno 50 lidí.“

Přesto měl donedávna na webových stránkách u online přenosu z areálu varování „Vstup na vlastní nebezpečí“. To ale mezitím přepsal na „Probuďme se pro radost z pohybu“.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

150 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Koronavirus je umělý a ty tisíce lidí jsou simulanti, že? A všechny k tomu přemluvil Kalousek! Bože, pak to tu má k něčemu vypadat ….

 2. Marek Loucký napsal:

  Jejda jejda…toto bolí 😀 Kdyby blbec učinil nějaká opatření (rozestupy ve frontách, povinné roušky, omezení kapacity, apod) tak by to člověk pochopil a možná ho i podpořil, ale tahle anarchie nejen že ničemu nepomůže, ale naopak posílí hlasy, že na rozum občanů se nemůžeme spolehnout a vše musí být řešeno jen tvrdými příkazy a zákazy. Opravdu medvědí služba…

 3. Sam napsal:

  Pokud nebude tvrdá covidová cenzura a budou zveřejňovány bludy různých cyniků a pomatenců, budou zbytečně umírat další lidé

 4. Ferri napsal:

  Ten pán si samozřejmě vybírá pouze to, co se mu hodí, bez ohledu na to, co je pravda a co jsou pouze nepodložené informace. Mj. paní Peková na jaře mluvila o variantě tohoto viru, který je zřejmě minulostí, ale dnes je zde bohužel nová varianta (tzv. britská), která je daleko nakažlivější a podle posledních výzkumů i nebezpečnější. Původce viru ani dnes není přesvědčivě potvrzen a tudíž není ani vyloučen jistý zásah člověka. Jen zůstává s podivem, že tento pán ještě chodí po svobodě a nebylo mu odebráno oprávnění k provozování živnosti. Doufám, že mu alespoň nejsou vypláceny žádné náhrady.

  • Karel devátý napsal:

   I já se divím,že s takovými arogantními ignoranty si nikdo neví rady!Poněkolikáté již porušil vládní nařízení a ještě ze sebe dělá chudinku-neskutečné!!!

 5. eleonora napsal:

  Naprosto s vámi souhlasím a přeji vám, ať to ustojíte..

 6. Pavlos napsal:

  Pekovou pěkně rozebral v jednom článku X Doležal. Dneska se stydím že jsem před rokem přeposlal známým odkaz na jeden z jejích rozhovorů kdy se ještě držela v pro mě akceptovatelných mantinelech. Teď se ukazuje co způsobuje: hele ty lyžařskej rebeli, tomu věřej hlavně na Aeronetu ale i kdyby protože to vyvrátit teď opravdu nejde, ono to má nějaký vliv na zaplněnost nemocnic? Jakože kdyby to fakt bylo umělý, tak by se snadněji omluvilo to nezvládnutí či neposlušnost? Nikoliv: je to pouze tvůj alibismus

 7. Josef napsal:

  ta dáma zcela evidentně blekotá ouplně z cesty…. podobně mnohokrát „argumentoval“ i ten debilní superministr Havlíček -, že na sjezdovce není problém dodržet rozestupy…
  ALE rozestupy se nedodržují a NEBUDOU DODRŽOVAT ve frontách před pokladnami , při nástupu, u bufetů a v podobných místech – to se, SAMOZŘEJMĚ ví, a samozřejmě, se to zjišťuje i ve všech reportážích z uvedených míst…
  Takže soudružko „podnikatelko“ – proberte se a přestaňte blekotat nesmysly !!!!!

 8. fon napsal:

  Jste trošku zaspali,tam se normálně lyžuje,bez zapáskovaných turniketů, nejste novinky????

 9. .Horák napsal:

  Koronavir je umělý- a jak na to strážce vesmíru přišel ? To mu nakukali ..MARŤANÉ….
  má tam prý známé říkal před časem.A bude hůř,až přiletí …BUBÁCI a chlupatí JEŠTĚŘI
  A ty hromady rakví jsou jen divadelní…..REKVIZITY….z čokolády pro děti,aby nezlobily.

 10. R.H napsal:

  Vždyt paní S. Peková ale popsala jak ten vir vypadá a na základě jakých jeho vlastností a stavby, usuzuje že je uměle vytvořený …..

  Dokonce vysvětlila i rozdíly mezi uměle vytvořenými a přirozenými viry ….

  Navíc není jediná kdo to říká, I zahraniční vědci popisují to, jak vypadají umělé viry a jak ty přirozené a to i právě ve vztahu ke koronavirům …..

  • miky akil napsal:

   Tady je videt,ze IQ naroda bude hodne nizke.100 lidi na svahu v delce nevim kolik,treba400m a sirce treba 50m vam vadi a ve ctvrtek se budete hrabat v koblihach v narvanem kauflandu a odtud hupky dupky do narvaneho lidlu,hele mamo co kdyby tam bylo neco levneho.Ubozaci.Nikdo vas nenuti na ten kopec jezdit,tak se starejte o svoje koblihy a drzte hub….

   • Václav napsal:

    Trefil jste to přesně. Na to, aby člověku na celém skiareálu vadil zrovna svah, by jistě musel mít IQ napůl snězené koblihy. Jaké IQ ale má člověk, který poslouchá stížnosti na nedodržování pravidel při ubytovávání a ve frontách na vleky, občerstvení a záchody, ale přitom zřejmě slyší: „svah, svah, svah…“?

 11. peter napsal:

  fandim vam a vsem co se snazi bojovat proti nesmyslnostem co vytvari ceska vlada. ziju v kanade/bc a tady je vse otevrene vleky jezdi i kdyz v nekterych resortech je nutno rezervace predem na vsechny dny, nekde jen vikendy, nekde vubec nic. rozestupy ve frontach se nejak dodrzuji ale spise ne. je povinost mit rousku a na sedacku jen s lidma co se prijelo v aute nebo jak se domluvi. je to opruz nebot fronty jsou dost dlouhe. osobne pristi rok zadny skipass nekupuju nebot se tyhle debilni narizeni a rezervace budou i pristi rok nejpis. letos jsem vic cekal ve frontach nez najezdil. nevyplati se to. tim ale chci rici, ze to jde kdyz se chce. jen ceska vlada je banda tupcu. zadne obchody tu nejsou zavrene, vse jede jako pred tim, jen rousky dovnitr. jaka je tu situace nevim a kanadske zpravy nesleduji, absolutne me tohle divadlo kolem kovidu nezajima, ale bohuzel z ceho je mi smutno je jak je to v cr, jak ceska vlada nici cesky stat narizenimi ktere nemaji hlavu ani patu. doufam ze v cr az tahle banda kok*tu zmizi bude lepe a cesky stat nebude soustavne rozkradan.

  • Petr Hajný napsal:

   Pane Petere.Nejlepší a zároveň nejlehčí na světe je:Vychovávat cizí děti,hospodařit cizími penězia hlavně komentovat,čemu nerozumím!!!Takže si to přeberte!

  • miloš napsal:

   hele narovinu tohoto lampasáka znám, on už to musí dělat z principu aby nebyl za kašpara- ale co me dojalo jak plakal všude možně že at lidi přispějou že nema na elektriku a ty hloupe ovečky mu naposilali peníze a on se s kumpnem smál jak jsou lide blbí a že mu přispěli na letní dovolenou

  • Josef napsal:

   PŘÁL BYCH TI, TY DEBILE, BAY SES S COVID-19 SETKAL IN NATURA !!!!
   Já v tom lítám už třetí týden , je to hnusný a kromě tebe to přeju všem odpíračům roušek, všem idiotům, kteří tvrdí, že „to je chřípečka…“ a všem, kteří nosí roušky na půl žerdi, případně je nenosí vůbec…
   To ti těch cca 11.000 nakažených denně nestačí ??
   A tomu „podnikateli“ dejte pokutu 100.000,-, pak se třeba naučí počítat !!!!

   • Petr Zabransky napsal:

    Tak ty jsi taky debil!!!Tak zůstaň doma na prdeli a zabedni se tam!!!Ty inzenyre proč teď není chřipka a proč je vše připisováno covidu???Je to byznys jako kráva!!!!Ano vir tady je neříkám,ze ne,ale je to hodně přehnané!!!A víš proč jsou přeplněné nemocnice?!!Kvuli takovým jako jsi ty!!!38.teplota žádná dušnost ani nic jiného ,ale stejně ty lidé chtějí do nemocnice!!!A důvod je jednoduchý veškerá média nahnala lidem strach + Hamáček a spol,ze budou po ČR jezdit armádní kamiony s mrtvými !!!Je to zastrašování lidi!!!A já se pak nedivím,ze jsou lidé posraný stejně jako ty!!!Ale za vším jsou lživá média!!!

    • Václav napsal:

     Komu slova o kamionech a mrazácích s mrtvými doopravdy nahnala strach, když o nich ještě dnes mluví výhradně odpírači? Není to spíše naopak? O chřipce se tolik nemluví zřejmě proto, že ta polovina populace, která dodržuje opatření, očividně k jejímu zastavení stačila, té druhé polovině populace navzdory. Ale jakmile někdo propadne konspiračním fámám, už s ním logika nehne.

    • covidová selekce napsal:

     přesně tak

  • Václav napsal:

   Zajímavé. Situace v zemi, kde žijete, Vás nezajímá, ale k situaci v ČR se vyjadřujete. Možná by Vás mohlo zajímat, že Kanada, se svými skvělými nařízeními, má při menším počtu nakažených (1,1mil vs. 0,9mil) větší počet úmrtí (19tis vs. 22tis), než ČR s nařízeními, které podle Vás nemají ani hlavu ani patu.

  • David napsal:

   Děkuji za to, že je nás víc! 🙂

  • Jaroslav Quis napsal:

   tak mnoho štěstí v té daleké Kanadě

  • Darina napsal:

   Kolik z těch úmrtí bylo z důvodu, že se lidé báli jít k lékaři, kolik z důvodu omezení péče. Já mám problém vyzvednout bez karantény děcku léky. Musím volit mezi tím, které dítě dostane zdravotní péči, protože je každé že zákona pojištěno v jiném státě. Pokud jsem kvůli vyzvednutí léků zůstat v karanténě. Musím se odstěhovat od manžela a dětí, aby nedošel o práci a zároveň, aby s nimi nejednali jako s nakaženými a tudíž aby dostali při výjezdu sanitky zdravotní péči rychleji.

  • Petr napsal:

   Tak se starejte o Kanadu a nás tady nechte být. Obzvláště když píšete že: jaka je tu situace nevim a kanadske zpravy nesleduji, absolutne me tohle divadlo kolem kovidu nezajima. Asi máte rozdvojenou osobnost ( vleky OK x vleky a fronty opruz apod… ).

  • Oskar (hanák zHhané) napsal:

   Zůstaňte v Kanadě a zkuste se naučit. že jsou i velká písmena. Snad se Vám i to nakonec podaří, když v té Kanadě máte všechno otevřené. Zkuste si také přečíst nějakou informaci o sousedovi, o USA a tamním počtu zemřelých na covid-19.

  • Sir napsal:

   Určitě všechno jde když se dodržují nějaká nastavená pravidla, ale u nás se všichni ohánějí demokracií a ochranou svobody. Můžu mít svobodu, ale svým jednáním nesmím ohrožovat druhé, to asi v Kanadě chápou u nás ale určitě ne.
   Jinak by počty nakažených nestoupaly stále nahoru. Možná vláda dělá špatná rozhodnutí, ale každý si musí sám za sebe vyhodnotit situaci a své chování.
   Stačí příklad sobeckosti kdy o Covid ještě nikdo nevěděl. Obyčejné nachlazení nebo chřipka takové děti vodí rodiče do školy nebo školky, jak to dopadne za chvíli je nakažená celá třída a podobné je to i teď. To je jen jeden případ. Taky jezdím na běžky do hor, ale určitě nepostávám u okýnek s občerstvením a raději s vše beru do batohu s sebou. Stačí se podívat na web kamery z velkých středisek, jak lidé nosí roušky .
   A může být u vlády Petr nebo Pavel bude to pořád stejné a o to hůř ,že je to před volbami je potřeba nahnat politické body místo, aby všichni spolupracovali ,tak se kydá špína. A naší nezávislý novináři tomu dají v moudrých článcích na prdel objektivita je někde v …

   Tak čemu se tady všichni divíme když jsme národ Švejků.

  • v napsal:

   Hele, nenavážej se do vlády ČR, když žiješ jinde. My ti do Tvé země taky nekecáme. A mohli bychom!!!

  • novy napsal:

   Český stát je rozkrádán hlavně až po revoluci-frašce 1989 !! Tkz. privatizace V.K. to bylo horší než rok 1948 se znárodněním. Chátra kolem druhého Vašíka H. tomu jen přihlížela a mastila si kapsy taky, např. prolomením Benešových dekretů …. naposledy do byl i zločin cír. restituce !

  • Martin napsal:

   Asi jste neviděl fronty na vlek bez roušek, lidi to nejsou schopný dodržet, proto je to zavřený.

  • FMach napsal:

   Koukám, že už i vlekař je odborník na Covid nač máme doktory a specialisty atd?

  • Jaroslav Bruckner napsal:

   Tak si hezky žij v Kanadě my žijeme v České Republice.

 12. Vilem napsal:

  Čtu si řádky přímo z duše. Jen sport nám pomáhá ke zdravému životnímu stylu a k vytváření stejného životního prostředí. Ovšem jen naše vláda nás směřuje jen k poruchám mozku, obezitě a k ohnutým zádům všech hluchých a lehce manipulovatelných. Radim zdraví a zdravému rozumu, takže zdravím a stavím se čelem ke každému slovu majitele zmíněného skiareálu.
  Vilém Urban

  • Václav napsal:

   Vláda zakázala jeden jediný sport, který se u nás dá v této naší kruté sibiřské zimě provozovat – sjezdové lyžování s podporou vleků. A protože tu neexistuje žádná jiná možnost sportovního vyžití, nemůžete dělat nic jiného, než se hrbit u televize s bůčkem v jedné a pivem v druhé ruce. Kdybychom nebyli tak lehce manipulovatelní, viděli bychom to sami.

  • Tomáš Brázda napsal:

   Ano, též souhlas. Je nás už mnoho kteří souhlasí, že veškerá opatření jsou k ničemu. Co se zlepšilo? Nic. Naopak. Jen stále přibývá frustrovaných lidí. Bohužel i nakažených.
   Tohle je prostě příroda. Ta je stále ta nejsilnější mocnost a stavět se jí přiblblými zákazy fakt nemá smysl. To, že někteří podlehnou je sice smutné, ale to je přirozený jev od vzniku planety.
   Nechte už všech katastrofálních vizí a strašení. Co se stane, musí se stát a nikdo tomu nezabrání.

   • Václav napsal:

    Bohužel, důležitou charakteristikou spousty frustrovaných lidí je, že nedodržují pravidla, na jejichž nefunkčnost si následně stěžují. Všichni voláte po zrušení plošných opatření a uvolnění ekonomiky, ale podle průzkumů každý druhý z Vás není ochoten dodržovat ani 3R. To je pak těžké souhlasit s Vašimi falešně soucitnými tvrzeními o smutném osudu slabých.

 13. Vrabec napsal:

  Kovid je uměli to si pískají i vrabci na střeše našeho Hradu

  • František Bolek napsal:

   ANO JE TO ÚPLNA PRAVDA!!

  • Leoš Zádrapa napsal:

   …samozřejmě …a vzhledem k tomu, že ani neumíte pořádně česky, tak o tom něco musíte vědět…že ano

  • Adam napsal:

   Tak hlavne, ze vite presne vse o puvodu viru, ale nejste schopny pochopit ani pravopis z 1. stupne zakladni skoly. 😀

  • Jan napsal:

   Vy si radši zopakujte češtinu, pak není trapný jen obsah, ale i forma.

  • petr napsal:

   A přišel z vesmíru.

  • Karlo napsal:

   Jojo, ještě že tak jednoduchých lidí jako vy moc není. Váš hloupý názor uráží všechny, kteří Covid měli. Znám několik těžkých případů a jedno úmrtí spojené s Covidem!

  • williams napsal:

   Doufám, že se připojíte k provozovateli vleku, který tvrdí, že Covid je umělý. Rád bych Vás viděl jako výpomoc v nemocnicích v Covid odděleních. A jistě si vyděláte, když jste teď ve srabu. Můžu Vás utvrdit v tom, že ve srabu nejste sami, ale každy nemá prostor to ventilovat v masmediích-cíleně.

 14. Martin napsal:

  Tak to musí být minimálně emeritní primář z plicního…
  Já pořad nemohu uvěřit, že je takový problém se vypořádat s ignoranty, přímo zodpovědnými za mrtvé i za neustále se prodluzujici stav ohrožení, to vážně nemáme zákony a policii??

  • rra napsal:

   Kdyby ten vir zabíjel na metru, už by tady nikdo na veřejnosti politika neviděl. Ať sypou prachy do zdravotnictví a vědu, pak budou výsledky vidět. Není Vám fakt divné, že to nějak ten vir neřídí? Jak čísla začnou klesat, objeví se najednou nějaká mutace. A jedeme od začátku. Ani Vám se nezdá, že to někdo přikrmuje? Pokud se bojíte, schovejte se doma, do práce nechoďte a papejte vitamíny a jiné chemické sračky. Ovšem bůh s Vámi. 😀

  • Zuzana napsal:

   Za smrt si odpovídá každý z nás sám… vím o plno lidech, kteří skončili ve vážném stavu, kteří bojkotovali nebo nedodržovali pravidla a pak se strašně divili, že onemocněli…. Takže bojím se? No tak tam nejdu, to dá rozum. Nebo si vezmu respirátor. My tam byli, syn si zasnowboardoval, bylo krásně, my se s manželem prošli a načerpali vit. D. Lidem jsme se vyhýbali. I kdybyste naši zem zavřel na čtvrt roku – nevymizí. Jen přibudou tisíce lidí bez příjmu, kteří budou zoufalí. Ještě se budeme divit, kčemu všemu tohle povede. Kolik bude zoufalých sebevražd a násilí u zdravých lidí….

  • Yan napsal:

   Jediné, co na něm obdivuji je ten zápal a nadšení. Bohůžel je ale kontraproduktivní a tento pán ve výsledku škodí nejvíc sám sobě. Ohrožuje byť nepřímo lidi v kraji, ale to je mu nejspíš jedno – podle stylu odpovědi, že víc lidí zabijí emise, tak pár jich může pojít i u mě na vleku, hlavně že budou kačky. Z repráků pojede hymna, pár vlajek a odznáčků to ospravedlní.
   Už dávno tam má mít odpojené vleky od šťávy, na co se čeká nevím

  • Lada napsal:

   Jedinými ignoranty zodpovědnými za mrtvé jsou členové naší vlády, do voleb s nimi ani zákony ani policie nic neudělá… ony totiž existují kromě vakcín i léky, které prokazatelně pomáhají, ale o ty se vláda dosud nepostarala, kde jsou další vakcíny, kde jsou léky? To je to nejdůležitější, ne lidi na čerstvém vzduchu!!!

  • Karel napsal:

   Váš názor lze chápat až tehdy, pokud začnete chápat i vy názory druhých. Pokud se zničí živobytí tisíců živnostníků bez sebemenší studie prokazující možnost přenosu právě v tom daném prostředí, je jisté že se budou bránit. Obzvlášť je li jasné že zakázaný sport léčí ale běžně pořádané mejdany nudících se lidí jsou nejčastějším způsobem přenosu viru.

   • Václav napsal:

    Jen si to představte – mačkáte se s bůhvíkolika bacilonosiči ve frontě na vlek, pak se bez námahy vyvezete nahoru, což Vám jistě posílí zdraví a imunitu, a pak se sklouznete dolů, přičemž většinu práce za vás na tom stometrovém hladkém svahu udělá gravitace. Pak zase mačkání ve frontě, zase výstup bez námahy a pak zase pracuj, gravitace. A tak pořád dokola. Vaše představa léčivého sportu? Já bych si spíš představoval něco, kde se víc…. sportuje.

  • Petr napsal:

   Kolikrát jste viděl policii za poslední rok že by kontrolovala nařízení ( mimo akce pro TV )? Nějak se ta policie vypařila. Být policajtem tak vyberu na pokutách tisíce jen při cestě do práce a zpět. Asi je tady jenom na vybírání pokut za parkování. I ten červený svetr nějak zmizel…

  • Jan napsal:

   Jak prosím ostravský vlekař zodpovídá za mrtvé v Aši nebo Náchodě? Opravdu si myslíte, že lidé na sjezdovce někoho nakazí a v plné MHD ne? Skutečně si myslíte, že senioři z domovů důchodců jezdí inhalovat na sedačky lanovek?

   • Václav napsal:

    Proč řešíte Aš a seniory? Nemocní lidi jsou i v Ostravě a představě, že ve frontě toho ostravského vleku není jediný bacilonosič nebo že se tam důsledně dodržují všechna ochranná opatření, se v naivitě vyrovná jen představa, že na covid umírají jenom důchodci.

  • vladimir mraz napsal:

   Dokud budou lidi jako vy,tak se toho kovidoveho koncentraku nikdy nezbavime,je treba se tomu postavit,ale vas svedku buresovych a kovidovych je porad hold jeste dost….

   • Václav napsal:

    O jakém koncentráku tady mluvíte? My tu v ČR máme nějaký koncentrák? Polovina národa zvysoka kašle na jakékoliv nařízené opatření, dokonce i na obyčejné 3R, a prochází jí to. O dotace za zavřené podniky zcela bez kontrol žádají i ti, kdo zavřeli jen na oko, pokud vůbec. Provozovatel vleku veřejně bojkotuje nařízení, student gymnázia napadá online výuku ústavními stížnostmi, exprezident chodí veřejně bez roušky. Emeritní epidemiolog-husita a jemu podobní veřejně šíří dezinformace a v některých případech přímo poplašné zprávy, a jen výjimečně se nad tím nějaké úřady pozastaví. To že je nějaký koncentrák? I Vy vtipálku…

  • Martin napsal:

   To vubec nemusi. Je to jeho presvedceni. Jestli je ,nebo neni umele vytvoren, nic nemeni nic na jeho existenci. Ja se priklanim k velmi podobnemu nazoru a dokonce si myslim ze vetsina vedcu ,vcetne vsech nejvyzsich politickych predstavitelu kazde zeme velmi dobre vedi, jak se s covidem okamzite vyporadat.

  • pepa napsal:

   Marto spiše to chytíš v supermarketu jak na svahu)).A neřikej že nechodíš do obchodu nakoupit?Nebo už jsi to zmákl rozvažkovou službou.Kdo se bojí at radší nejde ven tam by ho mohlo něco kousnout a nevytvoří si imunitu a pak to teprve slizneš davku bacilu až jednou vyjdeš ven

  • Petr napsal:

   má moji podporu, to že je virus biologická zbraň je jasné

  • Karel devátý napsal:

   Přesně!!!

 15. Lucie napsal:

  klobouk dolů pro toho, kdo se nebojí a umí hájit svůj názor!!!!

  • Karlo napsal:

   To nemyslíte vážně…. Ještě jste měla napsat hanba těm, co na Covid zemřeli, nebo jím zhoršil zdraví. Dokud bude mezi námi tolik bezohledných bezmozků, tak zdravotnictví bude pořád před zhroucením

 16. Jan Lukac napsal:

  Pokud je to pravda tak, tak krome tucne pokuty by se mel pan proliskat a chodit kanaly. Vsichni se to snazime dodrzovat a on se chova jak ten hnup ve snemovne. Az mu zavrou region tak mu to mozna dojde.

  • Zuzana napsal:

   Zajímavé je, že vlek jede měsíc a moravskoslezský kraj je na tom daleko líp než ostatní kraje???

  • Eduard Jnaík napsal:

   Přesně tak, je nepochopitelné, co se u nás děje. Ignoranti, kteří nedodržují v podstatě nic. Je prostě potřeba exemplárně je trestat i třeba měsíčním vězením. Je třeba si konečně uvědomit, že to není hra na nemocné a zdravé….

  • Karel napsal:

   Víte jaký je rozdíl mezi vítačem a odpůrcem vládních nařízení? Vítač má téměř vždy své jisté. Dostává penzi nebo plný plat a „pracuje“ ideálně z domova nebo z chaty. Odpůrce stojí na hranici krachu svého mnohaletého snažení a „dotace“ státu na tom nic nezmění. Vítač vždy dostával a dostává peníze od státu, odpůrce se dosud vždy dokázal uživit sám a v tom je mu bráněno. Nevěřte prosím žvástům o pomoci živnostníkům, pomoc je to pramalá.

   • Václav napsal:

    Skoro polovina národa, podle statistik, cíleně nedodržuje ani obyčejné 3R. Netušil jsem, kolik tu máme podnikatelů. Rozumný zaměstnanec chce být chráněný, protože si nemůže dovolit onemocnět, protože ačkoliv si celý život platí zdravko v plné výši podle platu, a ne nějaký minimální paušál jako OSVČ, stát mu první dva týdny nedá NIC, a zaměstnavatel, dnes natěšený, že bude snižovat náklady propouštěním, protože nic jiného neumí, mu buď skrouhne mzdu natolik, že nezaplatí hypošku, nebo ho rovnou vyhodí, protože ani nemoc ho už nechrání. Ale přesto má asi pořád to své jisté, když to říká nějaký Karel, který očividně žije ve smyšleném pohádkovém světě, do kterého se uzavřel.

  • Main napsal:

   Covidioty by měli zavřít na hlídané oddělení. Dnes jsem viděl jít pitomce s respirátorem zcela samotného z lesa se psem. Široko daleko nikde nikdo

   • Václav napsal:

    Ten respirátor si klidně mohl nasadit až když Vás spatřil. Můžete si myslet, že to bylo zbytečné, ale každopádně Vám tím respirátorem nijak neublížil, tak proč ho urážíte? To je teď nějaký nový trend – urážet ty, co nikomu neškodí? Nebo jste si jen potřeboval ulevit?

  • petr napsal:

   panovi to nikdy nedojde, nevim proc si nezajde se zhluboka nadechnou na plicni at vi zac je toho loket a mel by sebou vzit i toho sveho pravnika, to by se pak dely veci

  • Robert Sibek napsal:

   Ve skutečnosti Vám vadí to, že Vy ta nařízení dodržovat musíte a ne to, že pan Kafka to nedělá.

 17. Hana Juříková napsal:

  Přesně tento postoj mají i ostatní členové jedné hudební kapely. Scházejí se dále i když se to nesmí. Z toho důvodu jsem s nimi přestala hrát… A myslím si, že takových lidí je dost, neváží si zdraví ostatních a vlastně svým postojem dávají najevo, že jim na ostatních nezáleží. Ti lidi si neuvědomují, že takto se toho nezbavíme nikdy. Děti nebudou mít vzpomínky na dětství, tím pádem se z nich stanou i agresoři..

  • Milan Hlinicka napsal:

   Pani Jurikova, kazdy si muze najit, k jake kapele Vase jmeno patri, pokud jich tedy nemate vic, nebo neni vice fletnistek Vaseho jmena.. Neni treba anonymizovat 😉

  • Main napsal:

   Ona ta kapela tím moc netratí

  • Martin napsal:

   Přesně tak.

 18. Jan Jaroslav napsal:

  Nesouhlasím, že by ten člověk měl jít do vězení. Já by jsem mu doživotně odebral oprávnění k podnikání a zavřel by jsem ho někam do léčebny pro duševně choré.

  • Petr napsal:

   Absolutní souhlas takovému podikateli je potřeba odebrat oprávnění. Jinak si lanovky může přemístnit do Alp to je atraktivnější lokalita.

  • Tom novak napsal:

   A tebe zavřít do nory-když máš strach tak si doma dej 10.rousek a nelez 10.let ven

   • Karel devátý napsal:

    Nováku,ty jsi úplně mimo,zřejmě další hrdina-antirouškař!

   • Václav napsal:

    Pokud Vám toto přijde jako svobodná volba, pak jistě oceníte návrh, aby všichni vlekaři, co se bojí krachu, rovnou nadobro zavřeli a budou mít pokoj. Také mají svobodu volby a nemusí otravovat stát s požadavky na odškodnění, ne? Obojí je samozřejmě stejný nesmysl, ale jen někomu to dojde.

  • Hanka napsal:

   Ještě předtím bych ho poslala na týden pracovat, třeba jen jako uklízeče, pokud to tedy není pod jeho „úroveň“, někam do nemocnice na kovidové oodělení.

  • Tomáš Vodák napsal:

   Já bych nejraději zavřel do ústavu vás, ale nejsem komunista jako vy

  • Jiří S. napsal:

   Tento pán opravdu patří do léčebny a měl by nahradit náklady na léčení všech kterým svým jednáním ohrozil na zdraví a životě. Řeči, že si každý odpovídá za své zdraví, nahrávají takovým šaškům jako je on. Pan jan jaroslav má naprostou pravdu

 19. Damn Right napsal:

  Pan se dotkl problemu relativismu a absolutni pravdy. Ne ve vsem s nim souhlasim ale pokud se jeho nazor necemu blizi, tak urcite pravde.

  • Václav napsal:

   Vy se také cítíte dobře, když čtete, co ten pán říká, že? Jinými slovy to musí být pravda, protože se Vám to líbí a chcete, aby to byla pravda. Jediný relativismus ve slovech toho pána je ten morální, kterým obhajuje své jednání vysvětlením, že na světě existují věci, které zabijí víc lidí, než jeho vlek. Ano, takových lidí se držte.

  • Adam napsal:

   Jasne, kdyz se neco blizi tomu, jak byste chtel svet videt, je to jiste pravda. Dojmy si cucate z prstu a dukaz neni jediny. Jsou odborne studie vysvetlujici, jake typy lidi a proc maji potrebu verit konspiracnim teoriim. Asi neprekvapapi, ze to vestinou nejsou moc vzdelani a uspesni. Tak hledaji vysvetleni sveho zdaru vsude jinde, nez v sobe.

 20. Jana napsal:

  Pán má jistě za sebou studium mikrobiologie a publikování v odborných časopisech..Pán má tak akorát umělý mozek a cití se jako hrdina.Souhlasím s odebráním oprávění k podnikání..

 21. Michal/Tomáš Marny. napsal:

  Covid je choroba našich vládnich činitelu.Pokud nepujdete k volbám,tak se dozvíte kdo ji knám přinesl a podněcuje.Národe,žijte svobodně a ohleduplnně vůči politické nemorálni skorumpované Š I K A NĚ!!!,

 22. Karel Novák napsal:

  Jen tak dál,vse je prehnana komedie,zkreslena čísla atd. Nevím ze známých,že by umřely,já jsem TO prodelal v unoru 2019 v Rakousku a v poho,maji chránit rizikové skupiny a ne zdrave lidi!!!!!!A vse delat plošně,jsem zvedav,jestli budou respirátory bez DPH a duchodcům zdarma ?Stres to chteji,práskače atd.,socialní rozdelení lidí,bojí se!!!!Chudáci deti,je to hnus co s nama chteji delat,neschopná banda,škoda slov.Moc držím vsem,co se nebojí palce a at se dařííí!!)

  • Václav napsal:

   Vy jste covid-19 prodělal už v únoru 2019? Tři čtvrtě roku před prvním zaznamenaným případem a navíc tisíce kilometrů od místa prvního výskytu? Tak to potom máte pravdu – škoda slov.

 23. tom napsal:

  Co s takovejma? nechat byt, jen je evidovat a jakmile skonci v nemocnici ci nekoho nakazi vse jim do posledni koruny nauctovat! Nevazi si zdravi vlastniho ani ostatnich!!!

 24. Slávek napsal:

  Zrovna tak, jak nebylo dokázáno, že virus je uměle vytvořený, zrovna tak nebylo dokázáno, že tomu tak není. Zatím je to jen tvrzení proti tvrzení. ě bylo. Stačí se jen zamyslet, kdo má z pandemie největší profit. Jen čas ukáže, jak to vlastně bylo. Tak za 50-100 let.

 25. Slávek napsal:

  Zrovna tak, jak nebylo dokázáno, že virus je uměle vytvořený, zrovna tak nebylo dokázáno, že tomu tak není. Zatím je to jen tvrzení proti tvrzení. Stačí se jen zamyslet, kdo má z pandemie největší profit. Jen čas ukáže, jak to vlastně bylo. Tak za 50-100 let.

 26. Daniel napsal:

  Rozdíl mezi konspirací a realitou je v dnešních časech měřitelný v řádu měsíců … minimálně k zamyšlení jak je možné, že se při absenci náhubků zákazů příkazů omezování a pokut nestala Skandinávie liduprázdnou postapokalyptickou pustinou plnou mrazáků s nebožtíky – co se hustoty zalidnění týká je Stockholm j plně srovnatelný s Prahou. Roušky? – účinnost jakéhokoli materiálu pro užití filtrace a záchytu se odvíjí od závazných tech.norem také pro materiály ve zdravotnictví. V Asii se roušky nosí neb neznají a nepoužívají kapesníky a vše odchrmlávají ma zem – to se pak jakákoli ARI šíří rychlostí blesku. Ono to celé od počátku tak trochu smrdí stejně jako epidemie z let 2009-10 jenž skončila skandálem a vyšetřováním WHO. Stačí sledovat tok peněz (farmakorporat-lekar-pacient) a dohledat si reporty a tiskové zprávy vědeckých pracovišť týkající z let 2015 – 2017 k problematice vývoje DNA a mRNA vakcin a léčiv jenž byly zastaveny a jako možný směr vývoje opuštěny pro vysoké množství nebezpečných vedlejších účinků – http://www.statnews.com/2017/01/10/moderna-trouble-mrna
  (… mRNA je složitá technologie.
  Několik velkých farmaceutických společností se pokusilo tuto myšlenku opustit a snažilo se dostat mRNA do buněk,
  aniž by vyvolalo ošklivé vedlejší účinky. Bancel opakovaně sliboval, že nové terapie společnosti Moderna změní svět,
  ale společnost odmítla zveřejňovat jakékoli údaje o svých vozidlech mRNA,
  což vyvolalo skepsi některých vědců a výčitky ze strany editorů Nature .
  Neomezené zpoždění projektu Crigler-Najjar signalizuje přetrvávající a znepokojivé obavy o bezpečnost jakékoli léčby mRNA,
  která musí být aplikována v několika dávkách, pokrývající téměř vše, co není vakcínou, uvedli bývalí zaměstnanci a spolupracovníci.
  Společnost v pondělí zveřejnila novou technologii, která podle ní bude bezpečněji poskytovat mRNA.
  Říká se tomu V1GL. Minulý měsíc Bancel řekl Forbesu o další nové technologii N1GL.
  Společnost však ani v jednom případě neposkytla žádné podrobnosti. A tento nedostatek konkrétnosti nevyhnutelně vyvolal otázky.
  Tři bývalí zaměstnanci a spolupracovníci blízcí procesu uvedli,
  že Moderna vždy usilovně pracovala na nových dodávacích technologiích v naději, že zasáhne něco bezpečnějšího, než co má.
  (Dokonce i Bancel v rozhovoru pro Forbes připustil,
  že metoda podávání použitá v prvních vakcínách společnosti Moderna „nebyla příliš dobrá“.)
  Jde jen o drzý nápad zachránit farmaceutický průmysl – a (možná) vydělat několik miliard dolarů
  Jsou N1GL a V1GL lepší? Společnost neposkytla žádné údaje k zodpovězení této otázky.
  Když se STAT zeptal na nové technologie, Bancel předal otázky patentovým přihláškám společnosti.
  Tři bývalí zaměstnanci a spolupracovníci uvedli, že věří, že N1GL a V1GL jsou buď velmi nedávné objevy,
  jen v nejranějších fázích testování – nebo také nová jména označovaná za technologie, které společnost Moderna už roky vlastní.

  http://www.statnews.com/2016/09/13/moderna-therapeutics-biotech-mrna
  (…V přírodě fungují molekuly mRNA jako knihy receptů a řídí buněčný aparát k výrobě specifických proteinů.
  Moderna věří, že může hrát tento systém ve svůj prospěch pomocí syntetické mRNA k přinucení buněk k produkci proteinů,
  které si vybere. Ve skutečnosti by mRNA přeměnila buňky na malé továrny na léky…Je to velmi riskantní.
  Velké farmaceutické společnosti se o podobnou práci pokusily a upustily od ní,
  protože je nesmírně těžké dostat RNA do buněk bez vyvolání nebezpečných vedlejších účinků…) …tož kde je PRAVDA?

 27. Kačenka napsal:

  Vědci nepotvrdili, že je umělý, ale ani to nevyvrátili, protože to nešlo… Jinak by tu na každém nároží rozhazovali důkazy.

 28. František Bolek napsal:

  Vládní nařízeni není zákon. Je pouze dočasné a mekorektni nabubřele čísla nakažených na denní započty. Kde do nakazy započitavaji ještě uzdravené lidi a umřele lidi na jakoukoliv nemoc. Pitvu na zemřelých nedělaji, Jinak by měli minimum zemřelých na covid. Denní nakažené započty nedělaji přími odbornici viorolog, ale nějakci koumáci, kde sčitaji podezřele pozitivním na covid s uzdravenými a plus umrti. Sami si to můžete ověřit. Sečtěte si denně výsledky Seznamu.cz, KORONAVIRUS: čísla – potvrzené připady za včerejšek napsali 11233. Jak přišli k tomu čislu? Tady je výsledek kde to nehorázne čislo vzali. Sečtěte si čísla: Aktivní případy za minulý den je pouze: 301 na covid. plus připočitali počet zotavených lidi: 10 725. A plus 207 umrti s nákazou za ten minulý den. CELKEM VÁM VYJDE PŘESNĚ TO ČÍSLO: 11233 UDAJNÝCH POTVRZENÝCH PŘÍPADU. TAK LŽOU UŽ OD PODZIMU, JAK SI VYTVOŘILI PĚTI STUPŇOVÉHO PANDEMICKÉHO PSA. PANDEMIE JE UMĚLE VYTVOŘENÁ. sAM CELOSVĚTOVÁ ZDRAVOTNI ORGANIZACE NABADA VŠECHNY VLADY PO CELÉM SVĚTĚ, ABY ZRUŠILI PANDEMICKÝ STAV, KTERÝ NENÍ!! ALE VLÁDY NĚKTERÝCH ZEMI NEPOSLOUCHAJI. VĚDI, ŽE BY VŠECHNO PRASKLO CO PROVEDLI A JEDOU DÁLE VE FALEŠNÉ PANDEMIÍ. jEN PROTO, ABY SI CELOU ZEMI PODMANILY, JAKO DIKRÁTOŘI.

 29. František Bolek napsal:

  PAN KAFKA MÁ PRAVDU ZCELA PRAVDU. ZAJIMAVÉ, ŽE V AUTOBUSECH, TRMVAJICH A V METRU. TO NEVADI, KDYŽ JSOU LIDE NA SEBE NAMAČKANI. TAK SE COVID NEPŘENÁŠÍ?? ALE NA HORÁCH DOSLOVA COVID PŘESKAKUJI DO VELKÉ DÁLKY NA LYŽAŘE, JO?? NENÍ TOHLE UŽ PŘES HRANU ROZUMU??A LIDE JSOU UŽ NATOLIK ZMANIPULOVANÍ, ŽE UŽ UVĚŘILI PODVODU A BLUDU Z MEDIÍ, NOVIN, VLÁDY A POSLANCŮ, JAK NEUSTÁLE KLAMOU A MANIPULUJI S LIDMI, KTEŘÍ SI ZŘEJMĚ NEUMI OVĚŘIT A ZJISTIT CO SE DĚJE. oNI POTŘEBUJI MÍT LIDI VE STRACHU ZMANIPULOVANÉ A POSLUŠNÉ, JAKO SKROCENÉ A ZOTROČENÉ OVEČKY NA PORÁŽKU. jE TOHLE VŠECHNO NEKOREKTNÍ Z JEJICH STRANY. TOHLE JIŽ NENÍ ŽÁDNÁ DEMOKRACIE, ALE DIKTÁT NOVÉHO SVĚTOVVÉHO ŘÁDU,KTERÝ SE ROZJEL NA OVLÁDNUTI CELÉHO SVĚTA. JEDNOU DIKTÁTUROU JEDNÉ LEVICOVÉ VLÁDY.

 30. František Bolek napsal:

  ZA VČEREJŠEK MÁME POUZE 301 NAKAŽENÝCH. NIKOLIV 11233. TOHLE JE UŽ PODVOD ZA HRANOU. DENNĚ SI KONTROLUJTE A SČÍTEJTE TY ČISLA, KDE JSEM VÝŠE NAPSAL, JAK TO POČÍTAJI. DENNĚ SE TY ČÍSLA MĚNÍ. ALE SOUČTY DOSTANETE VŽDY NA POTVRZENÉ PŘIPADY. DOKONCE NĚKTERÉ DNY JSOUAKTIVNÍ PŘÍPADY V MINUS STOVEK AŽ TISICOVEK, KDE TESTY PROKAŽOU, ŽE SE NEJEDNÁ O NAKÁZU.

 31. gogo napsal:

  Neplatí náhodou v českém právu zásada 3x a dost ? Tj 3 opakovaná porušení přestupkového rázu stejného druhu a pak na rok do kriminálu ? Pokud by se to důsledně uplatňovalo nebyli by lidé, kteří si jako tenhle pán dělají co chtějí . Mimochodem : Pán má vystudovanou jakou školu ? Medicínu, biologii , chemii ? Já jen že tak přesvědčeně tvrdí že koronavirus je umělý… Na základě jakých znalostí k tomu dospěl ? Hospodské moudro z ostravy ?

 32. Josef napsal:

  Není sám kdo bojkotuje vládní nařízení. Církev, Demoblok, úst. soud atd.

 33. A proč jako napsal:

  Šéf skiareálu není žádný hrdina dnešní doby, ale arogantní a sobecký dement myslící jenom na sebe a na prachy. Do covidu jsem nikdy nikomu nic nepřál, ovšem teď všem těmto individuím upřímně přeju těžký covid. Chuj s nima ! Jinak všechna vládní nařízení zrušit. Nemají význam, pokud na ně lidi kašlou, tajně se scházejí, pořádají mejdany a chlastparty. Uvědomělí lidé budou chránit své zdráví dál a zbytek ať klidně chcípne. Akorát to holt odserou zdravotníci, ale takový je už bohužel život.

 34. Josef napsal:

  Není sám kdo bojkotuje Vládní nařízení. Církev Úst. soud, Demoblok atd.

 35. Vladimír napsal:

  Nevím, jestli tento pán ze skiareálu někoho přímo či nepřímo ohrožuje. Pravděpodobně ale o dost méně, než vládní politici. Podotýkám, že nejsem žádný chřipečkář, už měsíce nosím masku s filtrem FFP3+, na kterou jejich nové a nedomyšlené nařízení ani nepamatuje. Budou mne šikanovat, až v ní půjdu nakoupit? Mám snad svou ochranu redukovat na obyčejný respirátor FFP2?

  Mám už dost toho diletanta, který je tak zoufale nepraktický, že si neumí ani upravit respirátor aby mu nepadal, ale celou republiku sekýruje svými idiotskými nařízeními. Neschopný se postarat o vlastní ochranu chce řídit takový kolos, jako je zdravotnictví. Nevím, co ten člověk chce dělat, až ve funkci ministra skončí – kdybych byl jeho bývalý pacient, určitě se odhlásím. Premiér, pokud má ještě zbytky soudnosti, ho měl už dávno vyměnit a celou epidemiologickou skupinu nahradit skutečnými odborníky.

  I žák pomocné školy by věděl, že když lidi nahustí v prostoru a čase (omezení prodejní doby a zákaz vycházení), pravděpodobnost nákazy se zvýší. Buď jsou ti lidé naprostí hlupáci, nebo na konci epidemie nemají zájem. Co si sami o nás i svých nařízeních myslí, je přece dokonale vidět na jejich papalášském chování.

 36. Lenka Plankova napsal:

  Mili lide probudte se konecne nic neni lepsiho nez cerstvy vzduch.kdyby tady byla pandemie tak verte ze by rousky respiratory opatreni nepomuzou.Ja celou dobu covidu vsude chodim bez roudky a prvni rok co jsem i ma rodina nebyli nrmocni tim mydlim chripka angina nachlazeni.Prosim Vas nebudte slepi vlada medie nam lzou.
  WWG1WGA

 37. Poslušný pejsek napsal:

  Kdo si myslíte, že tento člověk ohrožuje zdraví ostatních, tak byste sami měli asi jít na vyšetření. Čím koho ohrožuje? Že zapnul lanovku? Pokud vám to přijde nebezpečné, tak tam nemusíte chodit a zůstat v bezpečí domova a čumět na bednu. Každý má mít svobodnou volbu.

  • Václav napsal:

   Komu vadí pokuty, nemá pouštět vlek. Pokud věříte, že toto je svobodná volba, pak ji jistě mají i vlekaři.

 38. Martin napsal:

  Nezbývá nežli souhlasit, naše „vrchnost“ je bohužel parta, která není ani skoro po roce schopná nastavit jednoduchá, srozumitelná, rovnoprávná opatření, která by byla lehce kontrolovatelná a tím pádem účinná. Typickým příkladem jsou přeplněné supermarkety a naproti tomu uzavřené malé prodejny nebo různá sportoviště.
  Jak je tedy vidět ( a to už musí být snad jasné i těm největším příznivcům současné“ vrchnosti“ ovšem pokud jsou ochotni jsi to přiznat) nejde tady , ale ani trochu o lidi, jejich zdraví a budoucnost ale pouze a výhradně o osobní prospěch těch kteří jsou u lizu !

 39. Petr napsal:

  Nasaďte si lyže pane Kafko a sklouzněte se kouknou co se děje v nemocnicích…

 40. Roman Striš napsal:

  „Když vám někdo říká pravdu, cítíte se dobře. Když se cítíte špatně při tom, když někoho posloucháte nebo když sám mluvíte, je to lež,“

  Jak se tedy postavit k tomu, že si o panu Kafkovi myslím, že je hlupák? Já mu to řeknu, on se při tom cítí špatně…takže to není pravda?

 41. Cesi_jsou_sobci napsal:

  Nejdrive jsem s nim trochu soucitil, podnikatele to nemaji jednoduche, ale po precteni tohoto:

  „tu nesmyslnost, kdy do hypermarketu jít můžete a jít si zalyžovat ven na svah je zakázáno“

  ten chlap je typickej sobeckej ceskej ignorant….Vazeny pane jit si nakoupit v hypermaketu pro zivot dulezite veci je dulezitejsi nez tajdrdlikovat na svahu….Kdy vas uz zavrou?????

 42. Skuhry napsal:

  Múže bejt rád pan majitel Pafka že nežije v rusku.tam by se s nim nikdo nepáral jako u nás.versus česká policie.

 43. Petr napsal:

  Jen tak dál. Protože to, v čem teď jsme je bludný kruh. Neustále zpřísňovat, dokud nemoc nevyženeme, potom budeme žít znovu jako dřív? Vážně tomu věříte? Stačí jeden který to sem znovu zvleče a pojedeme od začátku. A znova a znova…. Jediný způsob jak z toho ven je vzepřít se!

 44. Zbyněk Adamíček napsal:

  Moc fandím takovým lidem, kteří se brání tě likvidaci Českých živnostníků. Držím palce a doufám, že se další pridaji.O to víc se stydím za ty, kteří dokážou plivat na lidi kteří od státu nikdy nic nechtěli a dnes k jsou na hranici přežití. Vy kteří nazývate živnostníka zloděje atd. se styďte. Všude v Evropě je živnostník vážený člověk, proto že stát nic nestojí, u nás je psanec, vykoristovatel nebo podvodník. Je to hnus co se stalo že společností.

  • Václav napsal:

   No, jestli si někde ve světě myslí, že živnostník nikdy od státu nic nechce, nic stát nestojí, poctivě maká, zaměstnanci jsou pro něj druhá rodina, a další superlativy, pak není divu, že je mají za vzory všech ctností.

 45. vlad napsal:

  Dobře to ten člověk dělá. Čím víc takových blbců, tím déle budou restrikce. A v létě, až přijdou tropy a celá Evropa se bude přemisťovat do přímořských letovisek, budou čehůni, (hlavně pražáci), sedět doma na perdéli a moře uvidí jen v televizi. Tak je to správné, konečně máme svobodu a můžeme si dělat, co chceme.

 46. Klára Pinkasová napsal:

  Pane Žabka kde jste vzal, že paní Doktorka Peková svůj argument nepodložila ?! Podložila a dokonce to popisuje na videu i pro laiky. Doplňte si informace.

 47. novy napsal:

  Umělý je určitě a nyní se řeší a vše tomu nahrává, že to bylo vyvinuto v USA laboratořích, vše tomu po osočení Chu Janu nasvědčuje, důkazy nejsou a co „demokraté“ teď ? Co s tím budete dělat a jak dál …. Už po WW2 si „vítězové“ odvezli tyto super mozky- vědce- nacisty do USA a tito vyškolili své nástupce !

 48. Roman napsal:

  To, že jsou v nemocnicích i lidé bez příznaků, kteří měli pouze pozitivní test, který má obrovské PR a nic nevypovídající účinnost cca 70%, je holý fakt. Má přítelkyně dělá sestru na ARO, a nevím proč by mi lhala. Dále pak musím konstatovat: co je mi do cizích lidí? To, že mají zhoršenou imunitu je věc státu, že lidi nechal hnít doma a zakazuje jim pohyb i venku.

  • Václav napsal:

   Aha, takže jeden pán povídal, že jedna paní povídala. Vskutku silný argument. Dále pak argument „co je nám do cizích lidí“ by se Vám zřejmě ve skutečnosti nelíbil, neboť co by nám bylo do lidí, kteří mají hluboko do kapsy, hrozí jim pokuty a další ne-sezónu nepřežijí? Ať klidně zkrachují, skončí pod mostem a jejich vleky zreznou a popraskají.

 49. Filip M. napsal:

  Pánovi držím palce že vydržel i přes nátlaky policie a pokut. Každopádně má pravdu s nelogickým uzavíráním sjezdovek, atd. Jasná likvidace malých podnikatelů. Stačí že v metru, vlaku a autobuse vás může být 40 pohromadě, ale maloobchodníkovi nesmí 5. lidí do krámku. Trochu na hlavu ne ? Jinak roušky ve veřejných prostorách jsou samozřejmě nyní nutnost, naopak venku je to nesmysl, pokud nejste v přímém kontaktu s ostatními. Snad nám tito pomatení zákonodárci neupřou ještě to. Nejvíce lidí vždy zabil strach. Ohledně paní Pekové – tak není daleko od pravdy, stačí filtrování informací do médií, stačí se podívat na zahraniční informace na internet a hned si říkáte pročpak nám tyto informace nepustí Nova a jiní ?

  • Václav napsal:

   U lidí, kteří se v supermarketu tlačí jeden na druhého, totiž na čerstvém vzduchu převládne duch fair-play, zmoudří a ve frontě na vlek poctivě dodržují všechna pravidla, především pak rozestupy. To, že paní Pekovou neodmítají vysílat lidé, věřící v plochou Zemi, by někomu také mohlo přijít zvláštní.

 50. Tom Bauer napsal:

  Lidé jako je ,,pan“ provozovatel skiareálu patří do vězení stejně, jako popírači holokaustu, a to na 10 let za vědomé napomáhání šíření nakažlivé nemoci. Kvůli takovým jako on a šílencům, kteří si myslí, že nás načipují a že vše řídí Gates, bude vše zavřené dalších několik let a v létě nás nikdo nepustí mimo hranice ČR ani na jednodenní výlet. Vše se nám si jen zdá, 18.000 mrtvých není, kovidové jednotky nejsou, několik nakažených v mé rodině, ani mrtvý soused a kamarád nejsou, to se mi asi jen zdálo….

 51. Karel napsal:

  Nevím,proč tenhle pán vede pouhý skiareál, když ví o koronavirové pandemii daleko nejvíce než kdokoliv jiný a rozhodně by nás, Českou republiku z toho vyvedl. A následně by si ho předcházela minimálně Evropa a její epidemiologické kapacity. Takhle o něm ví jenom hrstka kamarádů a policie.

 52. Jana napsal:

  Na sjezdovce je určitě krásně…a byl se pán také podívat v nemocnicích?

 53. Standa napsal:

  Jo, ale vrátit prachy za dětský lyžařský kurs který se nekonal, to banán. Kde jsou ty peníze které inkasovali od tříd ZŠ ? Nebylo to zrovna 50kč.

 54. Jan napsal:

  I takoví hlupáci žijí mezi námi…..

 55. Rudka napsal:

  Vážení důchodci co to tady haníte pana, měli by jste se probrat. To když jdete do do supermarketu a tam klábosíte jeden s druhým a namačkaní na sobě to vám nevadí. Pánovy fandím fuck of vládo a bureši

  • Radek napsal:

   Ti duchodci jsou tak omezeni ze si to vubec neuvedomuji v tech obchodech

 56. Martin napsal:

  Covidem jsem si prošel… nicméně jak jsem tvrdil před nim tak tvrdím i po něm ze ano, je umělý a je to potřeba, aby si tím prošla komplet společnost, nikdy nezmizí a rozhodne bych kvůli němu nezavíral společnost, obchody, či služby… je jen třeba to kvůli vážně nemocným lidem rozložit v čase, ale nedémonizovat ho… stačí ho jen respektovat… a vypráskat vládu za to co si dovolí s lidmi provádět a krást!

 57. Tomáš Vodák napsal:

  Fandím všem, kdo bojují, na sjezdovce , na běžkách sem byl letos víc než za 5 let dohromady, protože chci mít imunitu, to jen vlády a farmaceutické společnosti chtějí abyste byli nemocní zkažení a uzavření doma, neskutečné co se děje a kolik lidí je tak slepých…

  • Radek napsal:

   Joooo konecne nekdo rekl pravdu proc mame byt doma,aby firmy politiku a dalsich vydelavali na rouskach atd.

 58. marie napsal:

  Manipulace s davem v přímém přenosu,

  odolá jen hrstka.

  Platit budeme všichni !!!!

 59. Horymír napsal:

  „Koronavirus je umělý“. To je dost pravděpodobné. Nikdo zatím ale nevyvrátil ani nedokázal, že je umělý /tedy i umělou cestou laboratoří zpřístupněn lidskému organizmu třeba z nedbalosti/ ani, že je čistě přírodní, panenský. O vir dnes už vůbec nejde. Odehrává se hra viru Homo Sapiens o nejvýhodnější lidskou mutaci, manipulační boj /chápej zdatnost viru HS/ v evolučním vývoji směřujícím k neživé přírodě – termodynamické rovnováze – smrti jistoty. Dnes je již vývoj individua druhu HS ukončen, vše již probíhá na úrovni primitivních organizmů.

 60. Historik napsal:

  Jak je vidět, všichni co porušují opatření a ještě to hlásají do „světa“, i ti co to schvalují a nabádají k porušování ostatní, moc inteligence nepobrali. Snad je tedy potká stejný osud jak pana Václava Klause, který veřejně mezi odpírače opatření patří a nyní je jeden z nakažených – všem takovým, když to považují za nesmysl, budiž přáno, aby poznali, co je to ten „vymyšlený“ virus až do samotného konce. To si kdekdo „zajel“ do Itálie (i jinam, kde to bylo o hodně horší, než v ČR) a do ČR přivezl nákazu. I potom se lidi chovali, jako by měli „rýmu“ a umírající ve stovkách jim byli „šuma-fuk“.
  Jediné, co lze vládě vytknout, je, že nebyla důsledná v dodržování opatření a nezvolila tvrdá opatření mnohem dříve – netrvalo by to tak dlouho. Tvrdé tresty za nedodržování opatření jsou nutné, jinak si z těch „domluv“ místo pokut, lidi nic nedělají. Jak k tomu přijdou ostatní, kteří jsou ohroženi, ti co už jsou na JIP, a ti co jsou již mrtví? Opravdu se z toho díky „odpíračům“ nedostaneme hodně dlouho a asi budeme muset počkat, až sami „popírači“ coronaviru ve velkém vymřou! Za zabití jsou v zákoně tresty odnětí svobody, ale jak hodnotit zabíjení roznášením coronaviru? Říká se, že i když „to“ zachrání jeden lidský život, má „to“ svoji cenu, ale jakou cenu má porušování opatření, které usmrtí desítky životů?! Napsal bych: „Zamyslete se nad sebou!“, ale pro ty, co nemají mozek, to dozajista nemá žádný význam – transplantace mozku ještě není na použitelné úrovni.

  • Radek napsal:

   A ty smrdis korunou nikam nemuzes jet tak ses nastvanej

   • Václav napsal:

    Pro bohaté a krásné pravidla neplatí a ostatní jsou frustrovaní chudáci. Pro jistou skupinu lidí je takový způsob uvažování pochopitelně lákavý. Ovšem pochopit, že snaha vyhnout se opatřením proti zavlečení a šíření nákazy, ke které se mnozí sami přiznali, byla pro všechny kolem potenciálně velmi nebezpečná, to chce už trochu víc snahy. Tady už nestačí hledat za vším závist a frustraci.

  • Hlídací pes hlídacího psa napsal:

   Doporučuji přečíst originál rozhovorů s panem Vaňkem na FB stránkách Ski areál Vaňkům kopec. Zjistíte, že zde novinař u zde zveřejněného článků svým parafrázováním rozhovorů a vytrháváním vět z kontextu a zasazením na jiná místa vytvořil fake news, lež.

   • Robert Břešťan napsal:

    Dobrý den, jak jistě vidí a chápe (či by spíše měl) každý konzument médií, texty v médiích jsou různého žánru. Text, kvůli kterému zde panuje pocit, že „je to fake news!“ a „novináři zase lžou“, je reportáž. Pro reportáž je nutné být na místě, něco vidět, mluvit s lidmi a také zjištěné zasadit do kontextu. Autor textu, kolega Jan Žabka, mluvil pro potřeby reportáže i s panem Kafkou. Poskytl mu dokonce poté zcela nadstandardní přístup, kdy mu ex post k autorizace poslal kompletní přepis jejich povídání, z něhož pak v textu cituje. Od počátku bylo jasně řečené, že nejde o žánr rozhovoru, že vzniká reportáž. Z rozhovoru, a to je zcela běžný novinářský postup, vznikají konkrétní citace. Vše, co řekl, měl pan Kafka dokonce šanci zpětně upravit, upřesnit, přepsat. Když si tedy dá někdo tu práce a porovná citace s přepsaným rozhovorem, zjistí, že jsou použity zcela korektně. Autorizují se maximálně právě citace konkrétního mluvčího, nikoli celé autorské texty (články, reportáže apod.). Kolega Žabka tedy splnil svůj slib a k autorizaci zaslal právě to, co mu řekl pan Kafka. To, že někdo žije v mylném pocitu, že když si novinář s někým povídá, výsledkem je vždy rozhovor, je sice možné, ale – jak řečeno – mylné. Nejde tedy ani o manipulaci, ani mystifikaci, ani překroucení. A pokud jde o níže uvedený přepis povídání, rozhodně nešlo o „autorizovanou verzi k tisku“, jak se snaží sugerovat pan Kafka, nýbrž o podklady k reportáži.

    Zde je však pro pořádek kompletní přepis i s ex post poznámkami a panem Kafkou doplněnými (i vyhozenými) pasážemi:

    Vaše důvody byly ze začátku primárně finanční a to se postupně podle vašich dřívějších vyjádření přerodilo v jakési hodnotové důvody. Dokázal byste mi shrnout vaše důvody, proč to děláte? Jde o formu protestu? Jaká je motivace?

    Materiální důvody jsou jasné. Přijde vám faktura k zaplacení s nějakým termínem a informací, že pokud nezaplatíte, tak se něco stane – třeba, že vám vypojí elektřinu. Nikdo s vámi nijak nediskutuje, nenabídnou vám žádnou otevřenou možnost, jako například splátkový kalendář nebo jiné řešení, protože je těžká doba. Nic, prostě vám to řeknou jasně natvrdo. Všechny dopisy z banky pak začínají tak, že je těžká doba, že chápou, že to je náročné, ale pokud nezaplatíme, tak přijdou exekuce, registr dlužníků a že to může mít vliv na případné další půjčky. Tyhle výjevy jsou jako šlehnutí bičem přes obličej.

    Když si to ale přečtete někde v médiích, tak to úplně nevnímáte a tak nějak tím proplouváte do chvíle, kdy se to stane vám nebo vašemu nejbližšímu okolí. Nám se to stalo v rovině našeho areálu. Přišla pandemie, my věřili, že bude lépe, ale najednou se před námi objevila ta pomyslná stěna, nějaké hraniční datum, do kterého musíme zaplatit jinak je konec. A když ty peníze nemáme? Tak je to náš problém. Mezitím se politici dohadují, jestli areály otevřou nebo neotevřou a jak budou vypadat kompenzace a kdy nám je případně dají. Taky slyšíte ty výhrůžky, že když otevřete, tak to tak nenechají a budete dostávat pokuty až vás úplně zničí. V ten moment si uvědomíte, že jste dosáhli dna a řešíte, jak se od něj odrazit.

    Setkali jsme se ale na Vaňkově kopci a lidí tady jezdí. Vypadá to tedy, že zastavit vleky se jim nepodařilo.

    Vleky nám jedou, ale lidé se bojí přijít. Máme informace, že se obávají policie, aby je nestrhávali z vleku nebo nepokutovali. Takže areál je otevřen, ale vše otřáslo domnělými jistotami, že tady funguje nějaký spravedlivý systém. To si uvědomíte až to zažijete. Pak si začnete pročítat zákony, ve kterých se snažíte zorientovat, přičemž zjistíte, že celá ta věc i na těch nejvyšších místech jede na vlně protiústavnosti a absolutně bez morálnosti. Již podzimní nouzový stav byl vyhlášen protiústavně.

    Takže jste kvůli tomu cítil nějakou beznaděj?

    Rozhodně.

    Přesto jste se ale tomu svým způsobem vzepřel otevřením vašeho areálu. Je to podle vás vhodné řešení?

    Nějak jsem na to musel zareagovat a já měl na výběr pouze dvě možnosti: buď se podvolím a budu dělat, že se mi to zdá, nebo budu žít v realitě. Můj filosofický názor na život je, že nežijeme pouze jeden život ale cyklus životů. To mě vedlo k základním otázkám a uvědomil jsem si, že jednou umřu, takže jsem si na základě toho vytvořil tento postoj, kterým se řídím. Teď je to v rovině, že mám postoj a mám cíl, kam to dotáhnout.

    Tím cílem je otevření Česka?

    Cílem je probuzení každého z nás. Ať každý zjistí, jaká je realita. Teď nemyslím tu, kterou nám říkají média, protože to je alternativní pravda, lež, kterou opakují pořád dokola. Kdyby to pravda byla, tak tady nemáme to, co tady teď je. Ten můj krok je tedy i filozofický, aby si každý mohl dojít k pravdě. Stokrát opakovaná lež se nikdy nestane pravdou, ale realitou.

    Jaká je tedy podle vás ta pravda?

    Pravda je jen jedna. Ve světle pravdy otevřeme své srdce.

    Tak jinak, chtěl bych totiž pochopit, jak to myslíte. V čem vidíte tu lež, kterou podle vás produkují média, a co je podle vás ta ryzí pravda, o které mluvíte a za kterou jdete?

    Ta lež je všechno, co není pravda. Je nespočet těch případů o testech, o vakcínách a teď můžeme hodiny polemizovat o tom, co je realita a co je vycucané z prstů. Ale taky víme, že ta údajná realita je v tuto chvíli stokrát opakovaná lež. Pravda je tedy všechno to, co vás bezprostředně občerstvuje.

    Mohl byste to trochu rozvést?

    Když vám někdo říká pravdu, cítíte se dobře. Když se cítíte špatně při tom, když někoho posloucháte nebo když sám mluvíte, je to lež.

    V té koronavirové pandemii je tedy podle vás co pravda?

    Pravdou je, že virus byl modifikovaný lidskou rukou. Je to tedy součást nějaké biologické války a je potřeba najít zločince, kteří ho vypustili, a hnát je k zodpovědnosti. Je to podložené i vědeckými důkazy a ne náhodou o tom mluví i česká mikrobioložka Soňa Peková. Ta nemá žádný zákulisní background a řekla to nezištně v dikci své práce, takže pravda mohla vyplout na povrch. Nebylo to nijak připravované. Je potřeba si tuto pravdu uchovat od začátku, protože pak se na vás sesypou ty tisíce článků, vytvoří se chaos a vy lehce ztratíte směr. Informací je obrovské množství, takže zjistíte, že je svým mozkem nejste schopni utřídit a musíte využít nějaký jiný nástroj.

    A ten je?

    Cit. Srdce a to, co se vědecky nedá popsat.

    Jenže vědecká komunita se neshoduje na tom, že by virus byl uměle vytvořený, protože pro to nejsou žádné důkazy. Peková ty své údajné důkazy dokonce chtěla publikovat ve dvou odborných časopisech, ale ty ji to nepřijaly. Co vás tedy ujišťuje v tom, že má pravdu?

    Cítím to a každý člověk má tento dar. Jde o první dojem a cit, který vnímáte hned, když někoho potkáte. Je to buď sympatie nebo cítíte, že tam není něco v pořádku. Takhle to většinou odhadnete. Samozřejmě, že se může stát, že se s člověkem bavíte a zjišťujete, že je v pohodě, přestože první dojem byl negativní. Ale to už je ten rozum. Pak si třeba za deset let uděláte spolu firmu a on vás podvede. Ale Peková se navíc viry zabývá dlouhodobě a vysvětlila to úplně jednoduše, nezištně.

    A čím se tedy vysvětlujete ten druhý pohled vědců, kteří to také studují řadu let? Koronavirus podle nich je přirozený a tvrdí, že Peková nemá k těm svým tvrzením důkazy.

    Ale ona k tomu má důkazy.

    Já chápu, že to nějakým způsobem popisuje, ale to přece neznamená, že její údajné důkazy jsou vědecky podložené a potvrzené.

    Ona má svůj důkaz, který úplně nezištně začala zkoumat. Vzala ten virus a podrobila ho své analýze a jen ta svá zjištění popsala. Ty informace o tom, že to je z netopýra, pak že to je z jiného zvířete, tak to se pořád mění, stejně jako informace o jeho vlastnostech, které často byly protichůdné. To je úplně nestandardní.

    Rozumím tomu, že to množství informací může být matoucí, ale to je taky dáno tím, že šlo o nový virus, jehož vlastnosti a dopady se stále zkoumají. Pojďme ale zpátky k tomu vašemu bojkotu. Vy svůj protest vedete tak, že jste otevřeli areál spustili vleky. Zajímalo by mě, jestli chcete pokračovat něčím dalším nebo co je pro vás nepřekročitelná hranice protestu. Napadá mě například protestní pochod z předchozího týdne, kdy lidé demonstrovali pod okny ministra školství Roberta Plagy za návrat dětí do škol. Je něco, co byste už neudělal?

    To už jsou formy a kulisy toho divadla, ve kterém žijete. Já jsem se narodil v nějaké sociální vrstvě, někde jsem studoval, mám nějaké okolí a celý život se pohybuji v lyžařském areálu. Takže využívám formu areálu. Když se k tomu přidá to nesmyslné vystupování politiků, kteří nás v té krizi vedou a neumožňují nám pracovat, protože nás pořád dokola zavírají a otevírají, tak já protestuji svou prací. Novináři píší, já otevírám vleky a někdo další protestuje.

    Jak hodnotíte ta jednání o nouzovém stavu, kdy se ho poslanecká sněmovna rozhodla neprodloužit a vzápětí o pár dnů později ho prodloužila vláda společně s hejtmany?

    Řada právníků to vyjádřila jasně – je to protiústavní. Takže to je už ten nejvyšší stupeň agrese vlády, která se to ani nesnaží zakrývat. A přesně proto, když tady přijde policie a chtějí nám to tady buď zavřít nebo nás zadržet, tak my se hájíme tím, že je to protiústavní.

    Setkáváte se s lidmi, kteří s vaším názorem nesouhlasí?

    Většina nás podporuje, ale jsou samozřejmě i lidé, kteří mají opačný názory a nesouhlasí s tím. Ale to je o těch skupinách, které se teď vytvořily – rouškaři a nerouškaři, zastánci toho a onoho. Tak to prostě je.

    Beru to ale tak, že je potřeba se ptát lidí, jestli jsou šťastní. Protože i když se někoho zeptáte, jestli je s něčím spokojený nebo jestli je třeba teď šťastný, tak vám odpoví: „Ne nejsem, ale…“ A to „ne nejsem“ je od srdce, je to ta pravda, ale to “ale“ a k tomu nějaký ten dovětek, proč to není tak zlé, to je rozum. Člověk může být samozřejmě taky ovlivněn nějakým daným okamžikem a mít za sebou těžkou chvíli. Třeba mu někdo zemře na koronavirus. Ta smrt samozřejmě bolí, ale proč bolí? Kvůli koronaviru? Ne, ten člověk musel jednou umřít. A jestli žijeme v představě, že smrt je definitivní konec, tak je jasné, že ty zprávy a hrůza, že je to zabiják, jak říká premiér, tak to ty lidi vystraší.

    Když jsem se díval na vaše webové stránky, tak tam uvádíte, že je vstup do areálu pouze na vlastní nebezpečí. Víte o někom, kdo by se tady nakazil a umřel?

    Žádnou takovou informaci nemáme. Vy jste dnes zde a děláte se mnou rozhovor. Potom se stavíte do obchodu nakoupit. A kdyby jste poté byl pozitivní na C19, které z těchto dvou míst by jste pro sebe určil jako zdroj nákazy, hypermarket nebo areál, uzavřený prostor plný lidí nebo venkovní sportoviště?

    A jak byste reagoval na to, pokud byste se to dozvěděl a věděl, že tím počátkem bylo setkání tady na svahu?

    Smazaný odstavec

    Každý má v té korona krizi jiné vstupní podmínky. Podle studie barcelonského institutu pro globální zdraví ČR jsme zde na Ostravsku mezi deseti nejpostiženějšími místy světa,co se týče znečištění jemnými prachovými částicemi. „Zónou smrti“ je Slezsko – konkrétně Havířov, Karviná a Ostrava. Důsledkem dlouhodobého vystavení částicím o velikosti do 2,5mikrometru, vyprodukovaným při spalování fosilních paliv, podlehne přibližně 25 tisíc Čechů ročně. Pro srovnání úmrtí s Covidem v ČR v roce 2020 cca 12 tisíc. Proto si myslím, že je třeba řešit opravdu konkrétní věci, které nám způsobují větší újmu na zdraví než lyžování u nás na svahu.

    Pokud se nepletu, podporuje vás iniciativa Chcípl pes, která pomáhá hospodským otevírat hospody a vám ještě v prosinci váš areál. Oni teď oznámili, že chtějí kandidovat ve sněmovních volbách. Jak se stavíte k tomu, že se z politicky-aktivistické iniciativy stává politické hnutí?

    Trošku vás poopravím, tito lidé u nás byli 3. února. Jinak každý má svou cestu, jde o ty kulisy života. Je něco oslovilo a tak k tomu zaujali postoj. Začali s tím otevíráním hospod a mají snahu vyburcovat hospodské k nějaké akci. My jsme se tím otevřením areálu k nim na daný okamžik připojili, protože byli ochotni se za nás postavit, věřili nám a za to jsme byli a jsme vděčni. Poté docházelo k jakémusi vývoji, jak u nás, tak mezi lidmi, ve vládě, všude. Vnímáme, že se věci pohnuly, ale dále bychom chtěli jít cestou poklidnou, nenásilnou, sami za sebe.

    Vy máte také politické ambice?

    Žádné takové ambice nemám. Nepovažujeme za přínosné se tlačit do nějaké struktury a hierarchie. Ale je to určitá cesta a pro někoho to jinak nejde.

    Za ně tedy kandidovat nebudete?

    Oni mi to i nabízeli, ale nevnímám to jako svou cestu. My chceme všechny dobré lidi povozit tady na kopci.

    Napadá mě poslední otázka. Bavíme se tady o tom, že ta opatření jsou podle vás špatná, že je to podle vás protiústavní. Zajímalo by mě proto, jak byste situaci okolo skiareálů řešil vy, kdybyste – čistě hypoteticky – byl u toho kormidla?

    Myslím, že to vnímáme všichni stejně, tu nesmyslnost, kdy do hypermarketu jít můžete a jít si zalyžovat ven na svah je zakázáno. Na svahu mají všichni lyžaři rukavice, šálky, jsou na vzduchu. V hypermarketu nechci ani počítat, kolik lidí za den sáhne na košík a kolikrát se ten košík vydezinfikuje. Lanovky se zastaví a MHD se posílí, aby turisty na horách vyvezli v uzavřeném autobuse, kde je namačkáno 50 lidí, protože by se mohli na venkovní lanovce pro 2 až 4 osoby třeba nakazit. Myslím, že k tomu už nemusím nic dodávat.

 61. Josef napsal:

  Kazdy v CR pomlouva vladu,, jako by za neco mohli.. ty co jsou na vine jsou LYZARI .lidi co si musi jet zalyzovat!! To jsou prenaseci !! Co se musite cpat na nejakej kopec ?? A jeste lezete do polska ? To je ostuda, jste na vine, ne Babis a spol, ale vy , lyzari, hamba vam !

 62. Bacil napsal:

  Starý Klaus to taky zlehčoval a již ho Covid dohnal.

 63. Tondach napsal:

  Víte CO za ukrutný pitomosti tu podporujete?

  „Stojí si (ten majitel) za tím, že jde o biologickou zbraň upravenou člověkem. Lidstvo podle něj ohledně covidu žije ve lži, kterou stále dokola živí média.“….

  Prý pán se dotkl absolutní pravdy, klobouk dolů, že se nebojí, řádky přímo z duše, fandím vám …. jinak máte hlavy v pořádku?

 64. Radek napsal:

  Mame dlouho nouzovy stav a cisla rostou,bude lock down a cisla stale porostou,vsechno uvolnime a cisla porostou uplne stejne jako v predeslych dvou pripadech,nejspise to bude geometricka rada,kdyz dame totalni lock down se zakazem vychazeni treba pul roku a pak se uvolni zase to bude geometricka rada ktera bude pomalu narustat.zachranime nejakou starou babicku a odsoudime k umrti treba cloveka mezi 10-20 lety ktery by byl pozdeji produktivni,to je socialni dilema.

 65. I.M. napsal:

  Také Vám moc fandím. Hodně štěstí !!!!

 66. Marcela Bednářová napsal:

  Zvláštní, před chvílí jsem četla článek, nebo spíš rozhovor Vás a pana Vaňka. Tento byl zveřejněn ve formě schválené panem Vaňkem k uveřejnění a když nyní čtu Vaši verzi, tak je to jako byste dělal rozhovor s někým jiným…. no a to je ta 100x omílaná lež, co se poté stane realitou. Narovinu…můj pocit mi říká, že v té vaší verzi je něco jinak a věřím, že ten skutečný, neupravený rozhovor zveřejnil pan Vaněk. A pak se divíte, že novinářům nikdo nevěří?!

 67. Hana napsal:

  Je smutne, ze nekteri lide vyuziji kazde prilezitosti, aby urazeli a napadali druhe.

  Kazdy at zhodnoti sve svedomi. Vladu, kterou mam do nebe vychvalovat nebudu a lidem, kteri se rozhodnou veci delat jinak fandim. Proc? Mozna kvuli nim jeste nekdy zazijete svobodu rozhodovani!

Přidávání komentářů není povoleno